Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Snajperzy, pogromcy czołgów, strącający samoloty z przestworzy - nowy materiał z Arma 3 to coś dla Was

16 postów w tym temacie

Piotr Bajda

Bohemia Interactive regularnie wypuszcza poradniki dla poszczególnych klas wojaków w Arma 3. Tym razem zameldować powinni się snajperzy oraz ludzie od radzenia sobie z ciężkim sprzętem nieprzyjaciela.

Przeczytaj cały tekst "Snajperzy, pogromcy czołgów, strącający samoloty z przestworzy - nowy materiał z Arma 3 to coś dla Was" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tytuł wprowadził mnie w bład i zrozumiałem jakoby snajperzy byli pogromcami czołgow i
> strącali samoloty z przestworzy.

Zdolny snajper może wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A tak z ciekawości ile może być graczy na mapie? taka wojna 200 na 200 albo chociaż 100
> na 100 była by super :)!
> Ja bym był wdzięczny gdyby ktoś mi tutaj objaśnił jak wygląda multiplayer w Armie?

Multiplayer w Armie tak naprawdę zależy od serwera. W 2 części każdy mógł tworzyć własne misje albo wykorzystać stworzone wcześniej.

Rodzaje rozgrywek były różne (łącznie z modami): walka 2/3 drużyn, budowanie własnej bazy i walka z przeciwnikami (wasteland), jakieś specjalne misje, że jedna drużyna broni punktu druga atakuje itp. Ogarnięte fora mają własne serwery i zbierają tam ludzi do wspólnego grania.

Ilości maksymalnej to ja nie pamiętam, ale z tego co wiem to były serwery Dayz na 100 osób więc 50 vs 50 jest na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Chopek W ArmA 2 widziałem serwery dla 120 graczy, ale też gdzieś czytałem że silnik obsługuje 255 graczy.

@oxygar To zależy, każdy znajdzie coś dla siebie, są DM, TDM czy nawet Gun Game, gdzie z każdym kolejnym killem dostaje się inną broń, ale najpopularniejsze są COOP i misje typu warfare, COOP to raczej każdy wie, od kilku do kilku dziesięciu graczy musi wykonać jakiś cel, stawiając czoła przeciwnikom głównie kontrolowanym przez AI. Warfare to coś podobnego do Conquest z battlefield, Gracze walczą między sobą tworząc dwie drużyny, przejmując kontrolę nad bronionymi przez AI miastami, zdobywają zasoby które dowódcy drużyn wydają na rozbudowę bazy i ulepszenia jednostek, reszta graczy też dostaje "wypłatę" którą mogą wydać na jednostki lub pojazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A tak z ciekawości ile może być graczy na mapie? taka wojna 200 na 200 albo chociaż 100
> na 100 była by super :)!

Jedynym ograniczeniem jest w przypadku Army wytrzymałość serwera i komputerów graczy :P Autor filmu powyżej jest członkiem jeden z największych (a na pewno najpopularniejszej) społeczności gier OFP i ArmA. Mają tak dużo graczy, że grają praktycznie tylko PvP (lub jak wolimy nazywać w przypadku Army TvT, Team vs Team) gdzie rozgrywki 100 vs 100 zdarzają się, standard to 50-70 graczy na serwerze codziennie. Misje i addony robione przez członków grupy, wtyczka do TSa dodająca do gry radia i mówienie pozycyjne, nawet ukształtowanie terenu ma wpływ na funkcjonowanie fal radiowych, niesamowita sprawa. Niestety jest małe ale, Shacktac jest grupą amerykańską, prócz wymaganego biegłego angielskiego grają w godzinach wieczornych czasu pacyficznego, tak więc lipa. Na szczęście jest alternatywa, polska grupa do której sam należę, społeczność co prawda nieco mniejsza (30-40 osób dziennie ), gramy w Arme 2 oraz przesiadamy się powoli na trójkę. http://www.armacoop.pl/ zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trójeczka jest świetna i świetnie zoptymalizowana. Jedyne co mi się nie podoba, to w grze jest dużo prototypowej broni, która jest jeszcze w fazie testów a tym samym niedostępna na normalnym polu walki. Trochę psuje to klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że istnieją karabiny wyborowe strzelające amunicją ppanc, jak również strzał do pilota pilotującego jest możliwy, ale w drugim przypadku trafienie jest trudniejsze, jak również szyby w kabinie są zrobione z utwardzonego szkła i polimerów aby były w stanie wytrzymać ostrzał z innego samolotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla autora tytułu tego newsa. Dzięki niemu, dowiedziałem się, że snajperzy są pogromcami czołgów i strącają samoloty z przestworzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Gratulacje dla autora tytułu tego newsa. Dzięki niemu, dowiedziałem się, że snajperzy
> są pogromcami czołgów i strącają samoloty z przestworzy...


Sherloku a wiesz co to jest interpunkcja???Zdajesz sobie sprawę z istnienia czegoś takiego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować