TYHE

Damska Szowinistyczna Loża Szyderczyń

33421 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2006 o 09:39, minimysz napisał:

z tego, co wiem, to mamy nawet dwa "kotki" - lwy się nazywają.


WIEM :PP, a teraz zejdź z mojej łapy :D !!! Choć wiem że ciepło na niej się siedzi :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ema! przegladam sobie forum, a tu partzre jakis ciekawy topic. wchodze czytam pierwcze kilka stron i "zarazam" sie fenomenem Tyranki. Ale do konca nie jestem wtajemniczony. Czy okrutna tyranka lub ktos z jej poplecznikow mnie wtajemniczy bodz uswiadomi. wole opcje nr 1 [ale wnikajac w mysl tyranki wybierze nr2 (a moze nr 1 to moj podstep lol)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 21:09, adrian-paziu napisał:

ema! przegladam sobie forum, a tu partzre jakis ciekawy topic. wchodze czytam
pierwcze kilka stron i "zarazam" sie fenomenem Tyranki. Ale do konca nie jestem wtajemniczony.
Czy okrutna tyranka lub ktos z jej poplecznikow mnie wtajemniczy bodz uswiadomi. wole opcje
nr 1 [ale wnikajac w mysl tyranki wybierze nr2 (a moze nr 1 to moj podstep lol)]


Ema!
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Ekhm, Chuck Norris z Tobą znaczy sie ;]
Tu ogólnie wymieniamy poglądy na tematy różne, zależy od nastroju bywalców, pierwotnie miał to być temat damsko-męski, co wyszło to widać. A o Tyrance pierwsze słyszę, chyba że cgodzi Ci o TYHE, ale jaka tam ona Tyranka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 21:47, Budo napisał:

> /.../
Ekhm, Chuck Norris z Tobą znaczy sie ;] /.../

Chuck Norris wszedł do Szowinistycznej Loży a Tyhe go z półobrotu... I kto tu mówił, że Chuck Norris jest najlepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przepraszam , ale za przeproszeniem mordobicia to domena osobników rodzaju drugiego.

....ja wystarczy że spojrzę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>I kto tu mówił, że Chuck Norris jest najlepszy?

Ja (drobnym drukiem). Chyba, że TYHE dzieli przez zero (trochę pewniej, zdecydowanie pewniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 22:56, Pan_Sza napisał:

Ja (drobnym drukiem). Chyba, że TYHE dzieli przez zero (trochę pewniej, zdecydowanie pewniej).


prawdę mówiąc nikt nie zdołał mnie do końca przekonać, że na pewno nie wolno dzielić przez 0.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 22:58, TYHE napisał:

prawdę mówiąc nikt nie zdołał mnie do końca przekonać, że na pewno nie wolno dzielić przez
0.....


W takim razie błagam o wybaczenie, czasem człowiek wątpi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiedziałam, że brak zrozumienia dogmatów matematycznych może się w życiu do czegoś przydać, ale proszę - człowiek całe życie się uczy! :)

może zapodać listę, czego jeszcze udało mi się nie zrozumieć? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 22:56, TYHE napisał:

/.../
....ja wystarczy że spojrzę ;-)

To w nowej wersji:
Chuck Norris wszedł do Szowinistycznej Loży. Tyhe spojrzała z ukosa. Po godzinie udało się ocucić Chucka Norrisa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 23:03, KrzysztofMarek napisał:

> /.../
> ....ja wystarczy że spojrzę ;-)
To w nowej wersji:
Chuck Norris wszedł do Szowinistycznej Loży. Tyhe spojrzała z ukosa. Po godzinie udało się
ocucić Chucka Norrisa ;)

To jest dobre <lol> :))
dobrze, że chciaż w Loży humory dopisują,
Chciałem tylko odpocząć w sali przy kominku bo w innych miejscach jakoś nerwowo :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2006 o 22:58, TYHE napisał:

prawdę mówiąc nikt nie zdołał mnie do końca przekonać, że na pewno nie wolno dzielić przez 0.....


Krótki kurs wiedzy matematycznej by Matteos, czyli co głupiego można napisać między trzecią a czwartą w nocy:
ODCINEK 1 – Jak przekonać niewiernych, że dzielenie przez zero jest niemożliwe :)

Od razu przyjmijmy, że poruszamy się w zbiorze liczb rzeczywistych (jeśli nie znacie innych to bardzo dobrze i nie ma potrzeby tego zmieniać :]). Na rozgrzewkę w ten mroźny okres coś prostego:

a) 4 / 2 = ???
b) 4 / 1 = ???

Jeśli przebrnęliście przez oba działania, to gratuluję: będziecie w stanie przejść do końca :D
Gdyby ktoś miał wątpliwości, to wyniki są równe: 2 i 4.
Pora na coś trudniejszego:

c) 2 * 2 = ???
d) 4 * 1 = ???

Wyszło 4 i 4? To świetnie. Pełni zapału przyglądamy się przykładom a i c oraz b i d. Na pewno zauważymy (albo i nie :D), że perfidny Matteos tak ułożył przykłady, że:
4 / 2 = 2 <=> 2 * 2 = 4
4 / 1 = 4 <=> 4 * 1 = 4
Bystre umysły forumowiczów już przejrzały mój niski podstęp – wiedzą, że mnożenie to odwrotność dzielenia i vice versa. Wyposażeni w tą wiedzę rozpoczynamy analizę przykładu pozbawionego liczb (!):
a / b = c <=> b * c = a
czyli np.
a / 4 = c <=> c * 4 = a

Dochodzimy do kulminacyjnego momentu:
a / 0 = c <=> c * 0 = a

Ostatni zapis jest nieprawdziwy. Dowolna liczba mnożona przez zero daje zero. Liczba c nie istnieje w zbiorze liczb rzeczywistych, a więc i samo działanie ją dające jest niemożliwe. Jedyny znany przypadek złamanie tej zasady dokonany przez niejakiego Chucka Norrisa był zwykłą nieostrożnością – winny zobowiązał się, że dla dobra nauki nie będzie już dzielił przez zero. Teraz proszę się trochę rozsunąć, muszę wyprowadzić tablicę i pościerać kredę z podłogi. Rano musi lśnić, bo TYHE mnie zabije, że jej Lożę zapaskudzam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2006 o 23:03, TYHE napisał:

może zapodać listę, czego jeszcze udało mi się nie zrozumieć? :D


Oo, zapodaj to może być ciekawe (obiecuję się nie śmiać, jedynie protekcjonalne uśmieszki :P)

Matteos----> ja matę zdałem w zeszłym roku, gdzie ty mi tu z tym wyjeżdżasz (i to z wyższą jeszcze), a tak w ogóle napisz najpierw co to liczby rzeczywiste. Że są jeszcze niby jakieś nierzeczywiste??? <urojone> :P
hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem zadać takie nobowe pytanie, czemu z tytułu tego wątku zniknęła sauna, hę? Tak zimno na dworze, że sauna to to co tygryski lubią najbardziej w tej chwili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 03:46, Matteos napisał:

Od razu przyjmijmy, że poruszamy się w zbiorze liczb rzeczywistych (jeśli nie znacie innych
to bardzo dobrze i nie ma potrzeby tego zmieniać :]).


i być może to jest błędem, nie wiem, czy wywrócona ósemka jest rzeczywista ;P ale ja jestem na etapie, że dzielić przez 0 absolutnie można tylko zależnie po której stronie jesteś + czy - ---> wyjdzie + lub - nieskończoność ;D

-----> Budo
a liczby urojone istnieją jak najbardziej, czemu nie.

porzućmy to lepiej xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jest tu takie małe kółko matematyczne , powiedzcie czy istnieje pierwiastek z cyfry -1 , i czy któś wie doczego ten wynik jest niezbędny (podobno wynik nazywany jest diabelską liczbą , kalkulatory nie pomogą ). Mi dawno temu opowiadał o tym prof. z fizyki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2006 o 11:41, TYHE napisał:

-----> Budo
a liczby urojone istnieją jak najbardziej, czemu nie.


Wiem co to matematyka wyższa nie bój się :P
Co nie zmienia faktu że mata to porazka i tyle. Proponuję zakończyć dyskusję na ten temat w tym temacie... eee coś mi nie wyszło xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 20:11, Narrenturm napisał:

> a teraz zejdź z mojej łapy :D !!! Choć wiem że ciepło na niej się siedzi :PP

Albo mnie z kimś mylisz, albo coś ci się przywidziało. Ja nie siadam na cudzych łapach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się