TYHE

Damska Szowinistyczna Loża Szyderczyń

33421 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2009 o 22:46, kindziukxxx napisał:

heh fakt zawsze okazja, :P, co prawda za twoje dzieciątko pijemy raz na pół roku , ale
nie zaszkodzi jeszcze raz, ale masz zaopatrzyć wszystkich w odpowiednią ilość zapasów
:P


Oj dzieciak zdrowy będzie :)

Dnia 19.01.2009 o 22:46, kindziukxxx napisał:

> Dziś zaczęły się ferie, to też niezła okazja ;))
u kogo się zaczęły u tego się zaczęły, mi do ferii to jeszcze 2 tygodnie, więc jak skończycie
to ja zacznę :P


A mnie się dziś miło dzień zaczął. Zdjąłem bana jednemu delikwentowi. Fajnie jest czasem zrobić dobry uczynek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 22:46, kindziukxxx napisał:

u kogo się zaczęły u tego się zaczęły, mi do ferii to jeszcze 2 tygodnie, więc jak skończycie
to ja zacznę :P


No i znów będzie okazja xD

Geo - Zazwyczaj zdjęcie bana wiąże się z tym, że był on niesłuszny. Więc ktoś musiał najpierw ( z czerwonych) nabroić abyś się mógł dziś poczuć tak szczęśliwie. Choć to też niezła okazja ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 09:10, spider88 napisał:

Geo - Zazwyczaj zdjęcie bana wiąże się z tym, że był on niesłuszny. Więc ktoś
musiał najpierw ( z czerwonych) nabroić abyś się mógł dziś poczuć tak szczęśliwie. Choć
to też niezła okazja ;))


Otóż nie zawsze. A wziąłeś Pajączku pod uwagę sytuację, że ban był słuszny tylko po prostu minęło tyle czasu co trzeba i kolega może wrócić na forum? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 10:40, GeoT napisał:

Otóż nie zawsze. A wziąłeś Pajączku pod uwagę sytuację, że ban był słuszny tylko po prostu
minęło tyle czasu co trzeba i kolega może wrócić na forum? ;)


W takim razie nie nazwał bym tego ban-em. Ot przymuszony odpoczynek od forum, spowodowany rozrabianiem. Ostatnio ogólnie jakoś kartoteki przewietrzono i teraz kupa problemów ze statusami. Jak widać każda społeczność musi przejść od czasu, do czasu jakąś rewolucję. Na szczęście ja trzymam się od tego z daleka, choć tak na prawdę nie mogę mieć porównania czy czerwony napis wnosi coś, na postrzeganie forum z innej perspektywy. Choć jak tak patrzę z boku, nie wszystkim wyszło to na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam was flukająco ...
Jestem chyba chory zdeczka więc przychodzę prosić o fachową poradę jak się leczyć z przeziębienia ;] oby to nie zmieniło się w wirus T bo by było xle ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 20:16, mlynar911 napisał:

Witam was flukająco ...
Jestem chyba chory zdeczka więc przychodzę prosić o fachową poradę jak się leczyć z przeziębienia
;] oby to nie zmieniło się w wirus T bo by było xle ;d

Przeziębienie trzeba odleżeć w łóżku.
Z domowych sposobów to polecam:
Chleb z masłem i czosnkiem 3x dziennie (na wirusy nie działa, ale chroni od powikłań bakteryjnych;
Cerutin (inaczej rutinoscorbin) 3x dziennie po 2-3 tabletki;
Pierwszego dnia grzane piwo z korzeniami - wypocić się, ale broń Boże nie wstawać 2 dni, bo przeziębienie wróci z podwójna siłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
Jeszcze słyszałem ,że dobrze jest wsadzić stopy i wymoczyć je w gorącej wodzie
- pić mleko z miodem
- herbate z miodem i cytryną i to w dużych ilościach.
Czy nasz weteran o takim czymś słyszał? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 20:30, mlynar911 napisał:

>/.../
Jeszcze słyszałem ,że dobrze jest wsadzić stopy i wymoczyć je w gorącej wodzie


Ale z dodatkiem musztardy lub soli kamiennej :)

Dnia 20.01.2009 o 20:30, mlynar911 napisał:

- pić mleko z miodem


i czosnkiem :)

Dnia 20.01.2009 o 20:30, mlynar911 napisał:

- herbate z miodem i cytryną i to w dużych ilościach.


Nie wiem... zawsze wolałem mleko :)

Dnia 20.01.2009 o 20:30, mlynar911 napisał:

Czy nasz weteran o takim czymś słyszał? ;]


KrzysztofMarek zna pewnie jescze sporo innych sposobow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 20:30, mlynar911 napisał:

>/.../
Jeszcze słyszałem ,że dobrze jest wsadzić stopy i wymoczyć je w gorącej wodzie

Już lepiej wymoczyć się w wannie, w gorącej wodzie - o ile w mieszkaniu jest ciepło.

Dnia 20.01.2009 o 20:30, mlynar911 napisał:

- pić mleko z miodem

Nie zaszkodzi. Ale - gorące. Może też być z masłem i miodem.

Dnia 20.01.2009 o 20:30, mlynar911 napisał:

- herbate z miodem i cytryną i to w dużych ilościach.

Tak samo, jak mleko z miodem. Gorące! Można też jeść cytryne z miodem.

Dnia 20.01.2009 o 20:30, mlynar911 napisał:

Czy nasz weteran o takim czymś słyszał? ;]

Owszem, słyszałem. Niektórzy zalecają, na przeczyszczenie nosa, zjeść parę razy dziennie łyżeczke chrzanu.
Wszystkie domowe sposoby są dobre, ale najważniejsze, to odleżeć w łóżku i nie wstać za wcześnie. Komputer sobie darować, dużo spać...

Dnia 20.01.2009 o 20:30, mlynar911 napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś już jakieś 1,5h godziny spałem jutro do szkoły nie idę i właśnie pije herbate. A potem mleko z miodem. Nie wiem czy mam czosnek ...
Dużo lepsze są domowe sposoby niż faszerowanie się tabletkami i antybiotykami...
A na gardło polecam czysty spirytus ;d tylko nie pić w dużych ilościach xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 20:55, mlynar911 napisał:

A na gardło polecam czysty spirytus ;d tylko nie pić w dużych ilościach xD


Ktoś podpowiedział mi, żeby wymieszać 50ml spirytusu z miodem, podgrzać i gorące wypić. Nie wiem czy ma zabić i na tym ta pomoc polega, ale fakt, że ktoś tak radził :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 08:44, GeoT napisał:

Ktoś podpowiedział mi, żeby wymieszać 50ml spirytusu z miodem, podgrzać i gorące wypić.
Nie wiem czy ma zabić i na tym ta pomoc polega, ale fakt, że ktoś tak radził :D


Podczas obróbki termicznej alkohol odparuje, więc to chyba mit. Jedynie posmak czystego alkoholu pozostanie więc raczej tylko właściwości lecznicze miodu pozostaną, więc spokojnie można pozostać tylko przy nim. Każdy dobry sos w ten sposób się doprawia, dodając wino, właśnie dla smaku nie dla procentów. Oczywiście istnieje apteczka starszych osób, które na wszelkie choroby polecają walnąć kielona, jednak uważał bym z takim leczeniem, zwłaszcza gdy bierzemy leki.Podobnie jest z owocami cytrusowymi, zwłaszcza ostrzegam przed ananasem który potęguje działanie większości leków. Jak pisał Krzysztof, najlepiej to przeleżeć i wygrzać, natomiast na katar leku nie ma, trzeba się po prostu przemęczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 12:30, Piterus_Von_Drackus napisał:

Dobry :)

A dobry dobry ;]

Dnia 21.01.2009 o 12:30, Piterus_Von_Drackus napisał:

Widzę, że się tu zrobiła poradnia medyczna :P

No cóż ;] ludziom trzeba pomagać a od czego jest loża ;d Proponował bym dodanie nowego pomieszczenia ;p takiego jak np. lochy tylko o nazwie "kącik leczniczy" ;]

Dnia 21.01.2009 o 12:30, Piterus_Von_Drackus napisał:

Hmm... W statach już nie mam WT :( Dobrze, że zrobiłem screena :)

No to gut ;p czyli naprawili problem ;d ciekawe co się stało z tymi postami napisanymi na WT ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Żona kupiła łososia, ja go usmażyłem, do tego Tokaj. Tak, życie może być piękne, tylko dlaczego takie drogie!?
Wsazówka dla wszystkich: łosoś lubi czosnek. Nie sposób przeczosnkować ryby a łososia w szczególności. Dobra jest też ostra papryka. Cytrynę warto dodać przed smażeniem, w trakcie i po smażeniu.
Jak by nie było, humor ma dobry. Conajmniej jeszcze przez dwie godziny (uprzejmie wyjaśniam, że poziom cukru we krwi obniża się po mniej wiecej dwóch godzinach i człowiek ma znowu ochotę coś zjeść).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 17:56, KrzysztofMarek napisał:

(uprzejmie wyjaśniam,
że poziom cukru we krwi obniża się po mniej wiecej dwóch godzinach i człowiek ma znowu
ochotę coś zjeść).

Tak to dlaczego po obfitym obiedzie za godzinę albo czasami nawet za pół ja już jestem głodny ? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 20:42, Piterus_Von_Drackus napisał:

Jak się je szybko strawne dania mające mało kalorii...

Hmmm czy ja wiem. Talerz zupy pomidorowej, kotlet schabowy,ziemniaki i sałata na talerzu gdzieś 32 cm ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 20:25, mlynar911 napisał:

> /.../> Tak to dlaczego po obfitym obiedzie za godzinę albo czasami nawet za pół ja już jestem
głodny ? ;>

To przez jedzenie sałaty. Co to, królikiem jesteś? ;-D
Na drugi raz zjedz wiecej kartofli z masełkiem i tartą bułką, dobrze byłoby jeszcze jakiś schabowy.
Amerykanie daja na zakończenie słodkie ciastko - po zjedzeniu czuujesz się najedzony.
Zresztą, jak ja byłem w Twoim wieku, to na śniadanie zjadałem bochenek chleba (kiedyś to był chleb, a nie wyrób chlebopodobny...) 610 g z masłem i 6 jajek na twardo. A na obiad... rodziców do ruiny doprowadzałem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 23:26, KrzysztofMarek napisał:

To przez jedzenie sałaty. Co to, królikiem jesteś? ;-D

Ale mama dobre sałatki robi ;] np. sałatka z ananasem i kurczakiem mmmm pycha ;d

Dnia 21.01.2009 o 23:26, KrzysztofMarek napisał:

Na drugi raz zjedz wiecej kartofli z masełkiem i tartą bułką, dobrze byłoby jeszcze jakiś
schabowy.

Hmm w tym problem ,że na raz ja zbyt dużo nie moge zjeść... Ja jem często a raczej średnie porcje ;]

Dnia 21.01.2009 o 23:26, KrzysztofMarek napisał:

Amerykanie daja na zakończenie słodkie ciastko - po zjedzeniu czuujesz się najedzony.

No i jak oni przez to wyglądają ? ;d

Dnia 21.01.2009 o 23:26, KrzysztofMarek napisał:

Zresztą, jak ja byłem w Twoim wieku, to na śniadanie zjadałem bochenek chleba (kiedyś
to był chleb, a nie wyrób chlebopodobny...) 610 g z masłem i 6 jajek na twardo. A na
obiad... rodziców do ruiny doprowadzałem :(

Na śniadanie czasami zjem jajecznice z 3 jajek do tego 3 kromy chleba z szynką i kompocik porzeczkowy ;d bardzo dobre ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się