Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Heroes of Might and Magic V - poprawka lokalizacyjna na naszym serwerze

139 postów w tym temacie

Dnia 21.06.2006 o 15:57, anpo napisał:

Są również poważne błędy - np. Czarne smoki powinny być niewrażliwe na magię,
a zastosowanie odpowiednio mocnych czarów zabija je : / Nie da się tak jak w 3
biegać z kilkoma czarnuchami i wygrywać walki za pomocą wzmocnionego armageddonu.


czarne smoki juz nie sa calkowicie antymagiczne :) to nie blad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jay Z -> Inna rzecz, chciałbym się dowiedzieć czy znany jest problem działania z opóźnieniem niektórych dźwięków, np. wspomniany strzał z łuku bohatera (wypuszczenie strzały z cięciwy słyszę już po fakcie), czy inkantacja maga (wyraźnie ją słychać już po rzuceniu zaklęcia). Ubi coś wspominało o tym, że będzie to poprawione w następnych łatkach, czy to mój problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 15:59, Jay Z napisał:

> Jay Z -> Ekhm, możesz odpisać na mojego posta? (tego dokładniej http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=8852&pid=23)

> Byłbym wdzięczny.

Jasne, już się dowiaduję o co chodzi.


OK, jeśli chodzi o brakujące wave''y tak, zostały dodane.

Jeszcze w sprawie misji ze smokami. Celu misji nie da się zrealizować poprzez produkcję czy zakup smoków. Trzeba je odnaleźć za pomocą obelisków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jay Z -> Dzięki za informacje. I ostatnie pytanie, i przestaję cię męczyć :). Czy Edytor przetłumaczycie? (zapewne padła już w topicu HoMM5 odpowiedź na to pytanie, ale nie śledze go uważnie :()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 16:14, Dowodca_Pawel napisał:

Jay Z -> Dzięki za informacje. I ostatnie pytanie, i przestaję cię męczyć :). Czy Edytor
przetłumaczycie? (zapewne padła już w topicu HoMM5 odpowiedź na to pytanie, ale nie śledze
go uważnie :()


Jeśli będzie taka możliwość, to tak. Natomiast ciągle nie mamy jeszcze wieści o edytorze, więc trudno mi odpowiedzieć na to pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem (znowu :/). Nie moge zainstalować łatki do patcha, bo wyskakuje fatal error, który mówi, że nie ma zainstalowanej gry. Wcześniej miałem identycnzy problem z instalacją samego patcha. W końcu usunąłem grę, łącznie z wpisami z rejestru po ponownym zainstlowaniu gry zainstalowłąem patcha. Myślałem, że już wszystko będzie dobrze, ale jednak się myliłem...Zaznaczam, że mam odpowiednią łatkę do swojej wersji. Czy ktoś wie co można jeszcze z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie tłumczenia a raczej polonizacje wydawane przez CDP są tak samo złe jak te robione przez Cenegę czy Techland :) Nie ma się co przejmować . Aby nie być gołosłownym:
- kwiatki CDP
miejsce pierwsze polonizacja Wizardry 8 bez patcha nie dało się gry ukończyć, a aby patch zadziałał trzeba było zacząć grę od poczatku - nice
miejsce drugie DS 2 - patch polonizacyjny spowalniał grę - opytmalizacja kodu by gram.pl :)
miejsce trzecie Silent Storm - opisy przedmiotów w tym "trudna" oraz nazwy granatów; w Sierp i Młot - obcięte dialogi (np.: więzienie - nie przetłumaczono istotnych kwestii)
miejsce czwarte Morrowind (to chyba wasza zasługa ? jeśli nie to przepraszam) - obcięte dialogi (min nie możliwość ukończenia zadania z wampirami) - chyba patch to poprawiał ? ale nie jestem pewnie

- kwiatki Cenegi
hmm większość gier, która została spolonizowana ?? np.: UFO:AF ( profesjonalna apteczka, laboratorum odrzutowe(astrofizyczne) , własność (surowce), schowek- to jest the best (skład) , różne nazwy zakładek na głównym i sub ekranie itp)

- Techland
:) - też są dobrzy np.: Straż nocna - część opcji jest nie przetłumaczona ( główny ekran gry)

Więc jest dobrze (poza tym ma wersję angielską HoM&M 5 ;) ) i będzie jeszcze lepiej .

a tak Z nowymi beta testerami musicie się " poprawić "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 16:21, koniczyn napisał:

Jeśli będzie taka możliwość, to tak. Natomiast ciągle nie mamy jeszcze wieści o edytorze, więc
trudno mi odpowiedzieć na to pytanie.


Jeśli chodzi o edytor, to pozwolę sobie coś doradzić. :) Pod żadnym pozorem nie spolszczajcie języka skryptowego. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 16:40, Sarafan_Knight napisał:

> Jeśli będzie taka możliwość, to tak. Natomiast ciągle nie mamy jeszcze wieści o edytorze,
więc
> trudno mi odpowiedzieć na to pytanie.

Jeśli chodzi o edytor, to pozwolę sobie coś doradzić. :) Pod żadnym pozorem nie spolszczajcie
języka skryptowego. ;)


o rly? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 16:43, koniczyn napisał:

o rly? :D


Rly! :D

A tak poważnie, to pamiętam, że kiedyś była taka gierka Colobot, w której można było się bawić w programowanie. Ktoś spolszczył język skryptowy (Manta, bodajże). :) Jak to wyszło nie muszę mówić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 16:45, Sarafan_Knight napisał:

> o rly? :D

Rly! :D

A tak poważnie, to pamiętam, że kiedyś była taka gierka Colobot, w której można było się bawić
w programowanie. Ktoś spolszczył język skryptowy (Manta, bodajże). :) Jak to wyszło nie muszę
mówić. :)


buhaha :)

anyway, na bank nie ruszymy języka skryptowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 16:43, Bezimek napisał:

No przebiłeś mnie :) 120 puktów na 100 możliwych.


No spoko. :D Podałem przykład po Twoim poście, a wolę się upewnić, że nikt nie będzie już miał pomysłów podobnych do Manty. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 16:29, LordOfUndeads napisał:

Mam problem (znowu :/). Nie moge zainstalować łatki do patcha, bo wyskakuje fatal error, który
mówi, że nie ma zainstalowanej gry. Wcześniej miałem identycnzy problem z instalacją samego
patcha. W końcu usunąłem grę, łącznie z wpisami z rejestru po ponownym zainstlowaniu gry zainstalowłąem
patcha. Myślałem, że już wszystko będzie dobrze, ale jednak się myliłem...Zaznaczam, że mam
odpowiednią łatkę do swojej wersji. Czy ktoś wie co można jeszcze z tym zrobić?


Odpowie mi ktoś kiedyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Sarafan_Knight

Tak czy inaczej masz rację :) Przy okazji - optymalizacji editora do HoM&M 5 pl mówimy stanowczo nie ( vide DS 2 pl ) ;lol;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 16:48, LordOfUndeads napisał:

> Mam problem (znowu :/). Nie moge zainstalować łatki do patcha, bo wyskakuje fatal error,
który
> mówi, że nie ma zainstalowanej gry. Wcześniej miałem identycnzy problem z instalacją samego

> patcha. W końcu usunąłem grę, łącznie z wpisami z rejestru po ponownym zainstlowaniu
gry zainstalowłąem
> patcha. Myślałem, że już wszystko będzie dobrze, ale jednak się myliłem...Zaznaczam, że
mam
> odpowiednią łatkę do swojej wersji. Czy ktoś wie co można jeszcze z tym zrobić?

Odpowie mi ktoś kiedyś?


napisz do pomocy technicznej proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować