Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Heroes of Might and Magic V - poprawka lokalizacyjna na naszym serwerze

139 postów w tym temacie

Dobra, widzę, że dyskusja już się skończyła :), szkoda, że nie ma edita... Ale morthi, jedna prośba, jeśli masz jakieś zdanie o jakieś firme wyniesione 2-3 lata temu, to teraz nie wyskakuj z nim, bo możesz się ośmieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 15:19, CooL_ZeeK napisał:

I to przesadza, bo na dobrą sprawę nie ma zapewne pojęcia o tym, jak skomplikowanym procesem
jest lokalizacja czegokolwiek... ale nie... zostało jedno nieprzetlumaczone zdanie, które zapewne
przetłumaczono milion razy, ale wystąpił jakiś błąd w implementacji... taak, to rzeczywiście
wielka klęska CDP :P idę się pociąć, powiesić i utopić.. Potem, kiedy już wyschnę proszę skremować
moje zwłoki... i rozsypać nad oceanem.. ach, tak się jakoś rozmarzyłem ;-)


wczesniej sie oflaguj na znak protestu...

dla mnie to nic nowego, ze CDP daje ciala ze spolszczeniem

w h3 to dopiero dali popis - spolszczenie powodowalo ze kampania byla technicznie niemozliwa do ukonczenia, ze bohaterowie nie przechodzili do kolejnych misji, ze grajac z innymi wersjami jednostki mialy inne statystyki dzieki czemu np. w Twoim kompie widac bylo ze dana jednostka jest juz pokonana - a u przeciwnika nadal walczy - oczywiscie powodowalo to zwiechy. poza tym bonusy roznily sie od innych wersji jezykowych. grajac np. z rosjaninem moglismy dostac wiecej jednostek pokonujac straznikow danego dwella niz ''rusek''. Nawet hucznie reklamowana Zlota Edycja h3 zawierajaca wszystkie dodatki i aktualizacje zaraz po premierze doczekala sie patcha :)) malo tego.. CDP wycielo z niej intro AB - nie wszystko złoto co się świeci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mógłbym wiedzieć dlaczego każda edycja ma oddzielnego patcha? One czymś się różnią poza rodzajem nośnika? Dziwi mnie szczególnie podział na patcha do wersji standardowej DVD i na patcha do EK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moonman -> Hmm, ze spolszczeniem Mirage (IM Group) chyba takich problemów nie było. Tak czy siak pomyłką dla mnie było robienie tej samej pracy dwa razy (tzn. spolszczania już spolszczonego Heroes 3) choć zdaje sobie sprawę, że Cenega nie chciała odstąpić wyników swojej pracy (chyba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 15:32, morthi napisał:

[m] :) moje gg :) no problem chetnie sobie zagram :)


Tyle, że z michal19 ;> (powszechnie znany jako Maślanka), oki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnią się, EK ma dodatkowe mapy więc jest też inna jej struktura (jak sądzę).Tak samo strukturą mogą się różnić edycje CD i DVD. Ale jam nie programista, nie powiem ci na 100% :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 15:40, moonman napisał:

dla mnie to nic nowego, ze CDP daje ciala ze spolszczeniem


Ale o co cho? Spolszczenie było poprawne, patch Ubisoftu uwstecznia niektóre teksty. A jeśli jest błąd w grze, to nie my ją przecież tworzymy. Bardzo proszę nie wiązać problemów z ww. działenim z lokalizacją HoMM5!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 15:43, Sarafan_Knight napisał:

A mógłbym wiedzieć dlaczego każda edycja ma oddzielnego patcha? One czymś się różnią poza rodzajem
nośnika? Dziwi mnie szczególnie podział na patcha do wersji standardowej DVD i na patcha do
EK.



Ok. Chciałam zabłysnąć znajomością takich zagadanień, więc.. napisałam do Koniczyna ;D:

"Bo każda ma inny klucz rejestru" :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem badzo zadowolony z lokalizocji Heroes 5. Mam wersję 1.0 i jak na razie nie dopatrzyłem się żadnych nieprzetłumaczonych kwestii. Niestety, mam za wolne łącze, żeby pobrać patch i łatkę do niego, ale to mały pikuś. Wolę się cieszyć grą niż biadolić nad poziomem lokalizacji, która swoją drogą stoi na bardzo wysokim poziomie. I nadal uważam CDP za najlepszą firmę dystrubutorską w Polsce. A co! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 15:17, morthi napisał:

bo jestem krytyczny

pamietam jak mirage wypuscilo polonizacje do herosow 2 - ktora zorbil amator :) to bylo dawne
dzieje

mam porownanie do chociazby baldurs gate gdzie nie bylo takich problemow czy chociazby do settlersow
- tam wszystko bylo ok.

teraz jest wielki problem z herosami bo panowie z CDP nie potrafia sobe poradzic z tlumaczeniem
- skandal

A ty zdajesz sobie sprawę ile jest nadal błędów i niezgodności ( i to w wersjach spatchowanych) w Baldurze? Nadal powstają nieoficjalne łatki poprawiające błędy. W Settlersach nie było wiele do tłumaczenia a i tak można znaleśc błędy. Gdy ktoś sie uprze zawsze wykopie jakiegoś trupa. No daj spokój giera jest miodna, czego chcieć więcej? Lokalizacja też jest ok, mogę się jedynie przyczepić do niektórych dośc niefortunnych tłumaczeń nazw jednostek czy umiejętności (ale tez bez przesady). Znasz powiedzonko: Tyylko ten nie popełnia błedów, co nic nie robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 15:54, koniczyn napisał:

> > "Bo każda ma inny klucz rejestru" :>
>
> Zadowolę się tym wyjaśnieniem. :P
>
> ;)

;)


Spamer.

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 15:54, Soleila napisał:

> > > "Bo każda ma inny klucz rejestru" :>
> >
> > Zadowolę się tym wyjaśnieniem. :P
> >
> > ;)
>
> ;)

Spamer.

:P


Uczę się od najlepszych, Tysiu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 15:55, koniczyn napisał:

> > > > "Bo każda ma inny klucz rejestru" :>
> > >
> > > Zadowolę się tym wyjaśnieniem. :P
> > >
> > > ;)
> >
> > ;)
>
> Spamer.
>
> :P

Uczę się od najlepszych, Tysiu ;)

Spokojnie nie nabijajcie sobie statusów ;)
Bo jeszcze wpadnie TYHE i rozgoni towarzyho ;D
Swoją drogą niesamowita wymiana zdań :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2006 o 15:33, Grzegrzulka napisał:

Ja zauważyłem 2-3 błędy


Błędów jest do diabła i ciut ciut - poprawka prawdopodobnie mocno uwsteczniła
lokalizację. Ale to drobiazgi, nieistotne w rozgrywce. Kiedyś je poprawią.

Są również poważne błędy - np. Czarne smoki powinny być niewrażliwe na magię,
a zastosowanie odpowiednio mocnych czarów zabija je : / Nie da się tak jak w 3
biegać z kilkoma czarnuchami i wygrywać walki za pomocą wzmocnionego armageddonu.

Artefakty można kupić, ale nie da się ich nigdzie sprzedać. Zapomnieli.

Są też błędy w działaniu artefaktów, animacjach (strzelający z łuku bohater
za każdym razem ryzykuje, że się sam postrzeli - to by było coś - samobójstwo
popełnione przy użyciu łuku :))

W hot-sit nie da się (mam nadzieję, że tylko na razie) grać aliansu 2 ludzi vs komputer.

Ale to wina raczej autorów a nie CDP.

Cóż, trzeba czekać, jak na petenta przystało. I tak myślałem, że będzie
gorzej - w sumie gra wyszła całkiem, całkiem - dużo dobrej roboty - nie to co 4.
W dużej mierze to zasługa tego, że wersja beta została zjechana okrutnie
przez beta testerów.

Czekamy na poprawki : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować