Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kontroler Valve w akcji: napatrzmy się jak na padzie gra się w Portala 2 i ... Civilization V

54 postów w tym temacie

Robert Sawicki

Okej, tego ostatniego się nie spodziewałem - nawet jeśli wygląda minimalnie koślawo w porównaniu z graniem przy użyciu klawiatury i myszki, to i tak jest zaskakująco dobrze.

Przeczytaj cały tekst "Kontroler Valve w akcji: napatrzmy się jak na padzie gra się w Portala 2 i ... Civilization V" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku jak zobaczyłem ten kontroler to wiedziałem że jest to coś co mnie przekonuje do porzucania klawiatury i myszki. Ale ten filmik zrobił na mnie jeszcze lepsze wrażenie niż mogłem się spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Od samego początku jak zobaczyłem ten kontroler to wiedziałem że jest to coś co mnie
> przekonuje do porzucania klawiatury i myszki. Ale ten filmik zrobił na mnie jeszcze lepsze
> wrażenie niż mogłem się spodziewać.

Tak, bo taki stereotyp, że sterowanie dotykowe jest gówniane. Może kiedyś, na ekranach lcd, to było gówniane. Dziś to zupełnie inna bajka i jakość takich urządzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kontroler zdaje się być funkcjonalny w Portal, ale CS GO i Civ5 nie do końca mnie przekonały. W przypadku tego pierwszego widać było gorączkowe próby zatrzymywania się i naprowadzania celownika na żądany punkt (jest lepiej, niż w przypadku zwykłych padów, ale ograniczenia widać, jak na dłoni - Quake byłby na tym cudzie niegrywalny), natomiast co się tyczy Civ5 - wystarczy zobaczyć, jak kłopotliwe jest przemieszczenie kursora z jednego końca ekranu na drugi (wymaga wielokrotnego ruchu kciukiem, niczym na touchpadzie laptopa - już po godzinie grania w ten sposób miałbym serdecznie dosyć).

Mimo wszystko - plus za pomysł, przy odrobinie wprawy może się to okazać przydatnym urządzeniem, które zastąpi pad x360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to on mi się nawet podoba, ale tak naprawdę dopóki nie będę miał go w swoich rękach to nie będę wiedział czy naprawdę będzie mi się na nim dobrze grało. Zawsze będę bliżej klawiatury i myszki, nic nie mam do padów, bo na nich też swoje przegrałem na konsolach. Jedyne co właśnie mnie w nim zastanawia to jest jego budowa... trochę na początku dziwnie mi on nie pasował, ale teraz jak zobaczyłem go w akcji to wstępnie jestem na tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czuję się prawie przekonany, no ale bez urządzenia w ręku ciężko osądzić. Mimo to jestem zaciekawiony. Jeśli cena będzie w miarę przystępna, chętnie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Średnie jak tak trzeba prawym analogiem czy co to jest tak macać by się obracać. Pewnie jak się trzyma to też się obraca ale jakoś to że on tak palcem macha mnie wkurza :P a tam zostanę przy padzie do ps4 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam przeczucie, że ta zabawka zawita dość szybko koło mojego kompa Tak jak kiedyś pad od 360 gdy tylko dowiedziałem się, że da sie go spiąć z PCtem. Myślę, że to kolejny krok naprzód, bardzo mnie intrygują te panele haptyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coz, do tej pory uwazalem pada od X360 za najbardziej komfortowy, ale do pytania w shootery czy strategie wole jednak klawe i mysz. Chociaz np w L.A. Noire czy Mafie 2 gram na obu, uzywajac pada do przemieszczania sie, ale zrzucam go na kolana i nachylam sie do klawy i myszki na segmenty walki. Zasadniczo nie widze powodu, dla ktorego Valve-Pad mialby zatrzasc moim swiatem, ale jesli uzywanie go w wolniejszych (tj, nie wymagajacych szalonych ruchow w krotkim czasie) grach strategicznych, jak np Civ5 czy Anno, to mysle to moze bct fajna opcja na granie kanapowe, gdzie myszka jest malo wygodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem całość i nadal nie rozumiem jak można w FPS grać na padzie. Proszę nie piszcie mi że się gra dobrze bo dla mnie gra się lipnie, w takiego portala to tylko mysz i klawa ;]. Ale kto co woli, jeden woli hardkore i rzucać "ku**ami" a inni nie mieć frustracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak wychodziłoby strzelanie combosów w takim Tekkenie, MK, VF, SF, czy Def Jam. Pada praktycznie tylko do tego używałem ;p Biorąc pod uwagę, że steamos to dalej PC. To zostałbym jednak przy klawikorcie i gryzoniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2013 o 22:58, Eternal101 napisał:

Obejrzałem całość i nadal nie rozumiem jak można w FPS grać na padzie. Proszę nie piszcie
mi że się gra dobrze bo dla mnie gra się lipnie, w takiego portala to tylko mysz i klawa
;]. Ale kto co woli, jeden woli hardkore i rzucać "ku**ami" a inni nie mieć frustracji.

Myślę, że sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie. Pogrubiłem Ci co trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Kontroler zdaje się być funkcjonalny w Portal, ale CS GO i Civ5 nie do końca mnie przekonały.
> W przypadku tego pierwszego widać było gorączkowe próby zatrzymywania się i naprowadzania
> celownika na żądany punkt (jest lepiej, niż w przypadku zwykłych padów, ale ograniczenia
> widać, jak na dłoni - Quake byłby na tym cudzie niegrywalny), natomiast co się tyczy
> Civ5 - wystarczy zobaczyć, jak kłopotliwe jest przemieszczenie kursora z jednego końca
> ekranu na drugi (wymaga wielokrotnego ruchu kciukiem, niczym na touchpadzie laptopa -
> już po godzinie grania w ten sposób miałbym serdecznie dosyć).
>
> Mimo wszystko - plus za pomysł, przy odrobinie wprawy może się to okazać przydatnym
> urządzeniem, które zastąpi pad x360.

Ty oglądałeś tylko film? Posłuchaj, co gada ten inżynierek. Pad może pracować w kilku trybach. Przecież myszkę też tak ustawisz, że będziesz musiał nią machać kilka razy po podkładce. Po drugie, nie przyszło Ci do głowy (to odnośnie naprowadzenia celownika), że gościu stanął przed faktem dokonanym? On projektował to urządzenie, ale to wcale nie oznacza, że musi nim operować tak super jak ktoś, kto od 10 lat gra w fps''y padem prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2013 o 23:10, ww3pl napisał:

Myślę, że sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie. Pogrubiłem Ci co trzeba.


Nie, tu nie tylko chodzi, bo "jemu się" źle gra. Pad to urządzenie analogowe a to też jest różnica. Nie wiem, co byś robił, ale nigdy nie uzyskasz takiej precyzji jak w urządzeniu cyfrowym (vide mycha i przedstawiony tu pad, który jest urządzeniem cyfrowym, nie analogowym!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2013 o 22:47, Kafar napisał:

Średnie jak tak trzeba prawym analogiem czy co to jest tak macać by się obracać. Pewnie
jak się trzyma to też się obraca ale jakoś to że on tak palcem macha mnie wkurza :P a
tam zostanę przy padzie do ps4 :D


Proponuję nie tylko oglądać ale i słuchać. Poważnie. Urządzenie może pracować w kilku. Moje wyjaśnienie masz dwa posty wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2013 o 22:47, Kafar napisał:

a
tam zostanę przy padzie do ps4 :D


O byłeś w przyszłości i wróciłeś z PS4?:)
Jeśli nie to jeszcze go nie masz, więc nie masz przy czym zostawać :P

Swoją droga PS4 Już zamówiłeś czy kupisz jak szał minie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować