Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kingdom Come: Deliverance - Średniowieczne RPG od naszych południowych sąsiadów trafiło na Kickstartera

20 postów w tym temacie

Paweł Pochowski

Zupełnie nie wiem, czego obawiają się potencjalni wydawcy, ale w związku z fiaskiem kolejnych rozmów crowdfunding jest ostatnią deską ratunku dla tej produkcji.

Przeczytaj cały tekst "Kingdom Come: Deliverance - Średniowieczne RPG od naszych południowych sąsiadów trafiło na Kickstartera" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie survivalówki robią furorę, więc skoro twórcy nie mogą znaleźć wydawcy to ich przechwałki muszą być mocno przesadzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale grafa <opad szczęki>. Ciekaw jestem skąd dopiero co działające studio miało pieniądze na licencję najnowszego Cry Engine (no bo raczej nie za darmo skoro to cel komercyjny) ? 300k funtów to trochę mam nadzieję, że uzbierają, bo czekam :) Choć 4 kwartał 2015 w dodatku grudzień to mnóstwo czekania.

WOW było przedtem 37k a jest już 63 :) Tylko, że trzeba trochę dać tych funciaków żeby zaserwowali nam dobrą edycję z wieloma innymi pierdółkami.

Tylko z tymi aktami nie rozumiem - 3 akty które za które trzeba zapłacić 3 razy? (jeśli nie wesprę na tą minimalną kwotę aby uzyskać dostęp do gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2014 o 16:25, CristianoRonaldo napisał:

Tylko z tymi aktami nie rozumiem - 3 akty które za które trzeba zapłacić 3 razy? (jeśli
nie wesprę na tą minimalną kwotę aby uzyskać dostęp do gry).


Pewnie te akty będą działać jak dodatki. W każdym razie dopiero od poziomu Duke (150 euro) dostajesz więcej niż pierwszy akt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Obecnie survivalówki robią furorę, więc skoro twórcy nie mogą znaleźć wydawcy to ich
> przechwałki muszą być mocno przesadzone.

Wydawanie gier to jest powazny biznes obecnie i zaden wydawca nie podejmie sie promowania produktu, ktory moglby zagrozic jakiekowiej innej marce z ich portfolio a chec podejmowania ryzyka z ambitnymi projektami jest znikoma.

Czekalem na tego Kickstartera i jak tylko sie taka okazja pojawila wsparlem ten prjekt swoimi pieniazkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie te akty będą działać jak dodatki. W każdym razie dopiero od poziomu Duke (150
> euro) dostajesz więcej niż pierwszy akt.

Chyba tak, bo tu nawet kolega wyżej to podał, w każdym razie jak taki dodatek będzie kosztował tyle co standardowa wersja gry (podstawka) to płacić 3 razy dużą kwotę to trochę nieporozumienie, pierwszy raz chyba się z takim czymś spotykam. 150 euro to ho ho ho ile kasy za tyle to ja nawet w zeszłym roku gier nie kupiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadalo sie fajnie pare miesiecy temu. Ale skoro to maja byc akty i jeszcze cholernie drogie to ja tez raczej podziekuje. Nie dziwne, ze nie znalezli wydawcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużych tych poziomów wspierania i absurdalne dodatki. Kickstarter zaczyna być taką samą maszynką do zdzierania kasy, jak normalnie wydawane gry z masą dlc. Jeżeli normalna gra po wyjściu będzie tak pocięta, to ja spasuję. Niech wydadzą kompletny produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2014 o 18:47, Arcling napisał:

Strasznie dużych tych poziomów wspierania i absurdalne dodatki.


Absurdalne czy nie, przyciągają klientów, oraz skłaniają do wyciągnięcia większej kwoty z portfela. Wszystko dobrowolnie, ''w ciemno'' - nie każdy zainwestuje. Ktoś inny się skusi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Reffan - Gra ma miejsce w 1403 roku a Krzyżacy to nie tylko Grunwald.
@Arcling - Żeby wydać muszą mieć co. Gdy wydadzą pierwszy akt, pieniądze ze sprzedaży przeznaczą na dokończenie drugiego, a później trzeciego. Poza tym pierwszy akt to 30 godzin gry, to więcej niż dzisiejsze standardy, a poza tym każdy akt będzie sprzedawany za połowę ceny premierówki.

Mam nadzieję, że znajdzie się wydawca, który w Polsce wyda grę w edycji pudełkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2014 o 19:43, sebogothic napisał:

@Reffan - Gra ma miejsce w 1403 roku a Krzyżacy to nie tylko Grunwald.


Orly? :P Skoro akty są trzy, to dalsze części mogą być nieco później i Grunwald może się znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym pierwszy akt to 30
> godzin gry, to więcej niż dzisiejsze standardy, a poza tym każdy akt będzie sprzedawany
> za połowę ceny premierówki.
>
> Mam nadzieję, że znajdzie się wydawca, który w Polsce wyda grę w edycji pudełkowej.

To pisze gdzieś, że za połowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, marzy mi się taka realistyczna gra RPG, której akcja toczyłaby się w Średniowiecznej Anglii a jej bohaterem byłby Robin z Sherwood: puszcza Sherwood, miasta Notingham i York, okoliczne zamki, napady na konwoje, odbijanie więźniów, walki z ludźmi szeryfa i bandytami, itp. + duży nacisk na warstwę fabularną, jak w Wiedźminach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O matko, nareszcie! Nareszcie jakiś dobry, realistyczny RPG! Bez smoków, magii, run i innych fantastycznych bajerów! Oby wszystko poszło dobrze, bo zapowiada się świetny produkt :)

Zastanawiam się czy nie wesprzeć, choć nigdy wcześniej nie miałem kontaktu z crowdfundingiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się rewelacyjnie, od dawna czekam na taką właśnie grę. Na Kickstarterze już udało się zebrać wymagane £300,000, a pozostało jeszcze 27 dni do końca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować