Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

hm, ze starego kompa mam chieftec 500 W, to może nie trzeba go zmieniać i kaskę z zasilacza dołożyć do lepszego procka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 16:04, TerrorHurtz napisał:

Pomoze ktos przy wybraniu ramow do 310zll? Moje wymogi to koniecznie 2x8gb i 1600MHz.


http://www.4max.pl/pl-PL/produkt/864878/409/Pami-ci-do-PC/Corsair-DDR3-16GB-1600-2-8GB-VENGEANCE-CL9-9-9-24#

Tylko się upewnij, że nie będą przeszkadzać coolerowi na procesor.

Albo:

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=619&g=264050&n=GSKILL-RipjawsX-DDR3-2x8GB-1600MHz-CL9&w=c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 16:52, Feallan napisał:

> Pomoze ktos przy wybraniu ramow do 310zll? Moje wymogi to koniecznie 2x8gb i 1600MHz.


http://www.4max.pl/pl-PL/produkt/864878/409/Pami-ci-do-PC/Corsair-DDR3-16GB-1600-2-8GB-VENGEANCE-CL9-9-9-24#


Tylko się upewnij, że nie będą przeszkadzać coolerowi na procesor.

Albo:

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=619&g=264050&n=GSKILL-RipjawsX-DDR3-2x8GB-1600MHz-CL9&w=c


a jakies z mniejszymi radiatorami? te corsairy sie nie zmieszcza a geile beda dotykaly mi radiatora od procka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 18:19, TerrorHurtz napisał:

a jakies z mniejszymi radiatorami? te corsairy sie nie zmieszcza a geile beda dotykaly
mi radiatora od procka


G.Skille. Na pewno będą dotykały? Pod NH-D14 się mieszczą, a jest tam dość ciasno.

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-276130-DDR3-16GB-1600-2-8GB-VEGEANCE-CL10-10-10-27.html

Nawet dobra cena, nie przypominam sobie, żeby one tyle kosztowały. o.O Timingi gorsze, ale to aż takiej różnicy nie robi.

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-248464-Kingston-HyperX-2x8GB-1600MHz-DDR3L-Non-ECC-CL10-DIMM-1-35V-Low-Voltage-XMP.html

Te chyba nawet lepsze, bo napięcie 1.35V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos jeszcze wpycha innym i5 zamiast i7 i mowi ze nie ma miedzy tymi procesorami roznicy bo HT w grach nie jest wykorzystywane to radze zapoznac sie z tym:

http://forum.pclab.pl/topic/798525-Ile-rdzeni-procesora-wykorzystuje-dana-gra/

szczegolnie zwrocic uwage na gry: FarCry 2 i Max Payne 3. Juz teraz nowe gry zaczynaja z tego korzystac a co bedzie za pol roku to juz nie wspomne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2012 o 09:48, TerrorHurtz napisał:

Jak ktos jeszcze wpycha innym i5 zamiast i7 i mowi ze nie ma miedzy tymi procesorami
roznicy bo HT w grach nie jest wykorzystywane to radze zapoznac sie z tym:

http://forum.pclab.pl/topic/798525-Ile-rdzeni-procesora-wykorzystuje-dana-gra/

szczegolnie zwrocic uwage na gry: FarCry 2 i Max Payne 3. Juz teraz nowe gry zaczynaja
z tego korzystac a co bedzie za pol roku to juz nie wspomne


A teraz więc pytanie ode mnie:
A gdzie wykresy i ilość fps-ów w tych grach? Bo ja też mogę sobie napisać że League of Legends wykorzystuje 8 rdzeni i 42 wątki (a co tam)... co nie zmienia faktu że nie daje to realnego przyrostu ilości klatek na sekundę.
Zwłaszcza że:
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/core-i7-3770k-i5-3570k_6.html
i7 3770k ma 100 MHz więcej od i5 3570k. Z kolei 3820 ma o 100 mniej... I TYLKO takie różnice widzę w tych testach. Nie ma sytuacji by HT dawało jakąkolwiek przewagę niebędącą na granicy błędu pomiarowego.

No i ty chyba czegoś nie rozumiesz - jeśli gra jest zoptymalizowana pod 4 rdzenie... to to że masz 4 rdzenie/8 wątków w zasadzie NIC nie zmienia. Tak czy siak będzie ponad 90% zużycia mocy procesora. Co najwyżej zamiast 91% będzie np. 93%. Co innego jeśli masz włączone kilka aplikacji równolegle. To wtedy tak. Ale do grania? W życiu.

Najwyraźniej nieco mylisz pojęcia, wyjaśnię to łopatologicznie:
Masz samolot który może zabrać 100 pasażerów i pokonuje daną trasę w 6 godzin. W jakim czasie tę samą trasą pokonają 4 takie same samoloty? No właśnie. Wielordzeniowość pozwala na zabranie większej ilości pasażerów. HT niejako pozwala na zabranie po drodze takich którzy lecą gdzie indziej, zapewniając możliwość przesiadki po drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2012 o 10:40, ziptofaf napisał:

90% zużycia mocy procesora. Co najwyżej zamiast 91% będzie np. 93%. Co innego jeśli masz
włączone kilka aplikacji równolegle. To wtedy tak. Ale do grania? W życiu.


No właśnie! A czym są Steamy, Originy, GFWL-y, Social Cluby i przeglądarki internetowe włączone w tle podczas grania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2012 o 09:48, TerrorHurtz napisał:

Jak ktos jeszcze wpycha innym i5 zamiast i7 i mowi ze nie ma miedzy tymi procesorami
roznicy bo HT w grach nie jest wykorzystywane to radze zapoznac sie z tym:

http://forum.pclab.pl/topic/798525-Ile-rdzeni-procesora-wykorzystuje-dana-gra/

szczegolnie zwrocic uwage na gry: FarCry 2 i Max Payne 3. Juz teraz nowe gry zaczynaja
z tego korzystac a co bedzie za pol roku to juz nie wspomne


Far Cry 2 to rzeczywiście jest bardzo nowa gra :) przeglądałem naprawdę tony różnych wykresów obrazujących wydajność różnych procesorów w grach i naprawdę nie zauważyłem, żeby HT drastycznie zwiększało liczbę FPS-ów. Zazwyczaj różnica pomiędzy choćby i5 3570K, a i7 3770K w grach mieści się w granicach 1 klatki/s (oczywiście zegar w zegar). Ta różnica może być równie dobrze wytłumaczona różną ilością pamięci Cache ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2012 o 15:03, pawbuk napisał:

a i7 3770K w grach mieści się w granicach 1 klatki/s (oczywiście zegar w zegar).

istnieje jeszcze cos takiego jak błąd pomiaru? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2012 o 15:13, Zgreed66 napisał:

> a i7 3770K w grach mieści się w granicach 1 klatki/s (oczywiście zegar w zegar).
istnieje jeszcze cos takiego jak błąd pomiaru? ;p


Oczywiście, że tak, aczkolwiek zdarzała się również różnica jakichś 3 klatek/s :D Jak dla mnie te różnice są jednak na tyle małe, że o żadnej przewadze procesorów ośmiowątkowych nad czterowątkowymi nie można mówić :)
Dlatego moim zdaniem sens brania wszelkich i7 jest wtedy, kiedy ktoś dysponuje budżetem ponad 5000 zł i oprócz gier często używa również programów, które rzeczywiście tw 8 wątków potrafią wykorzystać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2012 o 14:52, TerrorHurtz napisał:

No właśnie! A czym są Steamy, Originy, GFWL-y, Social Cluby i przeglądarki internetowe
włączone w tle podczas grania?


Czymś czego zużycie i tak spada prawie do zera bo Windows całkiem nieźle dba o zarządzanie zasobami systemu? Zresztą dostałeś link do testów który pokazuje realne wyniki, jest tam też 6 rdzeniowy/12 wątkowy Core i7 Intela. I jakoś ani razu się nie dostał na pierwszą pozycję jeśli chodzi o wydajność w grach.
Poza tym włączona przeglądarka internetowa o ile sobie tylko działa w tle to ma zużycie procesora na poziomie 0% i jeśli już coś zżera to pamięć RAM.
Więc nie, nie zgodzę się że HT daje jakikolwiek realny zysk wydajności w takich sytuacjach. Jeśli się mylę - daj mi testy z gier gdzie ludzie mając procesor 4 rdzeniowy/8 wątkowy wyłączają 4 rdzenie logiczne i porównują wydajność. Albo chociaż takie gdzie widzę REALNĄ różnicę a nie coś na granicy błędu pomiarowego. Ja jeden dałem w poprzednim poście, 6 rdzeni/12 wątków przegrywa z 4 bo ma niższy zegar... Nie jestem nieomylny więc jeśli masz jakieś dowody empiryczne a nie wynikające z "wiary" to chętnie na nie zerknę.

Jedyna sytuacja gdy i7 się opłaca jest wtedy gdy po prostu nie masz na co wydać już gotówki. Ewentualnie zamiast i5 możesz sobie kupić Xeona - wtedy masz i7 za 3 stówy taniej, fakt że bez możliwości podkręcania. Do zastosowań profesjonalnych jak znalazł swoją drogą.
Ale w każdym innym przypadku dla gracza oznacza to wsadzenie 300-400 zł w procesor zamiast w kartę graficzną a lepsza karta potrafi zwiększyć wydajność o kilkadziesiąt procent, a nie o 1-2%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>..........

wątpie by nawet podczas działania takich programów i grania równolegle w jakąś grę różnica w fpsach była jakaś kolosalna co by przemawiało za i7.
Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać jak mawiała dosia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ty mówisz? core i7 3770K jest wydajniejszy w prawie każdej grze od i5 3570K nawet na podanych przez Ciebie wykresach. Na dodatek w nowych grach jak Max Payne 3 i7 jest o dobre 10-20% wydajniejszy od i5 3570K co dowodzi że nowe gry będą rozwijały się pod kątem wielowątkowości. Jak takie GTA V wyjdze na PC to jestem na 99% przekonany, że wielowątkowość będzie wykorzystywana w znaczącym stopniu. Potwierdzeniem tego jest fakt, że nawet w zalecanych wymaganiach MP3 jest podany i7 a nie i5. Chyba ma to jakieś znaczenie skoro dali tam i5-kę zamiast i7-ki, które są według Ciebie tak samo wydajne. I na sam koniec proszę pamiętać o tym że parę lat temu wyśmiewano tych, co kupowali Quady intela - że niby nieopłacalne, nic tego nie wykorzysta, strata pieniędzy itp. A tak się składa, że do tej pory osoba która zakupiła Quada i podkręciła choćby do tych 3GHz może nadal grać we wszystkie nowe tytuły z przyzwoitymi detalami pod warunkiem że ma równie dobrą kartę graficzną. Także kupowanie i7 to wcale nie strata pieniędzy, bo procesor jest o wiele bardziej przyszłościowy niż i5, który lada moment może okazać się za słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego z tych wykresów nie wynika, że procesory 12-wątkowe są bardziej wydajne w grach od 8-wątkowych albo 4-wątkowych? ;D Wykorzystujesz tylko przykłady MP3 i FC2. Z czego FC2 to już nie taka młoda gra :D Na przykładzie Dirta 3 mogę Ci wykazać, że procki czterowątkowe są wydajniejsze od 8 i 12-wątkowych ;)
Różnica 1 kl/s może wynikać z bardzo wielu rzeczy, w tym z błędu pomiarowego.
A w zalecanych MP3 jest i7, bo twórcy gier bardzo lubią zawyżać wymagania sprzętowe. A byle laik przecież nie będzie wiedział, że w grach i7 nie są wydajniejsze od i5 :D Poleci do sklepu i kupi droższego i7, mimo, że nie wykorzysta jego prawdziwych możliwości. Być może jest to umowa między twórcami, a producentami sprzętu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się