Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

O starym PC raczej zapomnij...
Konfig:
DFI Infinity Ultra 260zł
4000+ 220zł
GeiL 2x1GB 667MHz CL3 210zł
WD 160GB 180zł
7300GT 260zł
Modecom MC 350W 100zł
1230zł
Trochę przekroczyłem, ale nie wiem na czym zaoszczędzić... Budę i napędy przenieś ze starego PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze niema tutaj na czym oszczędzac ale dostaje ograniczone środki od rodziców... i max 1000 zł
A z tego co widze to Dj danielus dorzucil tam chyba jeszcze dysk twardy :)
Fakt przydał by mi się nowy (mam 40gb) ale chciałbym zmiescic sie w 1000 zł ;/
I jeszcze jedno pytanie jak wygląda montaż procesora na płycie głównej ? czy potrzebuje do tego jakiś specjalnych narzędzi czy jest to proste i nic specjalnego nie będe potrzebował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to może ja coś zaproponuje
Intel Pentium Dual Core E2140 z GA-945GCMX-S2 Intel 945 (405zł) więc zostaje jeszcze ~600 na grafe i ram więc 1GB ramu myśle że styknie (~80zł) i zostaje całe 500 zł na grafe a za to myśle że kupisz jakąś 6600 lub 6800 ewentualnie coś zgoła innego typu 7300gt no i przydałby się jakaś zasiłka 400W bo masz zapewne 300/350 ale jeśli masz 400 to możesz zaszaleć i na tym kompie to ci się spoko pracowało :) więc jak widzisz 1k zł to nie tak malutko... pozdrawiam

PS: zapomniałbym na jakim servie grasz w wowa? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki napęd polecilibyście w okolicach stówki? Nie znam sie na npędach wcale, a potrzebuję coś szybko kupić, niestety nie mam za wiele kasy. Myślałem o tym- LG GSA-H66NBB SATA za 116 zł, opłaca się? Mam jeszcze dostęp u mnie w mieście do napędów Pioneer, Lite-on, Samsung, Optiarc... Ktoś sie w ogóle tu zna na napędach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 08:33, Budo napisał:

Jaki napęd polecilibyście w okolicach stówki? Nie znam sie na npędach wcale, a potrzebuję coś
szybko kupić, niestety nie mam za wiele kasy. Myślałem o tym- LG GSA-H66NBB SATA za 116 zł,
opłaca się? Mam jeszcze dostęp u mnie w mieście do napędów Pioneer, Lite-on, Samsung, Optiarc...
Ktoś sie w ogóle tu zna na napędach?

Tylko Pioneer (ale te bez literki D w nazwie) i HP. Wszystko inne to złom. Szczególnie LG. Wejdź na forum actionum do tematu o napędach i w wyszukiwarce wpisz LG, strona będzie się mienić kolorowo od zażaleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 08:33, Budo napisał:

Jaki napęd polecilibyście w okolicach stówki? Nie znam sie na npędach wcale, a potrzebuję coś
szybko kupić, niestety nie mam za wiele kasy. Myślałem o tym- LG GSA-H66NBB SATA za 116 zł,
opłaca się? Mam jeszcze dostęp u mnie w mieście do napędów Pioneer, Lite-on, Samsung, Optiarc...
Ktoś sie w ogóle tu zna na napędach?


Jeśli zależy Ci na jakości, a nie tylko na szybkości nagrań, to z własnego doświadczenia polceam:

- Pioneer DVR-112D (jeśli PATA) cena = 99 zł
lub
- Pioneer DVR-212D (jeśli SATA) cena = 115 zł

Te pioneery charakteryzują się bardzo wysoką dokładnością wypalania, podobnie jak poprzedni model (DVR-111D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.benchmark.pl/pelny_39254.html
Kumpel się uparł na tą płytę :), co więcej chodzi o taką która zniesie i udźwignie ekstremalny OC,ale musi być relatywnie tania. Powiedzcie czy to dobry wybór?? Ja osobiście doradzam mu Abita IP35-E, którego sam mam, i jestem zadowolony, wiem że IP35 kręci się dobrze, jak to jest z chipsetem nvidii?? Który byłby najbardziej odpowiedni do tego celu. Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 11:24, Budo napisał:

Polecacie Pioneera? Coś takiego styknie?
http://www.komputronik.pl/Napedy_optyczne/DVD_RW_/_DVD_RW/Pioneer/katalog,kat,2811/
pierwszy od góry.

Styknie :) jak najbardziej. Oczywiście kupisz go poniżej 100 zł, albo do ok 110.
http://www.skapiec.pl/site/cat/3/filtr/_72_79_0_0_0_0_0_0_0_0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory że mnie trochę nie było ale mam na to 600zł tak więc czy kupie Pentiuma 4 (czy jest on jeszcze na półkach sklepowych) + płyte głowną z ASRocka z wejściamia PCIe x16 i AGP x8 (mam karte na AGP) i Ram 1gb z GoodRama bądź z Corsaira oczywiście DDR2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupno geforca 8800 gt. Mam pytanie czy mój dotychczasowy zasilacz to wytrzyma (modecom 400 W), a jeżeli nie to jaki byłby najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 13:44, neo937 napisał:

Sory że mnie trochę nie było ale mam na to 600zł tak więc czy kupie Pentiuma 4 (czy jest on
jeszcze na półkach sklepowych) + płyte głowną z ASRocka z wejściamia PCIe x16 i AGP x8 (mam
karte na AGP) i Ram 1gb z GoodRama bądź z Corsaira oczywiście DDR2


zamiat Pentium 4 lepiej kupić o wiele wydajniejszego Intel Dual-Core E2140 1.6 GHz s. 775 Box za około 200zł,
którego można bez problemu podkręcić do 2,8 Ghz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 13:45, Snejek napisał:

Planuje kupno geforca 8800 gt. Mam pytanie czy mój dotychczasowy zasilacz to wytrzyma (modecom
400 W), a jeżeli nie to jaki byłby najlepszy.

Może być problem i pewnie będzie. Wymiana zasilacza wskazana, w zasadzie możesz napisać swój konfig, ale min 450W to konieczność, ja wziąłbym coś koło 500W ( 480 -530 W)
Firmy godne polecenia to Chieftec ( jakość - cena), i dalej BeQuiet, Tagan, Antec, toppower, Seasonic.
kwestia tego ile możesz wydać, ale z doświadczenia wiem że na zasiłce nie ma co oszczędzać.
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie czy mój stary zasilacz 350 W wytrzyma płyte główną Asrocka, GeForca 7600 GT, 1GB Ramu i Celerona 3,20GHz. Jeśli będe musiał go zmienić to wystarczy 400 W czy większy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 14:34, Ray 14 napisał:

To ja mam pytanie czy mój stary zasilacz 350 W wytrzyma płyte główną Asrocka, GeForca 7600
GT, 1GB Ramu i Celerona 3,20GHz. Jeśli będe musiał go zmienić to wystarczy 400 W czy większy?


dobrze bylo by gdybys sobie kupil jakas 400 nie musi byc amrkowa bezpieczniej bedzie, bo ze starymi zasilaczami czasami tak bywa ze sie pala.Wiec lepiej zainwestuj nawet te 70 zeta w jakis zasialcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się