Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 27.03.2011 o 17:21, filip1-1 napisał:

>

słuchaj a mam pytanko, jak to jest z sli bo mój kolega (ten od płyty głównej) ma kartę
taką jak ja (podpis) to musi kupić drugą taką czy może być powiedzmy GTX 460 z 1gb pamięci
?


Nie interesuje się SLI wiec nie wiem czy Nvidia dopuszcza inne GPU czy muszą być takie same. W przypadku ATI nie ma to znaczenia, ale nie wiem jak tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 27.03.2011 o 16:25, Hartus napisał:

Mam monitor 20'''' z rozdzielczością 1650x900 i póki co wszystkie gry działają bez problemu.
Niektóre gry zaliczają momentami spadki poniżej 30 fps na najwyższych detalach, ale generalnie
gram w każdą nową grę bez problemu na wysokich. Kiedy (i jakie) będą potrzebne zmiany?

W sumie to karta graficzna nie jest już pierwszej świeżości, patrząc na wymagania takiego Crysisa 2 i innych najnowszych tytułów to coraz więcej do pełnej płynności w max. detalach potrzebuje czegoś mocniejszego. Fakt że na razie bym się tym nie przejmował, sam jadę na układzie szybszym o jakieś 15-20% (HD5850) i naprawdę nie śpieszy mi się z wymianą. Proponuję zaczekać do kolejnej generacji sprzętu bądź przynajmniej do etapu gdy HD6950/GTX560 stanieją do progu 600-700 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2011 o 17:21, filip1-1 napisał:

słuchaj a mam pytanko, jak to jest z sli bo mój kolega (ten od płyty głównej) ma kartę
taką jak ja (podpis) to musi kupić drugą taką czy może być powiedzmy GTX 460 z 1gb pamięci
?


Musi być taka sama, GTX460 768 MB różni się od wersji 1GB nie tylko ilością pamięci ale także ilością jednostek ROP i magistralą pamięci. To tak naprawdę, mimo podobnych nazw, dwa zupełnie odmienne układy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą być, chociaż jest pokazane na kilku testach, że tych samych producentów wydajność w SLI skaluje się lepiej. Crossfire to inna bajka, tam możesz połączyć karty nawet z różnych serii, albo integrę z normalną (tzw Hybrid Crossfire)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Potrzebny mi komputer w cenie, niech będzie, 1000-1300zł. To raczej niewiele, ale też moje wymagania nie są nie wiadomo jakie. Ma służyć do obróbki zdjęć i do grania. Nie zamierzam jednak grać w każdą nowość, na najwyższych ustawieniach grafiki też mi nie zależy. Ma być taki, żeby dało się spokojnie pograć w Wiedźmina 2 ;).
Ze starego zestawu mogę bez przeszkód przenieść chyba tylko napęd DVD i dysk twardy (choć i tak jakieś 300gb trzeba będzie dokupić). Nie wiem jak z obudową i zasilaczem - pamiętam, że były w komplecie, zasilacz ma moc 350W. Może da się je rozdzielić, może nie (a pewnie będzie trzeba, bo zgaduję, że zapotrzebowanie na moc raczej wzrośnie, niż zmaleje). W sumie system i peryferia też zostaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie jakieś wyzwanie a nie piszą ci co mają dużo kasy i w sumie zbudowanie pożądanego konfigu dla nich trwa 20 sekund ;D

Dnia 27.03.2011 o 22:24, MatusP1 napisał:

Witam!
Potrzebny mi komputer w cenie, niech będzie, 1000-1300zł. To raczej niewiele, ale też
moje wymagania nie są nie wiadomo jakie. Ma służyć do obróbki zdjęć i do grania. Nie
zamierzam jednak grać w każdą nowość, na najwyższych ustawieniach grafiki też mi nie
zależy. Ma być taki, żeby dało się spokojnie pograć w Wiedźmina 2 ;).

Jeśli masz na myśli jego rekomendowane wymagania to już może być problematycznie bo są dość wysokie ;)

Dnia 27.03.2011 o 22:24, MatusP1 napisał:

Ze starego zestawu mogę bez przeszkód przenieść chyba tylko napęd DVD i dysk twardy (choć
i tak jakieś 300gb trzeba będzie dokupić). Nie wiem jak z obudową i zasilaczem - pamiętam,
że były w komplecie, zasilacz ma moc 350W. Może da się je rozdzielić, może nie (a pewnie
będzie trzeba, bo zgaduję, że zapotrzebowanie na moc raczej wzrośnie, niż zmaleje). W
sumie system i peryferia też zostaną.


Athlon II X4 640
Asus M4A88T-M
4GB RAM PDP Patriot AMD LLK (1333 MHz, CL7)
Radeon HD5750 MSI
Chieftec 450W
Suma: 1371 zł (absolutne minimum żeby spełnić rekomendowane wymagania Wiedźmina 2)
Obudowę, nagrywarkę i dysk twardy trzeba przenieść ze starego kompa. Jeśli ta kwota jest zbyt wysoka to możesz zmienić procesor na Athlona II X3 450, fakt że to jednak już o ten 1 rdzeń mniej a 4 są obecnie standardem w sprzęcie do grania. Choć nadal nie byłby to zły zestaw, obecne gry powinien ciągnąć w średnich/średnio wysokich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2011 o 22:53, MatusP1 napisał:

A gdyby zignorować wymagania rekomendowane (bardzo często ich nie spełniałem i jakoś
się grało) - dało by się nieco taniej?


W sumie jest sens oszczędzać tylko na procesorze (i wziąć model X3 450) + ewentualnie zamienić płytę główną na Gigabyte GA-770T-D3L - wtedy cenowo zjeżdżasz do ok. 1250 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego właśnie nie lubię w PC, kupisz coś za kupę kasy, a zaraz jest już przeciętne ;/ A co by było bardziej opłacalne za powiedzmy kilka/kilkanaście miesięcy, kupić drugą taką kartę i połączyć w SLI czy jedną mocną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2011 o 23:27, Hartus napisał:

Tego właśnie nie lubię w PC, kupisz coś za kupę kasy, a zaraz jest już przeciętne ;/
A co by było bardziej opłacalne za powiedzmy kilka/kilkanaście miesięcy, kupić drugą
taką kartę i połączyć w SLI czy jedną mocną?


SLI prawie nigdy nie ma sensu - taniej i wydajniej wyjdzie kupić jedną mocną. SLI to w zasadzie tylko opcja dla fanatyków którzy chcą od razu łączyć 2 najmocniejsze karty na rynku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pragnę dokupić drugi wiatrak do obudowy.
Jeden wiatrak już oczywiście mam, posiada on wtyczkę 3 pinową. Problem jest oczywiście taki że moja płyta główna posiada tylko jedną taką wtyczkę, mam jeszcze co prawda 2 pinową, ale do niej bardzo trudno znaleźć wiatrak. Lwia część z nich ma właśnie taki 3 pinowy wtyk.

I tu mam pytanie. Spora część z nich posiada jednak adapter dodatkowy, na złącze 4 pinowe, bezpośrednio do zasilacza.
Jeżeli kupię taki wiatrak, to wystarczy że podłączę go do zasilania przez ten adapter, bez konieczności podpinania normalnego kabla do zajętej już wtyczki 3 pinowej ?

Wiem, pytanie lamerskie, zwłaszcza jak się już wielokrotnie wymieniało wszystkie inne podzespoły, prócz właśnie wiatraków :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 12:09, Darkstar181 napisał:

Pragnę dokupić drugi wiatrak do obudowy.
Jeden wiatrak już oczywiście mam, posiada on wtyczkę 3 pinową. Problem jest oczywiście
taki że moja płyta główna posiada tylko jedną taką wtyczkę, mam jeszcze co prawda 2 pinową,
ale do niej bardzo trudno znaleźć wiatrak. Lwia część z nich ma właśnie taki 3 pinowy
wtyk.

Nie ma 2 pinowych wtyczek na wentyle. Albo jest 3 pin, albo 4

Dnia 28.03.2011 o 12:09, Darkstar181 napisał:

I tu mam pytanie. Spora część z nich posiada jednak adapter dodatkowy, na złącze 4 pinowe,
bezpośrednio do zasilacza.
Jeżeli kupię taki wiatrak, to wystarczy że podłączę go do zasilania przez ten adapter,
bez konieczności podpinania normalnego kabla do zajętej już wtyczki 3 pinowej ?

To, czym mówisz to wtyczka molex

Dnia 28.03.2011 o 12:09, Darkstar181 napisał:

Wiem, pytanie lamerskie, zwłaszcza jak się już wielokrotnie wymieniało wszystkie inne
podzespoły, prócz właśnie wiatraków :P


3 pin ---> http://www.overclock.net/attachments/intel-cpus/127330d1256599707-any-way-control-cpu-cooler-fan-mini-3-pin.jpg
4 pin ---> http://www.scythe-usa.com/images/scktn-775_4pin.jpg
molex ---> http://www.zsl.gda.pl/~jkluczewski/galeria1/big/utk_49.jpg

Spokojnie można podpinać pod molex stosując przejsciówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Chciałbym się dowiedzieć co w moim zestawie dało by się zmienić żeby można było w nadchodzące tytuły (np. Battlefield 3) grać na full detalach.

Intel Core2Duo E8400
Pentagram Karakorum
Asus P5Q PRO
Corsair DHX2 2x 2GB 800Mhz
Palit Radeon 4870 512MB Sonic Dual edition
Corsair 650W [CMPSU-650TXEU]
2x Samsung F1 500GB
Pioneer DVR-216
Cooler Master Centurion 590
Creative X-Fi Xtreme Gamer

A skoro już przy wymianach jesteśmy to będę musiał przejść z XP na 7 więc która wersja będzie najlepsza i w jakich granicach kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmienić można by procesor, ewentualnie kartę graficzną, ale na początek podaj budżet, jaki możesz przeznaczyć na modernizację. Co do Windowsa 7, to najodpowiedniejszą wersją będzie Home Premium 64Bit OEM za ok. 339 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 12:09, Darkstar181 napisał:

mam jeszcze co prawda 2 pinową,
ale do niej bardzo trudno znaleźć wiatrak. Lwia część z nich ma właśnie taki 3 pinowy
wtyk.


Kabelek wentyla nie musi mieć tyle samo pinów co wtyczka, możesz normalnie podłączyć 3pinowy wentyl do 2pinowej wtyczki, nie masz wtedy podpiętego żółtego kabelka który jedyne co daje to software''owy odczyt rpm wentyla (faq: 2pin - wentylator działa, 3pin - jw. + odczyt obrotów, 4pin - jw. + sterowanie sygnałem pwm).

@GANGSTERR

Dnia 28.03.2011 o 12:09, Darkstar181 napisał:

Nie ma 2 pinowych wtyczek na wentyle. Albo jest 3 pin, albo 4


Są, są. Przede wszystkim w zasilaczach, ale jak widać są też mobasy z takimi wtyczkami (szczerze mówiąc sam jak dotąd widywałem takowe właśnie tylko w psu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 14:03, Szynkars napisał:

Zmienić można by procesor, ewentualnie kartę graficzną, ale na początek podaj budżet,
jaki możesz przeznaczyć na modernizację. Co do Windowsa 7, to najodpowiedniejszą wersją
będzie Home Premium 64Bit OEM za ok. 339 zł.


Na 1 zakup 600 zł a tych zakupów może być kilka.

Edit: W takim razie mam od razu 1 pytanie. Czy któraś z nowych kart graficznych nie marnowała by się pod moim prockiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jakim dysponujesz maksymalnym budżetem. Najbardziej opłacalne byłyby dwa zestawy oparte o platformy AMD i Intela. Mianowicie zestaw oparty o AMD:
Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edition C3 - 439 zł
Płyta Główna: ASRock 880GXH/USB3 - 299 zł
Karta Graficzna: Vertex3D Radeon HD6850 - 630 zł
Razem: 1368 zł
W zestawie opartym o Intela, karta graficzna pozostałaby ta sama, zaś zmieniłby się procesor i płyta główna. Czyli:
Procesor: Intel Core i5-2400 - 665 zł
Płyta Główna: Gigabyte P67A-UD3-B3 - 459 zł
Razem: 1754 zł
W drugim zestawie można się pokusić na procesor Intel Core i5-2500K z odblokowanym mnożnikiem w cenie 749 zł. Jeśli masz zamiar podkręcać procesor, to będzie to lepszy wybór.
Jeśli chodzi o Twój obecny procesor, to niestety będzie on ograniczał przykładowego HD 6850, jak i większość podobnych kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 17:16, Caridin napisał:

Mógłby mi ktoś pomóc wycenić mój komputer?

Procesor AMD Atchlon 64x2 5000+
Karta graficzna ZOTAC GT 220 1 GB DDR3
2 GB RAM, 1 kość Kingstone''a a druga nie pamiętam.
Zasilacz FEELI 335 W - jak dotąd nie zawiódł
Płyta główna GIGABTE GA-M56S-S3
Dysk 320 GB, nie pamiętam konkretnie jaki.
Bez napędu dvd i w dodatku w brzydkiej, troche starszej obudowie. Mogę dodać zdjęcia.


1:Ponawiam to pytanie...

2: Czy mógłby mi ktoś doradzić jaki dysk kupić do tego kompa?
Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/
Płyta główna: AsRock 870 Extreme3 /AMD 870/
Pamięć RAM: GoodRam 4GB 1333MHz CL9
Karta graficzna: MSI Radeon HD6850 Cyclone OC 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP
Obudowa: Cooler Master Elite 330 (Black)
Zasilacz: Corsair 500W [CMPSU-500CXEU]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się