Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Ok. Ale myślę, że moc większa niż 500W nie będzie mi potrzebna. Tym bardziej, że jedyną kartą, o której myślę to właśnie GTX 460. Choć z drugiej strony te 50 czy 100W więcej to koszt kilkunastu zł, więc chyba nie warto w takim wypadku oszczędzać.
Dzięki za pomoc, myślę że chyba skuszę się na tego XFX 550W.
Ostatnie pytanie mam jeszcze do was, a mianowicie: czy w/w zasilacz będzie w stanie uciągnąć 2 karty graficzne (w razie jakby mi się ubzdurało w przyszłości dokupienie 2 karty)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2011 o 01:08, sirufok napisał:

Ostatnie pytanie mam jeszcze do was, a mianowicie: czy w/w zasilacz będzie w stanie uciągnąć
2 karty graficzne (w razie jakby mi się ubzdurało w przyszłości dokupienie 2 karty)?


Będzie w stanie, ale z OC lepiej nie szaleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam gramowiczów...

Nadszedł u mnie czas wymiany karty graficznej... Prosiłbym was o opinię i poradę.
Wymieniam samą kartę graficzną bo tylko ona nie nadąża za resztą sprzętu.

Karty którymi jestem zainteresowany :
- AMD Radeon 5830 = = spec http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Encyklopedia_AMD_Radeon_5830-3399.html

- AMD Radeon HD 6790 = = spec http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Encyklopedia_AMD_Radeon_HD_6790-3750.html

- Gigabyte Radeon HD 6670 = = spec http://www.agito.pl/karty-graficzne/gigabyte-radeon-hd-6670-1gb-ddr3-pci-e-box.0.490909.html?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=Feed&utm_content=490909&utm_campaign=wszystkie

-------------------------------------------
Oczywiście przyjmuję inne możliwości... kwota jaką mogę wydać na kartę to 500zł
Co mam teraz:
- ATI 4650 HD 1GB
- Intel i9 2.67 gHz podkręcone będzie do 3.6-3.8 po zakupie karty
- 8 GB Ramu (które i tak nic nie daje :P)

I tak PS. wolę ATI od Geforce... więc weźcie to pod uwagę... ale jeśli będziecie mieli jakieś dobre propozycje to mogę wtedy zmienić zdanie :P

Z góry dzięki... NeV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym najlepszym wyborem jest Radeon HD6790:
http://www.agito.pl/karty-graficzne/sapphire-radeon-hd-6790-1gb-ddr5-pci-e-box.0.446375.html?attr=248-494929
Model od Sapphire jest jednym z tańszych i ma przy tym dobre, ciche chłodzenie. Radeon HD6670 jest sporo słabszy, poza tym jest to model ze starą pamięcią GDDR3. Jeżeli już brać HD6670, to z 512MB pamięci GDDR5. Więcej ta karta i tak nie jest w stanie wykorzystać. Konkurentem Nvidii dla HD6790 jest GTX 550 Ti, jednak jest to karta słabsza od Radeona.
Napisz jaki masz zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dobrych słuchawek z mikrofonem oraz kamerką (ale nie jest ona konieczna) w przedziale cenowym np. do 80 zł, więc wiadomo... słuchawki Razer odpadają na wstępie;)

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da, trzeba tylko chcieć.

Procesor:
AMD Athlon II X3 450
287 zł

Płyta główna:
MSI 760GM-P23 (FX)
187 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB 1333MHz CL9
87 zł

Dysk twardy:
Samsung SpinPoint 500GB F3 (HD502HJ)
282 zł

Karta graficzna:
Vertex3D Radeon HD5670 512MB DDR5
245 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-222AB
77 zł

Obudowa:
SilentiumPC Brutus 410 Pure Black
134 zł

Zasilacz:
Tacens Radix IV 450W
146 zł

Razem: 1445 zł

Trzyrdzeniowy procesor, płyta główna z obsługą AM3+, 4GB pamięci RAM, dość wydajna karta graficzna, przewiewna obudowa i porządny zasilacz. Zostaje 50 zł zapasu. Dlaczego? Ano dlatego, że nie za bardzo jest do czego dołożyć. Jako zasilacz możesz ewentualnie wziąć droższego Chiefteca CTG-500-80P, ale będzie to bardziej inwestycja na przyszłość, z powodu obecności dwóch wtyczek PCI-E. Tacens Radix IV 450W nie ma wtyczek PCI-E, ale przy tej karcie nie jest to problemem. Przy mocniejszych kartach zawsze możesz posłużyć się przejściówką. Ceny podzespołów są z techplanet.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

C hciałabym złozyć sobie komputer /peryferia mam/ przedewszystkim do gier. Zależy mi na procesorze Intel Core i5 2500K LGA 1155 Box. Czy możecie mi doradzić jakie pozostałe podzespoły kupić? Mam obecnie 2500 zł na całość łącznie z procesorem. Mogę ewentualnie poczekać z miesiąc, będę miała dodatkowo 300 zł. Jeszcze pytanie : czy ten procesor wymaga dodatkowego chłodzenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 21:34, zelda_2 napisał:

C hciałabym złozyć sobie komputer /peryferia mam/ przedewszystkim do gier. Zależy mi
na procesorze Intel Core i5 2500K LGA 1155 Box. Czy możecie mi doradzić jakie pozostałe
podzespoły kupić? Mam obecnie 2500 zł na całość łącznie z procesorem.

W przypadku komputera do gier, ważniejsza jest karta graficzna niż procesor. Z tego powodu warto czasem kupić nieco słabszy procesor, np. i5-2400 i dokupić lepszą kartę, np. Radeona HD6950 1GB. Przy obecnych cenach (i podwyżkach dysków twardych) nie łatwo będzie w tym budżecie złożyć coś z i5-2500k i jakąś lepszą kartą graficzną.

Dnia 23.10.2011 o 21:34, zelda_2 napisał:

Mogę ewentualnie
poczekać z miesiąc, będę miała dodatkowo 300 zł.

Warto zatem zaczekać, tym bardziej, że na przełomie 2011 / 2012 mają wyjść Radeony HD7000. Skok wydajności w porównaniu do serii HD6000 może być spory.

Dnia 23.10.2011 o 21:34, zelda_2 napisał:

Jeszcze pytanie : czy ten procesor wymaga
dodatkowego chłodzenia ?

Nie. Chłodzenie boxowe jest razem z procesorem. Jeśli jednak masz zamiar podkręcać procesor, to warto zaopatrzyć się w dodatkowe chłodzenie, które będzie wydajniejsze (i cichsze) od standardowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 23:08, zelda_2 napisał:

A jaką płytę główną radziłbyś mi do tego procesora, który proponujesz ?


Wszystko zależy od budżetu. Z tańszych - MSI H61M-E33. Z trochę droższych - AsRock P67 PRO3 B3. W budżecie 2800 zł powinno się już dać złożyć coś na i5-2500k i AsRocku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcę kupić zestaw, tj. monitor + komputer stacjonarny do oglądania filmów. Czyli wymagam super jakości obrazu. :) Znajdzie się coś takiego, ew. moglibyście podać mi jakie podzespoły i monitor? Cena +/- 1500 zł, jeśli będzie warto to mogę NIECO dołożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Heh dziwna sprawa rok temu o to prosiłem samo ale jakoś jednak nie zakupiłem kompa bo pieniądze musiały pójść na ważniejsze cele, [wiadomo siła wyższa] ale niedawno wróciłem z Niemiec i udało mi się sporo dosyć zarobić więc będzie na życie i przyjemności :-) i jeszcze raz życie.
Jaki radzicie skleić komputer ?
Budżet: 2500 ewentualnie 2700 PLN
Podawać wszelkie propozycje dziękuję i

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, może źle szukam, ale nie otarłem się na tym forum o topic typu OC, więc zadam pytanie tu. (Jakby nie było OC to też ulepszanie kompa).
Mianowicie chcę podkręcić Procek (sygnaturka). Jednakże nie chcę robić tego za pomocą mnożnika, bo pokrzaczy mi to C''n''Q (żeby działało, musi być mnożnik ustawiony na auto).
Zatem moje pytanie brzmi, czy za pomocą zwiększania szyny będzie można osiągnąć takty rzędu 3600? Bo wiem, że w procesorach Intela znaczne podkręcanie za pomocą FSB jest niemożliwe.
Czy trzeba też zwiększyć taktowanie RAM?
Ponadto - jaka jest temperatura dopuszczalna w 4870?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Niedawno miałem składany zestaw komputerowy za 2700 zł, jednak mój budżet dość mocno zubożał i ma teraz do dyspozycji zaledwie 2000 zł, dlatego proszę o złożenie nowej konfiguracji.
Dla przypomnienia fragment z poprzedniej prośby:

Prosiłbym o złożenie jak najlepszej konfiguracji do 2700 zł (2000 zł). Sprzęt będzie mi służył głównie do grania.
Przy podaniu konfiguracji, prosiłbym o wskazaniu dalszych możliwości upgradu.
Z góry dzięki za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej, mam kolejna prośbę,
chodzi o Tuner telewizyjny do laptopa , ExpressCard/34 albo na USB, chciałbym aby był.. dobry tj. odbierał TV analogową i cyfrową, co do ceny to aby było do 300zł.
Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2011 o 21:01, Gacol08 napisał:

Na OC się nie znam, ale jeśli chodzi o temat to masz tu http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16068&u=2172
i radzę przeczytać ten poradnik http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow?page=0,0

dzięki za topic. Jeżeli chodzi o artykuł - jestem oczytany w teorii OC, ale procesorów na socket 775 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się