Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 21.10.2013 o 20:09, pawbuk napisał:

Ten dysk ma 2 lata gwarancji, przedłużenie jej o następne 3 lata kosztuje 70 zł. Moim zdaniem będzie lepszy dysk WD Red - te dyski mają standardowo 3 lata gwarancji, albo WD Caviar Black z 5 letnią gwarancją "od ręki":
http://www.morele.net/dysk-western-digital-1tb-caviar-black-7200-64mb-sataiii-wd1002faex-298834/
Większy dysk, 2 TB, jest oczywiście droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i co z tej gwarancji? :D Kiedy pada dysk to akurat kupienie następnego wydaje się najmniejszym problemem ;) Zresztą, jak ostatnio patrzyłem, to w domu mam same dyski Seagate i jeszcze żaden mi nie padł ;) Wiem, że to żaden argument, ale...zawsze jakiś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2013 o 20:49, pawbuk napisał:

No i co z tej gwarancji? :D /.../

Dokładnie nic. Tyle, że ja mam od mniej więcej 5 lat dwa dyski Samsunga (250 GB, w Raid 1) i działają. HDD Health pokazuje, ze wszystko w porządku, temperatura w normie, "health" 98%, czyli też w normie. Ale wiesz, zawsze człowiek patrzy na okres gwarancji, a o kopię zapasową martwi się dopiero, jak mu dysk padnie...
I wiesz co? Jak masz Raid 1, jak ja i robisz sobie w miarę regularnie kopię zapasową, to Ci dyski nie padną, a jak masz jeden i tylko jeden dysk i bez kopii zapasowej, to padnie Ci dwa tygodnie po gwarancji. Piszę to z doświadczenia ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam kopii zapasowej, ale najistotniejsze dane przechowuję także na pendrivie :) W tym roku mialem sytuację, że myślałem, że dysk mi padł, ale okazało się, że normalnie działa. Na wszelki wypadek kupiłem jednak nowy, a stary odłożylem na półkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanosi mi się na kolejną modernizacje komputera a mianowicie kusi mnie by wymienić kartę graficzną. Obecnie posiadam referencyjnego radka 5770 z 400w zasilaczem fortron. Niestety pewnie by wymienić kartę musiałbym i zasilacz zamienić. Pytanie czy do 300-400 zł znalazłoby się coś sensownego?

Reszta specyfikacji to amd phenom II x4 965
6gb ram ddr2

Procek jest podkręcony do 4ghz. I w sumie do półtora roku nic się nie dzieje więc jest ok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, ze smutkiem stwierdzam, że mój Athlon x2 już dawno się wysłużył i czas na zmiany. Jaką kombinację byście polecili (procek + płyta główna + trochę ramy) w granicach 1200 polskich jednostek płatniczych :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2013 o 12:52, KrzysztofMarek napisał:

To niby to, co masz na pendrivie to nie jest kopia zapasowa danych?


Niby tak, ale powiedzmy, że są to te tylko najbardziej istotne dane :D Nie mam kopii zapasowej połowy dysku, tylko kilku folderów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak.

Intel Pentium G3220 209zł
i3 4330 465zł
i5 4570 715zł
wszystkie ceny z proline

Płyty główne
MSI B85M-G43 260 (morele.net)
MSI B85-G43 315 (proline)

Pamięci
Team Group Vulcan, Crucial, Patriot ~290zł (morele.net)

Więc tak. Najtaniej to jakieś 770zł, za Pentiuma MSI B85M-G43 i 8 ram.
Za i5 4570 w połączeniu z B85M-G43 i 8gb ram wyniesie jakieś 1265zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 13:33, pawbuk napisał:

A jaki masz zasilacz i kartę graficzną? :)


Zasilacz 500W (raczej markowy, choć teraz nazwy firmy nie pamiętam, a nie mam jak sprawdzić - jestem 200km od kompa :D), grafika: Radek 7750 od MSI :)

@Zgreed66 Dzięki za zestawienie - popatrzę, pomyślę, zdecyduję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 13:42, eNcore napisał:

Zasilacz 500W (raczej markowy, choć teraz nazwy firmy nie pamiętam, a nie mam jak sprawdzić
- jestem 200km od kompa :D), grafika: Radek 7750 od MSI :)


Do tej karty graficznej najlepiej by pasował któryś i3, ale i5 będzie znacznie bardziej przyszłościowy ;)
Zgreed66 zrobił Ci fajne zestawienie, masz się nad czym zastanawiać. Ja bym polecał od razu zainwestować w i5, zwłaszcza, że niewiele przekroczy to Twój budżet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 15:18, Hacket napisał:

> Zobacz hd7770
> Polecam artykuł: http://pclab.pl/art50313.html


O nvidiach raczej mogę zapomnieć ? Choć od użytkowania 4850 bardzo sobie cenie radka
;].


Moim zdaniem w tej cenie nie znajdziesz wydajniejszego radka. Natomiast nieco drożej można wyrwać GTX 650 TI BOOST, który też jest wydajny, link: http://pclab.pl/art55096-16.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ten zestaw ma jakiś sens?

Procesor: Intel Core i5 4570 4x3.20 GHz BOX (LGA1150, 6MB, HD4600, 84W)

Płyta główna: AsRock B85 Pro4, B85, HDMI, DVI, DSUB, DDR3, SATA3, GBLAN, ATX, LGA1150

Pamięci: DDR3 8GB 1600MHz Kingston HyperX XMP Beast (2x4GB, DualDDR, CL9)

Karta graficzna: GeForce GTX760 Palit 2048MB, DDR5, DP, HDMI, 2xDVI, PCI-E JetStream 1072/6200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bardzo sensowny zestaw :) Porządny procesor, płyta głowna i karta graficzna, 8 GB pamięci operacyjnej - wszystko odpiowiednio zbalansowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się