Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 20.09.2006 o 00:15, Mr.Sexy napisał:

Po zastanowieniu wlasnie taka płytke dzisiaj zamowilem do tego 300Gb WD caviara, takie pamieci
jak ty tylko ze 2 GB i 7900GS

Z ciekawości: czemu wiąłeś akurat tą płytę - co zadecydowało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 20:00, Clegan napisał:

> Po zastanowieniu wlasnie taka płytke dzisiaj zamowilem do tego 300Gb WD caviara, takie
pamieci
> jak ty tylko ze 2 GB i 7900GS
Z ciekawości: czemu wiąłeś akurat tą płytę - co zadecydowało ?


Napewno marka na Asusie sie jeszcze nie zawiodłem. I ogólna funkcjonalnosc dobra platforma pod rozbudowe w niedalekiej przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 18:21, mrlukas11 napisał:

A TAKIEGO WIDZIELISCIE KOMPA


Wiesz najlepsze w nim jest to -że idealnie pracowałoby się podczas robienia grafiki; bawiebnia się w studio muzyczne, lub granie w symulator lotu (który byłby z takimi ekranami kompatybilny); tak czy inaczej wypasik display

:D

a tak innej beczki- ostatnio trapi mnie to, że mój sprzęt coraz gorzej sie podkręca (kupował wszystko na przełomie września/października 2005 - szczegóły w podpisie dla nieuważnych :), ogólnie jest bardzo stabilny ale czasem mogłem go podkręcić jeszcze te 5% więcej - a teraz zwiechę robi; ale co gorsza - robię co jakiś czas testy wydajności, wiecie benchmarki 3d mark itp. everest... i najgorsze jest to że na stabilnych najbardziej optymalnych ustawieniach takie jakie przetestowałem po (podkręciłem) w zeszłym roku w listopadzie (po dokupieniu dodatkowych wentyli i radiatoprów tam gdzie mogłem coś zmienić - oprócz boxowego wentyla na procka); osiagam słabsze wyniki w tych benchmarkach :( tak o 1-3 %); wiem że to jest granica błędu pomiarowego, ale ponieważ benchmarki puszczam tak raz na 2 tyg. jak czyszczę system, widzę spadek w testach :(

i nie wiem czy to sprzęt się starzeje, kurzy się czy system powoli zwalnia (a przyznam, że optymalizacja wydajności kompa to takie moje małe hobby), wiec mam pełno narzędzi to tego i znam się; dodam że zasilacz to Tagan 430 wattowy z 3 letnia gwarancją - kosztował ok 350 zł rok temu, a płyta główna (abit an8 fatalit) to wymarzona platforma dla podkręcaczy. wiem, że gdybym zmienił pamięci na "specjalistyczne" to bym podkręcił przynajmniej 2 x tyle, ale to nie o to chodzi.

więc jakie jest wasze zdanie i doświadczenia - wydajniość kompa spada wraz zwiekiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 23:53, Martimat napisał:

więc jakie jest wasze zdanie i doświadczenia - wydajniość kompa spada wraz zwiekiem?

Może po prostu przedobrzyłeś z optymalizacją - komp jest od tego żeby chodził. a nie żeby ciągle go optymalizować. Niektóre programy potrafią nieźle nachrzanić w ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 23:53, Martimat napisał:

/ciach/

A jak tam ze spyware''em na kompie? Co jaki czas robisz skanowanie antyvir''em? Częto dużo śmieci na kompie potrafi poważnie spowolnić kompa i widocznie obniżyć jego wydajność. Zrób skan antyvir''em i dodatkowo czymś od spyware''u - np. AdAware''m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2006 o 00:15, windows00 napisał:

A jak tam ze spyware''em na kompie? Co jaki czas robisz skanowanie antyvir''em? Częto dużo
śmieci na kompie potrafi poważnie spowolnić kompa i widocznie obniżyć jego wydajność. Zrób
skan antyvir''em i dodatkowo czymś od spyware''u - np. AdAware''m.

Sam AdAware nie wystarczy - SpyBot + Window defender to rozsądne minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze bede nieco uparty, ale spytam czemu nie polecasz MSI ani Gigabyte''a. Od kilku lat mam do czynienia z plytami tych firm zarowno w moim komputerze jak i w kompach wielu znajpmych i nikt nigdy nie narzekal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od 3 lat Asusa i też nie narzekam. Tak jak wspomniał kiedyś Towarzysz Przodownik. Kupisz malucha - będziesz jeździł 20 lat lejąc tylko paliwo, kupisz Mesia - będziesz wzywał lawetę co skrzyżowanie. Każdy ma swoje typy, na których się nie zawiódł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 00:17, Clegan napisał:


> A jak tam ze spyware''em na kompie? Co jaki czas robisz skanowanie antyvir''em? Częto
dużo
> śmieci na kompie potrafi poważnie spowolnić kompa i widocznie obniżyć jego wydajność.
Zrób
> skan antyvir''em i dodatkowo czymś od spyware''u - np. AdAware''m.
Sam AdAware nie wystarczy - SpyBot + Window defender to rozsądne minimum.



spoko AVG + Ad Aware + spybot + Outpost firewall - działają i aktualizowane są regularnie; jak dla mnie to kurz i rozrastanie się windy (mimo wszystko) spowalniaja powoli kompa :) a i sterowniki do grafy mam następujące - nienajnowsze - ale działaja lepiej niż te świerzsze (z moją kartą) - FW 78.01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak już zapytam , skoro się tutejki pojawiłem. Mam okazję zakupić po bardzo atrakcyjnej cenie AntiViren Kit Internet Security 2006. czy tego typu pakiet (posiada przecież i firewalla i dwusilnikową ochronę w zasadzie wszystkich aplikacji) wystarczy? Czy faktycznie powinny się znaleźć w kompie jakieś programy antyspyware-owe , antyspybot-owe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 00:27, mrosi napisał:

Tak już zapytam , skoro się tutejki pojawiłem. Mam okazję zakupić po bardzo atrakcyjnej cenie
AntiViren Kit Internet Security 2006. czy tego typu pakiet (posiada przecież i firewalla i
dwusilnikową ochronę w zasadzie wszystkich aplikacji) wystarczy? Czy faktycznie powinny się
znaleźć w kompie jakieś programy antyspyware-owe , antyspybot-owe?


w niczym nie będą przeszkadzały - a zrobią kilka sztuczek (ad-aware np.) których ten zestaw nie potrafi. są darmowe - więc spoo (raz na jakiś czas przeleciec nimi system i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 18:28, Clegan napisał:

1-szy post nie sugerował że chcesz kupić ram - podaj konfig to się coś wymyśli.


Składam sobie nowego kompa. Kilka komponentów zmieniam, reszta zostanie. Planuję coś takiego:

Asus P5N32-SLI SE Deluxe nVidia nForce4 SLI
Intel Core2 Duo E6400 2.13 GHz (S775) BOX
PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 667MHz
GeForce 7900 GT Gigabyte 256MB HDTV & DVI (525/1440) (PCI-E)

Zostaje:
2xSAMSUNG 200GB SATA
SB Live
inne duperele :)

Tyle że teraz kolega mrosi troszkę mi namieszał kośćmi Geil. Jeśli rzeczywiście są tańsze, to bym się pewnie na nie zdecydował bo finansowo osiągam tym zestawem granicę możliwości ;)
Jak wy oceniacie ten zestaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

--ciach--

mysle, ze jak za te pieniadze, zestaw jest swietny, aczkolwiek, nie wiem czy jest wiekszy sens kupowac c2d e6400 skoro e6300 ma takie samo cache a jest o 150-200zł drozszy, ja bym te pieniadze wlozyl np. w lepsze memorki lub plyte glowna albo chlodzenie porzadne... bo bez dobrego chlodzenia nie popodkrecasz sobie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie porównywałem kości Patriota i Gaila i wcale te ostatnie nie są tańsze.
Patrioty, które wybrałem mają takie cechy:
CL4
timingi: 4-4-4-12
napięcie: 1,8-1,9 V
i kosztują 1184 zł.
Porówywalne parametry mają kości GeIL Dual 2x 1GB DDR2 667 MHz
CL4
timingi: 4-12-4-4
napięcie: 1,8-1,9 V
i kosztują 1296 zł.
To o ponad 100 zł więcej. Myślę więc, że tamte Patrioty są jednak lepsze :)

Wolvi ->
e6300 ma taki sam cache i takie samo FSB ale jednak to 1,86 GHz a nie 2,13. Jaka Twoim zdaniem byłaby różnica w wydajności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ostatnio poszedł mi monitor w starym kompie (stary jak świat LG więc się nie dziwie) no i teraz zastanawiam się nad kupnem jakiegoś dość taniego a w miarę dobrego monitora gdyż komp mimo że stary jest ciągle używany znalazłem na allegoro coś takiego : http://www.allegro.pl/item127047881_nowe_17_kineskop_lg_flat_3_lata_gw_fvat_tanio_.html
co o tym sądzicie? (Ps. na LCD nie mam ochoty kasy wydawać w końcu monitor ma być do starego kompa a z miejscem też nie mam problemu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item127047881_nowe_17_kineskop_lg_flat_3_lata_gw_fvat_tanio_.html

Dnia 21.09.2006 o 12:06, GOTHICmitUnS_MODED napisał:



ogólnie to marka gateway - jest bardzo znana w usa - i ceniona (wiele nagród i wyróżnień w testach) i wcale nie taka tania; monitor tej klasy za cene 269 zl z 3 letnia gwarancją - całkiem ok! ja tylko bym poszukał więcej danych technicznych na sieci i je porównał z innymi monitorami (ale wybór całkiem dobry - cena jak za używany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 08:37, GeoT napisał:

e6300 ma taki sam cache i takie samo FSB ale jednak to 1,86 GHz a nie 2,13. Jaka Twoim zdaniem
byłaby różnica w wydajności?


Między 10% a 15% wyższa wydajność w zależności od rodzaju testów. Na kożyść E6400 oczywiście i przy standardowym taktowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 12:33, Treant napisał:


Dzięki serdeczne ;)
Wyniki jakby jednoznaczne. Od zawsze miałem AMDeki ... i pierwszy raz w życiu przesiadam sie na Intela ... kto by pomyślał ... ale AMD dało ciała na całej linii, to trzeba przyznać.

Ps.
Hihi ... test analizy danych: najwolniejszy z Duo2Core: E6300 szybszy niż Athlon 64 FX-62 ... lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2006 o 13:57, GeoT napisał:

Wyniki jakby jednoznaczne. Od zawsze miałem AMDeki ... i pierwszy raz w życiu przesiadam sie
na Intela ... kto by pomyślał ... ale AMD dało ciała na całej linii, to trzeba przyznać.

Socket AM2 to w zasadzie dostosowanie procesorów do korzystania z (jeszcze im niepotrzebnej) przepustowości pamięci. Poza tym nie wnosi nic budzącego zachwyt.
Mnie ceny pamięci mocno zniechęciły do przesiadki (to najdroższy kawałek nowego zestawu jeszcze przed podwyżką) i mój obecny komputer w styczniu będzie obchodził 5 urodziny.

Dnia 21.09.2006 o 13:57, GeoT napisał:

Hihi ... test analizy danych: najwolniejszy z Duo2Core: E6300 szybszy niż Athlon 64 FX-62 ...

Intel ogólnie dobrze wypadał w tym teście, więc się nie dziwię. Natomiast FX-62 to porażka - pożera tyle mocy, co NetBurst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się