Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Hmm to mamy:
X1950 PRO
Radeon 3850
Radeon 3650
GF 7900 GS

Teraz pytanie moje jest takie: która ma najlepszy stosunek cena/jakość czyli co najbardziej się opłaca?
Sorry za tyle pytań, ale chcę się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.10.2008 o 16:17, GringoG3 napisał:

Poza wymianą karty, pozostaje Ci więc jedynie podkręcić procka...


Procesor mam podkręcony z 1750 bodajże na 2100, więcej raczej nie da, niestabilnie działa, a po dodaniu dodatkowej mocy temperatura niebezpiecznie wysoka się robi (powyżej 65-70 stopni)

Ale przyda się poradnik bo ramu nie podkręcałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

według mnie inwestowanie w socket A nie ma sensu, ale na upartego proca (jak masz kase) kup tego http://www.allegro.pl/item451313316_athlon_xp_m_barton_2500_najlepszy_gwarancja.html , na tej płycie powinieneś bez problemu kręcic na 3200+ i wyzej. BTW, podaj ile masz kasy do wydania


GringoG3

ta strona jest tylko orientacyjna. benchmarki od futeremark kompletnie przekłamują rzeczywistość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BTW, podaj ile masz

Dnia 08.10.2008 o 16:34, GANGSTERR napisał:

kasy do wydania


Na razie bardzo mało, chcę najpierw mniej więcej zorientować się co i jak i wtedy zarobię, tylko chce wiedzieć ile będzie mnie to kosztowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 16:40, Luk Zombi napisał:

BTW, podaj ile masz
> kasy do wydania

Na razie bardzo mało, chcę najpierw mniej więcej zorientować się co i jak i wtedy zarobię,
tylko chce wiedzieć ile będzie mnie to kosztowało.


ja bym sobie darował inwestowanie w AGP i socket A (marnujesz tylko kasę, juz lepiej wydac na piwo ;p) i jednak zbierał kase na coś z obecnych platform, jak AM2+ czy LGA 775 (wymiana proc, grafa, mobo, ramy i zasilka <--- minimum).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego jeszcze świat nie widział....

No ok widział widział ale niektórzy tylko :P
próbowaliście zanurzyć PC (włączonego) do oleju ? :D
np w akwarium i podkręcic procka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego nie napisales. To nei olej tylko plyn tleniony ktory uwaga nie przewodzi pradu. Wkladasz taka mobo do tego i wlaczasz kompa i po klopocie. Jedyny problem to taki ze cena tego plynu jest kosmiczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 16:57, MLODY2K6 napisał:

Nic nowego nie napisales. To nei olej tylko plyn tleniony ktory uwaga nie przewodzi pradu.
Wkladasz taka mobo do tego i wlaczasz kompa i po klopocie. Jedyny problem to taki ze
cena tego plynu jest kosmiczna

Mhm... a takie coś się przypadkiem nie nazywa "olej transformatorowy" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dla ciebie stary wego nic nie jest nieznane :P
no ok a zwykły olej mineralny nie dał by rady ?
chyba bym sobie zrobił takie coś
:)
tylko mam pyt : co jaki czas trzeba wymieniac olej ?
no i jak... wkładac usb. chyba bym musiał miec jakies usb na zewnątrz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na in4 bylo pokazane zdjecie jak to wyglada tzn komp z plyta mirco wadzony do akwarium zalany plynem i dzialal. Nie moge teraz tego znalezc. Co do oleju nie wiem nie sprawdzalem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 17:28, Chester001 napisał:

No dla ciebie stary wego nic nie jest nieznane :P
no ok a zwykły olej mineralny nie dał by rady ?
chyba bym sobie zrobił takie coś
:)
tylko mam pyt : co jaki czas trzeba wymieniac olej ?
no i jak... wkładac usb. chyba bym musiał miec jakies usb na zewnątrz :)


Na youtubie zdaje się że komputer świat zamieścił filmik gdzie użyli oleju mineralnego, ja gdzieś widziałem jak ktoś zalał i spożywczym (ale jełczeje po jakimś czasie i wtedy śmierdzi niemiłosiernie). Oleju ogólnie to nie trzeba często wymieniać, ale musisz wiedzieć że trochę on śmierdzi no i jest jeszcze problem odprowadzenia ciepła, szkło do akwarium dosyć kiepsko przewodzi ciepło. jak kiedyś googlałem w tej sprawie to znalazłem że przy zalanym kompie w akwarium po ok 10 godzinach pracy kompa temp oleju wyniosła ponad 45 stopni, więc trzeba znaleźć by było akwarium z przynajmniej 1 metalową ścianką lub wymyślić jakiś inny system chłodzenia oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokazywali coś takiego w KS Ekspert ;) Koszt oleju jest drogi... 240zł za 10l, do tego akwarium trzeba mieć....

Poza tym jak masz dobry (nowy) sprzęt to raczej się w to nie baw - usunięcie potem płynu jest wręcz niemożliwe - wodą chyba nie zmyjesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 18:16, DJ Danielus napisał:

Poza tym jak masz dobry (nowy) sprzęt to raczej się w to nie baw - usunięcie potem płynu
jest wręcz niemożliwe - wodą chyba nie zmyjesz?


Trzeba w spiryt zainwestować i zostawić do wyschnięcia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.10.2008 o 18:53, Nufiko napisał:

Trzeba w spiryt zainwestować i zostawić do wyschnięcia :P


A jeśli chodzi o olej to można we wrzątku wygotować. Tak robili Rosjanie a później Niemcy podczas II WŚ z naoliwioną bronią (oliwa zamarzała w rosyjskiej zimie, więc się jej pozbywano przez wygotowanie). nie wiem tylko jak to zadziała na komputer, ale można spróbować :)

Pomysł bez komentarza XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy ten zestaw potrzebuje jakichś zmian, chodzi mi tu właściwie o zasilacz.
Intel Core 2 Duo E8400 3.00GHz||
ASUS P5K PRO||
Patriot 2x2GB 800MHZ CL5||
ASUS 9800GTX+||
Chieftec 400W GPS 400AA 101A||
LG GH20NS15||
SAMSUNG HD502IJ(500GB)||
CoolerMaster Elite 334||

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 20:18, ppoz93 napisał:

Mam pytanko, czy ten zestaw potrzebuje jakichś zmian, chodzi mi tu właściwie o zasilacz.
Intel Core 2 Duo E8400 3.00GHz||

Dobry wybór.

Dnia 08.10.2008 o 20:18, ppoz93 napisał:

ASUS P5K PRO||

A po co ci płyta z Crossfire, to raz? Po drugie, ten Asus to chłam. Weź chociaż MSI na P45, przynajmniej będziesz mieć stabilnego PC-ta.

Dnia 08.10.2008 o 20:18, ppoz93 napisał:

Patriot 2x2GB 800MHZ CL5||

OCZ Platinum - cena podobna, za to mają CL4.

Dnia 08.10.2008 o 20:18, ppoz93 napisał:

ASUS 9800GTX+||

Ja osobiście wolę HD4850, ale ten też może być. Choć wtedy koniecznie mocniejszy zasilacz!

Dnia 08.10.2008 o 20:18, ppoz93 napisał:

Chieftec 400W GPS 400AA 101A||

Co najmniej 450, a najlepiej 500W. 9800GTX+ bierze naprawdę dużo mocy.

Dnia 08.10.2008 o 20:18, ppoz93 napisał:

LG GH20NS15||

Ty chyba żartujesz. Tylko i wyłącznie Pioneer DVR-216.

Dnia 08.10.2008 o 20:18, ppoz93 napisał:

SAMSUNG HD502IJ(500GB)||

A co to? To ja już chyba wolę Hitachi. Z Samsungiem mam bardzo złe wspomnienia.
Weź WD, jest znacznie mniej awaryjny.

Dnia 08.10.2008 o 20:18, ppoz93 napisał:

CoolerMaster Elite 334||

Dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elo, mam procka athlon 5200+ 2 rdzeniowy aktualnie jest 2,71ghz na plycie glownej GA-M56S-S3 Gigabyte''a oraz 2gb ramu. Komputer wyje niemilosernie ale to chyba przez stary dysk twardy 200gb ktory ma juz okolo 5 lat... to wycie jest takie przerywane, co chwile glosniej i ciszej ;) Ale do rzeczy. Temperatura aktualne podzespolow wynosi
- Plyta glowna 39 stopni
- Procesor 30 stopni
- Aux (chyba monitor ;p) 33 stopnie
- Karta graficzna (uwaga...) 58 stopni dodam ze to jest 2 letni geforce 7600 gs, wymienic mu wiatrak czy dodac jeszcze jeden gdzies w srodku?
- Dysk twardy (tak, ten stary i CHYBA wyjacy...) 48 stopnii.

Prosze o odpowiedzenie na pytania postawione powyzej i doradzenie: na ILE tak spokojnie moglbym tego procka krecic, bez ekstremalnych temperatur i wymieniania chlodzenia. Ramy z tego co pamietam to Kingstony ofkors ddr2.

Dziekuje i pozdrawiam, troche sie rozpisalem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 08.10.2008 o 20:22, piernickd napisał:

- Karta graficzna (uwaga...) 58 stopni dodam ze to jest 2 letni geforce 7600 gs, wymienic
mu wiatrak czy dodac jeszcze jeden gdzies w srodku?

A po co? O karcie graficznej można powiedzieć, że się przegrzewa, jak ma ok. 100 stopni Celsjusza. Ale 60 to żaden zły wynik.

Dnia 08.10.2008 o 20:22, piernickd napisał:

- Dysk twardy (tak, ten stary i CHYBA wyjacy...) 48 stopnii.

Masz 200GB dysk kupiony 5 lat temu? To wtedy w ogóle były o takiej pojemności? Można kupić na niego jakieś maty wyciszające, ale wtedy z kolei może być nieco gorętszy.

Dnia 08.10.2008 o 20:22, piernickd napisał:

Prosze o odpowiedzenie na pytania postawione powyzej i doradzenie: na ILE tak spokojnie
moglbym tego procka krecic, bez ekstremalnych temperatur i wymieniania chlodzenia. Ramy
z tego co pamietam to Kingstony ofkors ddr2.

O ile procek pochodzi z serii Black Edition (tzn. wentylator do niego musiałeś kupić osobno), to spokojnie dojedziesz do powyżej 3GHz po prostu zwiększając mnożnik. W innym przypadku o...zero - RAM-y są po prostu do chrzanu i wykluczają jakiekolwiek podkręcanie poprzez magistralę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się