Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2008 o 22:37, ziptofaf napisał:

> Mam zasilacz Tagan u22 580W.
No to masz świetną zasiłkę!

Za 1292 zł (www.gral.pl) dostaniesz:
Athlon X2 5600+

delikatne OC E5200 i ten AMD nie istnieje... (chyba nawet bez OC bedzie lepszy ale nie chce mi sie tego rozstrzygać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 22:50, GANGSTERR napisał:

delikatne OC E5200 i ten AMD nie istnieje... (chyba nawet bez OC bedzie lepszy
ale nie chce mi sie tego rozstrzygać)

Nie doceniasz Athlonów. One też kręcą się powyżej 3GHz...Więc serio nie wiem, który z nich byłby lepszy. Ewentualnie Phenoma 8450 - kręci się do 2,8-3,2 GHz, więc E5200 raczej z nim przegra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 22:53, ziptofaf napisał:

> delikatne OC E5200 i ten AMD nie istnieje... (chyba nawet bez OC bedzie lepszy

> ale nie chce mi sie tego rozstrzygać)
Nie doceniasz Athlonów. One też kręcą się powyżej 3GHz...Więc serio nie wiem, który z
nich byłby lepszy. Ewentualnie Phenoma 8450 - kręci się do 2,8-3,2 GHz, więc E5200 raczej
z nim przegra...


ok 3,6 giga to maks dla tych athlonow, ten DC robi 4 giga (ewentualnie ciut mniej, wyniki OC ma jak kazdy intel w 45 nm). Ten AMD przy taktowaniu 2,8 giga był na poziomie starych (rdzen conroe) C2D o taktowaniu do 500 MHz słabszych. E5200 to udoskonalona wersja conroe taktowana zegarem 2,5 giga, reszte wydedukujesz sam. A ile kosztuje Phenom X3 ? Jest droższy, a ty juz jestes w granicy budżetu. Poza tym, ciekawe w czym ? tylko w program wielowątkowych, a wiesz jak sie ma z tym sprawa.

EDIT:

co do OC, te wyniki, jak u ciebie z AMD, jak i u mnie z DC są do osiągniecie na droższych płytach, niz te budzetowe co zaproponowalismy, aczkolwiek, u mnie OC powinno byc lepsze. Zreszta, ja pisałem o delikatnym OC, do 500 MHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 23:00, GANGSTERR napisał:

ok 3,6 giga to maks dla tych athlonow, ten DC robi 4 giga (ewentualnie ciut mniej, wyniki
OC ma jak kazdy intel w 45 nm). Ten AMD przy taktowaniu 2,8 giga był na poziomie starych
(rdzen conroe) C2D o taktowaniu do 500 MHz słabszych. E5200 to udoskonalona wersja conroe
taktowana zegarem 2,5 giga, reszte wydedukujesz sam. A ile kosztuje Phenom X3 ? Jest
droższy, a ty juz jestes w granicy budżetu. Poza tym, ciekawe w czym ? tylko w program
wielowątkowych, a wiesz jak sie ma z tym sprawa.


Jestem na granicy budżetu, bo wziąłem obudowę, dysk i napęd, czego ty nie zrobiłeś :) Teoretycznie więc jeszcze byłoby blisko 300 zł do wydania, gdybym miał złożyć zestaw takiej cenie, co ty.

A co do Phenomów X3:
http://pclab.pl/art32293-6.html
Z tego co widzę, w UT3 Phenom X3 8750 deklasuje o blisko 80% E8200. A E5200 jest od niego wolniejszy.
A więc wynik starcia E5200 vs Phenom X3 stawiam pod znakiem zapytania. Moim zdaniem wydajnościowo nieco lepszy będzie Phenom, ale nie mam na razie jak to sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 23:10, ziptofaf napisał:


Jestem na granicy budżetu, bo wziąłem obudowę, dysk i napęd, czego ty nie zrobiłeś :)
Teoretycznie więc jeszcze byłoby blisko 300 zł do wydania, gdybym miał złożyć zestaw
takiej cenie, co ty.

tez mam 300 zł zapasu (odliczam od tego zasilacz, ktory wczesniej wliczyłem), wykożystuje to na Foxconn''a P35A-S, ewentualnie lepsze ramy i witaj 4 GHz na rdzeń.

Dnia 09.10.2008 o 23:10, ziptofaf napisał:

A co do Phenomów X3:
http://pclab.pl/art32293-6.html
Z tego co widzę, w UT3 Phenom X3 8750 deklasuje o blisko 80% E8200. A E5200 jest od niego
wolniejszy.

taa, UT3, jedna z 5 (?) gier ktore obsługują wielowątkowość, na setki nie obsługujących. Poza tym, mam prosbe, ostrozne wal tymi procentami, bo znowu podałeś za dużo. Ja tam wyliczyłem ok 64%, a nie 80%. Kiedyś tez sie pokusiłem o sprawdzenie tych procentow co podajesz, i było to trzeba podzielić przez 2

EDIT,
kasy wystarczy na E7200+Foxconn'a P35A-S. Jakie to ma OC sam wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 23:17, GANGSTERR napisał:

tez mam 300 zł zapasu (odliczam od tego zasilacz, ktory wczesniej wliczyłem), wykożystuje
to na Foxconn''a P35A-S, ewentualnie lepsze ramy i witaj 4 GHz na rdzeń.

No to ja zamiast Phenoma X3 wsadzam X4 9850 Black Edition i kręcę do 3,2 GHz :) I już sam nie wiem, co wygra...

Dnia 09.10.2008 o 23:17, GANGSTERR napisał:

taa, UT3, jedna z 5 (?) gier ktore obsługują wielowątkowość, na setki nie obsługujących.

Tyle, że jak już jakaś obsługuje to różnica jest "dosyć" znacząca np. 60%. A jak nie wspiera, to nadal będzie płynnie. A więc tak naprawdę na jedno wyjdzie. Czy weźmiemy 2, 3, czy 4 rdzenie - kwestia gustu. I tak wszystko począwszy od E4300 wystarcza do komfortowego grania.

Dnia 09.10.2008 o 23:17, GANGSTERR napisał:

Poza tym, mam prosbe, ostrozne wal tymi procentami, bo znowu podałeś za dużo. Ja tam
wyliczyłem ok 64%, a nie 80%. Kiedyś tez sie pokusiłem o sprawdzenie tych procentow co
podajesz, i to co podałeś było trzeba podzielić na 2

Uups. Mea Culpa, że tak się wyrażę. Dobra, na przyszłość będę dokładniejszy. Przepraszam za pomyłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2008 o 23:22, ziptofaf napisał:

No to ja zamiast Phenoma X3 wsadzam X4 9850 Black Edition i kręcę do 3,2 GHz :) I już
sam nie wiem, co wygra...

przekraczasz budżet, a do tego topowy quad AMD (jak nie topowy to jeden z lepszych) i budżetowa płyta za 200 zł ? według mnie to nie najlepsze połączenie, a do tego, raczej nie zrobisz na niej 3,2 giga)

Dnia 09.10.2008 o 23:22, ziptofaf napisał:

Tyle, że jak już jakaś obsługuje to różnica jest "dosyć" znacząca np. 60%. A jak nie
wspiera, to nadal będzie płynnie. A więc tak naprawdę na jedno wyjdzie. Czy weźmiemy
2, 3, czy 4 rdzenie - kwestia gustu. I tak wszystko począwszy od E4300 wystarcza do komfortowego
grania.

tylko po co wydawać pieniądze na cos, z czego nie będziemi mieli prawie żadnego pożytku ? Dla mnie wydanie kilkudziesięciu zł dla 160 fps za miast np 90 to żadna przyjemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 23:34, GANGSTERR napisał:

przekraczasz budżet, a do tego topowy quad AMD (jak nie topowy to jeden z lepszych) i
budżetowa płyta za 200 zł ? według mnie to nie najlepsze połączenie, a do tego, raczej
nie zrobisz na niej 3,2 giga)

Ano rzeczywiście przekroczyłem o całe 20 zł. To biorę ździebko gorsze RAM-y (np. zwykłe GeIL 800 MHz), wyjdzie równiutko 1300 zł.
A co do płyty - po co lepsza? Zapomniałeś, że X4 9850 ma odblokowany mnożnik? Żadna dobra płyta nie jest potrzebna ;) Procki AMD kręci się łatwiej niż te Intela. Poza tym wcale nie taka budżetowa. Od 790X różni się chyba tylko tym, że nie ma Crossfire...

Dnia 09.10.2008 o 23:34, GANGSTERR napisał:

tylko po co wydawać pieniądze na cos, z czego nie będziemi mieli prawie żadnego pożytku
? Dla mnie wydanie kilkudziesięciu zł dla 160 fps za miast np 90 to żadna przyjemność.

Ale cenowo (ogółem) wyjdzie na to samo co u ciebie ;) Poza tym - po co kręcisz swojego procka, skoro tak naprawdę przedkłada się to tylko na kilkanaście dodatkowych klatek. Tylko nie mów, że dlatego, że to darmowe, bo potencjalne ryzyko (utrata gwarancji) może swoje kosztować. Ze mną jest zresztą tak samo - kręcę swojego Quada do ekstremalnych wartości tylko po to, aby mieć ładniejsze wyniki w 3D Marku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2008 o 23:45, ziptofaf napisał:

Ano rzeczywiście przekroczyłem o całe 20 zł. To biorę ździebko gorsze RAM-y (np. zwykłe
GeIL 800 MHz), wyjdzie równiutko 1300 zł.

mi troche wiecej, do tego, 30 zł, gdy budżet jest już maksymalnie okreslony i nie da sie ani 1 zł wiecej to mały problem...

Dnia 09.10.2008 o 23:45, ziptofaf napisał:

A co do płyty - po co lepsza? Zapomniałeś, że X4 9850 ma odblokowany mnożnik? Żadna dobra
płyta nie jest potrzebna ;) Procki AMD kręci się łatwiej niż te Intela. Poza tym wcale
nie taka budżetowa. Od 790X różni się chyba tylko tym, że nie ma Crossfire...

To tak jakbyś wsadził C2Q do Gigabyte GA-P31-DS3/L. Dość mocne obciążenie układu zasilania, ktore po pierwsze, wątpie, zeby było przystosowane do takiego obciażenia - 125W (moge sie mylic), a po drugie, nie ma żadnego chłodzenia

Dnia 09.10.2008 o 23:45, ziptofaf napisał:

Ale cenowo (ogółem) wyjdzie na to samo co u ciebie ;) Poza tym - po co kręcisz swojego
procka, skoro tak naprawdę przedkłada się to tylko na kilkanaście dodatkowych klatek.
Tylko nie mów, że dlatego, że to darmowe, bo potencjalne ryzyko (utrata gwarancji) może
swoje kosztować. Ze mną jest zresztą tak samo - kręcę swojego Quada do ekstremalnych
wartości tylko po to, aby mieć ładniejsze wyniki w 3D Marku ;)

moj E7200 na 2,53 GHz, przy high detalach w stalkerze CS nie daje rady (tak, tnie mi) wiec OC jest po to, aby osiągnąć płynność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 00:01, GANGSTERR napisał:

To tak jakbyś wsadził C2Q do Gigabyte GA-P31-DS3/L. Dość mocne obciążenie układu zasilania,
ktore po pierwsze, wątpie, zeby było przystosowane do takiego obciażenia - 125W (moge
sie mylic), a po drugie, nie ma żadnego chłodzenia

Eeee, znajomy ma Phenoma 9600 na płycie z nForce 560 i działa. A X4 9850 (nawet podkręcony) nie będzie problemem dla płyt na nowszym chipsecie 770.

Dnia 10.10.2008 o 00:01, GANGSTERR napisał:

moj E7200 na 2,53 GHz, przy high detalach w stalkerze CS nie daje rady (tak, tnie mi)
wiec OC jest po to, aby osiągnąć płynność.

A, chyba, że tak. Ale nie powiesz mi, że koniecznie razu trzeba do tego 3,8 GHz :) Na pewno przy niższych wartościach też byłoby płynnie. Jak widać, obaj lubimy mieć więcej, niż tylko to, co konieczne do płynności ;) A więc twój argument "tylko po co wydawać pieniądze na cos, z czego nie będziemi mieli prawie żadnego pożytku ? Dla mnie wydanie kilkudziesięciu zł dla 160 fps za miast np 90 to żadna przyjemność." jest ździebko bez sensu. Bądź co bądź, 160 klatek to o 70 więcej niż 90. Dość duża różnica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



>Eeee, znajomy ma Phenoma 9600 na płycie z nForce 560 i działa. A X4 9850 (nawet podkręcony) nie będzie >problemem dla płyt na nowszym chipsecie 770.
ja nie mowie, ze nie pojdzie, jestem ciekawe tylko, jak to długo pozyje

Dnia 10.10.2008 o 07:45, ziptofaf napisał:

moj E7200 na 2,53 GHz, przy high detalach w stalkerze CS nie daje rady (tak, tnie
mi)
> wiec OC jest po to, aby osiągnąć płynność.
A, chyba, że tak. Ale nie powiesz mi, że koniecznie razu trzeba do tego 3,8 GHz :) Na
pewno przy niższych wartościach też byłoby płynnie.

grałem na 2,5 i 3,5, ale sadze, ze ponizej 3 giga nie ma co schodzic
Jak widać, obaj lubimy mieć więcej,

Dnia 10.10.2008 o 07:45, ziptofaf napisał:

niż tylko to, co konieczne do płynności ;) A więc twój argument "tylko po co wydawać
pieniądze na cos, z czego nie będziemi mieli prawie żadnego pożytku ? Dla mnie wydanie
kilkudziesięciu zł dla 160 fps za miast np 90 to żadna przyjemność." jest ździebko bez
sensu. Bądź co bądź, 160 klatek to o 70 więcej niż 90. Dość duża różnica :)

której nie odczujesz, i która będziesz miał w 5 tytułach, a w innych juz mozesz miec problemy z płyynością (patrz stalker)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 07:58, GANGSTERR napisał:

ja nie mowie, ze nie pojdzie, jestem ciekawe tylko, jak to długo pozyje

Jak "zdechnie" (co raczej nie nastąpi), to się odda na gwarancję :)

Dnia 10.10.2008 o 07:58, GANGSTERR napisał:

grałem na 2,5 i 3,5, ale sadze, ze ponizej 3 giga nie ma co schodzic

Eeee, a o czym ja mówię? O Phenomie X4 9850 @ ok. 3 GHz właśnie.

Dnia 10.10.2008 o 07:58, GANGSTERR napisał:

której nie odczujesz, i która będziesz miał w 5 tytułach, a w innych juz mozesz miec
problemy z płyynością (patrz stalker)

I w drugą stronę. Kup sobie takiego Supreme Commandera, ustaw dwóch wrogów na najwyższym poziomie trudności i po 30 minutach nawet najmocniejszy dwurdzeniowiec wysiada (E6700 @ 3,8 GHz - ok. 20 FPS-ów. O przyspieszeniu upływu czasu można zapomnieć). A na Quadzie? Zero problemu, średnio było ok. 40. Więc tutaj przypływ płynności jest jak najbardziej odczuwalny. A już niedługo wychodzi kolejny dodatek do Supreme Commandera, a także Demigod. Kolejne dwie gry wspierające 4 rdzeniowce i więcej. Poza tym każda gra na UT3 też sobie dobrze z nimi radzi.
Ale jak pisałem - kwestia gustu. Wiele zależy od tego, w co się gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 09:42, Zand79 napisał:

jaki proc Athlona (bez kręcenia) proponujecie w tej chwili w granicach 300 zł.(płyta
Gigabyta Ga-M55-S3)


Ja bym nawet nie zaryzykowal amd 6000. Sekcja zasilania to dziadostwo tak samo jaka cala mobo.
Nie obraz sie, ale to straszna kicha jest.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1700-10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gangsterze poradziłeś mi HP-ka z GF 9600M GT, oglądałem na Kwark-u laptopy i zobaczyłem egzemplarz z Radeonem 3450 i 3650. Czy ta karta jest dobra? Czym różni się seria procesorów Intela T od P? Dodatkowo pytam jaką najlepszą grafikę można obecnie zainstalować w notebooku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 09:49, Misquamaqus napisał:

> jaki proc Athlona (bez kręcenia) proponujecie w tej chwili w granicach 300 zł.(płyta

> Gigabyta Ga-M55-S3)

Ja bym nawet nie zaryzykowal amd 6000. Sekcja zasilania to dziadostwo tak samo jaka cala
mobo.
Nie obraz sie, ale to straszna kicha jest.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1700-10

Spoko nie obraźam się wiedziałem że rarytasem nie jest. Teraz tylko pytanie czy zmieniać płytę czy może nie inwestować w 6000+ a raczej zakupic coś słabszego (biorąc pod uwagę że i tak pociągną aktualne gierki) i poczekać aż stanieją phenomy i od razu wymienić razem z płytą ????
Proszę o kilka opini będę wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 10:08, Kawosz napisał:

Gangsterze poradziłeś mi HP-ka z GF 9600M GT, oglądałem na Kwark-u laptopy i zobaczyłem
egzemplarz z Radeonem 3450 i 3650. Czy ta karta jest dobra? Czym różni się seria procesorów
Intela T od P? Dodatkowo pytam jaką najlepszą grafikę można obecnie zainstalować
w notebooku?


Obie te karty są słabsze (i to dość mocno) od GF 9600 GT. O ile sie nie myle, T to C2D w 65 nm, a P to mobilne penrymy (45 nm), na stronie intela powinno byc to wyjaśnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 08:11, ziptofaf napisał:

> ja nie mowie, ze nie pojdzie, jestem ciekawe tylko, jak to długo pozyje
Jak "zdechnie" (co raczej nie nastąpi), to się odda na gwarancję :)

> grałem na 2,5 i 3,5, ale sadze, ze ponizej 3 giga nie ma co schodzic
Eeee, a o czym ja mówię? O Phenomie X4 9850 @ ok. 3 GHz właśnie.

3 giga phenoma jest słabsze, i to juz dosc wyraźnie od 3 giga penryma

Dnia 10.10.2008 o 08:11, ziptofaf napisał:

> której nie odczujesz, i która będziesz miał w 5 tytułach, a w innych juz mozesz
miec
> problemy z płyynością (patrz stalker)
I w drugą stronę. Kup sobie takiego Supreme Commandera, ustaw dwóch wrogów na najwyższym
poziomie trudności i po 30 minutach nawet najmocniejszy dwurdzeniowiec wysiada (E6700
@ 3,8 GHz - ok. 20 FPS-ów. O przyspieszeniu upływu czasu można zapomnieć). A na Quadzie?
Zero problemu, średnio było ok. 40. Więc tutaj przypływ płynności jest jak najbardziej
odczuwalny. A już niedługo wychodzi kolejny dodatek do Supreme Commandera, a także Demigod.
Kolejne dwie gry wspierające 4 rdzeniowce i więcej. Poza tym każda gra na UT3 też sobie
dobrze z nimi radzi.

cały czas to samo, supreme comander i ut3, nic nowego. Poza tym, nie chce mi sie znowu kłócic co lepsze, 4 rdzenie czy 2 bo sorry, ale nie bedziesz miał zadnych nowych argumentow (zreszta, ja tez)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem, że nie ma sensu być tak pewnym jakie będzie O/C przed zakupem, bo można jak ja, wybrać Q6600 w G0, w dodatku serii, która się bardzo dobrze kręciła (kupowane trochę mniej niż rok temu), dobre pamięci, płytę z dużymi możliwościami O/C i 8 fazami zasilania (prawdziwymi, nie marketingowymi) i zasilacz, który to stabilnie pociągnie, po czym mieć pecha bo procesor nawet 300mhz wyżej jest niestabilny, bo trafiła się padaka :(
Więc czasami lepiej mierzyć wydajność układów nie wliczając w to potencjalnego O/C ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się