Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2009 o 15:42, GANGSTERR napisał:

no to zbieraj dalej, bo za 500 zł to co najwyżej możesz miec proca+płyte głowna, a trzeba
by jeszcze wymienic ram, karte graficzna z AGP na PCI-E oraz pewnie zasilacz



Już zdecydowałem. ;] Zbieram na nowego kompa. ;p Jak możecie to podajcie jakieś linki z komputerami na sprzedaż. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pawlo09
@ziptofaf

Nawet, jak chcecie podkręcać, tego Proca, wzrost wydajności będzie pomijalny :/
Co do podkręcania na tych Kingstonach... przy średniej płycie głównej, która nie ma możliwości zmiany ustawienia pamięci np z 667 na 800 i odwrotnie... to jak dla mnie prędzej ogranicznikiem CPU będą 800MHz''ówki.
Tak czy siak ten proc ma w końcu, 3Ghz? 3.1Ghz? Czy 3.4Ghz? Bo ja juz nie wiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 15:49, Rapid74 napisał:

Już zdecydowałem. ;] Zbieram na nowego kompa. ;p Jak możecie to podajcie jakieś linki
z komputerami na sprzedaż. Z góry dzięki.


Żadne tam linki z komputerami na sprzedaż :D Piszesz jaki masz budżet, my ci składamy zestaw w jakimś tanim sklepie komputerowym. Składamy = podajemy jakie części, ty je zamawiasz, w sklepie składają ci z tego PC-ta i wysyłają kurierem do domu. Przynajmniej dostaniesz to, co jest ci potrzebne, a nie połączenia w stylu czterordzeniowy procesor + karta graficzna za 100 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 15:57, Zgreed66 napisał:

Nawet, jak chcecie podkręcać, tego Proca, wzrost wydajności będzie pomijalny :/
Co do podkręcania na tych Kingstonach... przy średniej płycie głównej, która nie ma możliwości
zmiany ustawienia pamięci np z 667 na 800 i odwrotnie... to jak dla mnie prędzej ogranicznikiem
CPU będą 800MHz''ówki.

Ja o tym wiem :P W końcu odpisałem Pawlo09:
"No to, mój drogi, wiesz, co to są pamięci RAM i jak mają się do Athlonów X2? Innymi słowy - przy pamięciach Kingstona 667 MHz CL5 O/C jest niemożliwe. Miałem taki sam szajs w drugim kompie, dopiero po zwiększeniu napięć do 2.1V (a wtedy bez radiatorów ani rusz) wytrzymują sensowne podkręcenie, niezbędne, aby podkręcić tego Athlona. Inna sprawa, że w ogóle najwyżej taktowane X2 kręciły się kiepsko."

Dnia 11.10.2009 o 15:57, Zgreed66 napisał:

Tak czy siak ten proc ma w końcu, 3Ghz? 3.1Ghz? Czy 3.4Ghz? Bo ja juz nie wiem :D

Są różne wersje - 3 GHz i 3.1 GHz. O 3.4 GHz nie słyszałem jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 16:13, ziptofaf napisał:

Są różne wersje - 3 GHz i 3.1 GHz. O 3.4 GHz nie słyszałem jeszcze :)


Nom, ja też. Dlatego wróć do Posta Geodolf''a gdzie opisuje swój sprzęt.

Dnia 11.10.2009 o 16:13, ziptofaf napisał:

Athlon 6000+ x 2 Dual core 3,4 ghz


Dlatego się wcześniej pytałem, czy aby na pewno nie jest, już w jakiś sposób podkręcony ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 16:10, ziptofaf napisał:

Żadne tam linki z komputerami na sprzedaż :D Piszesz jaki masz budżet, my ci składamy
zestaw w jakimś tanim sklepie komputerowym. Składamy = podajemy jakie części, ty je zamawiasz,
w sklepie składają ci z tego PC-ta i wysyłają kurierem do domu. Przynajmniej dostaniesz
to, co jest ci potrzebne, a nie połączenia w stylu czterordzeniowy procesor + karta graficzna
za 100 zł...


To ja też tak chce. :-) Około 1000 zl. chce wydać. Muszę wymienić płytę, pamięć, twardziel i procek :-)
Co polecasz? Mam świadomość, że to ma będą raczej najtańsze z dostępnych części. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2009 o 12:36, argoth napisał:

To ja też tak chce. :-) Około 1000 zl. chce wydać. Muszę wymienić płytę, pamięć, twardziel
i procek :-)
Co polecasz? Mam świadomość, że to ma będą raczej najtańsze z dostępnych części. :-)


No nie przesadzajmy z tym najtańsze, za taką sumę można mieć już całkiem przyzwoite:
Athlon II X2 250 BOX
Gigabyte MA770-UD3
4GB RAM G.Skill 1066 MHz CL5
WD 640GB (WD6400AAKS)
Suma: 990 zł (www.gral.pl)
Niezły procek, płyta główna, świetne pamięci RAM. Gdybyś chciał podkręcać w przyszłości, to masz solidną podstawę. Choć i bez podkręcania komp powinien osiągać naprawdę dobre wyniki. Uznałem, że wolisz nieco mocniejszy procek nad 1TB dysk, ale jak chcesz to możesz wsadzić Athlona II X2 240 i Seagate Barracuda 7200.12 1000GB. Choć nie wiem, komu może być już potrzebna taka pojemność ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2009 o 14:21, ziptofaf napisał:

No nie przesadzajmy z tym najtańsze, za taką sumę można mieć już całkiem przyzwoite:
Athlon II X2 250 BOX
Gigabyte MA770-UD3
4GB RAM G.Skill 1066 MHz CL5
WD 640GB (WD6400AAKS)
Suma: 990 zł (www.gral.pl)
Niezły procek, płyta główna, świetne pamięci RAM. Gdybyś chciał podkręcać w przyszłości,
to masz solidną podstawę. Choć i bez podkręcania komp powinien osiągać naprawdę dobre
wyniki. Uznałem, że wolisz nieco mocniejszy procek nad 1TB dysk, ale jak chcesz to możesz
wsadzić Athlona II X2 240 i Seagate Barracuda 7200.12 1000GB. Choć nie wiem, komu może
być już potrzebna taka pojemność ^^


Dzieki. Faktycznie dysk i tak wiekszy niz mi bedzie potrzeba... chociaz kiedys myslalem, ze 80GB nie da sie w pelni wykorzystac ;-) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LCD 1440x 900 i 9600 GT Geforce.

Tak się rozglądałem za 4870, czy serią 5xxx czy też 280 i muszę powiedzieć ze mi to się chyba nie opłaca wydawać teraz kase na nową kartę,
Bo powiedzcie mi sami, jaka karta bierze max 95W i jest szybsza od 9600 gt ? seria 38xx pobiera max 50W jednak jest wolniejsza niż 96 :/

Wszystkie najnowsze gry działają z moją rozdziałką bez problemu...

czy jest sens ?

Czy sens będzie wtedy kiedy kupie np 24 calowy lcd... a patrząc na moje oszczędnośći nie bedzie to jeszcze przez najbliższy rok...

Zapraszam do dyskusji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zapytać , czy kupić 4 rdzenie czy 2 procka ?? czy te 4 rdzenie to będzie lepsze na następne gry które będą wychodzić?? Mysle o intelu quad bo porównywałem na pewnym programie beta którego link znalazłem w jendym z tematów i porównałem najlepsze phenom i intel quad i troszke lepszy był interl z 3.0 GHz (phenom 3.2) Do tego 4 g ramu (2 sloty w płycie głównej) + myślę , że ati radeon 4850 1024mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2009 o 23:09, wilqu94 napisał:

Chciałem się zapytać , czy kupić 4 rdzenie czy 2 procka ?? czy te 4 rdzenie to będzie
lepsze na następne gry które będą wychodzić?? Mysle o intelu quad bo porównywałem na
pewnym programie beta którego link znalazłem w jendym z tematów i porównałem najlepsze
phenom i intel quad i troszke lepszy był interl z 3.0 GHz (phenom 3.2) Do tego 4 g ramu
(2 sloty w płycie głównej) + myślę , że ati radeon 4850 1024mb


yyy albo jestem nie przytomny albo nie rozumiem za wiele :P

jaka masz płytę główną, zasilacz, procesor i kartę graficzną teraz?


Ja osobiście w przyszłości mamz amiar kupić (jak trochę stanieją) albo Q9550 albo Q9650... bo puki co mając swój E8400 to cieniutko widzę słabsze quady...

Druga sprawa widzę że myślisz o przyszłości..hmm nie za słabą kare wybrałeś? może lepiej no nie wiem albo 4890 albo już seria 5000

PS widzieliście ostatnio cene E8600 w komputroniku 1 049 zł oni se chyba jaja robią.... za swojego E8400 kiedyś dałem niecałe chyba 500zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego posta to chodzi o to , że rodzice nie pracują (no może mama 1000zl+) a sprzedało się coś i jest troszke kaski więc może mi kupią komputer tyle że nie kupią mi kompa za 5000zl na pewno :/ a co do tych procków to sie nie znam jaka grafa do jakiego procka więc jeśli coś możecie poradzić bardzo dobre w dobrej cenie ;)

P.S. Mój aktualny sprzęt nie wchodzi w gre bo całego wymieniam. Tylko DvD mi zostanie :/ a ostatnio coś buczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 09:09, wilqu94 napisał:

Co do mojego posta to chodzi o to , że rodzice nie pracują (no może mama 1000zl+) a sprzedało
się coś i jest troszke kaski więc może mi kupią komputer tyle że nie kupią mi kompa za
5000zl na pewno :/ a co do tych procków to sie nie znam jaka grafa do jakiego procka
więc jeśli coś możecie poradzić bardzo dobre w dobrej cenie ;)

P.S. Mój aktualny sprzęt nie wchodzi w gre bo całego wymieniam. Tylko DvD mi zostanie
:/ a ostatnio coś buczy :P


hmm jednym słowem nie przelewa się... skąd ja to znam. Procesor który polecam E8400. Według mnie Quady które mają mniej pamięci niż 12MB w sumie odpadają.... a teraz kosztują 900zł i więcej.

Sam używam E8400 i jestem z niego bardzo zadowolony.... w grze Crysis spisywał się znakomicie. Kręci się znakomicie... więc jak braknie płynności zawsze można tanim kosztem zwiększyć wydajność procesora :)

PS jak chcesz już tego radka 4850 to to musi być 1GB?
PS2 a co kupujecie jaki zasilacz płyta jakie ramy itd?? bo reszta kompa jest też ważna :P

Albo napisz ile masz kasy na kompa a ludzie Ci tu doradzą i "złożą" zestaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zatem dowiedziałem się, że na kompa przeznaczą 2 500 zł :/ myślałem , że troche więcej będzie bo wkońcu kupienie wszystkich częsci troche kosztuje bo to nie sam procek i grafa :/.

Złoży ktoś coś dla mnie?? Komputer oczywiście pod granie :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się