Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2009 o 14:53, wilqu94 napisał:

wiesz 3000 to nie jest nawet 1% kasy . Oczywiście nie mozna wydawać na lewo i prawo bo
po miesiącu będziesz z niczym . Ale wątpie żeby mi tata kupił i7 :/ bo to już ile by
było z 3,5k? czy ile? Zawsze można mu wciskać kit, że potem już nie będzie musiał długo
słyszeć o nowym kompie :p

do tego radka 5850 chyba intel quad by był dobry?


wszystko co jest Ci potrzebne to chyba masz napisane na tej jednej stronie :P przekrój przez różne możliwości itp...

ale jedno mnie intryguje.... najpierw mówisz że Ci się w domu nie przelewa, a później gadasz że 3000zł to nawet nie 1% kasy tej którą masz..... w sumie gucio mnie to obchodzi... ale nie lubię ludzie którzy lekko mówiąc kręcą żeby nie powiedzieć że mnie oszukują ^^

PS jednym słowem możesz mieć nawet i 2 miliardy złoty... ale 2 sprawy:
1. to kup porządny komputer i będziesz mieć spokój na dłuższy czas...
2. nie pisz że Ci się w domu nie przelewa... jednym słowem nie oszukuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 15:01, Misquamaqus napisał:

E8xxx, to doskonala konstrukcja. Intel odrobil prace domowa na 6+.

mimo wszystko czas serii E8xxx już minął. E8400 (~600zł) otaczają czterordzeniowce AMD za +/- podobna kwote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 15:22, Luk4s napisał:

> E8xxx, to doskonala konstrukcja. Intel odrobil prace domowa na 6+.
mimo wszystko czas serii E8xxx już minął. E8400 za ~600zł otaczają czterordzeniowce AMD
za +/- podobna kwote.

heh podkręcony E8400 czyli E8600 czy jak mu tam (ten z zegarem 3.33GHz) kosztuje w komputroniku ponad 1000zł.... masakra xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konrad chodzi o to że ja mam 15 lat nie znam się a co do kasy to ja nie mogę mówić że mam tyle i tyle . Zresztą te kasę mają rodzice i to nie jest moja kasa a to że mi dadzą 2,5k zł jak naciągnie więcej to fajnie to będzie dobrze. Więc nie oszukuje Cię tylko nie mogę powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 15:22, Luk4s napisał:

> E8xxx, to doskonala konstrukcja. Intel odrobil prace domowa na 6+.
mimo wszystko czas serii E8xxx już minął. E8400 (~600zł) otaczają czterordzeniowce AMD
za +/- podobna kwote.


Zgadza sie.
Lepiej kupic 4 rdzeniowca, gdy chce sie na nim popracowac te 2/3 lata.
Jezeli procesor ma byc na powiedzmy terazniejszy rok uzywany a pozniej zmiana na inny, to tylko e8xxx i krecic.
Oczywiscie jak jest sporo pieniedzy, to oczywiscie cos pod I7.
Niestety nie zawsze a wlasciwie zadko ludzie dysponuja kwota pozwalajaca na zakup najwydajniejszych cpu na swiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 15:29, wilqu94 napisał:

konrad chodzi o to że ja mam 15 lat nie znam sie a co do kasy to ja nie moge mówić żę
mam tyle i tyle . Zresztą te kasę mają rodzice i to nie jest moja kasa a to że mi dadzą
2,5k zł jak naciągne wiecej to fajnie to będzie dobrze. Więc nie oszukuje Cię tylko nie
mogę powiedzieć.


to zapamiętaj sobie jedno lepiej czasem nie mówić nic.... wystarczyło powiedzieć że masz te 2800 czy 2500 na komputer.... Czyż nie? :>
No to tyle z drobnej lekcji dla Ciebie...

---------------------------------------------
Teraz ja mam pytania jaką kartę telewizyjną kupić najlepiej? (mam Windows 7 - to tak dla sterowników, bo do mojej starej nie było już sterowników przy Win Vista.) Nie mam preferencji czy wewnętrzna czy zewnętrzna... obojętne byle dało się oglądać TV na monitorze i nagrywać filmy na komputer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 15:35, Misquamaqus napisał:

Lepiej kupic 4 rdzeniowca, gdy chce sie na nim popracowac te 2/3 lata.
Jezeli procesor ma byc na powiedzmy terazniejszy rok uzywany a pozniej zmiana na inny,
to tylko e8xxx i krecic.
Oczywiscie jak jest sporo pieniedzy, to oczywiscie cos pod I7.
Niestety nie zawsze a wlasciwie zadko ludzie dysponuja kwota pozwalajaca na zakup najwydajniejszych
cpu na swiecie.


4 rdzeniowca powiadasz :P chyba że ktoś ma już np. E8400 chce wejść w 4 rdzenie ale cholera czemu dobry Quad ten z 12Mb pamięcią podręczną kosztuje prawie 1000zł xD kiedyś było taniej ....
http://www.gral.pl/preview/Intel/Intel_Core2_Quad_Q9550_4x2_83_GHz_BOX_LGA775_FSB_1333_12MB_64-bit_46.html
http://www.gral.pl/preview/Intel/Intel_Core2_Quad_Q9650_4x3_00_GHz_BOX_LGA775_FSB_1333_12MB_64-bit_64.html

Też mało kasy jak za procesor to to nie jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu takie porownanko pomiedzy I7 @ 3.9 ghz + gtx 280, a e8400 @ 4.0 ghz + gtx 285 w benchmarku vantage.
Co prawda gtx 285 jest wyzej taktowany, ale samo zobrazowanie jak a wlasciwie co potrafi zrobic e8400 wyocowany z dobra karta, powinno utwierdzic w przekonaniu o solidnosci i wspanialej wydajnosci tego slicznego dwurdzeniowego penrynka :))).


20091014154305

20091014154320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 15:44, Misquamaqus napisał:

Tu takie porownanko pomiedzy I7 @ 3.9 ghz + gtx 280, a e8400 @ 4.0 ghz + gtx 285 w benchmarku
vantage.
Co prawda gtx 285 jest wyzej taktowany, ale samo zobrazowanie jak a wlasciwie co potrafi
zrobic e8400 wyocowany z dobra karta, powinno utwierdzic w przekonaniu o solidnosci i
wspanialej wydajnosci tego slicznego dwurdzeniowego penrynka :))).


Jeżeli, program wykorzystuje max 2 rdzenie, to trudno, żeby 4rdzeniowy procek z niższym taktowaniem miał jakieś z nim szanse ;) Jest śliczny tylko dlatego, że mało jakie oprogramowanie korzysta z 4 rdzeni :D
Więc czy to solidność i wspaniałe wykonanie tego penrynka to nie wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 15:44, Misquamaqus napisał:

/.../

prawda jest taka, ze w vantage cpu znacznie mniej niż w poprzednich 3dmarkach wplywa na ogolny wynik (wystarczy spojrzeć choćby na cputest1, gdzie roznica miedzy core i7 a e8400 jest ogromna). tyle punktow na wolfdale to zasluga przede wszystkim kręconego gtx285 (gpu 602MHz vs 732MHz, shadery 1296MHz vs 1632MHz i pamięci 1107MHz vs 1432MHz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie ?? Może wreszcie uda mi się kupić :d

Płyta Główna : Gigabyte GA-P55-UD3
Procesor : Intel Core i5 750 2.66 GHz Box
Chłodzenie na procka : Noctua NH-U12P SE2
Pamięć RAM : Corsair DDR3 3x 2GB 1333MHz CL7 XMX Core i7
Karta Graficzna : EVGA GeForce with CUDA GTX 275 1792MB 2xDVI (PCI-E)
Obudowa : NZXT Apollo Crafted Series Black
Zasilacz : Corsair CMPSU - 750TXEU - 750W
Dysk Twardy : WD Caviar Black 1TB WD1001FALS 32MB cache SATA II
Napęd : Samsung DVD+/-RW SH-S223B bulk black
System : Vista Home Premium 64Bit + Kupon na upgrade do WIN 7 ( oem )

i jak ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy opłaca sie kupować komputer? Przed świętami, w święta, po nowym roku? Kiedy ceny są najniższe?

Druga sprawa: może mi ktoś, kto się zna, skonfigurować kompa (chodzi mi głównie o gry), który będzie jeszcze na chodzie za 3-4 lata? Monitor, obudowa, klawa itp. się nie liczą, bo kompa mam, chcę tylko wymienić bebechy.
Cena 3000 - 3500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 17:57, igor8472 napisał:

Z monitorem i wszystkimi akcesoriami typu myszka, klawisze etc?

No właśnie bez, bo to mam (jak napisałem wyżej). Chodzi o same bebechy typu płyta główna, procek, grafa, muza itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 16:52, Zgreed66 napisał:


Jeżeli, program wykorzystuje max 2 rdzenie, to trudno, żeby 4rdzeniowy procek z niższym
taktowaniem miał jakieś z nim szanse ;) Jest śliczny tylko dlatego, że mało jakie oprogramowanie
korzysta z 4 rdzeni :D
Więc czy to solidność i wspaniałe wykonanie tego penrynka to nie wiem ;)


Vantage, to nowy benchmark, ktory wykorzystuje wszystkie rdzenie jakie sa do dyspozycji.
Mam rozumiec, ze penrynek jest kiepawy ?
Nie warto w niego inwestowac ?
Wedlog Twojej wypowiedzi mozna wnoiskowac, ze jednak dwu rdzeniowy cpu bedzie dobrym wyborem zamiast amd x3.
Ja tez tak mysle jesli chodzi o ten konkretny przyklad czyli e8400 @ 4.0 ghz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 17:03, Luk4s napisał:

> /.../
prawda jest taka, ze w vantage cpu znacznie mniej niż w poprzednich 3dmarkach wplywa
na ogolny wynik (wystarczy spojrzeć choćby na cputest1, gdzie roznica miedzy core i7
a e8400 jest ogromna). tyle punktow na wolfdale to zasluga przede wszystkim kręconego
gtx285 (gpu 602MHz vs 732MHz, shadery 1296MHz vs 1632MHz i pamięci 1107MHz vs 1432MHz).


Wiem jakie sa zegary kart w tym tescie bo sam je ustawialem :).
Chodzilo mi o to, jak cudownie e8400 @ 4.0 ghz prowadzi mocna karte.
Ten przyklad uwidacznia potencjal drzemiacy w jak slabo docenianym penrynku.
Skoro I7 @ 4.0 ghz nie wplynal znaczaco na wynik ogolny, a dwurdzeniowiec obslozyl mocniejsza karte dajac calkiem spora przewage nad swoim starszym bratem, to jestem umocniony co do wyboru jak na razie dwurdzeniowca.
Chodzi o to, ze nie trzeba od razu pchac sie w 4 rdzenie skoro 2 rdzenie potrafia wykrzesac maximum z najmocniejszych kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, źle zrozumiałeś ;)

Dnia 14.10.2009 o 18:58, Misquamaqus napisał:

Mam rozumiec, ze penrynek jest kiepawy ?

Nie jest kiepawy, ale jest mało aplikacji, które wykazywałyby wzrost wydajności wraz z większą ilością rdzeni.
O to mi chodziło w 1 poście. 1 test to jednak trochę za mało :/

Dnia 14.10.2009 o 18:58, Misquamaqus napisał:

Wedlog Twojej wypowiedzi mozna wnoiskowac, ze jednak dwu rdzeniowy cpu bedzie dobrym
wyborem zamiast amd x3.


Znowu, zależy od gry/programu i od taktowania poszczególnego procka. Coś na wzór 1 szybki rdzeń vs 2 "wolne" rdzenie, co kiedyś były takie dylematy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się