Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 09.11.2009 o 16:44, W1tch3r napisał:

Witam, mam zamiar zakupić kartę dźwiękową... Tak do 200 zł ażeby fajnie grała (mam T6100(5:1)).
Chciałbym jednak zwrócić uwagę na fakt iż nie jestem audiofilem ;>



Ja bym ci polecał http://www.allegro.pl/item808303239_creative_sound_blaster_audigy_4_7_1_5_1_gw_fv.html#gallery

Jak nie jesteś audiofilem, to nie ma co przepłacać za serię X-Fi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 16:44, Misquamaqus napisał:

Najlepiej dokupic identyczne kosci, ale tu znowu moze byc problem z OC.
4 kosci w 90 % ograniczaja OC.

To by mi najbardziej pasowało. Dlaczego uważasz że 4 kości ograniczają oc?
Chodzi ci, że 4 pamięci nie będą chodzić mi już stabilnie przy 240MHz, tylko będę musiał np. obniżyć do 230?

Dnia 09.11.2009 o 16:44, Misquamaqus napisał:

Nie mozesz sprzedac tych pamieci, ktore masz i kupic dwie kosci po 1 gb ?.

Raczej nie, gdyż to mi się po prostu już nie opłaca :)

Dnia 09.11.2009 o 16:44, Misquamaqus napisał:

Takie cos bym u Ciebie widzial :))

Też bym chciał widzieć to u siebie :)
Lecz moja płytka nie obsługuje chyba szybszych pamięci od PC-3200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecierz chcesz z kosci 200 mhz wyciagnac 240 mhz :).
Kupujac memki 500 mhz bedziesz miec zapas dla OC cpu, ktory robi sie przewaznie szyna fsb.
Jednak skoro nie wybierasz opcji sprzedazy swoich memek i kupienie innych, to jak juz pisalem najlepiej dokupic identyczne pamieci jakie juz masz.
Pozbedziesz sie konfliktow sprzetowych. Zadna pamiec nie bedzie czekac na druga.
OC przy 4 kosciach jest o wiele gorsze niz przy dwoch kosciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 18:38, Misquamaqus napisał:

Kupujac memki 500 mhz bedziesz miec zapas dla OC cpu, ktory robi sie przewaznie szyna
fsb.

Posiadam płytę obsługującą pamięci PC-3200 ddr400 (200MHz).
Nie wiem czy pociągnie ona pamięci PC-4000 ddr500

Dnia 09.11.2009 o 18:38, Misquamaqus napisał:

OC przy 4 kosciach jest o wiele gorsze niz przy dwoch kosciach.

Chodzi Ci o to, że przy 4 kościach procek się wolniej kręci?
Czy o to, że 4 pamięci pracujące w dualu nie osiągną takich prędkości ja 2 kości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam zestawu komp Skrzynia+monitor za do jakiś 2000zł i żeby pograć i aby film obejrzeć poprostu coś w miare dobrego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 19:15, MadDogg napisał:

> Kupujac memki 500 mhz bedziesz miec zapas dla OC cpu, ktory robi sie przewaznie
szyna
> fsb.
Posiadam płytę obsługującą pamięci PC-3200 ddr400 (200MHz).
Nie wiem czy pociągnie ona pamięci PC-4000 ddr500

> OC przy 4 kosciach jest o wiele gorsze niz przy dwoch kosciach.
Chodzi Ci o to, że przy 4 kościach procek się wolniej kręci?
Czy o to, że 4 pamięci pracujące w dualu nie osiągną takich prędkości ja 2 kości?


To, ze plyta obsloguje pamieci pc320 nie znaczy, ze nie obslozy pamieci 500 mhz :).
Podoszac fsb procesora podnosisz ruwniez czestotliwosc pamieci. W przypaku pamieci 500 mhz masz zapas dla OC.

Inaczej mowiac montujac pamieci 500 mhz w Twoim komputerku z 400 mhz szyna, pamieci 500 mhz pojda jako pamieci 400 mhz, ale podnoszac fsb nie przetaktujesz pamieci, bo maja zapas az o 100 mhz.

Co do OC proca, to lepiej jest miec dwie wieksze kosci pamieci niz 4.
Kontroler przy 4 kosciach jest bardziej obciazony i nie pozwala sie tak wysoko podnosic jak w przypadku 2 kosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Aktualnie posiadam procesor C2D 2.0 GHz, płytę ASUS P5B Deluxe, kartę GF 9600GT oraz 2GB RAM. Chciałbym złożyć jakiegoś kompa do gier. Planuję zrobić to w 2 krokach:

1) GF GTX285 + Zasilacz Chieftec 750W
2) Proc + Płyta + Pamięci

Co do kroku pierwszego nie mam większych wątpliwości. Natomiast krok drugi już w nie obfituje. Wiem tylko, że chcę stawiać na Intela, ale nie zdecydowałem się na architekturę. Zastanawiałem się nad C2D E8400, albo nad Quadem Q9400 i nie wiem, co lepsze. Procesor musiałby się zamknąć w max 700zł. Płyta główna najlepiej ASUSa (mam z tą firmą długa i bezproblemową historię) najlepiej w granicach 500-600zł, obsługująca FSB 1066 albo szybszą oraz do tego 2x2GB dopasowanych pamięci. Jakieś typy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Co do procka - ani ten, ani ten. LGA775 to już trup, jak teraz kupować to albo Core i5 Intela, albo Phenomy II AMD. W obu przypadkach dostaniesz sprzęt wydajniejszy od dowolnych C2D. Z tego co widzę, to Misquamaqus podał ci niezły konfig, od siebie podam tylko alternatywy:
Pamięci - OCZ Platinum LV (2x2GB,1333 MHz, CL7)
Płyta główna - Foxconn P55A (nie widzę sensu pakowania płyty za 600 zł do Core i5, skoro zysk w potencjale O/C byłby widoczny przy chłodzeniu wodą, czy gazem...)
Ewentualnie, jeśli z jakichś przyczyn miałbyś mniejszy budżet, to pozostaje platforma AMD. Ustępuje i5, ale wyprzedza Core 2 Duo i Quad. Np. Phenom II 955 + Gigabyte MA770T-UD3P + OCZ Platinum LV daje naprawdę niezły konfig, który wystarczy na dłuuugo do gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do dysków twardych: to czym się różnią zwykłe dyski ATA od tych SATA?
Bo posiadam właśnie dyska Seagate Barr. 160GB pod ATA i zastanawiam się, czy go nie wymienić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 13:00, MadDogg napisał:

Co do dysków twardych: to czym się różnią zwykłe dyski ATA od tych SATA?
Bo posiadam właśnie dyska Seagate Barr. 160GB pod ATA i zastanawiam się, czy go nie wymienić...


... więc musisz wymienić dysk na model również o interfejsie ATA. SATA różni się od ATA sposobem podłączenia (i do płyty głównej i do zasilacza) i oczywiście prędkościami przesyłu danych. Na pewno nie podepniesz zamiennie...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 20:25, Misquamaqus napisał:

/.../

propozycja ekstra tylko imho ani muszki ani mobas za 600 zł raczej mu sie nie przydadzą (chyba, ze planuje jakies mocniejsze oc). wystarczy cos bardziej ekonomicznego np. Gigabyte P55 UD3R/UD3 + AData EE 1333MHz CL7. + ofc. Core i5 750.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 14:06, Luk4s napisał:

> /.../
propozycja ekstra tylko imho ani muszki ani mobas za 600 zł raczej mu sie nie przydadzą
(chyba, ze planuje jakies mocniejsze oc). wystarczy cos bardziej ekonomicznego np. Gigabyte
P55 UD3R/UD3 + AData EE 1333MHz CL7. + ofc. Core i5 750.


Ale kolo chce asusa pod intela do 600 zlotych + dobre memki.
Skuli mnie, to se moze nawet asrocka kupic :)).
Chce asusa, ma asusa i to jakiego :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj rano okazało mi się, że prawdopodobnie zepsuła mi się nagrywarka DVD w kompie. Co byście polecili nowego, trwałego i niezawodnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym przeznaczyć na upgrade komputera ok. 1000 zł. Aktualne parametry:

Płyta główna - GIGABYTE GA-965G-DS3
Procesor: Intel Core 2 Duo E6600 2.4 GHz
Pamięć RAM: Patriot 2 x 1GB DDR2 800 MHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się