Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 12.11.2009 o 13:58, Nufiko napisał:

> Wsadzisz tanizne i sie porzegnasz z tym co masz :).

Ale to nie jest odpowiedź na pytanie :P


Jak nie jest jak jest :).

Zalozysz hebla 500 wat, ktoremu podskoczy napiecie i bedziesz miec wieksze straty niz teraz.
Mialem tak i stracilem hdd i plyte.
Teraz nie kupuje nic gorszego niz tagan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , chciałbym się dowiedzieć jaki najlepszy procesor pasuje pod tą płytę główną : Gigabyte Socket A Motherboard GA-7S748 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Socket A ? MAX AthlonXP 3200+
Tylko imho jak to kupisz (i jak go znajdziesz!), będzie to kasa wyrzucona w błoto, bo to się nadaje ledwo do uruchamiania sapera :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa ma się tak, że aktualnie posiadam AMD 64 3500+ AM2, 2 x 512 MB Ram i 2 x 1 GB Ram (667 MHZ), ASUS M2N-E, ASUS GeForce 7600GT @ 590/810 MHz oraz zasiłka 350W Modecom.

Przymierzam się do małego upgrade''u, który na razie dotyczy procka oraz zasilacza. Jeśli chodzi o procek to myślę nad AMD Athlon 64 X2 5200+ ( http://allegro.pl/item808215869_hit_amd_athlon_64_x2_5200_box_2_7ghz_1mb_fv_gw36.html ) oraz 450W od Chifteca ( http://allegro.pl/item812340988_zasilacz_chieftec_gps_450aa_101a_atx_450_watt.html ) w przypadku zasiłki. OC mnie nie interesuje, dlatego płyta główna pozostaje bez zmian i chciałbym, aby procek był pod AM2. Główne zastosowanie to obróbka filmów na YT, a potem gry. Jedno jajo to za mało. :P No i zasiłka już ma trzy lata, więc tak trzeba wymienić.

Jakieś sugestie co do procka albo zasilacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też myślałem nad X2 6000+, szczególnie, że kiedyś mógłbym zmienić kartę graficzną na coś mocniejszego. Ale za tym też idzie wymiana zasiłki, dlatego zastanawiam się nad 500W lub 550W, gdybym brał 6000+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje sie pod wypowiedzia kolegi Mafioso_PL.
AMD 6000 + chieftec 450 i mozna spokojnie pracowac.
Mialem silniejszy konfig na tym amd 6000 i slabszy zasilacz, bo tagan 430-u22 i chodzil stabilnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 23:31, ziptofaf napisał:

> ale szczerze się opłaca bo mówie w komputroniku biore

No mi by się nie opłacało, jak za tą samą cenę mogę mieć w innym sklepie znacznie lepszy
konfig. To jak z samochodami - nie bez powodu się je kupuje nawet za granicą, chociaż
na pewno w naszej okolicy też da się dane autko zdobyć. Cena gra bardzo istotną rolę...
Twój konfig jest dobry, ale za 4000, a nie 5300 zł. 1300 zł piechotą nie chodzi...


Słuchaj a nie patrząc na cenę bo chce wiedzieć czy dobry pod względem konfigu i tak zapłacę za niego ok 4200 bo mama ma rabat w komputroniku a 5300 mi wyjdzie z monitorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firmowe 400/450W spokojnie starczy na 6000+, nawet z jakąś lepszą kartą później.
Znajomy od dwóch lat ma Q6600 na zasilce 400W noname (komp kupowany w Vobisie, także nawet "zaplombowana obudowa" - buhahaha) i wszystko smiga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 16:34, filip1-1 napisał:

Słuchaj a nie patrząc na cenę bo chce wiedzieć czy dobry pod względem konfigu i tak zapłacę
za niego ok 4200 bo mama ma rabat w komputroniku a 5300 mi wyjdzie z monitorem


Przecież pisałem, że za 4 tysiaki to jest dobry konfig...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 18:27, W1tch3r napisał:

dobra panie/panowie, co o tym sądzicie, ew. proszę o inne sugestie kompa dal gracza w
miare normalnej cenie... xD

http://allegro.pl/item800556237_najnowszy_amd_quad_4_x_2_6ghz_9800gt_1gb_1tb.html


To co tam zlinkowałeś to...złom :P
Najbardziej mi się zasilacz podoba, chyba jest na czarnej liście.
Porównaj - http://obrazki.elektroda.net/12_1232222514.jpg (taki Silent''owy zasilacz, co dają do tego zestawu)
http://obrazki.elektroda.net/26_1232222538.jpg - normalny zasilacz.
Widać "niewielką" różnicę :)
Kombinacja 4 rdzeniowy Athlon + 9800GT też jest średnio sensowna, chyba, że nad granie przekładasz obróbkę filmów/grafiki. Brakuje informacji o pamięciach RAM. Beznadziejna płyta główna. Prawie jak dobry konfig.
Ja bym proponował np. takie coś:
Phenom II X2 545
Gigabyte MA770-UD3
4 GB RAM Patriot Viper 1066 MHz CL5
WD 640GB
Samsung SH-S223B
Radeon HD4850 Gigabyte Zalman
CoolerMaster Elite 334 Black
Chieftec 450W
Suma: 1928 zł (www.gral.pl)
Wydajnościowo zyskujesz w grach jakieś 20% w w stosunku do konfigu z Allegro. Nie jest to cud wydajnościowy, ale nadal powinien sobie radzić z większością tytułów w max. detalach. Jeśli jednak chcesz grać w rozdzielczościach rzędu 1680*1050 i wyższych, to warto dopłacić ok. 150 zł do Radeon HD4870 PowerColor 1024. To kolejne 20% wydajności więcej, a 2x więcej pamięci na karcie przyda się w wysokich rozdzielczościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 19:05, ziptofaf napisał:

> dobra panie/panowie, co o tym sądzicie, ew. proszę o inne sugestie kompa dal gracza
w
> miare normalnej cenie... xD
>
> http://allegro.pl/item800556237_najnowszy_amd_quad_4_x_2_6ghz_9800gt_1gb_1tb.html


To co tam zlinkowałeś to...złom :P
Najbardziej mi się zasilacz podoba, chyba jest na czarnej liście.
Porównaj - http://obrazki.elektroda.net/12_1232222514.jpg (taki Silent''owy zasilacz,
co dają do tego zestawu)
http://obrazki.elektroda.net/26_1232222538.jpg - normalny zasilacz.
Widać "niewielką" różnicę :)
Kombinacja 4 rdzeniowy Athlon + 9800GT też jest średnio sensowna, chyba, że nad granie
przekładasz obróbkę filmów/grafiki. Brakuje informacji o pamięciach RAM. Beznadziejna
płyta główna. Prawie jak dobry konfig.
Ja bym proponował np. takie coś:
Phenom II X2 545
Gigabyte MA770-UD3
4 GB RAM Patriot Viper 1066 MHz CL5
WD 640GB
Samsung SH-S223B
Radeon HD4850 Gigabyte Zalman
CoolerMaster Elite 334 Black
Chieftec 450W
Suma: 1928 zł (www.gral.pl)
Wydajnościowo zyskujesz w grach jakieś 20% w w stosunku do konfigu z Allegro. Nie jest
to cud wydajnościowy, ale nadal powinien sobie radzić z większością tytułów w max. detalach.
Jeśli jednak chcesz grać w rozdzielczościach rzędu 1680*1050 i wyższych, to warto dopłacić
ok. 150 zł do Radeon HD4870 PowerColor 1024. To kolejne 20% wydajności więcej, a 2x więcej
pamięci na karcie przyda się w wysokich rozdzielczościach.


Wielkie dzięki! Ale takie pytanko czy dwa bym miał...
czy jest problemem gdybym chciał sobie zostawić: nagrywarkę, kartę dźw., i dysk twardy swoje?
a jeżeli nie to jaki ten WD wziąć? Bo tam jest chyba z 5 różnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 19:21, W1tch3r napisał:

Wielkie dzięki! Ale takie pytanko czy dwa bym miał...
czy jest problemem gdybym chciał sobie zostawić: nagrywarkę, kartę dźw., i dysk twardy
swoje?

Nie to, że jest problemem, tylko wtedy trzeba sobie samemu złożyć, bądź poprosić o to jakiś serwis w mieście. W sumie nic trudnego, i tak do wszystkich podzespołów dorzucają instrukcje, jak to się wsadza.

Dnia 12.11.2009 o 19:21, W1tch3r napisał:

a jeżeli nie to jaki ten WD wziąć? Bo tam jest chyba z 5 różnych :)

Mój błąd, że nie dopisałem - WD6400AAKS ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 19:31, ziptofaf napisał:

> Wielkie dzięki! Ale takie pytanko czy dwa bym miał...
> czy jest problemem gdybym chciał sobie zostawić: nagrywarkę, kartę dźw., i dysk
twardy
> swoje?
Nie to, że jest problemem, tylko wtedy trzeba sobie samemu złożyć, bądź poprosić o to
jakiś serwis w mieście. W sumie nic trudnego, i tak do wszystkich podzespołów dorzucają
instrukcje, jak to się wsadza.
> a jeżeli nie to jaki ten WD wziąć? Bo tam jest chyba z 5 różnych :)
Mój błąd, że nie dopisałem - WD6400AAKS ;)

Ok to skoro to nie jest problem... bo rozchodzi się o to że aktualnie posiadam dysk twardy, co prawda ma on już z 7 lat (xD) ale chula. 250 Gb tylko kurde nie wiem gdzie sprawdzić dokładniejsze specyfikacje :) I teraz czy taki stary dysk może być dużym spowalniaczem dla kompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się