Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Boże ale drogo. W tej cenie to ty będziesz miał dysk 500 GB :) Zainstalujesz system od nowa. Stary schowaj gdzieś w półce może się jeszcze przydać kiedyś. Raczej wpływa na szybkość systemu. Im więcej miejsca na dysku systemowym tym lepiej chodzi :) Przynajmniej z mojego doświadczenia :P
Masz tu taki:
Dysk Twardy 640 GB

http://allegro.pl/item867450480_wd_caviar_640gb_wd6400aaks_16mb_7200_sata_ii.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te samsungi F3 moim zdanie to se można o kant tyłka rozbić. Mój brat (7 letni) kupił sobie ten dysk. Włożyłem mu do kompa a po miesiącu padł. Najlepiej od tego trzymać się z daleka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dejavu, bo dopiero co pisałem w innym temacie, ze każdemu producentowi trafi się jakiś wadliwie wyprodukowany model :P

A opinie o tym dysku (w tym moja :P) przeważają jakąś 95% przewagą na stronę Samsunga oczywiście ;)


PS. Kurde ja w wieku 7 lat byłem podekscytowany że zaczynam szkołę, a teraz 7 latki swoje PC mają. Cholera, świat za szybko idzie do przodu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Athlon 64 3000+ 1.8 GHz
2GB RAM Kingston 800MHz
Radeon HD 4550
płyta gł. ASUS M2N socket AM2
zasilacz Logic (!) 350W

Chciałbym zmienić procek (zastanawiałem się nad Athlonem II X2 240 lub 250), ale nie wiem czy ten zasilacz wytrzyma. I teraz mam pytanie. Jeśli wytrzyma, to w jaki procek najlepiej zainwestować. A jeśli nie, to jaki procesor i zasilacz wybrać (w tym drugim przypadku budżet wynosi ok. 400zł, może więcej jeśli nie uda się nic sensownego skleić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz nadaje się do podtrzymania napięcia na USB, a i to jeśli nie szkoda Ci podpiętego pod niego sprzętu :P
Także czeka Cię wymiana :P
http://www.proline.pl/sklep.php?p=OCZ+OCZ400SXS-EU

Dnia 07.01.2010 o 17:13, el_machete napisał:

zastanawiałem się nad Athlonem II X2 240 lub 250

To nie wiem po co się zastanawiałeś, skoro sam wiesz że masz Mobo z AM2, a to są procesory na AM3 :P
Max co możesz włożyć do tej płyty do Athlon x2 6400+, więc kup zasilacz, a za resztę kasy szukaj dwu-jajowca z pierwszej serii Athlona, na tyle ile będziesz miał kasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 17:13, el_machete napisał:

Athlon 64 3000+ 1.8 GHz
2GB RAM Kingston 800MHz
Radeon HD 4550
płyta gł. ASUS M2N socket AM2
zasilacz Logic (!) 350W

Chciałbym zmienić procek (zastanawiałem się nad Athlonem II X2 240 lub 250), ale nie
wiem czy ten zasilacz wytrzyma. I teraz mam pytanie. Jeśli wytrzyma, to w jaki procek
najlepiej zainwestować. A jeśli nie, to jaki procesor i zasilacz wybrać (w tym drugim
przypadku budżet wynosi ok. 400zł, może więcej jeśli nie uda się nic sensownego skleić).

1.) Zasilacz nie wytrzyma.
2.) Płyta główna nie wspiera procesorów pod AM3, a takim jest Athlon II.
A więc - zasilacz zmień na np. Chieftec 450W, a procesor na Athlona X2 6000+. Da ci to znaczny wzrost wydajności i nie będzie wymagało zmiany płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Biorąc pod uwagę, że płyta jest kiepska pod OC, a i takie bonusy jak wirtualizacja, jakie ma E6xxx, nie będą ci potrzebne, to lepiej wziąć E4500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 20:28, ziptofaf napisał:

/.../
Biorąc pod uwagę, że płyta jest kiepska pod OC, a i takie bonusy jak wirtualizacja, jakie
ma E6xxx, nie będą ci potrzebne, to lepiej wziąć E4500.

no ale teoretycznie jak gdzies tam poradnik oc do C2D czytalem ( wlasnie do E6300) to chipset mojej plyty glownej jest dobry do OC na tego proca, w podkrecaniu zbyt specem nie jestem, i musialbym popatrzec co i jak, ale mam zamiar wyciagnac ze 3 ghz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 20:31, Pernia napisał:

no ale teoretycznie jak gdzies tam poradnik oc do C2D czytalem ( wlasnie do E6300) to
chipset mojej plyty glownej jest dobry do OC na tego proca, w podkrecaniu zbyt specem
nie jestem, i musialbym popatrzec co i jak, ale mam zamiar wyciagnac ze 3 ghz...


No to weź E4500:
a) wyższy mnożnik
b) niższe FSB
Innymi słowy, łatwiej będzie na nim o wyższe wyniki w O/C. Zwłaszcza na budżetowej płycie głównej, bo wiem, że są i takie, które wyciągają ponad 500 FSB (a tyle byś potrzebował, żeby E6300 na 3 GHz wykręcić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 23:27, upiordliwy napisał:

Ponawiam prośbę : najlepszy dysk zewnętrzny do 250 zł wg waszej oceny ?


No to może PQI Turbo Boost H550 320GB USB2.0 Black ?
Sprecyzuj czy ma to być dysk na USB czy Sata. Wszystko jedno jaka firma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2010 o 06:33, HumanGhost napisał:

No to może PQI Turbo Boost H550 320GB USB2.0 Black ?
Sprecyzuj czy ma to być dysk na USB czy Sata. Wszystko jedno jaka firma?


Dysk zewnętrzny SATA? Ja polecam ogólnie WD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 22:25, Czarek188 napisał:

Boże ale drogo. W tej cenie to ty będziesz miał dysk 500 GB :) Zainstalujesz system od
nowa. Stary schowaj gdzieś w półce może się jeszcze przydać kiedyś. Raczej wpływa na
szybkość systemu. Im więcej miejsca na dysku systemowym tym lepiej chodzi :) Przynajmniej
z mojego doświadczenia :P


Jakbym kupił mniej,więcej taki HDD to wszystko? Mogę dac do informatyka co mi "wsadzi" ten HDD? Czy coś jeszcze muszę dokupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2010 o 08:16, Bartex69 napisał:

Jakbym kupił mniej,więcej taki HDD to wszystko? Mogę dac do informatyka co mi "wsadzi"
ten HDD? Czy coś jeszcze muszę dokupic?


Taśmę do podłączenia, w ogóle jeżeli chodzi o dyski to poleciłbym j/w WD. Jeżeli tamten drugi dysk (ten który już masz) nie ma 16 MB Cache to lepiej postawić system na tym nowym - trochę zyskasz na wydajności przy kopiowaniu itp.. Natomiast jeżeli to dla Ciebie więcej zachodu niż pożytku to niech ktoś Ci go podłączy jako dysk dodatkowy a nie systemowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2010 o 08:31, daemonaray napisał:

zachodu niż pożytku to niech ktoś Ci go podłączy jako dysk dodatkowy a nie systemowy.


Tylko do gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to weź ten dyska. Tamten stary schowaj gdzieś najlepiej. Zawsze może się przydać. No a jak nie chcesz się babrać z kablami/nie umiesz to najlepiej do najbliższego sklepu komputerowego. Tam ci go już założą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się