Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2010 o 15:31, WIkitory napisał:

Chciałbym zupgradeować starego grata ojca.Nasuwa mi sie pytanie co do karty graficznej.(Obrazek)
O ile dobrze rozumiem to mam 1 port pod karte graficzna AGP x2 i 5 portów pod AGP x4???
(W tej chwili komputer jest bez karty grafiki,podłączyłem jakiegoś starego 3dfx''a pod
czarny port ,a o ile dobrze widze to ten czarny ma podejscie AGPx2,a i ten 3dfx ma takie
podejscie)

AGP jest zawsze jedno. 5 białych to PCI. 3dfxy chodzą na PCI i wymagają karty grafiki (voodoo niejest krtą grafiki tylko procesorem wspomagającym), tylko wersje Banshee są samodzielnymi kartami pod AGP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mógł by ktoś będący obeznany w aktualnym sprzęcie złożyć jak najlepszego kompa za około 1600 - 1700 zł?
Sama buda, komp ma być głównie do gier, oczywiście oprócz tego internet, filmy ;] No i na jakimś sklepie gdzie to od razu złożą, nie wiem, esc.pl? agito.pl?
Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dość głupie pytanie. Zamierzam zrobić format kompa. Zawsze kiedy robiłem reinstalke systemu to formatowałem dyski oprócz tego na ,którym jest system. I mam pytanie jak sformatować wszystkie dyski włącznie z tym na, którym jest system i zainstalować system. Wiem, że głupie pytanie no, ale cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 16:30, SongoX napisał:

Ja mam dość głupie pytanie. Zamierzam zrobić format kompa. Zawsze kiedy robiłem reinstalke
systemu to formatowałem dyski oprócz tego na ,którym jest system. I mam pytanie jak sformatować
wszystkie dyski włącznie z tym na, którym jest system i zainstalować system. Wiem, że
głupie pytanie no, ale cóż...

Bootujesz z płyty = możesz sformatować wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 16:32, KaPe napisał:

Bootujesz z płyty = możesz sformatować wszystko.


Aha już wiem chyba jak to zrobić. Dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
AMD Athlon II X2 240 /2.8GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/
199 zł

Płyta główna:
AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/
235 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9
340 zł

Dysk twardy:
Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3
185 zł

Karta graficzna:
Connect3D Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out
390 zł

Obudowa:
Tacens Prior (92mm Fan, bez zasilacza)
130 zł

Zasilacz:
bequiet! PurePower L7 430W
210 zł

Suma 1700 zł, ale bez nagrywarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 18:04, el_machete napisał:

Dobra. Moja płyta ASUS M2N nie obsługuje procesora Athlon X2 5000. Jest jakaś tania,
godna polecenia płyta, która poleci z tym prockiem?


Co... samo m2n ?
Nie ma dodatku na koncu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 15:51, Lord_Polish napisał:

A co myślicie, żeby kupić E8200 i podkręcić do poziomu E8400? Dało by się jeszcze więcej
wycisnąć? Możliwości Quada zawsze można w przyszłości wykorzystać... Tylko kiedy :/ -
ogólnie to chciałbym mieć komputer optymalny do BF: Bad Company 2, ale nie tylko.


Nie nie opłaca się, różnica cenowa prawie żadna [przynajmniej z tego co widzę na kilku sklepach] za to różnica możliwości już spora. E8200 skręcisz powiedzmy na 3.2-3.4, E8400 skręcisz luzem na 4.0 przy dobrym chłodzeniu [gdzie dobre = w tym wypadku również nie drogie, taki np scythe mugen], jak się uprzesz to nawet na 4+.

Sądzę że luzem bym mojego skręcił na 4.2-4.5, nie widzę tylko potrzeby go aż tak stresować [bo po co, nic mi nie spada na maxach poniżej 35 fps, dobre 75% gier chodzi mi z frameratem 50-60+, reszta z średnim 35-45, żaden fps mi na dziś dzien nie leci poniżej 50 - uznaję że jest ok jak jest]


Sam zastanawiałem się nad zmiana na quada + nowa grafike [mam gtxa 260, myślałem nad switchem na gtxa 280] ale odpuściłem, bo nie widzę sensu, odczekam jeszcze ten rok lub jakies +/- 8 miesięcy i zmienię jak już cały sprzęt [jeśli jakiś tytuł na który czekam stanie się u mnie niegrywalny na max ustawieniach]
Wbrew pozorom cięzko jest wykorzystać w pełni moc quada na dziś dzien, sporo tego powera idzie niestety "psu w dupę".
Do tego procki z serii i5, i7 wypadają sporo lepiej niż quady, więc jak już zmieniać gruntownie to na najwydajniejszy sprzęt który ma jako taka przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem troche zielony w tych sprawach,więc mam jeszcze jedno pytanie(lub tez dwa)
Skoro te białe to PCI, to moge podłączyć pod nie karte graficzną przeznaczoną pod PCI,ale już nie karty PCI-E?
I drugie: W ten port AGP x2 wchodzą tylko x2 i x4,natomiast x8 juz nie wejdzie,tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 20:32, WIkitory napisał:

Jestem troche zielony w tych sprawach,więc mam jeszcze jedno pytanie(lub tez dwa)
Skoro te białe to PCI, to moge podłączyć pod nie karte graficzną przeznaczoną pod PCI,ale
już nie karty PCI-E?

Już nie.

Dnia 11.01.2010 o 20:32, WIkitory napisał:

I drugie: W ten port AGP x2 wchodzą tylko x2 i x4,natomiast x8 juz nie wejdzie,tak??

Nie wejdzie, a jak by hipotetycznie weszła, to i tak nie zgadzają się napięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 20:48, WIkitory napisał:

A znasz może jakieś dobre karty agp x4 ?

edit: tzn. czy wiesz ,które są najlepsze?

To też nie jest takie proste, bo to nie mnożnik tylko generacja AGP na płycie głównej decyduje o tym co tam możesz włożyć. Były różne karty o dość uniwersalnych kontrolerach, ale najlepiej podaj model płyty głównej.

PS: Ale ze zdjęcia wygląda na to, że masz napięcie 3.3 V, więc proponowałbym poszukać Radeona 9800, który wsparcie dla takich napięć miał - na ile mi wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem jaki to model karty,gdyż nie mam możliwości uruchomienia i sprawdzenia np.everestem.
Ale wiem,że komputer był składany w 2000 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 21:34, WIkitory napisał:

Niestety nie wiem jaki to model karty,gdyż nie mam możliwości uruchomienia i sprawdzenia
np.everestem.
Ale wiem,że komputer był składany w 2000 roku.

Do kompa z 2000 roku nie wrzucałbym więcej jak Geforce 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się