Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

/.../
Gdybyś przeczytał mój poprzedni post, to zauważyłbyś, ile gier wspiera Quady...A te, które nie wspierają nie będą działać szybciej. Przesiadkę z E8400 na Q9xxx uważam osobiście za pomyłkę, chyba, że potrzebujesz tego do Blendera, Photoshopa, Maya itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja będę wymieniał gdzieś lutym, marcu a najdalej w kwietniu. Wyniki z mojego E8400 nie zadowalają mnie w 100% w GTA IV. Czasami spada mi do 23 klatek co mnie nie pokoi. Zwykle mam 34 - 40 klatek na sekundę (wszystko na very high). Niepokoją mnie też wymagania Battlefield: Bad Company 2. W zalecanych wymaganiach jest procesor czterordzeniowy. Boję się, że mój komp mi go nie uciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 15:39, Czarek188 napisał:

Ale ja będę wymieniał gdzieś lutym, marcu a najdalej w kwietniu. Wyniki z mojego E8400
nie zadowalają mnie w 100% w GTA IV. Czasami spada mi do 23 klatek co mnie niepokoi.
Zwykle mam 34 - 40 klatek na sekundę (wszystko na very high). Niepokoją mnie też wymagania
Battlefield: Bad Company 2. W zalecanych wymaganiach jest procesor czterordzeniowy. Boję
się, że mój komp mi go nie uciągnie.


W zalecanych wymaganiach widzę Quada też w http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,6727892,Dragon_Age_wymagania_sprzetowe.html
I jakoś ten Quad nie jest wymagany do płynnej gry...

Jak ci zacznie zwalniać, to wtedy myśl o wymianie, a nie "na zapas", bo okaże się, że ten zapas będzie mieć sens za 2 lata. Zresztą, jak pisałem - wymiana E8400 na Q9xxx nie ma sensu. Na Core i5/i7 - i owszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 15:39, Czarek188 napisał:

/.../ Niepokoją mnie też wymagania
Battlefield: Bad Company 2. W zalecanych wymaganiach jest procesor czterordzeniowy. Boję
się, że mój komp mi go nie uciągnie.

Zawsze możesz kupić Bad Company 2 i... odłożyć na półkę. Wrócisz do tej gry po roku, albo i dwóch, jak kupisz całkiem nowy komputer. Dla jednej gry nie warto zmieniać sprzętu, no, chyba, że ma się tatusia Rockefelera albo właśnie wygrało się główną nagrodę w Lotto. Blisko dwa lata temu zafundowałem sobie nowy komputer i jeszcze mi starcza (E8400 i Radeon 3870). A gram na monitorze iiyamy ProLite E2607WS (1920x1200).
Może w tym roku kupię nowy, ale to wcale nie jest pewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taa, chcesz wywalić ok 1000 zł na samego proca, a nawet więcej, który jest zdecydowanie mniej wydajniejszy, ale na cały zestaw za ok 1500 zł to już znacznie za duzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 15:56, GANGSTERR napisał:

taa, chcesz wywalić ok 1000 zł na samego proca, a nawet więcej, który jest zdecydowanie
mniej wydajniejszy, ale na cały zestaw za ok 1500 zł to już znacznie za duzo...

No różnica cenowa jest ponad 50%(chociaż, tnąc na płycie/ramie wychodzi bodaj 1300 za i5-750), a nie widze w żadnych testach niezwykłego przyrostu wydajności - pomijając pojedyńcze tytuły, na których dodatkowe cory coś dają - i testy pamięci, które dla normalnego użytkownika są bezużyteczne.
Fakt, że jakbym miał już coś aktualizować - a sprzęt mam praktycznie taki sam jak "Czarek188", to pewnie szarpnąłbym się na 1156 - albo zainwestował w grafikę. Jakby nie patrzeć, i tu i tu upgrady są dość niewielkie, i w sumie największy plus to wymiana platformy na coś bardziej współczesnego, niż realny przyrost wydajności.

A do "Czarka188" - Dlla jednej konkretnej gry upgradować całego kompa? :) Pomijając też to, że pewnie wystarczy przykręcić jakiś mało znaczący detal w grafice, którego normalnie i tak byś nie zauważył, dopóki "eksperci" nie pokażą go na skrinach, stwierdzając, że faktycznie poprawia wygląd gry. No chyba, że nie dajesz rady grać normalnie bez 50+ FPS, to wtedy fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 12:36, Czarek188 napisał:

Ehh jednak nie mam zamiaru zmieniać moba. Czy ten proc (w licytacji) będzie dobrym rozwiązaniem?
Będzie lepsza wydajność od tego co mam?

http://allegro.pl/item879802358_core_2_extreme_3_0_1333_8m.html

A może ten?

http://allegro.pl/item871442777_intel_core_2_quad_q9505_4x2_83_ghz_6mb_box_slgyy.html


Jak juz, to bierz q9550.
Ten q9050 to jakis shit z 6 mb L2.
Za 750 mozna wychaczyc q9550 na allegro.

Powiem tyle.... z powodu, ze zepsulem sobie mojego ukochanego e8400, ktory szedl na 4.7 ghz w super pi (zajalem 3 miejsce na pewnym forum :)) ) kupilem wlasnie q9550 i mam troszke wyzsze wyniki w smarkach przy 3.5 ghz. Niestety nie da sie go wyzej wykrecic jak 4.0 ghz. Pewnie mam syfiasty egzemplarz :((. No i grzeje sie za mocno jak na moje chlodzenie.
Normalnie q9550 pracuje z 2.8 ghz, ale bez jakichkolwiek problemow ustawia sie fsb na 444 mhz bez podnoszenia jakichkolwiek napiec i proc pracuje z 3.5 ghz. Jesli sprzedasz e8400 za 400 zeta, to warto kupic q9500 i go troszke ocnac do 3.5 ghz.
W sam raz do gta 4 :))

20100109170041

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O. Widać, że masz Windows 7. Szkoda mi tamtego e8400. Za wysoko go wykręciłeś. Wyżej to już chłodzenie wodne. A jak chodzi GTA IV na Win 7? Bez żadnych problemów? No i po zmianie procka wydajność bardzo skoczyła w górę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się kupować kartę i procek do mojego kompa? Jest on trochę stary i posiada AGP, DDR2. Może lepiej kupić nowy? Chociaż wolałbym zachować ten komp i taniej wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 18:14, Czarek188 napisał:

Kupuj nowy. Nie opłaca się w dzisiejszych czasach modernizować aż tak starego kompa :P

Masz racje ale nie mam wystarczającej ilości pieniędzy aby kupić nowy. Może znacie jakiś tani a zarazem dobry komp. Najlepiej abym mógł grać w BF Bad Company 2 na najwyższych obrotach bez lagów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś wymagania B: Bad Company 2? Ja się boję, że mi będzie ciąć a na kompa wydałem 3300zł 4 miesiące temu. Nie ma szans aby pograć komfortowo. A najlepiej podaj całą specyfikacje kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 18:27, Czarek188 napisał:

Widziałeś wymagania B: Bad Company 2? Ja się boję, że mi będzie ciąć a na kompa wydałem
3300zł 4 miesiące temu. Nie ma szans aby pograć komfortowo. A najlepiej podaj całą specyfikacje
kompa.

Widziałem. A więc kupna kompa jak narazie nie planuję. Posiadam xbox360, a więc kupię grę na tą platformę.
P.S. Czy opłaca się kupno karty graficznej za 200zł z AGP 512Mb. wystarczy mi tylko aby pociągnęło Team Fortress 2 na kompie: proc 2,80 x1, RAM 2Gb, no i karta 512Mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 17:35, Czarek188 napisał:

O. Widać, że masz Windows 7. Szkoda mi tamtego e8400. Za wysoko go wykręciłeś. Wyżej
to już chłodzenie wodne. A jak chodzi GTA IV na Win 7? Bez żadnych problemów? No i po
zmianie procka wydajność bardzo skoczyła w górę?

Siódemka miała co najwyżej problemy ze starszymi tytułami, a nie nowszymi - i to też raczej jakieś pierdółki, które można "od biedy" tolerować, niż krytyczne błędy. GTA działało bez zarzutu.
A na drugie pytanie można chyba odpowiedzieć nawet nie mając tego proca - nie ;) Ciężko znaleźć coś, co faktycznie byłoby upgradem w grach w porównaniu do E8400, szczególnie w wysokich rozdzielczościach. Nawet te niby multicorowe gry chodzą ładnie jak troche się podkręciło, a przeglądając benchmarki nie zauważyłem nic ciekawego.
Fakt faktem, że jakby opchnąć dobrze stary proc i tanio dostać nowy, to możnaby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 19:05, ziptofaf napisał:

Ja bym proponował np. takie coś:
Phenom II X2 545
Gigabyte MA770-UD3
4 GB RAM Patriot Viper 1066 MHz CL5
WD 640GB
Samsung SH-S223B
Radeon HD4850 Gigabyte Zalman
CoolerMaster Elite 334 Black
Chieftec 450W
Suma: 1928 zł (www.gral.pl)
Wydajnościowo zyskujesz w grach jakieś 20% w w stosunku do konfigu z Allegro. Nie jest
to cud wydajnościowy, ale nadal powinien sobie radzić z większością tytułów w max. detalach.
Jeśli jednak chcesz grać w rozdzielczościach rzędu 1680*1050 i wyższych, to warto dopłacić
ok. 150 zł do Radeon HD4870 PowerColor 1024. To kolejne 20% wydajności więcej, a 2x więcej
pamięci na karcie przyda się w wysokich rozdzielczościach.


Czy taki zestaw byłby wciąż "aktualny" (biorąc pod uwagę tą mocniejszą kartę graf.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 12:54, W1tch3r napisał:

Czy taki zestaw byłby wciąż "aktualny" (biorąc pod uwagę tą mocniejszą kartę graf.)

Wydaje mi się, że tak. Procek to nadal dobry zakup, reszta podzespołów też jest w porządku. Fakt, że można też wziąć HD5770 - odrobinkę wolniejszy od HD4870, za to wspiera DX11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 14:22, ziptofaf napisał:

> Czy taki zestaw byłby wciąż "aktualny" (biorąc pod uwagę tą mocniejszą kartę graf.)

Wydaje mi się, że tak. Procek to nadal dobry zakup, reszta podzespołów też jest w porządku.
Fakt, że można też wziąć HD5770 - odrobinkę wolniejszy od HD4870, za to wspiera DX11.


a jakiej firmy ta karta bo power color nie moge zalezc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 14:29, W1tch3r napisał:

a jakiej firmy ta karta bo power color nie moge zalezc...

Dowolna. O ile to referencyjny model, to wszystkie te karty różnią się tylko naklejkami na obudowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się