Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2010 o 20:45, ziptofaf napisał:

> Witam,
> Prawdopodobnie będę zmieniał moją 4850 na 4870x2.
Hmmm...nie jestem pewny czy to rozsądny wybór. Ile płacisz za tego 4870X2?
> Muszę zmienić zasilacz, bo już teraz mój Modecom MC-500 500W... ledwo ciągnie.

Sry nie zdążyłem z czasem przy edycji. 4870x2 jest porównywalny wydajnościowo do 5870, a ten ostatni kosztuje 1500 (używanego nie dostaniesz)
http://www.overclockers.com/forums/showthread.php?t=628791
Jak sprzedam 4850 za 200-250 PLN to wyjdzie mi 500 PLN za dwukrotny skok wydajności w grach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 20:45, ziptofaf napisał:

/.../

dziwnie to oznaczyles chociazby z tego wzgledu, ze dla np. Amacroxa i Be-Quiet''a (częściowo tez OCZa) zasilacze w wiekszosci produkuje ta sama firma, czyli FSP Group.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam jeszcze pewien problem.
Otóż dyski swoje mam normalne ATA, a w swoim komputerze mam zamiar wymienić zasilacz na nowy.
Problemem jest to, że zdecydowana większość zasilaczy, jak nie wszystkie, produkuje się dzisiaj wyłącznie z zasilaniem SATA.
Rozmyślałem nad kupnem:
http://www.komputronik.pl/index.php/product/64102/Podzespo_y_PC/Zasilacze_do_obud_w/Modecom_Feel_500ATX_120mm_FAN.html
albo
http://www.komputronik.pl/index.php/product/77921/Podzespo_y_PC/Zasilacze_do_obud_w/Modecom_Carbon_MC530_530W_ATX.html

No jakby nie patrząc oba te zasilacze mają wyłącznie zasilania sata.
I pytaniem jest tutaj, czy istnieje jakaś przejściówka która pozwoli mi podłączyć zasilanie urządzenia ATA do zasilacza SATA? W grę nie wchodzi cały przełącznik razem z kablem IDE, chodzi mi tylko o kabel zasilający.
Z góry dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 20:56, byverter napisał:

Sry nie zdążyłem z czasem przy edycji. 4870x2 jest porównywalny wydajnościowo do 5870,
a ten ostatni kosztuje 1500 (używanego nie dostaniesz)

A no chyba że - pytałem, bo często te karty dochodzą na allegro do 1000 zł. A wtedy to już bym raczej brał GeForce GTX470. Ale jak za 700 to OK.

Dnia 19.08.2010 o 20:56, byverter napisał:

http://www.overclockers.com/forums/showthread.php?t=628791
Jak sprzedam 4850 za 200-250 PLN to wyjdzie mi 500 PLN za dwukrotny skok wydajności w
grach :)


Z tym dwukrotny to bym nie przesadzał bo nadal jest sporo tytułów, które nie za bardzo lubią Crossfire. Tym niemniej na pewno odczujesz wyraźną różnicę.

@ Luk4s

Dnia 19.08.2010 o 20:56, byverter napisał:

dziwnie to oznaczyles chociazby z tego wzgledu, ze dla np. Amacroxa i Be-Quiet'a (częściowo tez OCZa)
zasilacze w wiekszosci produkuje ta sama firma, czyli FSP Group.

Prawda, ale zauważ, że taki Amacrox ma też serie Warrior, które są średnie, jak i Free Earth - te już dorównują najlepszym. Ta sama fabryka, ale jednak między tymi zasiłkami bywają spore różnice. W przypadku Be-quiet'a to ja nie jestem pewny czy oni mają cokolwiek z wydajnością poniżej 85%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 18:37, GANGSTERR napisał:


> Dokładnie

To jak w tym utrojstwie zrobic ten wykres o którym mówiłeś? Bo nie ogarniam tego programu


Jak wyżej zapomniałem dodać moje wyniki, po prawej świeżo po instalce, po lewej test robiony jakieś 2 tyg temu

20100820202339

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mizerota :)
Myślałem że zapis/odczyt sekwencyjny będzie chociaż podobny do mojego, ale nie ma co się martwić najważniejszy jest odczyt a on jest w miarę duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2010 o 08:52, blacklio2 napisał:

Mizerota :)
Myślałem że zapis/odczyt sekwencyjny będzie chociaż podobny do mojego, ale nie ma co
się martwić najważniejszy jest odczyt a on jest w miarę duży


No mówiłem, że nic specjalnego ;) Ale i tak wyniki są większe niż podaje specyfikacja ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2010 o 11:15, GANGSTERR napisał:

No mówiłem, że nic specjalnego ;) Ale i tak wyniki są większe niż podaje specyfikacja
;]


Jako systemowa partycja/dysk jest w zupelnosci wystarczajacy.
Odczules lepszy komfort pracy na systemie z tym dyskiem ?
Warto przesiadac sie na SSD ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Porównałem z wynikami mojego WD Caviar Black. W odczycie Twój bije WD na głowę (u mnie odczyty chwilowe to ok. 84). Podobnie przy zapisie/odczycie małych paczek 4K. Za to w zapisie, u mnie Caviar ma blisko 100MB/s...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest odczuwalna, komp uruchamia sie szybciej, a zamyka się jeszcze szybciej. Ogólne działanie windy też jest szybsze. Jest jednak minus. System mam na SSD, a cała reszta na HDD. I po prostu jak HDD jest nie używany to się wyłącza dzieki czemu komp jest cichszy (gdybym mial tylko lepsze wentyle w kompie to byłaby cisza absolutna), jednak kiedy potrzebny jest dostep do danych na HDD (gdy ten jest wylaczony) to komp zalicza freez''a na kilka-kilkanaście sekund (aż się HDD uruchomi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się