Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 30.07.2011 o 10:18, Nascimento napisał:

Witam
Szukam zasilacza do kwoty 400zł, zastanawiam się nad kilkoma pozycjami:

- Enermax NAXN ENP600AWT 80+ 600W
- Fortron Aurum AU-600 600W
- OCZ ModXStream Pro OCZ600MXSP-EU 600W
- Cooler Master Silent Pro M600 RS-600-AMBA-D3 600W

Który byłby najlepszy? Oczywiście chętnie wysłucham wszelkich propozycji, jednakże najlepiej
gdyby pochodziły on z ProLine''a ;)

Zależy mi na zasilaczu który bez problemowo da sobie radę z następującą konfiguracją
i da zapas na przyszłe upgrady:

Intel Core i5 2500K
Asrock P67 Pro3 B3
Kingston HyperX 2x4GB DDR3-1600
Gigabyte HD6850 1GB OC
OCZ Vertex 2E 60GB
Samsung 1TB 32MB F3 sATA-2
LiteOn DVDRW+- iHAS624
+ 4 Wentylatory 120mm

Pozdrawiam :)


ja bym brał albo
Zasilacz Chieftec CFT-600-14CS 600W

Zasilacz XFX Core Pro 550W P1


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja wiem czytałem w jakieś gazecie o grach to wymagania diablo będą podobne jak arcania gotchic 4 to oczywiście wymagania nie oficjalne one mogą być wyższe

ale ja myślę ze nawet jak byś kupił kompa za 2 tyś proca phenom 955BE i grafke hd 6870 to powinno wystarczy na full jeśli idziemy bardziej w przyszłość to procka i5-2400 albo i5-2500 pod 1155 tylko ze cena to będzie ok 2,5 tys

PS ja tez czekam na D3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Doucz się trochę o sprzęcie i weź porządne korepetycje z języka polskiego a nie zaśmiecaj ludziom forum.
Twoje posty nie wnoszą kompletnie nic a brak poprawnej polszczyzny skutecznie obrzydza innym pobyt na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 14:46, Kreeg napisał:

> "Ile muszę wyłożyć kasy aby D3 chodziło mi na max. ustawieniach?"

Over 9000.
...
Naprawdę głupie pytanie. Dość prawdopodobne, że w tym momencie nawet twórcy nie wiedzą
tego do końca, bo prace nad grą przecież nadal trwają. Osobiście nie posiadam na stanie
żadnej szklanej kuli, dlatego proponuję twojemu bratu udanie się do wróżki ;)



Chodzi mi chociaż o mocno przybliżoną cenę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 20:08, Pile napisał:

Chodzi mi chociaż o mocno przybliżoną cenę :-)


Można tylko gdybać. Szukając informacji na temat wymagań sprzętowych Diablo 3 można natrafić na spekulacje, iż będą one podobne do wymagań StarCraft II. Bazując na zalecanych wymaganiach tej drugiej gry można gdybać, że do uruchomienia Diablo 3 na maksymalnych detalach potrzebna będzie jednostka centralna w cenie ~2 tys zł. Są to jednak tylko przypuszczenia i niekoniecznie muszą się one w późniejszym czasie okazać zgodne z rzeczywistością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

StarCraft 2 miał bardzo niskie wymagania więc można gdybać o ile będą wyższe

ja starcrafta 2 odpaliłem na kompie Sempron 3400+ 2.0 Ghz ,2 gb ram ,x1650 pro 512 na ustawianiach średnio-niskich i chodził płynnie

hahahahahh mrosi powinno być ci teraz wstyd ponieważ są osoby które mnie zrozumiały np szynkars . A ty nie ma tolerancji dla 16 latka który uciekał z lekcji polskiego .

mrosi mam pytanie jakie masz wykształcenie i w jakim kierunku pytam z ciekawość wiem ze zmieniam temat ale możesz odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Heh, natknąłem się przy przeglądaniu netu, cyt.:

"Nie oficjalne doniesienia o wymaganiach systemowych są takie :

Wymagania dla PC:

1. System operacyjny: Windows XP/ Vista
2. Procesor: 1.4GHz lub szybszy
3. RAM: 1GB lub więcej
4. Grafika: karta graficzna ze 128MB, DX9
5. Wolne miejsce na dysku: 4-8GB "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwotę którą mogę przeznaczyć na całość:
2500max
Sprzęt będzie służył do:
Grania, multimediów

Co mogę zostawić ze starego komputera, bądź co mam już kupione/otrzymałem
dysk, Cooler Master CM 690, asus xonar dx(pciex1), Corsair 750W (CMPSU-750TXEU)
Czy do ceny zestawu należy doliczyć jakieś peryferia ?
-
Jestem Absolutnym Fanboyem:
-
Chce procka, płytę główną, ram, grafikę, nagrywarkę dvd i chłodzenie na procka.
Sam skombinowałem taki zestaw

Karta graficzna Sapphire Radeon HD 6950 1GB (11188-01-40G) 839,00
Procesor Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX (BX80623I52500K) 725,00
Pamięć Kingston 2X2GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (KVR1333D3N9K2/4G) 91,20
Płyta główna ASRock P67 EXTREME4 (B3) 550,00
Zalman CNPS10X PERFORMA 147,00
Sony DVD-ROM DDU1681S-0B SATA, 24x, DL, Black (DDU1681S-0B) 55,00

razem 2407,20 ceny z morele.net

Co o tym zestawie myślicie zmienili byś cie coś?
Wykręcę na tym chłodzeniu procka(jak mi się nie trafi trefna sztuka) na 4,5 ghz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na gameplaye i technologiczny poziom prezentowanych wodotrysków graficznych + standard blizzarda w porządnym optymalizowaniu swoich gier, zakładam, że nawet mój leciwy komp uciągnie D3 na maxa w HD.

Gierka jak wyjdzie będzie mocno imho przestarzała technologicznie, aczkolwiek silnik ma swoje plusy wizualne [podobnie jak torchlight, specyficzna stylistyka sprawi, że nie będzie walić "starością" po oczach]

Zakładam, że gdybyś dziś składał komputer pod D3, starczyło by ci spokojnie jakieś 2.5 tysiąca [na porządny zestaw, nie tylko pod D3, w sensie stricte zestaw który D3 na 100% pociągnie + pociągnie całą resztę gier które wyszły i najbliższe jakie wyjdą najmniej przez dobre 2 lata]
A za jakieś 3-3.5 koła złożysz sobie "rakietę" która spokojnie najbliższe 2-3 lata da radę wszystko urwać na full.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
Intel Core i5-2500k
744 zł

Płyta główna:
AsRock P67 PRO3 B3
351 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9
168 zł

Wentylator:
Zalman CNPS10X Performa
131 zł

Karta graficzna:
Sapphire Radeon HD6950 1GB
839 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-222AB
77 zł

Razem: 2310 zł

Mocny, czterordzeniowy procesor, porządna płyta główna, 8GB pamięci RAM, wydajne dodatkowe chłodzenie na procesor, karta graficzna z cichym chłodzeniem i nagrywarka DVD. Co do płyty głównej - do AsRocka P67 Extreme4 B3 dopłacać nie ma sensu, chyba że planujesz SLI / Crossfire. W innym wypadku tańszy o prawie 200 zł P67 PRO3 B3 będzie lepszym wyborem. Procesor powinieneś podkręcić do ~4,5GHz, dalej nie ma sensu go żyłować, zwłaszcza jeśli będzie to wymagało znaczącego zwiększenia napięcia (a pewnie tak będzie). Dodatkowo możesz spróbować odblokować dodatkowe jednostki w karcie graficznej, co zwiększy jej wydajność. Ceny z techplanet.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 22:32, Szynkars napisał:

Co do
płyty głównej - do AsRocka P67 Extreme4 B3 dopłacać nie ma sensu, chyba że planujesz
SLI / Crossfire.

nie planuje SLI / Crossfire ale jak wsadzę do AsRock P67 PRO3 B3 mojego asus xonar dx(pcie x1) nad grafika to się będą od siebie grzać a jak wsadzę pod grafikę to będzie zasłaniała wentylacje grafiki a na AsRocka P67 Extreme4 B3 kartę dźwiękowa wsadzę na sam duł do pcie x16(bodajże x4)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 23:51, rino1983 napisał:

nie planuje SLI / Crossfire ale jak wsadzę do AsRock P67 PRO3 B3 mojego asus xonar dx(pcie
x1) nad grafika to się będą od siebie grzać a jak wsadzę pod grafikę to będzie zasłaniała
wentylacje grafiki a na AsRocka P67 Extreme4 B3 kartę dźwiękowa wsadzę na sam duł do
pcie x16(bodajże x4)


Jak dla mnie za bardzo kombinujesz (imo zaoszczędzenie 2-3 st C nie jest warte 200PLN - lepiej wydać na lepsze chłodzenie do grafy, lepsza budę etc.) Ale to twoje pieniądze rób jak chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaki lepszy zasilacz

Zasilacz Corsair CX600 V2 80 PLUS ATX 600W, EU version
czy
Zasilacz Chieftec CTG-600-80P 600W A80 Series

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oba nie są zbyt dobre. Chieftec nie posiada kabli na oplotach, tak naprawdę to konstrukcja Sirteca. Z kolei Corsair ma małą moc na linii +12 V (ledwie 480W). Lepiej wziąć XFX Core 550W, który oferuje lepszą jakość wykonania (w środku siedzi Seasonic S12II) oraz większą moc na linii +12 V (528W). Dodatkowo XFX może się poszczycić certyfikatem 80+ Bronze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 21:04, czeku napisał:

hahahahahh mrosi powinno być ci teraz wstyd ponieważ są osoby które mnie zrozumiały
np szynkars . A ty nie ma tolerancji dla 16 latka który uciekał z lekcji polskiego .

mrosi mam pytanie jakie masz wykształcenie i w jakim kierunku pytam z ciekawość wiem
ze zmieniam temat ale możesz odp

Proszę zakończyć tę kłótnię lub bezsensowną wymianę zdań, która jest nie na temat tego wątku. Ostatni raz proszę.

Poza tym Panie czeku, proszę pisać bez błędów, masz z tym problemy to zainstaluj przeglądarkę, która sprawdza czy dany wyraz czy zdanie nie posiada błędów ortograficznych, poza tym proszę używać znaków interpunkcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbym zamienić hd 5850 na coś lepszego to co byście mi poradzili:
g55 ud3r
i5 750
4gb 1333 kingstone dual

Nawet jeśli by to kosztowało powiedzmy 1000zł ;/ to mój tata narzeka na pobór prądu mojej karty... a co dopiero jakby wsadzać tam lepszego potwora ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie ma sensu zmieniać tej karty, gdyż wciąż prezentuje ona bardzo dobry poziom jeśli chodzi o wydajność. Odrobinę wydajniejszy HD6950 kosztuje co najmniej 850 zł. Zamiast tego dokup dodatkowe chłodzenie i podkręć procesor, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Kartę graficzną też oczywiście możesz podkręcić.
Tak właściwie jaki masz zasilacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się