Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Gdy napięcia są na "auto", to płyta automatycznie je dawkuje i przy podkręcaniu może ustawić zbyt duże napięcie. Napięcia zmienia się ręcznie, więc przy podkręcaniu nie zostawiaj ich na "auto", nawet jeśli płyta podświetla je na czerwono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 21:30, Szynkars napisał:

Gdy napięcia są na "auto", to płyta automatycznie je dawkuje i przy podkręcaniu może
ustawić zbyt duże napięcie. Napięcia zmienia się ręcznie, więc przy podkręcaniu nie zostawiaj
ich na "auto", nawet jeśli płyta podświetla je na czerwono.

JAk mam na Auto to świeci się na zielono jak biorę na Manual to podświetla na czerwono dlatego boję się podkręcić jak jest na czerwono? czy mogę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz. Na początku ustaw standardowe napięcie. Skoro chcesz podkręcać to napisz od razu jaki masz zasilacz i model płyty głównej. Masz dodatkowe chłodzenie czy tylko boxowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 01:06, Szynkars napisał:

Możesz. Na początku ustaw standardowe napięcie. Skoro chcesz podkręcać to napisz od razu
jaki masz zasilacz i model płyty głównej. Masz dodatkowe chłodzenie czy tylko boxowe?


Zasilacz posiadam XFX core 450W , gigabyte G31M-ES2L, a gdy po zdjęciu obudowy zobaczyłem że na procku jest coś takiego jak w linku.
http://merlin.pl/WentylatorAkasa-CPU-AK-786-AMD-Socket-A_Akasa/browse/product/208,875471.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 01:06, Szynkars napisał:

Możesz. Na początku ustaw standardowe napięcie.

>A pro po tych napięć to wbiłem w Bios System Voltage Control ustawiłem na manual i tak jak wcześniej pisałem świeci się na czerwono.
Napisałeś żebym ustawił na początek standardowe napięcie , a napisane jest przy CPU Voltage Control-1.27500v
a przy Normal CPU Vcore 1.32500V.
To jakie mam ustawić.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 20:20, mrosi napisał:

/.../

A widzisz..... Czyli nie stoisz w miejscu.... Systematycznie wymieniasz poszczególne > podzespoły. A ja już myślałem, ze twardo: Nic i koniec! Chyba miękniesz Krzysztofie ...;P

Nie wymieniam. Zbieram do nowego komputera części, które się szybko nie starzeją i mogą poczekać, aż będę kupował całkiem nowy komputer. Wymienione części nie tracą na wartości leżąc sobie spokojnie na półce - gdyby tak na półce leżał procesor, to po 3 latach działałby, oczywiście, ale jedynie jako część składowa komputera z niskiej półki. Może nawet z najniższej. No i mogą być różne zawirowania walutowe i komputer, nowy, mógłby kosztować i 15 tyś. zł. A ja już mam kilka składowych nowego komputera i zawirowania walutowe dotkną mnie w mniejszym stopniu. No bo obudowy się raczej mało starzeją, systemy operacyjne trwają dłużej, noż nowa generacja procesorów, czy kart graficznych, klawiatury i myszy praktycznie stoją w miejscu, jeśli chodzi o ich wykorzystanie w komputerze. Zresztą, po co ja to piszę? Przecież sam o tym wiesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Wie ktoś czy można dostać wiatraczki 80x80x20 do obudowy. Chce wrzucić jeden przy dyskach a przy 25 praktycznie dotyka dysków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 13:28, Lucas01 napisał:

Witam.
Wie ktoś czy można dostać wiatraczki 80x80x20 do obudowy. Chce wrzucić jeden przy dyskach
a przy 25 praktycznie dotyka dysków


Musi byc taki maly ?

Zobacz, czy ten bedzie pasowac:

http://www.cooling.pl/scythe-slip-stream-slim-1200-rpm,produkt,551737.html?from_category=30_67

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 01:06, Szynkars napisał:

Możesz. Na początku ustaw standardowe napięcie.
Próbowałem podkręcić procka , ale gdy ustawiłem to co trzeba na manual , taktowanie rdzenia mam 2.00 , to gdy zmieniłem na 2,10 bo chyba najlepiej się podkręca powoli :D i w ziołem save to pc się zresetował , po chwili się włączył potem znów się zresetował :D i znów się uruchomił . Po wejściu w Bios to co ustawiłem nic nie dało , ponieważ wszystko było tak jak wcześniej czyli taktowanie 2.00 i all. na Auto.

.
Na filmikach na YT jak typki podwyższą taktowanie to piecyk im się tylko raz resetuje i po wejściu w Bios wszystko mają dobrze , a u mnie resetuje się dwa razy i wszystko wraca tak jak było...
Dlaczego tak się dzieje ?? Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
właśnie jedna z moich kart graficznych odmówiła posłuszeństwa (2x GF8800GT w SLI). Ponieważ jedna na dzisiejsze standardy jest za słaba, chciałbym kupić coś lepszego, co pasowałoby do mojego zestawu:
Zasilacz: Qoltec Chillpower 525W
Płyta główna: Asus P5N32-E SLI
Procesor:Intel Core2 Duo E7200 2,53GHz (S775)
4GB RAM

Najlepiej gdyby cena nie przekraczała 800 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTX 460, np ten model :

EVGA GeForce GTX460 1GB DDR5 256bit PCI-E (01G-P3-1373-AR)

Cena 650-750zł, zależnie od sklepu.

A tego działającego 8800 który ci zostanie możesz dać w drugi slot jako dedykowany dla PhysX, żeby nie leżał bezużytecznie [skoro zasilacz ciągnął dwa 8800 w SLI to przy tej mocy powinien tez raczej bez problemu tego 460 + 8800 pociągnąć]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej dajesz niestabilne ustawienia i komputer automatycznie się resetuje. FSB zwiększaj bardzo powoli, podobnie jak napięcie. Jeśli komputer nie chciałby się uruchomić to trzeba będzie zrobić reset ręcznie zworką CMOS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 20:22, RaXX napisał:

Zasilacz: Qoltec Chillpower 525W


Ten zasilacz jest na czarnych listach, zaś jego użytkowanie grozi spaleniem niektórych podzespołów. Nie radzę więc modernizować sprzętu przy tym zasilaczu. To jego musisz w pierwszej kolejności wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

planuje zakup nowej karty graficznej i mam taki dylemat co do mojej specyfikacji bedzie lepiej pasować

GF GTS 450 Czy radeon HD 6750 ? chodzi o to by karta sie zbytnio nie marnowała

Mój PC:

ECS GeForce6100SM-M
Amd Athlon 64 X2 6000+
ocz 4 GB DDr2 800 Mhz
ocz stealthXstream 2 600W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę poszperałem w necie i wygląda na to, że nie jest to za dobry zasilacz. Możliwe, że to on jest winny. W takim wypadku jaki zasilacz w jakiejś rozsądnej cenie aby z tą kartą podaną powyżej (EVGA GeForce GTX460 1GB DDR5 256bit PCI-E) mógłbyś polecić tak aby zmieścić się w 900 zł. Ewentualnie ciut gorszą kartę dorzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od tego, czy masz zamiar w najbliższej przyszłości modernizować sprzęt. Jeśli tak, to jako zasilacz weź XFX Core 550W (279 zł), zaś jako kartę graficzną Sapphire Radeona HD6870 (669 zł). Łącznie 948 zł.
Jeśli zaś nie masz w planach modernizacji komputera, to jako zasilacz weź XFX Core 450W (209 zł), zaś jako kartę graficzną Gigabyte Radeona HD6850 OC (555 zł). Do tego dochodzi dodatkowe chłodzenie na procesor w postaci Zalmana CNPS10X Performy (123 zł). Łącznie 887 zł.
W pierwszym wypadku masz mocniejszy zasilacz i trochę wydajneisjzą kartę graficzną. Z uwagi na to, że procesor będzie ograniczał kartę graficzną jest to rozwiązanie dobre tylko w przypadku, jeśli masz zamiar w przyszłości zmienić procesor (a razem z nim płytę główną oraz pamięć RAM).
W drugim przypadku masz zasilacz o mniejszej mocy, nieco słabszą kartę graficzną oraz chłodzenie na procesor, przez co trzeba będzie go podkręcić, gdyż i tak na starcie ogranicza on kartę graficzną.
GTX 460 1GB od Evgi w cenie 650-700 zł zdecydowanie nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż w tej cenie można już mieć sporo wydajniejszego Radeona HD6870.
Ceny podzespołów są z techplanet.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale kolega RaXX pisał o tym, że ma jeszcze jednego 8800GT i chce dwie karty w SLI.. a z tego, co kojarzę, to Radeonów i Nvidii nie połączy się, czyż nie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tutaj się mylisz, bowiem jest to możliwe. Potrzebne są tylko odpowiednie sterowniki, ale i tak sprawa dość często bywa kłopotliwa. Jeśli chodzi o SLI, to są też niestety i wady takiej konfiguracji, jak chociażby mikroprzycięcia w niektórych grach. Jeśli zainteresowanemu aż tak zależy na wykorzystaniu tej 8800 GT, to zamiast HD6870 może wziąć trochę słabszego GTX 560. Alternatywą dla HD6850 jest GTX 460 1GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 01:36, Szynkars napisał:

A tutaj się mylisz, bowiem jest to możliwe.


a widzisz.. człowiek uczy się całe życie, a i tak głupim odejdzie..
dobrze wiedzieć, że istnieje taka możliwość.. :)
bo choć sam z niej raczej nie będę korzystał, to kolejna ciekawostka "do kolekcji" jest ;)

a zwróciłem na to Twoją uwagę, bo RaXX wspominał (jak już wcześniej pisałem ;)) o drugim 8800GT i SLI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się