Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Oki, prosiłem już o to kilka miesięcy temu ale potem długo na forum mnie nie było i nie udzieliłem odpowiedzi na dodatkowe pytania i sprawa się rozmyła, więc powtarzam moją prośbę do Was :)

Po sześciu latach bezawaryjnej pracy moja nagrywarka DVD w końcu się poddała (i przestała widzieć płyty CD :) ).
W związku z tym prosiłbym Was o podsunięcie mi jakiegoś modelu nagrywarki, która będzie bezawaryjna i cicha. Komputer lat trochę już ma i wszystko siedzi na ATA więc tę nową nagrywarkę raczej też widziałbym na ATA. Choć mam w kompie złącza SATA 150 ale jednej nagrywarki chyba nie ma sensu tam podłączać.

Aha i kwestia ceny :) Oczywiście najchętniej jak najtaniej :) ale górna granica cenowa to jakieś 150 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

Mam pytanie chodzi o zasilacz ATX 600W CHIEFTEC a pytanie brzmi czy ten zasilacz da rade z taką konfiguracją

Procesor : Intel i7-2600 Turbo 3.8GHz (4 x 3.4GHz, 8MB Cache)
Łączne taktowanie : 13.6 GHz
Płyta główna : Gigabyte H67 B3 Stepping USB 3.0
Pamięć RAM : 12 GB (DDR3 1333 MHz)
Typ karty graficznej : Radeon HD6970 2GB DDR5 HDMI (DirectX 11 i Pixel Shader 5.0)
Zainstalowana pamięć wideo : 2048 MB (DDR5)
Dysk twardy (HDD) : 2000 GB (32 MB Cache)
Nagrywarka : DVD±RW Super Multi (+ DVD-RAM) Dual Layer
Karta dźwiękowa : 7.1 (8 kanałowa, zintegrowana 6 kanałów tył + 2 kanały przód)
Karta sieciowa : LAN 1x10/100/1000BaseT Gigabit (RJ45, zintegrowana)

licze na poważne odpowiedzi bez typu samego "tak" czy "nie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 10:20, Cri5 napisał:

witam wszystkich

Mam pytanie chodzi o zasilacz ATX 600W CHIEFTEC a pytanie brzmi czy ten zasilacz da rade
z taką konfiguracją


Da rade bez problemu.

Cały zestaw pod pełnym obciążeniem zapewne będzie pobierał ok 400 W, max. 450 W więc licząc, że faktycznie ten zasilacz ma sprawność na poziomie ok 80% to nie będzie problemów.

Dnia 05.08.2011 o 10:20, Cri5 napisał:

Pamięć RAM : 12 GB (DDR3 1333 MHz)


Mogę spytać po co Ci tyle Ramu? Zajmujesz się obróbką grafiki? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc. Modernizować sprzętu nie zamierzam przez jakieś 2 lata, po tym czasie kupię już nowy, więc skłaniam się za drugim zestawem. Radeon 6850 wygląda całkiem nieźle i myślę, że spokojnie mi wystarczy. Podoba mi się niski pobór energii. Tylko czy problem z biosem został rozwiązany? Nie chciałbym samemu z tym kombinować, a jestem za leniwy żeby latać do serwisu :).

@lygy
Został mi jeden 8800GT, ale nie myślałem nad jakimś poważniejszym wykorzystaniem go w przyszłości. Użytkownik Pietro87 tylko wspomniał, że mógłbym go użyć ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chce ulepszyć pc mogę przeznaczyć max 1k zł
Obecnie posiadam:
Typ procesora: Intel® Core™2 Duo CPU E8500 @ 3.16GHz
Model karty graficznej: ATI Radeon HD 4800 Series
Płyta główna : ASUS P5QL PRO
Pamięć RAM : 4 GB DDR II PC800 GEIL BLACK DRAGON
Zasilacz: CHIEFTEC APS-650C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 10:20, Cri5 napisał:

Łączne taktowanie : 13.6 GHz


<Facepalm>


Komputer ogólnie bardzo dobry, choć ja i tak dołożył bym do 2600K i podkręęęęęcał ;D
Ale to moje zboczenie ;)
A taka ilość ramu to naprawdę zbyt dużo jeśli o same gry chodzi, 8GB w zupełności wystarczy na lata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio byłem w dość dużym sklepie komputerowym, to mi powiedzieli że nie maja już napędów optycznych ze złaczem ATA, zaproponowali mi kartę na PCI które rozszerza komputer o takie złącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję sobie kupić kartę dźwiękową Xonar DG jednak mam jedno pytanie - da radę ją podłączyć do wejść w przednim panelu? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Pytanie nr 2 - polecicie jakiś wentylator na proc AMD Phenom II X4 955 [płyta główna ASRock 880G Extreme3]?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 11:26, Mafioso_PL napisał:

Ja ostatnio byłem w dość dużym sklepie komputerowym, to mi powiedzieli że nie maja już
napędów optycznych ze złaczem ATA,


Eee tam :) Ja ostatnio pytałem w jednym sklepie przy okazji odbioru paczki ze sklepu gram.pl to mieli bez problemu :)
Tyle, że właśnie koleś nie potrafił powiedzieć, która jest cicha i tak naprawdę ile pożyje.

Do tej pory korzystałem z Lite-Ona wszystko spoko, tylko tradycyjny problem z upartą tacką :) To właśnie ta 6 letnia nagrywarka, która w końcu odpadła.
LG niezbyt lubię bo wcześniej z reguły napędy wysiadały po roku. Ale może teraz moje uprzedzenie jest bezpodstawne :)

Dlatego proszę o pomoc, bo może ktoś zna jakieś dobre modele.

Dnia 05.08.2011 o 11:26, Mafioso_PL napisał:

zaproponowali mi kartę na PCI które rozszerza komputer
o takie złącza.


"Takie" w senie SATA? Tyle, że ja mam SATA ale 150 a nie 300 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 11:36, JayL napisał:

Pytanie nr 2 - polecicie jakiś wentylator na proc AMD Phenom II X4 955 [płyta główna
ASRock 880G Extreme3]?


Rozumiem, że chodzi o chłodzenie na procesor. Ile możesz na nie przeznaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 11:36, JayL napisał:

Pytanie nr 2 - polecicie jakiś wentylator na proc AMD Phenom II X4 955 [płyta główna
ASRock 880G Extreme3]?


Scythe Mugen 2
Xigmatek Gaia SD1283 Heatpipe Cooler 120mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 21:13, Magok napisał:

Scythe Mugen 2

Ten podobno po montażu zasłania jeden slot RAM, co mi trochę nie pasuje... Ale za to bardzo cichy, hm.

Dnia 05.08.2011 o 21:13, Magok napisał:

Xigmatek Gaia SD1283 Heatpipe Cooler 120mm

Ten zupełnie odpada. Niby cena idealna, ale podobno wyje strasznie. A mi chodzi właśnie o to, by było ciszej, bo teraz komp chodzi prawie jak odkurzacz przy większym obciążeniu.

A może któryś z tych:
Thermaltake Contac 29
albo
Scythe Grand Kama Cross

Zapomniałem wcześniej napisać - głównie chodzi mi o to, żeby nowy wentyl był cichy. Poza tym w miarę tani [tak do 175zł max, lepiej mniej] i wydajny, bo w przyszłości planuję trochę podkręcić proca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje zestawiku pod karte GTS450 Gigabyte, zasilacz, płyta główna itd. wszystko do wymiany...
Jestem w stanie wydać kwotę do 1300zł, z góry dzięki.

Sprzęt ma służyć do grania;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, w takim razie ten problem rozwiązany, biorę Scythe Grand Kama Cross, dzięki.

Ponawiam poprzednie pytanie - Xonara DG da się podpiąć pod wejścia na przednim panelu obudowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem, ale mam kolejne pytanie - czy jeśli rozprowadzam pastę termoprzewodzącą przez założenie wentylatora to mogę potem go na chwilę zdjąć i sprawdzić, czy jest dobrze nałożona? Może głupie pytanie, ale wolałbym mieć pewność. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozesz, ale najpierw wylacz kompa :P do tego najlepiej by bylo wtedy ja zmyc i nalozyc jeszcze raz... ale generalnie mozna, bo czemu by nie? Zasada jest prosta- im jej mniej (im warstwa ciensza) tym szybciej to cieplo przeleci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chyba trochę źle się zrozumieliśmy. :P Kupuję nowy wentyl, więc zupełnie zmyję starą pastę. Potem chcę nałożyć nową. Podobno można to zrobić po prostu wyciskając kroplę na środek i spłaszczając ją poprzez założenie wentyla i tego właśnie chciałbym spróbować. Tylko dla pewności wolałbym potem jeszcze zdjąć wentyl, spojrzeć jak się rozprowadziło i wtedy dopiero założyć go na stałe. No ale widzę że tak czy inaczej problemu nie ma. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 12:45, korinek2 napisał:

Potrzebuje zestawiku pod karte GTS450 Gigabyte, zasilacz, płyta główna itd. wszystko
do wymiany...
Jestem w stanie wydać kwotę do 1300zł, z góry dzięki.

Sprzęt ma służyć do grania;p


Procesor:
AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/
395 zł

Płyta główna:
AsRock 970 Extreme4 /AMD 970GX, AM3+/
359 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB 1333MHz CL9
99 zł


Dysk twardy:
Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F3EG
135 zł

Zasilacz:
XFX Core 450W 120mm 80+ SLI PSU
199 zł
Suma: 1187
Nie wiem co jeszcze potrzebujesz. Generalnie sprzęt będzie dobry, ale Karta Grafiki jest kiepska i będzie wąskim gardłem. Cudów nie oczekuj.
Przy najbliższej okazji wymień ją na 560Ti albo HD 68xx-69xx.
Pozdrawiam.
AA ceny z esc.pl (morele będzie pewnie tańsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się