Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2011 o 18:36, JayL napisał:

Podobno można to zrobić po prostu wyciskając kroplę na
środek i spłaszczając ją poprzez założenie wentyla i tego właśnie chciałbym spróbować.


Taki sposób nakładania pasty nie jest dobry. Efekt będzie taki, że na środku stypu radiatora z procesorem będzie pasta, a po bokach i na rogach już nie. Nałóż na środek radiatora i procesora kropę pasty wielkości ziarnka grochu, ale potem rozprowadź ją równomiernie po całej powierdzchni. Takie rozwiązanie jest bardziej efektywne. Jakiekolwiek ruszanie radiatora po przyciśnięciu go do procesora nie jest wskazane. Jeśli na początek rozprowadzisz pastę po całej powierzchni stypu to masz pewność, że będzie równomiernie rozprowadzona. Nic już potem nie ruszaj ani nie sprawdzaj, tylko przykręć chłodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A porpo past - niedawno rozkręciłem stary komputer, z celeronem 3xx MHz (taki do wkładania w socket jak karta rozszerzeń, tylko na miejscu dzisiejszego socketa) i tam w ogóle pasty nie było na miejscu styku cepa z radiatorem. A chłodziło przez ponad 10 lat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 19:01, Jackal-pl napisał:

A porpo past - niedawno rozkręciłem stary komputer, z celeronem 3xx MHz (taki do wkładania
w socket jak karta rozszerzeń, tylko na miejscu dzisiejszego socketa) i tam w ogóle pasty
nie było na miejscu styku cepa z radiatorem. A chłodziło przez ponad 10 lat :D


Bo pasty to wynalazek dość nowy, kiedyś to się nie grzało tak aby trzeba było jakieś super metody chłodzenia stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2011 o 15:13, JayL napisał:

Ponawiam poprzednie pytanie - Xonara DG da się podpiąć pod wejścia na przednim panelu
obudowy?

Z tego co wiem, to większość, jeśli nie wszystkie, dźwiękówki pozwalają na takie podłączenie. Jeśli się mylę, to proszę o poprawienie. Druga i chyba ważniejsza sprawa, to ta, że gniazda na panelu przednim są zazwyczaj kiepskiej jakości i po prostu szkoda dobrej karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mógłby ktoś być tak miły i ''złożył'' kompa, odliczając zasilacz, dysk twardy i napęd?
Kwota: 1500 zł, lekko może przekraczać tę sumę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 14:36, Zbicku napisał:

Hej,

Mógłby ktoś być tak miły i ''złożył'' kompa, odliczając zasilacz, dysk twardy i napęd?
Kwota: 1500 zł, lekko może przekraczać tę sumę.

Na pewno pomozesz znwaca tego tematu, jesli podasz do czego ten komputer, jakie peryferia i czy nie jestes fanboyem. Oprocz tego podaj moze marke tego zasilacza, bo mozliwe, ze i jego trzeba bedzie wymienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
AMD Phenom II X4 955 BOX (3.2GHz, Quad Core, 6MB, 125W, AM3) Black Edition
395 zł

Płyta:
MSI 870-C45, AMD 770, DDR3, SATA2, RAID, GBLAN, ATX, AM3
212 zł

Ram:
DDR3 4GB 1333MHz GoodRAM (2x2GB, DualDDR, CL9)
77 zł (btw, ależ ten ram tanieje jak szalony ;))

Karta graficzna:
Radeon HD6870 Sapphire 1024MB GDDR5, DP, HDMI, 2xDVI, PCI-E
675 zł

Obudowa:
SilentiumPC Brutus 310 Pure Black (bez zasilacza)
125 zł

Razem:
1484 zł (ceny z www.gral.pl)


A jaki to zasilacz, że tak dla pewności jeszcze spytam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 15:19, Kreeg napisał:

Yyy... nie. To kupa złomu która może spalić ci sprzęt.


No dzięki tak czy inaczej trzeba będzie tez w zasiłke zainwestować, jaką byś polecił? Tą kartę co podałeś to słyszałem, że ma jakieś problemy z teselacją (anizo), to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 15:49, Zbicku napisał:

No dzięki tak czy inaczej trzeba będzie tez w zasiłke zainwestować, jaką byś polecił?


XFX Core 450W, ewentualnie Seasonic SS-500ET.

Dnia 07.08.2011 o 15:49, Zbicku napisał:

Tą kartę co podałeś to słyszałem, że ma jakieś problemy z teselacją (anizo), to prawda?


W tej cenie nic wydajniejszego nie ma. Możesz też wziąć tańszego HD6850, jeśli trzeba trochę zaoszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W październiku chcę sobie wymienić parę części do kompa,na całość ( procesor,płyta główna,pamięć,chłodzenie do procesora ) będę miał kwotę 1800 zł
procesor mam już wybrany:
Intel Core I5-2500K 3,30GHz
zastanawiam się,jaką,porządną płytę główną pod ów procesor nabyć?
i co z pamięcią RAM?,4GB starczy czy brać więcej? / 6,8 /.
PC do grania,oglądania filmów / BD,DVD /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 18:24, lis_23 napisał:

W październiku chcę sobie wymienić parę części do kompa,na całość ( procesor,płyta główna,pamięć,chłodzenie
do procesora ) będę miał kwotę 1800 zł
procesor mam już wybrany:
Intel Core I5-2500K 3,30GHz
zastanawiam się,jaką,porządną płytę główną pod ów procesor nabyć?
i co z pamięcią RAM?,4GB starczy czy brać więcej? / 6,8 /.
PC do grania,oglądania filmów / BD,DVD /.


Też wymieniam kompa w październiku, też te pięć części, ale mam trochę większy budżet. Jak chcesz OC to bierz Asrocka PRO3. Koszt ok. 350 zł obecnie.

Co do RAMów to 4GB do gier powinno spokojnie wystarczyć, ale różnica w cenie jest tak mała, że możesz przyszłościowo zakupić 8GB (poza tym będzie lans przed tymi wszystkimi debilami, których specyfikacja komputera to tylko RAMy, a reszta jest nieważna - znam wielu takich). 8 giba przyda się obecnie głównie do obróbki grafiki, w grach nie poczujesz różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja może tak z innej beczki. Popsuła mi się karta. Mianowicie ASUS GTX 275. Nie chodzi tu o sam problem z kartą bo oddam ją do serwisu z całym kompem. Przechodząc do konkretu - jest możliwość, że wymienią mi kartę na nową, np. takiego GTX 560? Mojemu koledze wymienili, więc stąd to pytanie =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość. Mi swego czasu padł GF8800GTX, jeszcze na gwarancji. Bez gadania wymienili na GTX280 :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest. Tylko w takich wypadkach mogą na tobie łatwo zarobić, bo jeśli nie będą wstanie dać takiej samej, to będą chcieli ci wcisnąć podobną (która ma podobne parametry lub jest trochę lepsza itp). Nie daj się na to poproś o kartę która obecnie jest warta mniej więcej tyle co ta wymieniana, gdy ją kupowałeś, jak nie będą chcieli na to pójść, zażądaj zwrotu gotówki (tyle ile za nią zapłaciłeś a nie tyle ile jest warta dziś). Wtedy za pieniądze, które dostaniesz, możesz spokojnie kupić kartę lepszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 21:34, Nufiko napisał:

Jest. Tylko w takich wypadkach mogą na tobie łatwo zarobić, bo jeśli nie będą wstanie
dać takiej samej, to będą chcieli ci wcisnąć podobną (która ma podobne parametry lub
jest trochę lepsza itp).

No na to się akurat nie dam =)

Dnia 07.08.2011 o 21:34, Nufiko napisał:

Nie daj się na to poproś o kartę która obecnie jest warta mniej
więcej tyle co ta wymieniana, gdy ją kupowałeś, jak nie będą chcieli na to pójść, zażądaj
zwrotu gotówki (tyle ile za nią zapłaciłeś a nie tyle ile jest warta dziś). Wtedy za
pieniądze, które dostaniesz, możesz spokojnie kupić kartę lepszą.

A jakim argumentem mam to poprzeć? Mam im pokazać fakturę na wszystkie podzespoły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się