Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

>

Dnia 09.08.2011 o 17:57, sinir napisał:


Gdzie Ty sprawdzasz te ceny? o.O GTX460 za 800zł ?! Przecież to idzie kupić za jakoś
niewiele ponad 500.


Ceny sprawdzałem w necie ale to były ceny z początku roku,kupować będę tutaj / cały sklep / gdyż tu kupiłem poprzedniego kompa i dostanę zwrot za używane części / płyta,procek,pamięć,chłodzenie do procka i ewentualnie grafika,jeżeli się zdecyduję /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 18:00, lis_23 napisał:

Ceny sprawdzałem w necie ale to były ceny z początku roku,kupować będę tutaj / cały sklep
/ gdyż tu kupiłem poprzedniego kompa i dostanę zwrot za używane części / płyta,procek,pamięć,chłodzenie
do procka i ewentualnie grafika,jeżeli się zdecyduję /.


A jaki w tym sens jest? Nie lepiej sprzedać te stare części na Allegro? Tam to opchniesz drożej, na dodatek nie będziesz zależny od jakiegoś lokalnego sklepu, który chce Cię (sądząc po cenach) zrobić w ch...balona. Ja też w październiku kompa wymieniam, ale stare części sprzedam na Allegro, a nowe kupię tanio w sklepach internetowych.

A do sprawdzania cen polecam ceneo.pl i skapiec.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2011 o 18:06, sinir napisał:


A jaki w tym sens jest? Nie lepiej sprzedać te stare części na Allegro? Tam to opchniesz
drożej, na dodatek nie będziesz zależny od jakiegoś lokalnego sklepu, który chce Cię
(sądząc po cenach) zrobić w ch...balona. Ja też w październiku kompa wymieniam, ale stare
części sprzedam na Allegro, a nowe kupię tanio w sklepach internetowych.

A do sprawdzania cen polecam ceneo.pl i skapiec.pl.


Oni skupują części po cenach z Allegro,właśnie i tylko wtedy jeśli się u nich je wcześniej nabyło
cóż,ja sobie kompa,niestety sam nie złożę a tam składają za darmo,poza tym ceny są niższe niż u konkurencji
z tego co znalazłem procesor który chcę kupić kosztuje tu 825 zł a polecana przez was płyta główna - 352 zł
nie znam się za bardzo na pamięciach RAM,więc nie wiem jak szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 18:11, lis_23 napisał:

Oni skupują części po cenach z Allegro,właśnie i tylko wtedy jeśli się u nich je wcześniej
nabyło


Wątpię. Nigdy nie słuchaj ludzi z "fizycznych" sklepów, NIGDY! Najlepiej upewnij się, że te ceny rzeczywiście są w porządku i nie daj się nabić w butelkę.

Dnia 09.08.2011 o 18:11, lis_23 napisał:

cóż,ja sobie kompa,niestety sam nie złożę a tam składają za darmo,poza tym ceny są niższe
niż u konkurencji


Zawsze możesz popytać, czy jakiś kolega zna kolegę, który zna informatyka, który umie to robić. To nie jest jakaś wielka filozofia.

Dnia 09.08.2011 o 18:11, lis_23 napisał:

z tego co znalazłem procesor który chcę kupić kosztuje tu 825 zł


Mówisz o TYM procesorze, który tutaj kosztuje 100zł mniej?
http://www.agito.pl/procesory/intel-core-i5-2500k-3.3-ghz-box.0.426695.html?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=Feed&utm_content=426695&utm_campaign=wszystkie

Dnia 09.08.2011 o 18:11, lis_23 napisał:

nie znam się za bardzo na pamięciach RAM,więc nie wiem jak szukać.

Koszt 4GB (1333MHz CL9 Dual Channel) to ok. 75 zł, cena takich samych 8GB to ok. 145 zł. Ale idź do nich i kup za 300zł...

Zresztą rób co chcesz, ja już Ci napisałem, jak najlepiej kupować sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tu ostatnio link do sklepu internetowego ze sprzętem, w którym podobno warto kupować pełne zestawy podzespołów nowego kompa. Moglibyście przypomnieć mi nazwę tego sklepu i link do niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Niestety,nie znam nikogo,kto by składał PC-ty,ani nikogo,kto kogoś takiego zna
poza tym,nie mogę sprzedać na Allegro części które mam obecnie w kompie nie mając nowych części,a w sklepie cenę używanych części będę miał od razu odliczoną od ceny nowych części i nie będę musiał czekać na kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 19:10, lis_23 napisał:

Niestety,nie znam nikogo,kto by składał PC-ty,ani nikogo,kto kogoś takiego zna
poza tym,nie mogę sprzedać na Allegro części które mam obecnie w kompie nie mając nowych
części,a w sklepie cenę używanych części będę miał od razu odliczoną od ceny nowych części
i nie będę musiał czekać na kasę.



Sprawdź tylko ile Ci zaoferują, bo znając życie będą chcieli uciąć na czym tylko się da. Zawsze lepiej wyjdziesz sprzedając na własną rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 19:14, Shinigami napisał:



Sprawdź tylko ile Ci zaoferują, bo znając życie będą chcieli uciąć na czym tylko się
da. Zawsze lepiej wyjdziesz sprzedając na własną rękę.


Tak,cenę podają najpierw
liczę że za procek,płytę,pamięć i chłodzenie do procesora dostanę może 200-300 zł / to takie wstępne oczekiwania,nie znam się na cenach używanych części na Allegro / ,za nowe części zapłacę:
płyta; ok. 350 zł
procesor: 830 zł
pamięć; liczmy te 200 zł
chłodzenie do procesora: 100zł
wychodzi ok.1480 zł
- 200 - 300 zł
1280 - 1180zł
za tę różnicę będę chciał kupić dysk twardy / 500GB lub1TB /,zostanie 300 zł,może uda mi się uzbierać jakieś 200-300 zł,liczę że za obecną grafikę dostanę jakieś 200zł,czyli w sumie będzie 800 zł - i teraz pytanie; kupować grafikę do tej kwoty?,czy pociągnie mi ona nowe i nadchodzące tytuły na maxa w FHD? - czy lepiej dołożyć do czegoś droższego,np.do tego gtx 570? - czy jeszcze jakaś inna propozycja?
oczywiście,do ok.15 października ceny mogą się zmienić,ponoć AMD ma jeszcze w tym roku wypuścić serię 7000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 19:28, lis_23 napisał:

w sumie będzie 800 zł - i teraz pytanie; kupować grafikę do tej kwoty?,czy pociągnie
mi ona nowe i nadchodzące tytuły na maxa w FHD? - czy lepiej dołożyć do czegoś droższego,np.do
tego gtx 570? - czy jeszcze jakaś inna propozycja?


Za mniej niż 800 zł dostaniesz 6870 / 6950 obie karty raczej problemu z nadchodzącymi grami nie będą miały.

Jeśli się nie spieszysz warto poczekać, ceny spadną, nowe karty się pojawią. Same superlatywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2011 o 19:35, Shinigami napisał:


Za mniej niż 800 zł dostaniesz 6870 / 6950 obie karty raczej problemu z nadchodzącymi
grami nie będą miały.

Jeśli się nie spieszysz warto poczekać, ceny spadną, nowe karty się pojawią. Same superlatywy.


Sprzęt chcę kupić w połowie października,ewentualnie mogę poczekać jeżeli będzie perspektywa obniżki cen grafiki / z powodu premiery nowych układów AMD / ale niższa cena grafiki może zostać zniwelowana wyższą ceną innych podzespołów.

PS; co to jest za producent?,pierwszy raz się z nim spotykam:

http://milkomp.com/product_info.php?cPath=673_240_241&&products_id=1592293

http://milkomp.com/product_info.php?nazwa=vertex_ati_radeon_hd6950_1024mb_ddr5_256bit_dvi_hdmi_dp_pci-e_%28800_5000%29_+_gra_dirt_3&cPath=673_240_241&&products_id=1590105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chce ulepszyć pc mogę przeznaczyć max 1k zł
Obecnie posiadam:
Typ procesora: Intel® Core™2 Duo CPU E8500 @ 3.16GHz
Model karty graficznej: ATI Radeon HD 4800 Series
Płyta główna : ASUS P5QL PRO
Pamięć RAM : 4 GB DDR II PC800 GEIL BLACK DRAGON
Zasilacz: CHIEFTEC APS-650C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 19:41, lis_23 napisał:

PS; co to jest za producent?,pierwszy raz się z nim spotykam /.../


Vertex3D czyli PowerColor. Karty od Vertexa są jednymi z najtańszych na rynku, warto jednak wspomnieć, że niektóre niereferencyjne modele kart tego producenta (jak chociażby Radeon HD6950) mają głośne i mało wydajne chłodzenia.
Poza tym zmień sklep. HD6950 1GB od Vertexa można dostać za mniej niż 800 zł, podczas gdy w Twoim sklepie jest to 892 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 23:49, Scar89 napisał:

chce ulepszyć pc mogę przeznaczyć max 1k zł
Obecnie posiadam:
Typ procesora: Intel® Core™2 Duo CPU E8500 @ 3.16GHz
Model karty graficznej: ATI Radeon HD 4800 Series
Płyta główna : ASUS P5QL PRO
Pamięć RAM : 4 GB DDR II PC800 GEIL BLACK DRAGON
Zasilacz: CHIEFTEC APS-650C


Pytanie co Ci przeszkadza w tym PC? Napisz model karty G. czy jest to 4850, 4870, czy 4890 razem z ilością GDDR i jego typem.
Jeżeli chcesz coś poprawić w tym zestawie to całkowicie za darmo możesz podkręcić procek o kilkaset MHZ na boxowym chłodzeniu. Jeżeli masz akcesoryjne, to wykręć do 4GHz. Jak to zrobić - odsyłam do Google.
Można też kupić jakiś 4rdzeniowy procesor - np. Q9300.
Ja jednak oszczędzałbym nadal do lepszego zestawu całkowicie innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie i Panie,po kilku latach udało mi się ustykać kasiurę na nowego kompa...chciał bym znów cieszyć się najnowszymi grami bez patrzenia na wymagania.... moje fundusze to maxymalnie 1750zł - takie jest założenie,aktualnie jeszcze brakują mi 4 stówki :P ale pracuje nad tym..

pierwszym punktem zaczepnym jest:



wiem że z allegro,ale kusi 16gb ramu i 2gb grafy,wiem że nie najwyższych lotów (ddr3) ale to już coś...

bardzo bym prosił o dobre słowo i pomoc,jedynym aspektem jest to że muszę mieć 2sloty pci wolne na kartę telewizyjną i sieciową...

będę wdzięczny
pozdroo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 01:18, PawelSuzuki napisał:

wiem że z allegro,ale kusi 16gb ramu i 2gb grafy,wiem że nie najwyższych lotów (ddr3)
ale to już coś...


To niech Cię przestanie kusić, 4GB to teraz wystarczająco jest a 8 to już masz zapas na jakiś czas. 2GB na grafie która tego nie wykorzysta, obecnie w grafach średnio wyższej półki 1GB wystarcza w zupełności jeśli nie chcesz grać na jakichś rozdzielczościach kosmicznych (FullHD działa bezproblemowo). Na potwierdzenie podam, że ja mam obecnie 4GB RAM i 2xradka 4850 512MB i wszystko odpalam na wysokich lub wysoko średnich na FullHD, rezygnuje tylko z AA bo mocno obciąża a różnica niewielka. Do tego zasilacz nie wiadomo jaki, prawdopodobnie jakiś szmelc za 100-150zł który się pali jak go mocniej przycisnąć. Uwierz można złożyć lepszy komp za podobne pieniądze. Zresztą zaraz koledzy powiedzą co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuje się zestawów z allegro, chyba że zamiarem nabywcy jest wyrzucenie pieniędzy w błoto. Przeczytaj to dokładnie:
http://forum.cdaction.pl/Chcesz-kupic-komputer-na-Allegro-lub-w-supermarkecie-Koniecznie-przeczytaj-t125008.html
Przy normalnych zastosowaniach (tj. gry, internet) trudno będzie wykorzystać 4GB pamięci RAM, nie mówiąc już o 8GB. Te 16GB to ewidentna przesada, podobnie jak 2GB pamięci karty graficznej. Problem w tym, że karta nie jest w stanie wykorzystać takiej ilości pamięci. To nie ilość tej ostatniej decyduje o rzeczywistej wydajności karty. Idąc dalej - procesor będący Athlonem, stara i nic nie warta płyta główna, dysk twardy niewiadomej marki (zapewne wolny i głośny), podobnie jak nagrywarka DVD, kiepska obudowa z blachy cienkiej jak papier, o bardzo słabych warunkach wentylacyjnych i zasilacz z czarnej listy, dzięki któremu połowa komputera spali się po tygodniu użytkowania. Tyle na temat tych niby super podzespołów. Poniżej masz lepszy zestaw:

Procesor:
AMD Athlon II X4 640
334 zł

Płyta główna:
Asus M5A78L/USB3
278 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB 1333MHz CL9
79 zł

Dysk twardy:
Samsung SpinPoint 500GB F3 (HD502HJ)
155 zł

Karta graficzna:
Vertex3D Radeon HD6790 1GB
449 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-222AB
75 zł

Obudowa:
SilentiumPC Brutus 410 Pure Black
139 zł

Zasilacz:
XFX Core 450W
209 zł

Razem: 1718 zł

Porządny procesor, przyszłościowa płyta główna z obsługą AM3+, dość wydajna wydajna karta graficzna, przewiewna obudowa i porządny zasilacz dobrej jakości. Jeśli możesz trochę dopłacić - za 418 zł jest Phenom II X4 955, który jest lepszym procesorem ze względu na pamięć podręczną trzeciego poziomu. Oczywiście przedstawiona tutaj karta graficzna w postaci Radeona HD6790 jest wydajniejsza od GF GTS 450 (nawet tej posiadającej kilkadziesiąt GB pamięci na pokładzie). Problemem jest jedynie dysk twardy, który jest narazie chwilowo niedostępny, więc warto zaczekać aż będzie możliwość jego kupna. Ceny z techplanet.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szynkars ma racje.
Zestawy z allegro, to kupowanie kota w worku i przewaznie jest to nic nie warty, przeplacony szmelc.
Taki proceder powinno sie karac.

Zestaw podany przez kolege, jest bardzo "sympatyczny" i w podanym przedziale cenowym - oczywisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 10:21, wiedzmin9555 napisał:

Powiem tak cena nie gra roli (ale bez przesady)
Napiszcie mi prosze dobra karte do grani np w wiedzmina 2 na wysokich itd.


Napisz najpierw jaki posiadasz zasilacz ;d? i resztę podzespołów ponieważ łatwiej będzie dobrać kartę graficzną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

////cute/////
. Ceny z techplanet.pl.




Wielkie dzięki ziomuś,na pewno podążę tym tropem,kładę lachę na allegro :P
Jeszcze jedno,rozumiem że kolesie z tego sklepu złożą mi taki zestaw jeśli tylko się z nimi skontaktuje i podam im wszystko czego trzeba ? bo konfiguratora zestawu się nie doszukałem...
Myślę że jeszcze z tydzień i będę do nich pisał ;]
Jeszcze raz wielkie dzięki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się