Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Sory ze jestem uparty ale chce mieć pewność co do mego sprzedu nie chce w nim zmieniac przez 3 lata wiec chce dokładnie najlepszy wybór dokonać:)
znalazlem na pewnym forum
http://forum.pclab.pl/topic/662589-Gigabyte-GF-GTX-460-1gb-vs-Vertex3d-HD-6850-1gb/

i wnim pisza ze lepsza jest gtx 460 a a jest naprawdę która będzie lepsza w grach na rozdzielczości 1600x1050?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2011 o 21:39, kamild506 napisał:

Sory ze jestem uparty ale chce mieć pewność co do mego sprzedu nie chce w nim zmieniac


To jest jak najbardziej oczywiste że jesteś ciekawy bo chcesz mieć jak najlepszy sprzęt za swoje pieniądze. Ja ci mogę polecić HD 6850 bo sam mam. Jest różnie między HD 6850 a GTX 460. W niektórych grach lepszy oczywiście będzie GTX 460 a w niektórych HD 6850, to zależy od silnika autorskiego i optymalizacji gry. Te dwie karty są naprawdę równe sobie, trudno jest wskazać tego lepszego. Byle którą kartę wybierzesz to tego kompa nie będziesz musiał upgrade''ować przez najbliższe 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej, karty są porównywalne wydajnościowo, aczkolwiek w ogólnym rozrachunku lepiej wypada Radeon. Poza tym jako płytę główną lepiej wziąć coś tańszego, kupno płyty za 325 zł na chipsecie H61 raczej nie ma sensu. Lepiej albo wziąć coś tańszego, albo dołożyć do P67 / Z68.
Jeśli chodzi o sklep, to sprawdź też ceny w techplanet.pl / morele.net / agito / proline. Powinno wyjść trochę taniej, poza tym esc.pl raczej nie ma dobrych opinii odnośnie działania ich serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 17.12.2011 o 21:39, kamild506 napisał:

i wnim pisza ze lepsza jest gtx 460 a a jest naprawdę która będzie lepsza w grach na
rozdzielczości 1600x1050?


Hem hem, w tym linku co dałeś to na zmianę piszą:
a) Radeon jest lepszy
b) A nie, bo GeForce!
I tak w kółko...
Pierwszy interesujący nas argument nie będący płaczem posiadaczy tego czy innego modelu pojawia się na drugiej stronie i pokazuje że Radeon pracuje ciszej i żre mniej prądu.

Zaś co do wydajności to zamiast kierować się tylko opiniami opartymi na "bo tak mi się wydaje", może po prostu zobacz testy:
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Podsumowanie-3340/strona/11637.html
Samemu spójrz sobie na wykresy, porównaj z innymi recenzjami w necie czy co tam jeszcze chcesz. Ale w ogólnym rozrachunku Radeon jest odrobinkę szybszy (choć w niektórych grach okaże się o te kilka klatek na sekundę wolniejszy, to też jest prawda), do tego ciągnie mniej prądu. No i, co też jest BARDZO ważne, to na dzień obecny GTX460 1GB jest droższy od HD6850. A gdy dwie karty są w zasadzie równie szybkie, to cena ma znaczenie.

A no i errata do postu Szynkarsa - ma rację.
W tej samej cenie da się na gral.pl wyrwać nieco lepszą maszynkę:
Core i5 2400
Asus P8H67
4GB RAM 1333 MHz Kingstom CL9
LG Gh22NS90
Radeon HD6850 OC Gigabyte
SilentiumPC Brutus 410 Pure Black
Chieftec 500W iArena
Suma: 2233 zł ;)
Cena ta sama, 2 podzespoły nieco lepsze (karta od Gigabyte'a, znacznie lepsza płyta główna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam do dyspozycji 1700zl Chcialbym aby ktos napisal mi jakie czesci do kupic do komputera na plycie glownej M57SLI-S4 komputera ma byc przedewszystki do gier.Chodzi o to aby pograc w takie tytuly jak Battlefiel 3(srednie niskie zeby sie dalo bez lagow grac oglonie w Battlefielda) MW3 Crysis 2 F1 2011 na srednio wysokich wymaganich.
MOj obecny sprzet:
Procesor:AMD Athalon 64 X2 4400+
Karta graficzna:Nvidia Geforce 8600gt
Zasilacz: jakis Tracera slaby do wymiany
Dysk jakis 500g by sie dokupilo bo mam 180 chyba
I zmienilo system na Win 7
a i ramu 2 gb dokupic
Dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2011 o 21:53, ziptofaf napisał:

Hem hem, w tym linku co dałeś to na zmianę piszą:
a) Radeon jest lepszy
b) A nie, bo GeForce!
I tak w kółko...
Pierwszy interesujący nas argument nie będący płaczem posiadaczy tego czy innego modelu
pojawia się na drugiej stronie i pokazuje że Radeon pracuje ciszej i żre mniej prądu.


I najzabawniejszy tekst: "W większości tytułów można na nim (6850) pograć w rozdzielczości 1920x1200 z włączoną tesselacją, wygładzaniem krawędzi i filtrowaniem anizotropowym"

Ahhhaaaahahahaa !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 09:31, Misquamaqus napisał:


> Hem hem, w tym linku co dałeś to na zmianę piszą:
> a) Radeon jest lepszy
> b) A nie, bo GeForce!
> I tak w kółko...
> Pierwszy interesujący nas argument nie będący płaczem posiadaczy tego czy innego
modelu
> pojawia się na drugiej stronie i pokazuje że Radeon pracuje ciszej i żre mniej prądu.


I najzabawniejszy tekst: "W większości tytułów można na nim (6850) pograć w rozdzielczości
1920x1200 z włączoną tesselacją, wygładzaniem krawędzi i filtrowaniem anizotropowym"


Ahhhaaaahahahaa !!!!


Ma rację... Wiedźmin 2 mi na tym chodzi na full z uberpróbkowaniem... 30 klatek 1920x1080...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 09:31, Misquamaqus napisał:

I najzabawniejszy tekst: "W większości tytułów można na nim (6850) pograć w rozdzielczości
1920x1200 z włączoną tesselacją, wygładzaniem krawędzi i filtrowaniem anizotropowym"


Ahhhaaaahahahaa !!!!

;)
Tja...to jest właśnie dowód na bycie skrajnym fanboyem oderwanym od rzeczywistości. Nie jestem pewny czy na GTX580/HD6970 by się dało tak grać by mieć cały czas 40+ fps-ów a co dopiero na HD6850. To dobra karta ale do rozdzielczości rzędu 1680*1050, na pewno też bez tesselacji. Ale cóż, smutna prawda jest taka że ludzie czytają takie kłamliwe opinie i o Radeonach, i o GeForce''ach i potem oczekują cudów.
Notabene, na benchmarku to niezłe jaja wciskają właśnie pisząc o tym że się bez problemu da. Zwłaszcza że w tej samej recenzji jest wykres wydajności w Metro:

Średnia liczba klatek: 20
Minimalna: 13...
Bez PhysX, AAx0, AF x4...
20 klatek na sekundę w detalach odległych od maksymalnych...rzeczywiście, pełna płynność!

@ damiank485
Wiedźmin 2 nie ma czegoś takiego jak tesselacja...Ostatnią grą którą kojarzę że używała tego w naprawdę dużej dawce było Metro 2033. I powiem ci tak - gdybyś w 1920*1200 próbował włączyć w nim max. detale przy HD6850 to miałbyś 2-5 fps-ów. Z tego co pamiętam to w miarę płynnie było na 3x GTX480, GTX590, HD6990. GTX580 chyba też dawał sobie radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Mam lepszy pomysł - sprzedajesz obecny sprzęt (za te 5-8 stów pójdzie) i kupujesz coś opartego na nowej platformie, np. coś podobnego do tego co jest o post wyżej nad twoim.

Bo na pewno w ogóle się nie opłaca modernizować obecnej maszyny, jesteś o 3 generacje do tyłu. Nawet gdyby wsadzić najlepszy możliwy procek dla tej płyty głównej, to i tak będzie chłam niepozwalający na wyciśnięcie 60% mocy współczesnej karty graficznej.

Dolicz jeszcze fakt że w tej chwili jest sezon świąteczny więc sprzedawcy zwiększyli ceny o 20%, dodatkowo dyski są 2x za drogie bo zalało fabryki i dopiero w okolicach lutego ich ceny zaczną wracać do normy (problem na skalę ogólnoświatową). W tej chwili za 500GB zapłacisz ponad 3 stówy. Zaczekasz 2-3 miesiące - dostaniesz w tej cenie 1500GB. A 500 będzie za 160 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 13:13, ziptofaf napisał:

/.../ > Dolicz jeszcze fakt że w tej chwili jest sezon świąteczny więc sprzedawcy zwiększyli
ceny o 20%, dodatkowo dyski są 2x za drogie bo zalało fabryki i dopiero w okolicach lutego
ich ceny zaczną wracać do normy (problem na skalę ogólnoświatową). W tej chwili za 500GB
zapłacisz ponad 3 stówy. Zaczekasz 2-3 miesiące - dostaniesz w tej cenie 1500GB. A 500
będzie za 160 zł.

Interesuję się trochę cenami dysków twardych z przyczyn oczywistych. No i odnoszę wrażenie, że pomimo świąteczno-noworocznej ogólnej podwyzki cen dyski twarde nieznacznie tanieją. O ile miesiąc temu, czy dwa tygodnie temu nie widziałem dysku jednoterabajtowego ponizej 450 zł, to teraz jest kilka ofert rzedu 400 zł. Oczywiscie, trudno przewidzieć, co będzie dalej, ale też obstawiam na to, ze może nie za 2-3 miesiące, ale za 3-4 ceny dysków wydatnie spadną. Zresztą... to okazja dla producentów dysków SSD i jeśli dysków HDD będzie za mało, to mogą wcale nie wrócić. Albo będą sprzedawane za pół ceny sprzed podwyżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 14:38, KrzysztofMarek napisał:

Interesuję się trochę cenami dysków twardych z przyczyn oczywistych. No i odnoszę wrażenie,
że pomimo świąteczno-noworocznej ogólnej podwyzki cen dyski twarde nieznacznie tanieją.

Za mało się interesujesz. To nie była podwyżka świąteczna, tylko powodziowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 14:44, hans_olo napisał:

/.../
Za mało się interesujesz. To nie była podwyżka świąteczna, tylko powodziowa.

Wiem o tym. Świąteczna jest zawsze co roku, taka powódź trafia się co kilkadziesiąt lat. Jedna nałożyła się na drugą, ale i tak w tej chwili dyski minimalnie tanieją, mimo ogólnej świątecznej podwyżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 14:48, KrzysztofMarek napisał:

> /.../
> Za mało się interesujesz. To nie była podwyżka świąteczna, tylko powodziowa.
Wiem o tym. Świąteczna jest zawsze co roku, taka powódź trafia się co kilkadziesiąt lat.
Jedna nałożyła się na drugą, ale i tak w tej chwili dyski minimalnie tanieją, mimo ogólnej
świątecznej podwyżki.

Nooo, mają z czego tanieć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo mam wątpliwości. Chciałbym kupić Radka 6870 (tutaj jeszcze pytanie, długo już szukam, ale nie mogę znaleźć benchmarków z BF3, dałoby radę porać na High w FHD [bez AA jeśli nie da rady]), no i wyczytałem, że na złączu 12V musi być 28 A. A ja na swoim CoolerMasterze 460W mam tylko 20A. Czyli nie ma sensu ryzykować?
No i jeśli tak, to jaki zasilacz polecacie? Dobrej firmy, w granicach 250-300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 18:50, Lord_Polish napisał:

Mam pytanie, bo mam wątpliwości. Chciałbym kupić Radka 6870 (tutaj jeszcze pytanie, długo
już szukam, ale nie mogę znaleźć benchmarków z BF3, dałoby radę porać na High w FHD [bez
AA jeśli nie da rady])

High w Full HD - powinno być dobrze. Dla HD6850 to już za dużo i miejscami może ścinać, HD6870 jest jednak znacząco szybszy. Bylebyś łączył to z dobrym procesorem (podkręcony tak do 3.8 GHz Phenom II, coś pokroju nowego Core i5 2xxx, z poprzedniej generacji ujdzie jeszcze Core i5 750 podkręcony do ok. 3.2 GHz) a nie jakimś badziewiem.

Dnia 18.12.2011 o 18:50, Lord_Polish napisał:

, no i wyczytałem, że na złączu 12V musi być 28 A. A ja na swoim
CoolerMasterze 460W mam tylko 20A. Czyli nie ma sensu ryzykować?

Aż tak słabą linię 12V masz? Czy też może jest tam przypadkiem 12V1 - 20A i 12V2 - 20A?

Dnia 18.12.2011 o 18:50, Lord_Polish napisał:

No i jeśli tak, to jaki zasilacz polecacie? Dobrej firmy, w granicach 250-300 zł.

Corsair, OCZ StealthXStream 2, XFX Core Edition, Be quiet, Tagan. Jakikolwiek zasilacz którejś z tych marek mający 500+ W ci spokojnie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze dozbieram te 200zl i kupie lepsz Hd6870 co wy na to czy sie opłaca? bo widze ze 6850 w grze Metro 2033 nie radzi sobie na full Hd:/

albo podajcie najlepsz karte oplacalna do 800zl do tego zestawu

Procesor: Intel Core i5 2400 4x3.10 GHz BOX (LGA1155, 6MB, HD2000, 95W)

Płyta główna: Asus P8H67 Rev3.0, H67, DDR3, SATA3, USB 3.0, RAID, GBLAN, ATX, LGA1155

Pamięci: DDR3 4GB 1333MHz Kingston CL9



Obudowa:
AeroCool PGS VS-4 Black (bez zasilacza)


Inne dodatki:
Zasilacz do obudowy ATX 500W Chieftec GPA-500S8 iArena Series (Fan 120mm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 17:16, T-Tronix napisał:

Mógłby ktoś polecić dobry dysk w przystępnej cenie? Rozmiar 250-500GB.


http://techplanet.pl/produkty/dyski-twarde/western-digital-scorpio-500gb-sata2-wd5000bpvt-25,1343.html
Ceny dysków twardych nie są na razie atrakcyjne... Pomyśleć że ja taki sam dysk jak ten tu wyżej tyle że 1000gb kupiłem za 200zł... A ten 500gb jest za 300zł... Ja bym na twoim miejscu poczekał 3 - 4 miesiące, Powinny stopniowo tanieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 21:17, kamild506 napisał:

Moze dozbieram te 200zl i kupie lepsz Hd6870 co wy na to czy sie opłaca? bo widze ze
6850 w grze Metro 2033 nie radzi sobie na full Hd:/

albo podajcie najlepsz karte oplacalna do 800zl do tego zestawu

Jeśli chcesz przeznaczyć 800zł na kartę to wyjdzie na pewno coś lepszego niż Radeon6850, który obecnie kosztuje około 600-630zl (co nie zmienia faktu, że stosunek jakości do ceny tej karty jest naprawdę dobry). Nie wiem na jakich detalach metro pójdzie na tej karcie (6850). Mnie tam na full detalach nie zależy, ale co kto lubi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 21:17, kamild506 napisał:

Moze dozbieram te 200zl i kupie lepsz Hd6870 co wy na to czy sie opłaca? bo widze ze
6850 w grze Metro 2033 nie radzi sobie na full Hd:/

HD6870 też nie. Musiałbyś mieć kartę za 1000 zł i więcej aby Metro2033 działało ci w miarę płynnie. Ta gra to prawdziwy eksterminator dla sprzętu. Nie jestem pewny czy na moim Core i5 2500k + Radeon HD6950 zmodowany na HD6970 miałbym pełną płynność po włączeniu max. detali. Inna sprawa że to już wina samej gry i akurat tym tytułem nie powinieneś się przejmować. On jest dobry jeśli sprawdzać czystą wydajność karty ale nie ma szczególnego związku z rzeczywistością.

Dnia 18.12.2011 o 21:17, kamild506 napisał:

albo podajcie najlepsz karte oplacalna do 800zl do tego zestawu

/.../

Właśnie HD6870 jak sądzę.

PS Tak ci tylko przypomnę że nagrywarkę też musisz dokupić bo twój obecny napęd DVD nie wejdzie do nowej płyty głównej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się