Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 17.12.2006 o 12:17, Widek napisał:

Mam pytanie, otoz posiadam kosc 512 Geila 400 2.5 3 3 6 zamierzam pograc sobie porządnie w
gothica, a jako ze na plycie glownej mam tylko 2 wejscia na pamiec, chce kupic sobie 1024 geila,
wersja 3 44 8 kosztuje 390ł a 2.5 3 3 6 okolo 430zł .... i teraz moje pytanie: gdybym kupil
sobie tą wolniejszą pamiec to wiele bym stracil na wydajnosci ?


Ja bym ci polecil kupić drugą kość 512...o ile twoja płyta obsługuje duala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 12:17, Widek napisał:

teraz moje pytanie: gdybym kupil
sobie tą wolniejszą pamiec to wiele bym stracil na wydajnosci ?

Niewiele - rozumiem że częstotliwość ta sama z różnica tylko tkwi w timingach. Kupowanie drugiej kości 512 mb [jak tu ktoś proponuje] to pomyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 14:26, Dead-pl napisał:

Ja bym ci polecil kupić drugą kość 512...o ile twoja płyta obsługuje duala.


Kolego nie bardzo mnie zrozumiałes widzę.... Gdybym chciał to od razu bym sobie kupil 512 a nie pytal o 1024 z CL3 ... Potrzebuje 1.5GB ramu szczegolnie do Gothica3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 14:37, Clegan napisał:

> teraz moje pytanie: gdybym kupil
> sobie tą wolniejszą pamiec to wiele bym stracil na wydajnosci ?
Niewiele - rozumiem że częstotliwość ta sama z różnica tylko tkwi w timingach.


kosc 1 : 512 Geil 2.5 3 3 6
kosc 2 ( ktora kupilbym) - 1024 Geil 3 4 4 8

Jak wiadomo bedą mi one razem chodzily z najnizszym CL czyli 3... Niby CL3 1024 jest tansze o 40zł , no ale wlasnie czy nie lepiej kupic jednak 2.5 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie siedzę na Wbudowanym w płytę główną Geforce 6150 64mb który do tego te 64MB bierze z RAM''ów :/

I głównie się zastanawiam między GeForcem 7300GT a 6600GT bo widziałem dwa testy i w jednym mówili że 6600 jest lepszy a w drugim że 7300 i nie wiem w końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 15:45, Widek napisał:

Jak wiadomo bedą mi one razem chodzily z najnizszym CL czyli 3... Niby CL3 1024 jest tansze
o 40zł , no ale wlasnie czy nie lepiej kupic jednak 2.5 ?

Jeśli 40 zł to dla Ciebie nic to czemu nie ? ;)
Widziałem kiedyś testy między cl 2 a 2.5 bodajże na socket A - różnica w wydajności wyniosła do 3%, nie sądzę żeby w nowszych platformach to się diametralnie zmieniło, warto ?
Poza tym zawsze można nieco podkręcić jeśli już bardzo chcesz mieć te 2,5 - geile raczej powinny to bez większych problemów uciągnąć. Ale różnicy w Gothicu raczej nie zobaczysz, tylko w testach syntetycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla wszystkich, którzy mają już dwie kości 512Mb i chcieliby dodać sobie jeszcze 1 GB. Wystarczy dokupić jedną dwustronną pamięć 1 GB tej samej firmy (i tej samej klasy) na trzeci slot zachowując tym samym pracę na dwóch kanałach sterownika pamięci (dual), a jedynym kosztem jest są obniżone timingi o jeden takt w każdym cyklu czyli CL spada np. 2 na 3.
Działa to na Kingston HyperX, ale powinno działać również na kościach innych producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić dysk twardy 250 GB, sklepie podpowiedzieli mi, żebym kupił kontroler i dysk SATA. Moja płyta jest z końca 2003 r. z kontrolerem ATA. Czy ktoś wie, czy to będzie u mnie działać i czy w ogóle dysk 250 GB będzie widoczny przez system w całości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 08:50, Aragi napisał:

Chciałbym kupić dysk twardy 250 GB, sklepie podpowiedzieli mi, żebym kupił kontroler i dysk
SATA. Moja płyta jest z końca 2003 r. z kontrolerem ATA. Czy ktoś wie, czy to będzie u mnie
działać i czy w ogóle dysk 250 GB będzie widoczny przez system w całości?

Nigy nie ma pełnej 250... będzie coś ok. 230 kilku giga... Mi też coś podobnego polecali, ale ja nie skorzystałem. Nie znam się na tym za dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 11:15, Radzisz napisał:

Nigy nie ma pełnej 250... będzie coś ok. 230 kilku giga... Mi też coś podobnego polecali, ale
ja nie skorzystałem. Nie znam się na tym za dobrze.

To, że dysk będzie ciut mniejszy to normalne - ale czy będzie widoczny powyżej 128 GB (bo coś słyszałem, że moga być w tej materii kłopoty). Teoretycznie XPSP2 sprawia, ze nie ma z tym kłopotów, ale przy mojej dość starej płycie chciałbym wiedzieć, czy jest sens robic ten zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 11:28, H-A-K-E-R napisał:

najleprze sa kompy rdzeniowe ;)



Następnym razem przemyśl co piszesz i gdzie piszesz.........eh......i nie pisz głupot.


>odp Aragi<
To, że dysk będzie ciut mniejszy to normalne - ale czy będzie widoczny powyżej 128 GB (bo coś słyszałem, że moga być w tej materii kłopoty). Teoretycznie XPSP2 sprawia, ze nie ma z tym kłopotów, ale przy mojej dość starej płycie chciałbym wiedzieć, czy jest sens robic ten zakup.


Jaka masz tą płytę??? To może coś więcej doradze.
Jak narazie to jeśli masz możliwość to spróbuj się dogadać ze sprzedawcą, może ci pójdzie na rękę i da sprawdzić, jeśli nie to w ciemno nie ma sensu, jak nie możesz przetestować to nie ryzykuj.
Jest jeszcze inne wyjście jak kupisz SATA i nie bedzie działało to po uprzednim dogadaniu sprawy ze sprzedawcą powinien ci wymienić na ATA ( ceny są zblizone).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 13:23, marian538 napisał:

> najleprze sa kompy rdzeniowe ;)


Następnym razem przemyśl co piszesz i gdzie piszesz.........eh......i nie pisz głupot.

Gdzieś usłyszał co to rdzeń, choć nie wie co to jest... nie ma kompów 2 rdzeniowych (zakładam że o to Ci chodzi...), 2 rdzeniowe są procesory

Dnia 18.12.2006 o 13:23, marian538 napisał:

>odp Aragi<
Jest jeszcze inne wyjście jak kupisz SATA i nie bedzie działało to po uprzednim dogadaniu sprawy
ze sprzedawcą powinien ci wymienić na ATA ( ceny są zblizone).

Mi niedawno sprzedawca poszedł na rękę... Tylko ciut inaczej ;) Zepsuł mi się dysk, musiałem zakupić nowy, lecz planowałem zakup nowego pc w najblizszych 2 miesiącach. Podpisaliśmy umowę taką, że gdy ja przyjde kupować nowego kompa przyniose ten nowy dysk jeszcze ata, oni go zabiorą dopłacę ok 100 zł (za dysk dałem 200 prawie) i dadzą mi nowiuśkiego samsunga sata 2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak cały czas, w zasadzie to można powiedziec ,że zawsze jak chcę coś nowego kupić to dostaje do przetestowania, jak mi pasi to kupuje, jak nie to dostaje co innego :D
i oczywiście zawsze moge walnąć sprzęt stary w rozliczenie.
To bardzo korzystny układ,ale nie wszyscy mają tak dobrze. ( dlatego może dość dużo kasy u niego zostawiam\, zawsze jestem w 100% zadowolony :))


P.S. A to co napisał H-A-K-E-R to nawet nie wymaga komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra mam takie pytanie... a raczej wiadomosc do serwisu z komputerami ale nie doczekalem sie tam odpowiedzi wiec moze tutaj ktos bedzie tak mily i mi odpowie :)

"Witam mam takie pytanie. Otóż zamierzam sobie wymienić "chłodzenie" w obudowie i moją uwagę przyciągnął http://allegro.pl/item150360442_arctic_cooling_alpine_7_b_cichy_lga775_wys_5zl.html ten wiatraczek. Czy mają go państwo u siebie? czy będzie pasował do pentium 4 2,66ghz? chciałbym jeszcze wymienić wiatraczek na grafice (geforce fx 5200). czy macie u siebie na skladzie takie wiatraczki? ile kosztuja? ile bym zaplacił za wymianę u Was tych dwóch rzeczy? proszę o odpowiedź"

szukałem wiatraczka arctic cooling 5 ale nie moge go znalesc... pogrubilem te pytania na ktore mozecie mi odpowiedziec :) mam nadzieje ze sie doczekam :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 11:25, Aragi napisał:

> Nigy nie ma pełnej 250... będzie coś ok. 230 kilku giga... Mi też coś podobnego polecali,
ale
> ja nie skorzystałem. Nie znam się na tym za dobrze.
To, że dysk będzie ciut mniejszy to normalne - ale czy będzie widoczny powyżej 128 GB (bo coś
słyszałem, że moga być w tej materii kłopoty). Teoretycznie XPSP2 sprawia, ze nie ma z tym
kłopotów, ale przy mojej dość starej płycie chciałbym wiedzieć, czy jest sens robic ten zakup.


Ja miałam podobny problem. Moje płyta też ma tyle lat i bałam się czy będzie widziała nowy dysk, co prawda mniejszy bo 160 GB i okazało się, że płyta "widziała" ją całą bez problemu. Gdy wgrałam SP2 do XP, Windows też ją zobaczył. Mam nadzieje, że u ciebie będzie podobnie.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 14:00, marian538 napisał:

To bardzo korzystny układ,ale nie wszyscy mają tak dobrze. ( dlatego może dość dużo kasy u
niego zostawiam\, zawsze jestem w 100% zadowolony :))

To się nazywają znajomości ;) Stałym klientom zawsze lepiej... W jednym sklepie kupiłem 2 laptopy (każdy ok po 4 tys.) ;) Zadowolony byłem, naprawiałem też swojego "domowego" blaszaka i czasami coś tam kombinowałem. Ostatnio zamówiłem nowy sprzęt, jak będzie coś nie tak chłopaki szybko mi pomogą ;) kiedyś podkusiło mnie kupić przenośny dysk 250 giga (dysk + kieszeń oczywiście) i się zawiodłem na innym sklepie, dlatego teraz ciągle biegam do jednego. :)

BTW:
Jak myślicie jest jakikolwiek sens sprzedawać takiego kompa:
Pentium 4 1.6
GeForce 2 ti 64 mb ultra
756 mb ram
płyta główna solteka (agp 4x :P)
nagrywarka cd LG i napęd cd LG
Wiem że za dużo bym nie wziął, ale może chociaż na ze 2-3 gierki... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2006 o 16:08, Radzisz napisał:

BTW:
Jak myślicie jest jakikolwiek sens sprzedawać takiego kompa:
Pentium 4 1.6
GeForce 2 ti 64 mb ultra
756 mb ram
płyta główna solteka (agp 4x :P)
nagrywarka cd LG i napęd cd LG
Wiem że za dużo bym nie wziął, ale może chociaż na ze 2-3 gierki... :P



Jak masz siostre młodszą to jej daj......:D
Ja bym nie sprzedawał, szkoda, weźmiesz grosze a w domu kto wie, może się przydać, choć z drugiej strony jak ci naprawdę zbędny i niepotrzebny to sprzedaj, podaruj, zrób co chcesz ja bym go zostawił, sam mam w domu dwie "takie maszyny do pisania" jesen ma siostra, drugi sobie leży, zawsze coś można na nim zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 14:22, lOkErS napisał:

dobra mam takie pytanie... a raczej wiadomosc do serwisu z komputerami ale nie doczekalem sie
tam odpowiedzi wiec moze tutaj ktos bedzie tak mily i mi odpowie :)

"Witam mam takie pytanie. Otóż zamierzam sobie wymienić "chłodzenie" w obudowie i moją uwagę
przyciągnął http://allegro.pl/item150360442_arctic_cooling_alpine_7_b_cichy_lga775_wys_5zl.html
ten wiatraczek. Czy mają go państwo u siebie? czy będzie pasował do pentium 4 2,66ghz?
chciałbym jeszcze wymienić wiatraczek na grafice (geforce fx 5200). czy macie u siebie na skladzie
takie wiatraczki? ile kosztuja? ile bym zaplacił za wymianę u Was tych dwóch
rzeczy? proszę o odpowiedź
"

szukałem wiatraczka arctic cooling 5 ale nie moge go znalesc... pogrubilem te pytania na ktore
mozecie mi odpowiedziec :) mam nadzieje ze sie doczekam :) pozdrawiam



to pomoze ktos? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się