Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 22.05.2013 o 23:53, Kubson023 napisał:

No to ciekawe, jakoś najnowszy moh czy BF mi nie poszedł.


Być może te 4 lata temu kupiłeś słaby komputer ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 23:53, Kubson023 napisał:

No to ciekawe, jakoś najnowszy moh czy BF mi nie poszedł.

Aha i to jest powód by kupić konsolę czy zmodernizować kompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2013 o 11:58, Aurelinus napisał:

> No to ciekawe, jakoś najnowszy moh czy BF mi nie poszedł.
Aha i to jest powód by kupić konsolę czy zmodernizować kompa?

Ale sam wniosek jest taki że bardziej opłaca się konsole kupić niż potem kompa od nowa ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2013 o 12:21, Kubson023 napisał:

Ale sam wniosek jest taki że bardziej opłaca się konsole kupić niż potem kompa od nowa
....


A jednak nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2013 o 12:21, Kubson023 napisał:

> > No to ciekawe, jakoś najnowszy moh czy BF mi nie poszedł.
> Aha i to jest powód by kupić konsolę czy zmodernizować kompa?
Ale sam wniosek jest taki że bardziej opłaca się konsole kupić niż potem kompa od nowa
....

Oj, z matematyką to kolega na bakier, raczej... poza tym, po co ci skrzynka, która po roku ( a w przypadku X360.PS3 na dzień dobry) najpóźniej jest kupą złomu i podczas gdy gry na PC dalej ida do przodu, ty stajesz w miejscu na 5-8 lat. Płynność gier na konsolach jest zresztą swego ordzaju mitologią, jak zobaczyłem ściny ME na xboksie to oniemiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem ile osób kupiło 8 lat temu Xboxa 360 lub PS3 i do tej pory używają dokładnie tego samego egzemplarza :D Poza tym brak kompatybilności wstecznej jest moim zdaniem dość poważnym ograniczeniem - w przypadku pecetów nie ma czegoś takiego i bez problemu mogę uruchomić na moim (dość nowym) sprzęcie gry sprzed kilkunastu lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuje nowy dysk twardy 250/500GB.
Ceny nie znam , ale jak najtańszy , ale w miarę wydajnościowo :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2013 o 19:02, Bralo napisał:

Panowie, potrzebuje nowy dysk twardy 250/500GB.
Ceny nie znam , ale jak najtańszy , ale w miarę wydajnościowo :).


http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-500gb-sata-iii-7200rpm-wd5000aakx-oem-353686/ 199 zł albo od razu:
http://www.morele.net/dysk-seagate-barracuda-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-st1000dm003-oem-432403/ 235 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 21:21, pawbuk napisał:

> Witam nie znam się na składaniu komputera więc proszę was o pomoc. A więc tak potrzebuje

> złożyć komputer głównie do grania za 6tyś może być trochę więcej mam nadzieje że
tyle
> wystarczy więc z góry dzięki

Najlepiej będzie jak napiszesz tu jeszcze raz za około miesiąc - do tego czasu na rynku
powinny być już nowe procesory oraz nowe karty graficzne i za te same pieniądze kupisz
wydajniejszy zestaw :)

oki nie spieszy mi się bo dopiero na lipiec mi trzeba więc poczekam i do usłyszenia za miesiąc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, który procesor ze zintegrowaną grafiką polecacie do komputera do zastosowań biurowych (internet, office), no i jaki zasilacz i jaka płyta główna do pc z takim procesorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę kupić laptopa do 2000 tys. zł. :) :D Mógłby mi ktoś doradzić lub zaproponować jakieś w miarę dobre modele. Nie jestem akurat żadnym fanboyem, więc obojętnie jakiej firmy polecicie mi laptopa to będę zadowolony. :)
Komputer ma służyć do internetu, oglądania filmów i czasami do odpalenia jakiejś gry - co do nich to wiem, że mały budżet jak na lapka do gier, ale nie muszą chodzić na wysokich detalach, wystarczy, że będą działały płynnie na normalnych detalach. :)
Proszę o najmożliwszą szybką pomoc :)
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2013 o 20:05, berbelek napisał:

Panowie, który procesor ze zintegrowaną grafiką polecacie do komputera do zastosowań
biurowych (internet, office), no i jaki zasilacz i jaka płyta główna do pc z takim procesorem?


A ile maksymalnie chcesz na to przeznaczyć kasy? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2013 o 11:54, pawbuk napisał:

> Panowie, który procesor ze zintegrowaną grafiką polecacie do komputera do zastosowań

> biurowych (internet, office), no i jaki zasilacz i jaka płyta główna do pc z takim
procesorem?

A ile maksymalnie chcesz na to przeznaczyć kasy? ;)


Jak najtaniej, bez dodatkowej karty graficznej. Komputer do grania mam w domu, ten ma służyć do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2013 o 12:43, berbelek napisał:

Jak najtaniej, bez dodatkowej karty graficznej. Komputer do grania mam w domu, ten ma
służyć do pracy.


Nie wiem ile to jest jak najtaniej, ale zaproponuję 2 różne procesory w zależności od tego ile kasy jesteś w stanie przeznaczyć:

Pierwszy procesor:
http://www.morele.net/procesor-intel-pentium-g2020-dual-core-2-90ghz-3mb-lga1155-22nm-55w-vga-box-bx80637g2020-545525/ 225 zł

Drugi procesor:
http://www.morele.net/procesor-intel-core-i3-3220-3-30ghz-3mb-lga-1155-box-bx80637i33220-514268/ 468 zł

Płyta główna (kompatybilna z obydwoma procesorami):
http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p8b75-m-lx-b75-dualddr3-1600-sata3-gblan-matx-p8b75-m-lx-500556/ 210 zł

Zasilacz:
http://www.morele.net/zasilacz-fortron-atx-hexa-400w-120-mm-he-400-387226/ 142 zł

Jeśli potrzebowałbyś wybrać jeszcze jakieś podzespoły, to pisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mam zrobic jesli kabel od mojego monitora ma wtyczke VGA a na kacie jest wejscie DVI? Musze zmieniac monitor?;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2013 o 15:27, Hubiqq napisał:

Co mam zrobic jesli kabel od mojego monitora ma wtyczke VGA a na kacie jest wejscie DVI?
Musze zmieniac monitor?;/

Przejściówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2013 o 15:30, Sericulum napisał:

> Co mam zrobic jesli kabel od mojego monitora ma wtyczke VGA a na kacie jest wejscie
DVI?
> Musze zmieniac monitor?;/
Przejściówka :)


A możesz powiedzieć o jaką dokładnie chodzi? Bo średnio się na tym znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się