Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 15.09.2013 o 21:02, ziptofaf napisał:

A ja odpowiem w ten sposób - referencyjne chłodzenie to standardowy system który zbudowała
Nvidia. Myślisz że odwaliliby totalną chałę? To jak najbardziej będzie działać, nie nadaje
się po prostu do podkręcania czy trzymania dwóch kart graficznych obok siebie. Z tego
co mi wiadomo, modele referencyjne potrafią się nagrzewać do ok. 80 stopni. Co jest wartością
znośną, 660Ti wyciskał coś koło 75-77, 660-tka z kolei ok. 70. Do górnej granicy jeszcze
daleko.


Natomiast jeszcze zapomniałeś o hałasie. Ponadto wydajność każdego chłodzenia zależy również od cyrkulacji powietrza w obudowie. Jak ktoś ma piekarnik, to nawet DCUII(I) mu nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuje karty graficznej, żeby pociągnęła ładnie nowe produkcje, czy GTX 650 bd ok ? http://allegro.pl/karta-graficzna-msi-geforce-gtx650-2048mb-500-zl-i3542355233.html
przedział cenowy to 400-500 zł :P interesuje mnie Geforce, radki za często mnie wkurzały ;p

obecnie mam:
HD Radeon 4870
Intel quad Q9550
Gigabyte ep45-ds3
Chieftec cft-650-14cs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 17:53, Narmo napisał:

> To prawda, że GTX 760 jest na poziomie GTX 670? Trochę przegięcie, bo GTX 670 kosztuje

> 1500zł, a GTX 760 niecałe 1000...
GTX 670 jest tylko odrobinę szybsza.
http://pclab.pl/art53817-4.html


Eh, no to ładnie się władowałem, kupując GTX 670 w lutym za 1500zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 17:57, Blaxxta napisał:

Eh, no to ładnie się władowałem, kupując GTX 670 w lutym za 1500zł...

Narzekasz, że kupiłeś kartę ponad pół roku temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 17:58, Zgreed66 napisał:

> Eh, no to ładnie się władowałem, kupując GTX 670 w lutym za 1500zł...
Narzekasz, że kupiłeś kartę ponad pół roku temu?


Tak. Skoro taki GTX 760 za niecałe 1000zł jest od niej minimalnie wolniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 17:59, Blaxxta napisał:

Tak. Skoro taki GTX 760 za niecałe 1000zł jest od niej minimalnie wolniejszy.

To jest w pełni normalne, że co roku wychodzi kolejna seria kart, procków która jest trochę wydajniejsza i przy tym tańsza. Równie dobrze możesz czekać cały czas bo cały czas cos tanieje, albo wychodzi coś wydajniejszego ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2013 o 13:54, lee1818 napisał:

Nie wiem gdzie patrzyliści na ceny tego gtx 670 ale na allegro od asusa gtx 670 kosztuje
1150zł a gtx 760 od asus 1 080zł


Teraz może i tyle kosztuje, ale przeczytaj najpierw, co napisałem. KUPIŁEM swoją kartę w LUTYM. Wtedy kosztowała 1550zł. A na chwilę obecną GTX 760 OC od Zotaca można kupić za niespełna 1000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2013 o 14:10, Blaxxta napisał:


Teraz może i tyle kosztuje, ale przeczytaj najpierw, co napisałem. KUPIŁEM swoją kartę
w LUTYM. Wtedy kosztowała 1550zł. A na chwilę obecną GTX 760 OC od Zotaca można kupić
za niespełna 1000zł.


Coś tanio - ja zamierzam zakupić GTX 770 4GB i jest to koszt pomiędzy 1800 a 2200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2013 o 15:03, Zgreed66 napisał:

> Coś tanio - ja zamierzam zakupić GTX 770 4GB i jest to koszt pomiędzy 1800 a 2200
zł.
760 nie 770 ;)


Aż tak duża różnica wydajnościowa i cenowa jest pomiędzy GTX 760 i 770?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2013 o 15:15, lis_23 napisał:

Aż tak duża różnica wydajnościowa i cenowa jest pomiędzy GTX 760 i 770?.

Cenowa tak, wydajnościowa zależy ale dalej jest spora przynajmniej 20% chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś tutaj obudowę BitFenix Prodigy M?

Zamierzam zamienić swoją 8-letnią obudowę na mniejszą, ułatwiającą transport i dobrze wyglądającą, ale nie wiem, czy nawet z pomocą serwisu łatwo będzie przenieść graty ze starej obudowy do nowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po cenowarce widzę, że jeszcze żadny polski sklep jej nie oferuje.

Sam zamierzam się przenieśc na podobną budę. Jednakże ja postawiłem na Cooler Master HAF XB.
Maleństwo obsługuje płyty ATX i przy wodowaniu będzie sporo zabawy(zarazem frajdy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2013 o 12:40, Niewiernus napisał:

Po cenowarce widzę, że jeszcze żadny polski sklep jej nie oferuje.

Sam zamierzam się przenieśc na podobną budę. Jednakże ja postawiłem na Cooler Master
HAF XB.
Maleństwo obsługuje płyty ATX i przy wodowaniu będzie sporo zabawy(zarazem frajdy).


Od dłuższego czasu chciałem tamtą i wcale nie z powodu jej ostatnio częstego wykorzystania w gotowych zestawach (o tym dowiedziałem się potem :). Muszę tylko wiedzieć, jakie są ograniczenia praktyczne takiej obudowy, szczególnie że nie zamierzam jakoś specjalnie chłodzić wnętrza (max. ilość wiatraków to nie wodne w końcu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym złożyć porządny sprzęt mega wydajny ale przy tym bardzo energooszczędny. do wydania mam 4200 zł
Podczas długich poszukiwań znalazłem coś takiego:

fractal design r4 - dlatego że to solidna obudowa oraz ma maty wygłuszające w zestawie no i waga 12 KG :D
seasonic 80 gold Plus 550W - jeden z lepszych zasilaczy. Zmarnowany prąd będzie bardzo mały.
i5 4570s 2.9 Ghz 65W - Tak chce ten ponieważ ma mniejsze TDP przez co zaoszczędze na prądzie.. no i chyba nikt mi nie powie że jest mało wydajny ?!
gigabyte ga-h87-hd3 - o ile sie nie pomyliłem w nazwie :) dlatego że z konfiguracji sądzę że jest w porzo, patrzyłem na chipset i tak nie będę podkręcał. nie ma sensu brać inny.
g-skill ripjawsx 2x4 cl7, 1600 Mhz - bardzo szybkie kości pamięci CL 7 ! ! !
kingston v300 128 GB - system i gry
wd green 2 TB =- reszta oprogramowania
asus hd 7850 direct cu II - tak chcę tą ponieważ jak na razie jest to najbardziej oszczędna w prąd karta od AMD i dość wydajna.
scythe mugen 3 - wymiana boxowego chłodzenia na procek.... aby temp. w cpu była jak najmniejsza.
dvd najtańsze lite on
no i element który jest często pomijany... karta muzyczna tak wydam kase i kupie sobie asus xonar dx/xd 7.1 - kupuję ponieważ chce odciązyć procesor od obliczeń za muzyczkę... łatwym sposobem zapewnie zobie większą wydajność procesora no i będę miał lepszy dzwięk.

w jednym sklepie online wyszło mi mniej niż 4200 zł

Czy ktoś ma na tyle wiedzy aby zastąpić jakikolwiek część PC na lepszą ? ( i napisać dlaczego akurat ta a nie moja )

dzięki
PC tworzony pod GTA 5 PC, oraz obróbkę filmów 720p oraz 1080p, szperanie po www ( dlatego też chce aby był na ile to możliwe energooszczędny) :)))

Kiedy kupno ?
listopad lub - koniec stycznia/poczatek lutego.

wiem że niedługo pojawią się nowe karty od AMD wiec... możliwe że weznę jakaś która akurat będzie miała max TDP takie jak ma moja wybrana karta no i będzie... szybsza.. i cena zbliżona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się