Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

powtórze moje pytanie: czy ktoś mi mógł podpowiedzieć coś odnosnie kupna jakiegoś dobrego, wydajnego i cichego chłodzenia na kartę graficzną (GF6600GT 128MB PCI-E), zamierzam sobie kupić bo moja karta regularnie w grach przekracza 70 stopni (niekiedy ponad 80) nawet po obniżeniu taktowania rdzenia i pamięci, prosiłbym o jakieś konkretne podpowiedzi, najlepiej żeby to chłodzenie kosztowało gdzieś do 100 ewentualnie 120 złotych, sam nie orientuje się w kwestii które chłodzenie jest warte uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2005 o 17:23, cinus` napisał:

mozna jeszcze prosić o dokładną nazwę tych modeli? ^^


Pentagram Freezone XC-80 Cu i Zalman VF700-Cu => obydwa mają w komplecie mini radiatowki na RAM, ale wg mnie są za małe... Dlatego zastosowałem Revoltec RS006 - w komplecie jest 8 ale ponieważ mają rozmiar TSOP (ciut nawet większy) to zużywa się tylko 4 (1 na 2 kości BGA)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to nie ten, ten co ja mowilem ma 32 potoki czyli najwiecej jak narazie moze miec pojedynczy slot karty graficznej... a ten o czym wspominasz pewnie ma 8 potokow albo mniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 17:42, Milteen napisał:

no to nie ten, ten co ja mowilem ma 32 potoki czyli najwiecej jak narazie moze miec pojedynczy
slot karty graficznej... a ten o czym wspominasz pewnie ma 8 potokow albo mniej :)

Najnowszy GF (połowa ''06 r. i to chyba będzie już 8 seria) będzie miał najprawdopodobniej 38 potoków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 18:17, Niedzielka99 napisał:

slot karty graficznej... a ten o czym wspominasz pewnie ma 8 potokow albo mniej :)
Najnowszy GF (połowa ''06 r. i to chyba będzie już 8 seria) będzie miał najprawdopodobniej
38 potoków.


Wszystkie plany jednak przy premierze się zmieniają i okazuje się, że 32 potoki to 24 ale zoptymalizowane, a 38 pewnie też im nie wyjdą :)
Nie mniej jednak na pewno karta będzie nowym demonem prędkości. Tylko co z poborem mocy??? Może jednak warto byłoby coś zmienić???
Pożyjemy, zobaczymy. Na razie wszyscy czekają na spadek cen 7800 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2005 o 18:21, RobeN napisał:

Nie mniej jednak na pewno karta będzie nowym demonem prędkości.

Pewnie tak ale kupac sie nie oplaca, wogule za szybko powstaja coraz nowsze karty graficzne, za niedlugo nawet 7800GTX odpadnie, i czy jest sens wyscigowywac sie o coraz to wiecej potokow! A o zasilaczu to nie wspomne pewnie beda ciagly pradu ze heeej... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki mały edit.
"W pierwszym kwartale przyszłego roku powinniśmy zobaczyć nowe rdzenie graficzne od NVIDIA wykonane w technologii 90nm. Tym samym, możemy już ostrzyć sobie zęby na kolejne GeForce. Ich nazwy to GeForce 7200 (90nm G72) i GeForce 7600 (G73). Patrząc z bliska, G72 to 64 bity i wsparcie dla technologii TurboCache. Wszystkich z pewnością zainteresuje bardziej rdzeń G71, czyli 7900 Ultra. On również ma być wykonany w 90nm i osiągać zawrotne taktowanie 750MHz. Pamięc to moduły Samsunga 1.9GHz 256-bit 512MB GDDR 3 SDRAM 1ns (Samsung K4J52324QC-BJ10) 1000MHz. Warto także wspomnieć o G80, który ponoć także ma się dobrze i zaoferuje nam między innymi Shader Model 4.0."
http://www.frazpc.pl/komentarze/news/15569-GeForce_7900_750Mhz_przy_90nm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy zmniejszonej technologii produkcji pojawi się problem większej ilości wadliwych układów i większej ilości zepsutych potoków :) zatem możemy się spodziewać, że albo potoków tak wielu nie będzie - pójdą w ślady ATI i Optymalizacji, lub też ceny kart będą kosmiczne - wyższe nawet od obecnie najlepszych modeli.

Jak zwykle na polskim rynku pojawią się z małym opóźnieniem i będą dostępne tylko dla naprawdę kasiastych ludzi. Przecież mało kogo stać na kartę graficzną za ponad 2k PLN. Do tego trzeba jeszcze dodać, iż faszerowanie nowymi bajerami typu obsługa kolejnego Pixel Shadera czy inne takie są często chwytem marketingowym, gdyż wiele gier tego nie wykorzystuje, a gdy już powstają gry wykorzystujące, to okazuje się że te karty są już za słabe i trzeba zaopatrzeć się w ich następców :)

Cały biznes jednak kręci się nieźle. Podmodeli kart jest wiele, możliwości Odblokowywania i Podkręcania w dalszym ciągu są nieraz glówną zachętą do nabycia nowego sprzętu. Ciekawe kiedy będzie kres możliwości lub trwałe blokady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 18:39, RobeN napisał:

Jak zwykle na polskim rynku pojawią się z małym opóźnieniem i będą dostępne tylko dla naprawdę
kasiastych ludzi. Przecież mało kogo stać na kartę graficzną za ponad 2k PLN.

Dlatego czekam na strefę Euro :). Nie opłaca się kupować za PLN. Wystarczy porównać komputery nawet w sklepach w Polsce i w Niemczech. U naszych sąsiadów komputer kilka razy lepszy jest tańszy nawet o kilka tysięcy (oczywiście po przeliczeniu :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Część cen jest porównywalna - w przeciwieństwie do Zarobków :D => wprowadzenie strefy Euro może spowodować wręcz odwrotną niż wyobrażasz sobie sytuację...

A faktycznie w część sprzętu zaopatrzam się przez "kontakt" w Berlinie :)
Mówię tu dla przykładu o Opteronie na s939 który w Polsce nie jest dostępny w sklepach, a jedynie poprzez aukcje i ewentualnie w mini sklepach internetowych => dostawy i tak z Niemiec, ale przebitka około 200PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 18:59, RobeN napisał:

Część cen jest porównywalna - w przeciwieństwie do Zarobków :D => wprowadzenie strefy Euro
może spowodować wręcz odwrotną niż wyobrażasz sobie sytuację...

A faktycznie w część sprzętu zaopatrzam się przez "kontakt" w Berlinie :)
Mówię tu dla przykładu o Opteronie na s939 który w Polsce nie jest dostępny w sklepach, a jedynie
poprzez aukcje i ewentualnie w mini sklepach internetowych => dostawy i tak z Niemiec, ale
przebitka około 200PLN

Można się jeszcze przekonać na www.alienware.com . Można tam złożyć laptop - cud. Co prawda ponad 12 000 tys. zł w przeliczeniu, ale o dostaniu takiego laptopa o identycznej cenie w Polsce? Nadzieja matką głupich ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Laptopach nie rozmawialiśmy :)

To zupełnie inna bajka i zgodzę się, że polskie ceny są kosmiczne.
Mój ojciec zaopatrzył się również zagranicą (ale na to pozwala mu jego praca gdyż często bywa daleeeko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możesz mi doradzić jakies chłodzenie na karte graficzną bo mi odpadł wiatrak:) do 50 zł na Radka 9550 plus tanie radiatorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 19:16, Niedzielka99 napisał:

Jednak różnice w cenach komputrów stacjonarnych i laptopów, między naszym krajem a zachodem
są identyczne. Tzn. kilka razy tańsze :).


Laptopy - Tak
Stacjonarne - Nie => tu ceny są zbliżone a czasem nawet niższe (bardzo czasem :) ). Wystarczy, że w http://www.skapiec.pl poszukasz to zobaczysz, że wiele sklepów Znanych po prostu ostro przycina :) i dlatego wydaje się, że mamy tak wielkie różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się