Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 21.06.2007 o 14:03, H-A-K-E-R napisał:

A ile by to wynioslo wszystko?


Ramy 1gb kosztuja okolo 300zl nowe.( PAMIĘĆ DDR 1 GB ECC )
A karta graficzna GIGABYTE GEFORCE 7300GT 256MB TURBOFORCE tez okolo 300zl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiedziałem gdzie o to pytać. Intuicja zawiodła mnie tutaj :)

A chodzi o rzecz prostą: czy pasta termoprzewodząca ma jakiś okres trwałości? Tzn. czy traci swoje własności, nie wiem, plastycznośc np. Bo mam taką pastę dobrej jakości, kupioną kilka lat temu. Dużo jej jeszcze zostało i szkoda mi wyrzucać, a niedługo będę składał ponownie komputer.
Nigdzie na tubce nie ma terminu przydatności czy czegoś podobnego. Tak samo zresztą jak na opakowaniu. Kolega pracujący w sklepie w którym ją kiedyś kupiłem twierdzi, że powinna być ok, ale mam niejakie wątpliwości.
Szkoda by mi było Core2Duo zmarnować przez nieprzewodzącą pastę :)

Ps. co sądzicie o czymś takim?
http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_modding/Coollaboratory/Coollaboratory_Liquid_Pro_1_g_/pelny,id,25744/
Ta pasta znana jako płynny metal robi ponoć ogromną furorę jeśli chodzi o jej własności termoprzewodzące. Nie jest też droga.
Czy ktoś jej używał już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2007 o 14:11, L0RENS napisał:

Ramy 1gb kosztuja okolo 300zl nowe.( PAMIĘĆ DDR 1 GB ECC )


A po co mu ECC mógłbyś mi to rzeczowo wyjaśnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 15:07, blacklio napisał:

A po co mu ECC mógłbyś mi to rzeczowo wyjaśnić


Nie wiem ;/ ale tak szybko odpisałem mu... nawet tego nie za uwarzyłem ;/
A co mu nie pójdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś powiedział cos wiecej o płycie głównej było by miło
Pamieci 1GB w jednej kosci 235 zł lub 2x512 240 zł zależy od płyty
Grafika Galaxy GeForce 7300GT od 285 zł wzwyż, lub z chłodzeniem Zalmana 320 zł wzwyz. Dalej PALIT Geforce 7300GT Sonic 256MB DDR3 (128bit), AGP, TV&DVI, BOX od 305 zł wzwyż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 15:11, L0RENS napisał:

> A po co mu ECC mógłbyś mi to rzeczowo wyjaśnić

Nie wiem ;/ ale tak szybko odpisałem mu... nawet tego nie za uwarzyłem ;/
A co mu nie pójdzie?


Jeśli coś proponujesz to powinieneś wiedzieć Ty, a nnie na ślepo dawać propozycję. Ja np. nie wiem po nie powiedział jaką płytę ma producent oraz model

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 17:38, sferis napisał:

Jakie według Was głośniki 2.1 do 160zł są najlepsze?


Odpowiedź nasuwa się jedna. Creative T 3100 vs Logitech X230. Ja mam logitech X530 5.1 i jestem z nich niesamowicie zadowolony. I tak nie jestem w stanie ich wykorzystać odpowiednio. Za duża moc na mój pokój :) Teoretycznie Logitech jest mocniejszy. Ja kiedy kupowałem swoje głośniki 5.1 kierowałem się opiniami ( podzielone ) i technologią. NA plus Creativa jest pilot osobny czego nie ma Logitech ( mój model ma w jednej z satelit włącznik i głośność ) za to Logitech ma bardziej zaawansowane membrany.

Oprócz wspomnianego wyżej X230 jest jeszcze słabszy o 7 Watt X240 ale posiada pilot przewodowy z podstawką do mp3. To już kwestia gustu co chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 17:53, dawidos160 napisał:

Odpowiedź nasuwa się jedna. Creative T 3100 vs Logitech X230. Ja mam logitech X530 5.1 i jestem
z nich niesamowicie zadowolony. I tak nie jestem w stanie ich wykorzystać odpowiednio. Za duża
moc na mój pokój :) Teoretycznie Logitech jest mocniejszy. Ja kiedy kupowałem swoje głośniki
5.1 kierowałem się opiniami ( podzielone ) i technologią. NA plus Creativa jest pilot osobny
czego nie ma Logitech ( mój model ma w jednej z satelit włącznik i głośność ) za to Logitech
ma bardziej zaawansowane membrany.

Oprócz wspomnianego wyżej X230 jest jeszcze słabszy o 7 Watt X240 ale posiada pilot przewodowy
z podstawką do mp3. To już kwestia gustu co chcesz.


Dzięki :-) Wybiorę Creativa bo ma w sumie lepsze opinie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zazdroszczę sprzętu, ja cały czas lecę na gf 6600gt z radiatorem, stąd właśnie moje pytanie o pasywne chłodzenie. powoli przymierzam się do zmiany kompa i to dla mnie dobra informacja, że 8800 nie przesadza z hałasem. może inni użytkownicy tych kart mogą się wypowiedzieć co do głośności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 21:23, jaceloth napisał:

zazdroszczę sprzętu, ja cały czas lecę na gf 6600gt z radiatorem, stąd właśnie moje pytanie
o pasywne chłodzenie. powoli przymierzam się do zmiany kompa i to dla mnie dobra informacja,
że 8800 nie przesadza z hałasem. może inni użytkownicy tych kart mogą się wypowiedzieć co do
głośności.


Ta karta wyroznie sie od inncyn 8800 systemmem chlodzenia. jest super ciche i wydajen. Dziwie sie bo na in4 p[rzeprowadzili test takiej samej karty tylko nie KO ACS3 tylko samo ACS3. Napisali ze karcie zdaza sie halasowac. Wiec ja tez przetestowalem swoja na tych samych grach i bwenchmarkach co oni mieli i jest idelani cicho. moja karta nawet nie zwiekszyla predkosci wiatraka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 21:23, jaceloth napisał:

zazdroszczę sprzętu, ja cały czas lecę na gf 6600gt z radiatorem, stąd właśnie moje pytanie
o pasywne chłodzenie. powoli przymierzam się do zmiany kompa i to dla mnie dobra informacja,
że 8800 nie przesadza z hałasem. może inni użytkownicy tych kart mogą się wypowiedzieć co do
głośności.


a co do 6600gt. Mialem kiedys 2x6600gt na jednej plytce. Kupilem to w zestawie GIGABYTE-3D1 (plyta K8NXP-SLI + 2x6600GT na jedej plytce) fajnie chodzilo ale bylo super glosne, chodzilo poprostu jak suszarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 21:57, jaceloth napisał:

a czy w tej karcie jest automatyczna regulacja obrotów, czy możesz sam tym zarządzać?

obroty sie regulujae automatycznie lub manualnie. Ale mowie Ci ona mi jeszcze nigdy na obroty nie wskoczyla. Testuje ja od tygodnia na maxa. # d marki Stalker TDU, C&C3 supreme commander i nic . wogole nie wlancza sie wiatrak na wieksze obroty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 22:05, jaceloth napisał:

chyba musisz zaczekać na crysis, żeby troszkę sie ruszyła:-)



ee cos ty jak na tych nie wlamcza sie na wysokie obroty to am tez chyba nie ruszy. Najbardziej mi zalezalo zeby sprawdzic na oblivionie jak to wyglada. Wlaczylem wczoraj i o dziwo cisza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 22:10, jaceloth napisał:

a tak z ciekawości - czy próbowałeś na gothicu 3?

testowalem bo kiedys mialem gothca 3 jak mialem ATI X1900XTX512mb i 1gb ramu. Teraz mam 2gb i nowa karte wiec wlaczylem i cisza a nie tak jak w ATI suszarka sie wlanczala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 22:12, MLODY2K6 napisał:

> a tak z ciekawości - czy próbowałeś na gothicu 3?
testowalem bo kiedys mialem gothca 3 jak mialem ATI X1900XTX512mb i 1gb ramu. Teraz mam 2gb
i nowa karte wiec wlaczylem i cisza a nie tak jak w ATI suszarka sie wlanczala

no to szacuneczek, bo gothic chyba prawie każdą kartę potrafi zajechać, dzięki swojemu niezoptymalizowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się