Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 21.06.2007 o 22:21, jaceloth napisał:

> > a tak z ciekawości - czy próbowałeś na gothicu 3?
> testowalem bo kiedys mialem gothca 3 jak mialem ATI X1900XTX512mb i 1gb ramu. Teraz mam
2gb
> i nowa karte wiec wlaczylem i cisza a nie tak jak w ATI suszarka sie wlanczala
>
no to szacuneczek, bo gothic chyba prawie każdą kartę potrafi zajechać, dzięki swojemu niezoptymalizowaniu


a ty co ams za kompa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 22:24, MLODY2K6 napisał:

a ty co ams za kompa???

adm burton 2500+, 1.5 ghz ram kingston hyper x, gf 6600gt, hd 160gh seagate barracuda, audigy2.
akurat gothic3, który lubię poszedł mi na średnich detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 22:28, jaceloth napisał:

> a ty co ams za kompa???
adm burton 2500+, 1.5 ghz ram kingston hyper x, gf 6600gt, hd 160gh seagate barracuda, audigy2.
akurat gothic3, który lubię poszedł mi na średnich detalach.


no to spoko
wazne ze Ci chodzi i mozesz pograc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2007 o 22:21, jaceloth napisał:

> > a tak z ciekawości - czy próbowałeś na gothicu 3?
> testowalem bo kiedys mialem gothca 3 jak mialem ATI X1900XTX512mb i 1gb ramu. Teraz mam
2gb
> i nowa karte wiec wlaczylem i cisza a nie tak jak w ATI suszarka sie wlanczala
>
no to szacuneczek, bo gothic chyba prawie każdą kartę potrafi zajechać, dzięki swojemu niezoptymalizowaniu


Szkoda tylko, że nie powiedział JAK mu ten Ghotic działał :D

@MLODY2K6: Podaj średnią z Frapsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie czy do mojej płyty głównej łącznej wejdzie 2 gb pamięci, mam teraz mam 1gb i chciałem dokupić 1gb, moja płyta ma trzy sloty i pisze że max może wejść 3gb pamięci ale facet w sklepie komputerowym powiedział że max może maksymalnie wejść 1gb, dodaje też zdjęcie płyty (zdjęcia instrukcji dodam za jakiś tydzień).Moja płyta główna to chyb 7VT600P-RZ. I jeszcze coś takiego pisze w instrukcji cytuje "Supports up to 3.0 GB DDR (MAX)" dziękuje za pomoc.

20070622090332

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 10:16, Bratek196 napisał:

HMM nic nie rozumiem czyli nie zmieści się 2gb łącznej pamięci ??

Nie.
Do każdego slotu możesz włożyć MAX 1GB pamięci. Czyli że 2GB (2x1GB) będzie działać. Będzie też działać z 3x1GB jakbyś chciał jeszcze kiedyś dokupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 09:06, Bratek196 napisał:

HMM nic nie rozumiem czyli nie zmieści się 2gb łącznej pamięci ??


Przede wszystkim odkurz komputer ze szczególnym uwzględnieniem radiatora na procesorze.

A wracając do tematu:

I owszem mógłyś wsadzić 3x1GB ale wówczas na 90% RAM nie chodziłby z prędkościa 400MHz tylko wolniej (333MHz???)

Jeśli dokupujesz drugą kość, to musi ona być TAKA SAMA jak ta pierwsza. W innym wypadku (łączenie 2 różnych kości, 2 różnych modeli, 2 różnych producentów) może skutkować niestabilnością pracy komputera.

Jeśli teraz masz 2 kości po 512MB to wsadzanie kości 1GB może również wszystko pokrzaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 11:43, RobeN napisał:

> HMM nic nie rozumiem czyli nie zmieści się 2gb łącznej pamięci ??

Przede wszystkim odkurz komputer ze szczególnym uwzględnieniem radiatora na procesorze.

A wracając do tematu:

I owszem mógłyś wsadzić 3x1GB ale wówczas na 90% RAM nie chodziłby z prędkościa 400MHz tylko
wolniej (333MHz???)

Jeśli dokupujesz drugą kość, to musi ona być TAKA SAMA jak ta pierwsza. W innym wypadku (łączenie
2 różnych kości, 2 różnych modeli, 2 różnych producentów) może skutkować niestabilnością pracy
komputera.

Jeśli teraz masz 2 kości po 512MB to wsadzanie kości 1GB może również wszystko pokrzaczyć.

a gdybym wywalił te dwie 512 i wsadził 2 x 1gb to komputer będzie działać stabilnie ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 11:49, Bratek196 napisał:

> > HMM nic nie rozumiem czyli nie zmieści się 2gb łącznej pamięci ??
>
> Przede wszystkim odkurz komputer ze szczególnym uwzględnieniem radiatora na procesorze.

>
> A wracając do tematu:
>
> I owszem mógłyś wsadzić 3x1GB ale wówczas na 90% RAM nie chodziłby z prędkościa 400MHz
tylko
> wolniej (333MHz???)
>
> Jeśli dokupujesz drugą kość, to musi ona być TAKA SAMA jak ta pierwsza. W innym wypadku
(łączenie
> 2 różnych kości, 2 różnych modeli, 2 różnych producentów) może skutkować niestabilnością
pracy
> komputera.
>
> Jeśli teraz masz 2 kości po 512MB to wsadzanie kości 1GB może również wszystko pokrzaczyć.

>
a gdybym wywalił te dwie 512 i wsadził 2 x 1gb to komputer będzie działać stabilnie ????


LOL? Ja mam wsadzone 256 mb RAM i 1gioga ram i wszystko działa cacy. Wykrywa mi 1.25gb ram czyli all ok. Kup jak chcesz, jeszcze się spytaj sprzedawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 11:49, Bratek196 napisał:

a gdybym wywalił te dwie 512 i wsadził 2 x 1gb to komputer będzie działać stabilnie ????


Owszem jeśli kupisz takie same (co jest w tym wypadku normalną koleją rzeczy)
Z niedrogich a całkiem dobrych poleciłbym Patriot PDP KH 2x1GB DDR 3200.

http://www.gral.pl/preview/PatriotMemory/DDR-SDRAMDDR4002048MBPatriot2x1024MBDualDDRCL3_53/

Podejrzewam, że chodziłyby bez problemów. Jednak zawsze może być tak, że dana płyta nie lubi danych RAM.
(jednak zawsze ma się możliwość wymiany/zwrotu w ciągu 7 dni od zakupu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 11:57, Jackal-pl napisał:

LOL? Ja mam wsadzone 256 mb RAM i 1gioga ram i wszystko działa cacy. Wykrywa mi 1.25gb ram
czyli all ok. Kup jak chcesz, jeszcze się spytaj sprzedawcy.


Widzisz... Napisałem MOŻE a to =/= MUSI
Jednak w jakim celu narażać się na niewygodną sytuację oddawania, wymiany, kłótni, tłumaczenia się w sklepie???

Poza tym jeśli jedna kość ma dla przykładu CL2 a druga CL3 to tracisz na tym bo ta szybsza musi działać z CL3.
Jeśli masz 2 różne układy na kościach i jeden pracuje z 2.6V a drugi z 2.75V to jedna kość dostaje ciągle po tyłku, bo musi pracować na 2.75V.
Płyty GigaByte''a ciężko się ustawia (RZ...) i czasami nawet przez CTRL-F1 nie wszystkie opcje są dostępne. Poza tym dla kogoś kto nie zna się na ustawieniach timingów, napięć itd. dobre są RAMy Plug''n''Play a nie Plug''n''Dłub''n''Zobacz czy nie padnie :D

Zatem pewnie, że można próbować łączyć różne kości i spokojnie może to działać. Ale może nie działać... I jest to dosyć częste zjawisko (dosyć nie znaczy zawsze).

P.S. Tnij cytaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 11:55, Jackal-pl napisał:

Ponawiam pytanie czy jest jakas płyta główna która obsługuje i ddr2 i ddr1?

PILNE. Z góry dzięks i pozdro.


Pod jaką podstawkę procesora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 11:55, Jackal-pl napisał:

Ponawiam pytanie czy jest jakas płyta główna która obsługuje i ddr2 i ddr1?

PILNE. Z góry dzięks i pozdro.


A te pamięci mają działać równolegle??? O.O
Czy początkowo mają być DDR1 a następnie zastąpione DDR2???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 13:34, Burzol napisał:

Co zalecalibyście ulepszyć w nastepującej konfiguracji: Athlon 64 3000+, GF 6600 GT, 1 GB RAM



Lepsza grafę, np 7900GS lub chociaz 7600GT i juz bedzie wszystko smigac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się