Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Notch obraża się na Oculus Rift po przejęciu przez Facebooka. Niewykluczone, że nad swoimi goglami pracuje Razer

27 postów w tym temacie

Nie tylko Notch się na nich obraził. Lista deweloperów rezygnujących ze wspierania OR jest długa. I rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2014 o 15:50, Yezu napisał:

Nie tylko Notch się na nich obraził. Lista deweloperów rezygnujących ze wspierania OR
jest długa. I rośnie.

Masz gdzieś tą listę? Będzie wiadomo, kogo omijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2014 o 15:50, Yezu napisał:

Nie tylko Notch się na nich obraził. Lista deweloperów rezygnujących ze wspierania OR
jest długa. I rośnie.

Ciekaw jestem ilu z nich ma konta na twarzoksiążu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest prywatna firma mogli się sprzedać komu chcieli ale nie dziwi mnie fakt wycofania się pewnych firm ze wspierania FB. Jak zawsze się mówi że firma która kupiła inną firmę nie będzie wypierać nacisku na firmę kupioną ale ZAWSZE są naciski wywierane a ostatni taki duzy zakup widać po blizzardzie.

Twórcy raczej boją się obowiązkowej integracji produktów z FB raczej. Cieszy mnie decyzja Notcha i pewnie minecraft na Playstation taką możliwość dostanie ;)

Kupno OR wpłynie na to że raczej VR będzie szłow stronę społecznosciowych spotkać w sieci. Nie widzę w tym nic złego, szkoda po prostu że ta firma została wykupiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2014 o 16:54, kodi24 napisał:

Ciekawe co na to Carmack ;)

Chce założyć konto na Facebooku.

Serio, serio. Tak napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > /.../
> Masz gdzieś tą listę? Będzie wiadomo, kogo omijać.

Bo nie chcą wspierać technologii za którą stoi osoba, która sama przyznała, że nie obchodzą go ludzie jeśli są na tyle głupi by korzystać z jego usług?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak wiadomo tak masywna wiadomość musi spotkać się z masowym butthurtem. Mnie to wisi, OR to jeden z kilku bastionów VR, nie on to kupi się inny (PS4 plus pewnie Valve też coś od siebie wypuści).

Cena przejęcia konkretna. 1/5 naszej dziury budżetowej. Tak wiem większość to akcje FB ale mimo wszystko liczba robi wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zaczyna robić się tłoczno w świecie niemal namacalnych doznań z gier wideo. I bardzo dobrze, bo zdrowa konkurencja jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła."

Tyle tylko, że facebook to nie jest zdrowa konkurencja. Z przykładem zdrowej konkurencji mielibyśmy do czynienia, gdyby powstała kolejna firma wytwarzająca produkt z wymienionej kategorii. W rezultacie może wyjść na to, że na rynku pozostaną tylko giganci typu EA, Microsoft czy Playstation, co grozi bardziej zmową cenową aniżeli zdrową konkurencją. A dlaczego? Tacy giganci dysponują wystarczającą ilością środków aby pozbywać się potencjalnych konkurentów poprzez ich wykup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Cena przejęcia konkretna. 1/5 naszej dziury budżetowej. Tak wiem większość to akcje FB
> ale mimo wszystko liczba robi wrażenie.

Właśnie na odwrót. 1/5 tej kwoty to waluta, a reszta to akcje czyli 1.6 miliarda dolarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2014 o 16:19, One_of_the_Many napisał:

Dlaczego omijać?

Bo są niedojrzali. Poważdny, dojrzały człowiek poczekałby na fakty i dopiero wtedy podjąłby decyzję, a nie reagował na podstawie wściekłego internetowego tłumu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku pomyślałem "WTF... o co mu chodzi, przecież oculus to żyła złota w każdej grze", ale potem dowiedziałem się o wykuieniu oculusa przez facebook''a. Teraz mogę mu z całą pewnością powiedzieć "Polać mu!!!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
> > Cena przejęcia konkretna. 1/5 naszej dziury budżetowej. Tak wiem większość to akcje
> FB
> > ale mimo wszystko liczba robi wrażenie.
>
> Właśnie na odwrót. 1/5 tej kwoty to waluta, a reszta to akcje czyli 1.6 miliarda dolarów.
>

No tak napisałem. :) 8 mld złotych to 1/5 dziury budżetowej tu akurat pisałem o czym innym, zlepiłeś dwa odrębne fakty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2014 o 18:21, Straszliwy napisał:

ciach



Niedawno czytałem o goglach, które będą wyświetlały obraz na siatkówce. Nie pamiętam czy to była zbiórka.

Niby jest wysyp tych gogli, ale chyba żadnych nie kupię:
- Sony to pewnie tylko PS,
- Razor dowali cenę, jakby były platynowe,
- OR odpadł, bo niecierpię Face''a,
- Valve stracił w moich oczach renomę oraz moje zaufanie.
Więc czekam.

Weźcie naprawcie w końcu to dodawanie komentów, bo człowieka aż nosi. To jest po prostu żenada. Problemy są od czasu zmian (kontrowersyjnych) serwisu i poprawy nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Dlaczego omijać?
> Bo są niedojrzali. Poważdny, dojrzały człowiek poczekałby na fakty i dopiero wtedy podjąłby
> decyzję, a nie reagował na podstawie wściekłego internetowego tłumu.
Decyzją jest też kontynuowanie prac. Przeczytaj wpis na blogu notcha. Dopiero co zaczęli myśleć i rozmawiać na temat utworzenia takiej wersji minecrafta. I nagle zmieniła im się druga strona tego dialogu - zamiast rozmawiać z twórcami OR musieliby rozmawiać z facebookiem. A nie chcą i nie zamierzają tracić czasu na dalsze prace w tym kierunku. Takie są fakty. Jaką inną decyzję można podjąć w sytuacji gdy do współpracy masz kogoś, komu nie ufasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2014 o 19:37, One_of_the_Many napisał:

I nagle zmieniła im się druga strona tego dialogu - zamiast rozmawiać z twórcami OR musieliby rozmawiać z
facebookiem.

Nie musieliby. Jak mówi pan Zuckerberg:

"Oculus will continue operating independently within Facebook"

Dnia 26.03.2014 o 19:37, One_of_the_Many napisał:

Jaką inną decyzję można podjąć w sytuacji gdy do współpracy masz kogoś, komu nie ufasz.


Poczekać, aż dowiesz się, z kim naprawdę będziesz współpracował oraz jaki druga strona ma pomysł na współpracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Nie musieliby. Jak mówi pan Zuckerberg:
>
> "Oculus will continue operating independently within Facebook"

Obawiam się że ta "niezależność" będzie na zasadzie "Jesteście niezależni, róbcie co uważacie tylko musicie umieśćcie to to i to no i może tamto, a tak to macie swobodę."
Poczekamy zobaczymy, mam nadzieję że nie będzie wszędzie piętna Facebooka...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować