Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dark Souls II: aktualizacja 1.03 już w drodze

36 postów w tym temacie

Patch wejdzie jutro, w 4 odstępach czasowych po kilka godzin wspomnianego dnia, nie będzie dostępny serwer DS2 na xboxie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taką prośbę do wszystkich obecnie grających o sprężenie się i dokładne przetestowanie z raportowaniem do twórcy gry do 25 kwietnia br tak byśmy my biedni pecetowcy mogli spokojnie sobie pograć w bardziej finalną wersję ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tymi panami powyżej, oprócz Kirlena, proszę się nie przejmować. Gadanie o jakiejśtam bardziej finalnej wersji, dużej ilości błędów etc. jest tak bardzo czcze, że bardziej się nie da. Gra jest w bardzo dobrym stanie technicznym. Większość z naprawianych błędów zdarza się rzadko albo zdarza się, kiedy ktoś z premedytacją usiłuje znaleźć lukę w mechanice gry. Mam kilkadziesiąt godzin na liczniku i natknąłem się tylko na dwa mankamenty: czasami menu przy rozmowie z npc pojawia się z kilkusekundowym opóźnieniem oraz to, że postać gracza ma za duże hitboxy i czasami obrywa się wtedy, kiedy nie powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tymi panami powyżej, oprócz Kirlena, proszę się nie przejmować. Gadanie o jakiejśtam
> bardziej finalnej wersji, dużej ilości błędów etc. jest tak bardzo czcze, że bardziej
> się nie da. Gra jest w bardzo dobrym stanie technicznym. Większość z naprawianych błędów
> zdarza się rzadko albo zdarza się, kiedy ktoś z premedytacją usiłuje znaleźć lukę w mechanice
> gry. Mam kilkadziesiąt godzin na liczniku i natknąłem się tylko na dwa mankamenty: czasami
> menu przy rozmowie z npc pojawia się z kilkusekundowym opóźnieniem oraz to, że postać
> gracza ma za duże hitboxy i czasami obrywa się wtedy, kiedy nie powinno.
Spokojnie kolego, twórcy DS2 sobie z nudów zrobili patcha na 21 napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2014 o 19:19, Jave napisał:

Gra jest w bardzo dobrym stanie technicznym. Większość z naprawianych błędów
zdarza się rzadko albo zdarza się, kiedy ktoś z premedytacją usiłuje znaleźć lukę w mechanice
gry. Mam kilkadziesiąt godzin na liczniku i natknąłem się tylko na dwa mankamenty: czasami
menu przy rozmowie z npc pojawia się z kilkusekundowym opóźnieniem oraz to, że postać
gracza ma za duże hitboxy i czasami obrywa się wtedy, kiedy nie powinno.

Heh, podobne rzezy czytałem przy okazji premiery portu DS na PC. Z tym, że po pewnym czasie nie dało się już udawać, że wszystko jest OK i obrońcy cnotliwej konwersji zaczęli dorzucać coś w stylu "...a poza tym DSfix naprawia te błędy" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra... Jak to było? Chcącemu, nie dzieje się krzywda, a devom zdarzają się błędy... To ja nie rozumiem, to że dali pacza to dobrze, czy może niekoniecznie?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że potworki będą respic się w nieskończoność z kolejnym patchem bo troche mnie irytuje to że nie mogę sobie pofarmić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2014 o 19:23, IC81 napisał:

Spokojnie kolego, twórcy DS2 sobie z nudów zrobili patcha na 21 napraw.

Lofciam wypowiedzi nieobeznanych z tematem. To takie gramowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2014 o 23:59, DonPecz napisał:

mam nadzieję że potworki będą respic się w nieskończoność z kolejnym patchem bo troche
mnie irytuje to że nie mogę sobie pofarmić

Niby idea była taka, by nie farmić cały czas w jednym miejscu i jakieś uzasadnienie to ma. Są lokacje, w których przeciwnicy dają za dużo dusz, są tuż przy ognisku i w miejscu, w którym taki mag bez problemu by sobie z nimi poradził.

Inna sprawa, że bossów jest tak wielu, tak szybko można znaleźć potrzebującego pomocy i tak wiele z nich wypada dusz, że motyw farmienia przeciwników jest bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 13:10, Jave napisał:

Źródło. Nigdy nie widziałem nikogo, kto by twierdził, że port na PC jest dobry.

Nie pisałem, że idealizujecie port, tylko, że ignorujecie błędy.
1. Na sterowanie- " Tak sobie czytam i się dziwię. Czy odpadną wam ręce jak zagracie na padzie? "
2. Na wydajność - przecież DSfix wszystko naprawia
3. Na błędy - "która gra ich nie ma?"
4. Na Blighttown- no, tak już jest w tej grze.
5. Na nieintuicyjność gry - od czego jest wiki
6. A o kolizjach to już mało kto się zająknie.
Jedyne na co wszyscy solidarnie narzekają to kultura atakujących graczy ;)
Masz przykład jak jednemu chojrakowi mięknie rura
Przed
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=71353&pid=109
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=71353&pid=164
Po
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=71353&pid=173

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 14:45, Cygi napisał:

Tak z ciekawości - skąd ta pewność, że nie jest obeznany z tematem?

Jeżeli zagrasz w DS2 w obecnej formie, natychmiast to zrozumiesz. Z "21" napraw kilka to nie naprawy, a zmiany w grze (np przywrócenie do postaci człowieka po pomocy innemu graczowi). Inne to pierdółki, na które zwróci uwagę kilku graczy (np. tatuaże i ich kąt wyświetlania - w grze, w której jesteś albo w pancerzu, albo cały czas w ruchu). Zdjęcie pierścienia stronnictwa po przyzwaniu do innego gracza? To bez znaczenia, bo łącznie możesz mieć ich 4. W DS2 nie ma czegoś takiego, jak przesadzone przedmioty. Jeden dodatkowy pierścień zapewnia tylko symboliczne wsparcie. Błąd wyświetlania twarzy to po prostu lag. Facjata i tak się wczyta. Nie wiem, o co chodzi z błędem z plamami krwi - w jedynce były jaja, bo nie było jak wytłumaczyć grze, że nie chcesz widzieć animacji zgonu, tylko przeczytać wiadomość. W dwójce, kiedy nakłada się kilka rzeczy na siebie, przewijasz ja trójkątem. Stwierdzić, że DS2 ma poważne błędy może tylko ktoś, kto w niego nie grał. Płakać o wysyłanie wiadomości do twórców, by gracze na PC dostali lepszy port - to jest po prostu lol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 15:21, zadymek napisał:

tylko, że ignorujecie błędy.

Dlaczego mówisz do mnie w liczbie mnogiej i gdzie napisałem, że ignoruję błędy? W DS1 grałem na PC. Port to chłam. Z perspektywy czasu żałuję, że nie kupiłem wcześniej tv do PS3. Sterowanie jest do niczego, wydajność do kitu. Poza tym, po wgraniu ostatniej łatki DsFix przestał działać dla jakichś 10, 15% graczy, włączając w to mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 15:56, Jave napisał:

Dlaczego mówisz do mnie w liczbie mnogiej i gdzie napisałem, że ignoruję błędy?

A bez powodu: chyba zakodowałem sobie, że wszyscy napadający na mnie DS''owcy to wstrętne fanboystwo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Sporo tych błędów, pewnie wersja PC będzie miała ich jeszcze więcej, przecież to porcik
> :)

Nie. Wersja PC będzie pozbawiona tych błędów i do tego dojdą modyfikacje o których konsolowcy mogą sobie pomarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować