Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Hideo Kojima chciałby wybrać się na pokaz filmu o Lechu Wałęsie

17 postów w tym temacie

"polska branża filmowa mimo większych sukcesów potrafi dotrzeć do zachodnich odbiorców"

Chyba jakiegoś słówka tu brakło, bo jakie niby "większe sukcesy" odniosła nasza branża filmowa? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy mu się spodoba ;-) ?
To chyba najbardziej optymistyczny film Wajdy - świetnie zmontowany, kapitalnie zagrany (zwłaszcza Więckiewicz - mistrzostwo świata), zaskakujący i.... zabawny. Z dobrym scenariuszem (Głowacki - więc dystans i luz wobec polskiego piekiełka) i kapitalną muzyką - szczęka na ziemi - spodziewałem się "Murów" Kaczmarskiego i rejtanowskiego rozdzierania szat, a zamiast tego dostałem jarocińskie kapele z lat 80-tych. Seans skończyłem w lekkim szoku - Wajda nie zdziadział na stare lata ;-)

Swoją drogą to o tej inspiracji Kojimy nie wiedziałem. Miło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Chyba jakiegoś słówka tu brakło, bo jakie niby "większe sukcesy" odniosła nasza branża
> filmowa? :)

No fakt, wolałbym, by to nie był błąd, ale jednak. ;) Sytuacja jest, jaka jest. Taki mamy klimat. Poprawione.

felthat - masz rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym brakiem większych sukcesów toś pojechał ;) Kanał dostał Nagrodę Specjalną w Cannes. Nie jest to Złota Palma, ale dziś jest to klasyk Światowego Kina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2014 o 17:04, Zdzichacz napisał:

To Solid Snake siedział w kartonach, które zabiły Hankę! Taki suchar....

A tam suchar, to wszystko teraz nabrało sensu, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Człowiek z nadziei". MGS było inspirowane przez jego film "Kanał", ale nawet część ekipy tego nie zrozumiała - napisał Hideo we wpisie na Twitterze. "
1. Przeszedłem grę 2 razy (a Kanał jeden raz ;) a i tak nigdy bym nie zgadł, że toto ma coś wspólnego z Kanałem (ciekawe co konkretnie HK zaczerpnął z filmu)..
2. ...tak więc nie dziwi mnie, że reszta ekipy też nie kojarzyła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tylko wiem, że Solid Snake był inspirowany postacią Snake''a Pliskeena z "Ucieczki z Nowego Jorku" o innych inspiracjach nie miałem pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2014 o 17:27, Chapka napisał:

Z tym brakiem większych sukcesów toś pojechał ;) Kanał dostał Nagrodę Specjalną w Cannes.
Nie jest to Złota Palma, ale dziś jest to klasyk Światowego Kina.


Czymże jest łyżka miodu w beczce dziegciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2014 o 19:21, Hulk131 napisał:

Ja tam tylko wiem, że Solid Snake był inspirowany postacią Snake''a Pliskeena z "Ucieczki
z Nowego Jorku" o innych inspiracjach nie miałem pojęcia.


O dziwo Hideo wlasnie twierdzi ze wcale sie nie wzorowal Pliskenem. Zaprawde dziwny jest ten swiat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2014 o 20:17, TigerXP napisał:

O dziwo Hideo wlasnie twierdzi ze wcale sie nie wzorowal Pliskenem. Zaprawde dziwny jest
ten swiat.

Ja się w tym kontekście zastanawiam, Polski kanał, następny będzie pewnie jakiś klasyk ormiańskiego kina moralnego niepokoju: jak daleko HK zabrnie by wykazać, że MGS nie był inspirowany czymś amerykańskim? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metal Wałęsa Solid, gra o tym jak za pomocą jednego kałacha i cegły oraz setek tysięcy trupów poukrywanych w śmietnikach Solid Wałęsa dostał się do siedziby komunistów i wysadził ją kończąc kominizm w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować