Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Bound By Flame - recenzja

34 postów w tym temacie

Jedyny plus tej gry to walka przy ktorej trzeba sie naprawde skupic. Cala reszta jest niestety slaba, swiat tak ciasny ze az trudno uwierzyc ze to rpg. Jak na gre dla starych konsol to spoko, jak na nowa generacje to bardzo slabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra naprawdę daje radę. Bardzo fajny system walki, dobry rozwój postaci, solidna grafika/bardzo dobre tekstury, świetny soundtrack, dobre dialogi, fabuła porządna, klimat jest i nawet polskie tłumaczenie bardzo dobre. Solidne 8/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak BbF ale Mars War Logs dostał raczej słabe recenzje a gra była bardzo fajna. A na pewno miała rewelacyjny klimat i niezły system walki. Może się mylę ale wydaje mi się ze gry tej firmy są trochę niedoceniane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2014 o 23:38, cHICEK napisał:

Może się mylę ale wydaje mi się ze gry tej firmy są trochę niedoceniane

Ależ oczywiście. Tutaj sytuacja się powtarza, znowu recenzje słabe, a gra jest naprawdę dobra, jeśli tylko nie oczekuje się po niej Wiedźmina lub Tormenta. W obecnych czasach, gdzie dobrych erpegów ze świecą szukać, stawianie BbF tak niskiej oceny to ponury żart i nieporozumienie. W dodatku po Myszastym się tego totalnie nie spodziewałem. Ktoś spojrzy na tę "piątkę" i odstawi grę, która może dać sporo przyjemności. Jeśli to jest słaby, przeciętny erpeg, to ja jakoś nie widzę tych znakomitych. Bawię się przy BbF o wiele lepiej niż przy takich Risenach, które zostały ocenione wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sklep gram.pl nie pospieszył się z wysyłką więc przyjdzie mi poczekać na mój egzemplarz co najmniej do poniedziałku. Niestety obawiałem się, że gra będzie średniakiem chociaż do momentu przeczytania pierwszej recenzji miałem jeszcze nadzieję na coś więcej. No cóż, ogram własnoręcznie i ocenię.
W czasie aktualnej posuchy erpegowej lepszy Bound by Flame w garści niż Wiesiek na dachu. Czy coś tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aj tam mi tam się gra bardzo podoba lepsza od tego z marsem według mnie warta kupna samemu lepiej pograć a nie czytać recenzję co z tego że jest 5.5 jak u kogoś innego grywalnie jest na 7 albo 8 zależy czy ktoś lubi takie klimaty mi się gra spodobała fajny system metamorfozy nie ma to jak grać na 2 zapisach jednocześnie :) ja kocham rpg każdego rodzaju jak dla mnie spiders wykazało się teraz przy tej grze lecz to tylko moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka tak czytam listę plusów i minusów to sobie myślę: ciekawe czy gdyby gra nazywała się Dark Souls też dostała by 5,5 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I w średniaka czasem trzeba zagrać :) Spróbuję jak gra trafi na cover CDA. Kto wie, może spodoba mi się bardziej niż recenzentom? Najważniejsze jest to, że podejdę do gry bez żadnych wygórowanych oczekiwań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że to zwykly przeciętniak, których na rynku jest cała masa... Szkoda tracić na coś takiego czasu, lepiej się skupić tylko na rzeczywiście dobrych produkcjach :D
Od pewnego czasu na rynku erpegów jest posucha, ale to raczej nie jest argument za tym, żeby podwyższaj na siłę oceny przeciętniakom :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2014 o 07:41, zadymek napisał:

Jaka tak czytam listę plusów i minusów to sobie myślę: ciekawe czy gdyby gra nazywała
się Dark Souls też dostała by 5,5 ;)


Zgadzam się. Chwilami odnoszę wrażenie, że końcowa ocena poleciała w dół częściowo w wyniku rozczarowania autora, który oczekiwał dużo więcej po obejrzanych trailerach. W związku z tym planuję tą grę odpalić bez zbędnych oczekiwań, ot, jako luźnego action-RPG do popykania. Nie będę próbował od początku stawiać tej gry na jednej półce z np. Mass Effect, bo podejrzewam że mogłaby spaść z niej z hukiem. Wolę zobaczyć, jak ta gra wypadnie np. przy Two World''s 2 i Kingdoms of Amalur: Reckoning.

Jeszcze słowo odnośnie jednego z powyższych komentarzy. Ktoś zasugerował, że w czasach erpegowej posuchy powinno się wystawiać takim grom jak BBF trochę wyższe oceny. Z tym się akurat nie zgodzę. Brak konkurencji na rynku to zło. Nie będę rozwijał, niech każdy sobie przemyśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Widzę, że to zwykly przeciętniak, których na rynku jest cała masa... Szkoda tracić na
> coś takiego czasu, lepiej się skupić tylko na rzeczywiście dobrych produkcjach :D
Możesz podać tytuły tych "dobrych" produkcji?
> Od pewnego czasu na rynku erpegów jest posucha, ale to raczej nie jest argument za tym,
> żeby podwyższaj na siłę oceny przeciętniakom :D
Raczej renesans i wychodzenie z dołka. 2014 r. - Shadowrun: Dragonfall, Blackguards, Might & Magic X, South Park: The Stick of Truth, Banner Saga a w drodze Divinity: Original Sin, Wasteland 2 i Pillars of Eternity. Co roku mogę mieć taką "posuchę". :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Raczej renesans i wychodzenie z dołka. 2014 r. - Shadowrun: Dragonfall, Blackguards,
> Might & Magic X, South Park: The Stick of Truth, Banner Saga a w drodze Divinity: Original
> Sin, Wasteland 2 i Pillars of Eternity. Co roku mogę mieć taką "posuchę". :-)

No właśnie o tym dołku mowa. Rok 2013 był bardzo ubogi jeśli chodzi o znaczące crpg''i. Wszystkie wymienione przez Ciebie tegoroczne gry (poza The Banner Saga, która jest bardzo specyficznym tytułem) to według mnie erpegi stojące co najwyżej na poprawnym poziomie. Nie na takie czekamy.
Jak już mówiłem nie miałem jeszcze przyjemności zagrać w BbF ale podążając kryteriami oceny z powyższej recenzji, DS2 (które ma już chyba własną grupę wyznaniową) powinno dostać najwyżej punkt wyżej w ostatecznej ocenie. Poza przyzwoitym systemem walki i niezłym klimatem nie ma w tej grze nic godnego uwagi a port na PC po raz kolejny został całkowicie spartaczony. Fanboystwo może już rozpocząć hejt. Dziękuje za uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować