Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy Call of Duty: Advanced Warfare biorą opinie fanów do serca. Szczegóły z Game Informera

35 postów w tym temacie

Czego by nie zrobili, to i tak zawsze pojawi się (zazwyczaj ta sama) grupa narzekających na wszystko. Na szczęście dla gry widać, że zdanie takich osobników twórcy mają tam gdzie słońce nie dochodzi i oby tak zostało.

Przejście na 3 letni cykl produkcyjny może być strzałem w 10. Ciekaw jestem co twórcy Dead Space wniosą do świata CoD. Jako, że u mnie CoD to tak raz na 2-3 lata, to tym razem wybór padnie właśnie na AW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czego by nie zrobili, to i tak zawsze pojawi się (zazwyczaj ta sama) grupa narzekających
> na wszystko. Na szczęście dla gry widać, że zdanie takich osobników twórcy mają tam gdzie
> słońce nie dochodzi i oby tak zostało.
Już ci twórcy co mają opinie graczy gdzieś pokazali te swoje "super" gry, które okazały się niewypałami, nie mówię by wszystko brali co popadnie i co im graczę podrzucą ale niech się licza z opinią a nie potem narzekają że się gra słabo sprzedaje.

Tak do newsa, ciekawe jaki silnik i co tym silnikiem pokażą w CoDzie nowym, oby tylko nie było tak "obiecanki cacanki a głupiemu radość", że grafika nadala ta sama a wymagania rosną i będą wciskać kit jak w poprzednich CoDach że gra znacznie lepiej wygląda a to gracze się nie znają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2014 o 15:01, Eternal101 napisał:

niech się licza z opinią a nie potem narzekają że się gra słabo sprzedaje.


Tzn. maja się liczyć z opiniami ludzi, którym nie podoba się sama idea rozgrywki? Skrypty? Bo co innego liczyć się z opiniami fanów, a co innego z opiniami wciąż tych samych śmiesznych narzekaczy, którzy krytykują dla zasady. Poza tym - CoD się słabo nie sprzedaje.

Dnia 11.05.2014 o 15:01, Eternal101 napisał:


Tak do newsa, ciekawe jaki silnik i co tym silnikiem pokażą w CoDzie nowym, oby tylko
nie było tak "obiecanki cacanki a głupiemu radość", że grafika nadala ta sama a wymagania
rosną i będą wciskać kit jak w poprzednich CoDach że gra znacznie lepiej wygląda a to
gracze się nie znają.


Ostatnio uruchomiłem sobie pierwszego Black Opsa, a po nim dwójkę - jeśli ktokolwiek twierdzi, że grafika w tej serii się nie zmienia, to niech może lepiej zainwestuje w mocne szkła do okularów. Co ciekawe - dwójka działa lepiej od jedynki pomimo duzo lepszej grafiki. A co do silnika - jest cały czas modyfikowany i ulepszany. I ponownie - jeśli ktos twierdzi, że to cały czas ten sam silnik (w sensie, że nic się nie zmienia), to niech przywali z byczka głupim łbem w ścianę, byle mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2014 o 15:06, aope napisał:

Tzn. maja się liczyć z opiniami ludzi, którym nie podoba się sama idea rozgrywki? Skrypty?
Bo co innego liczyć się z opiniami fanów, a co innego z opiniami wciąż tych samych śmiesznych
narzekaczy, którzy krytykują dla zasady. Poza tym - CoD się słabo nie sprzedaje.

Przecież napisałem że mają się liczyć z racjonalnymi opiniami, ale mając całe community głęboko gdzieś do niczego dobrego nie dojdą. Sprzedaje się dobrze bo ludzie to hipokryci narzekają a jak gęsi lecą i kupują.

Dnia 11.05.2014 o 15:06, aope napisał:

Ostatnio uruchomiłem sobie pierwszego Black Opsa, a po nim dwójkę - jeśli ktokolwiek
twierdzi, że grafika w tej serii się nie zmienia, to niech może lepiej zainwestuje w
mocne szkła do okularów. Co ciekawe - dwójka działa lepiej od jedynki pomimo duzo lepszej
grafiki. A co do silnika - jest cały czas modyfikowany i ulepszany. I ponownie - jeśli
ktos twierdzi, że to cały czas ten sam silnik (w sensie, że nic się nie zmienia), to
niech przywali z byczka głupim łbem w ścianę, byle mocno.

Może się zmienia ale nie na tyle mocno na ile sa wymagania podwyższane, bo są fpsy dużo lepsze od takiego CoD''a graficznie i nie podwyższają wymagań tak jak to jest robione w CoDzie. P.S. Dla mnie tam grafika się naprawdę zmienia niezauważalnie. Tak swoją drogą sporo lat minęło i mogliby wrócić do realiów II WŚ bo mało jest w tej chwili gier wydawanych, każdy przerzucił się na przyszłość jakby była jakaś ultra hiper super. A tak naprawdę to jedna atomówka i po wojnie xD.


xJaJox Zobaczymy gdy już wyjdzie, jeśli faktycznie zmienią silnik i nie podwyższą wymagąń 10-cio krotnie do tego co ujrzymy na ekranie i ogarną mapy tak by nie było miejsc do campienia tak jak w BFie to myślę że może być fajna, ale ja i tak czekam na grę z serii CoD w realiach II WŚ (najlepszy klimat ) :D.

NanoProphet Nie skończy się po przez kolejne 7-8 lat będą modyfikować ten silnik do granic możliwości pewnie, więc dalej będzie narzekanie i hate że nie robią nic w przeciwieństwie do innych Devów którzy zmieniają w grach silniki i modyfikują je tak że jest naprawdę zmiana widoczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio uruchomiłem sobie pierwszego Black Opsa, a po nim dwójkę - jeśli ktokolwiek
> twierdzi, że grafika w tej serii się nie zmienia, to niech może lepiej zainwestuje w
> mocne szkła do okularów. Co ciekawe - dwójka działa lepiej od jedynki pomimo duzo lepszej
> grafiki. A co do silnika - jest cały czas modyfikowany i ulepszany. I ponownie - jeśli
> ktos twierdzi, że to cały czas ten sam silnik (w sensie, że nic się nie zmienia), to
> niech przywali z byczka głupim łbem w ścianę, byle mocno.

Taaaa... grafika sprzed paru lat, a wymagania większe niż Crysis. Prawdziwy cud technologiczny.
A już o braku fizyki nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2014 o 15:21, Eternal101 napisał:

Sprzedaje się dobrze bo ludzie to hipokryci narzekają a jak gęsi lecą i kupują.


Nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie wygłaszasz tego typu tezy. Bo chyba nie głosisz ich na podstawie tego, co czytasz na forach w internecie? Tzn. mam nadzieję, że nie, bo wtedy zwątpiłbym w ludzka inteligencję, a przynajmniej - co niektórych.

Dnia 11.05.2014 o 15:21, Eternal101 napisał:

Może się zmienia ale nie na tyle mocno na ile sa wymagania podwyższane,


Nie rozumiem co Ty do mnie piszesz. Zacytuje: Co ciekawe - dwójka działa lepiej od jedynki pomimo duzo lepszej grafiki. Więc wymagania nie zostały podniesione, są wręcz mniejsze/podobne. Sprawa inaczej ma się tylko przy Ghost, który owszem, wygląda lepiej, ale działa fatalnie. Na pecetach.

Dnia 11.05.2014 o 15:21, Eternal101 napisał:

Tak swoją drogą
sporo lat minęło i mogliby wrócić do realiów II WŚ


Nie tak sporo. Warto w tym miejscu przypomnieć, że przez lata II WŚ była jednym z powodów hejtu na CoD, to był jeden z tych "argumentów". Więc ponownie - po co? Niech inni zrobią.


[9]Taaaa... grafika sprzed paru lat, a wymagania większe niż Crysis.

Chyba sobie kpisz. Crysis I jest takim failem optymalizacyjnym, że taki Ghosts przy nim to mały miki. I nie, wymagania nie sa większe. Owszem, na premiere było źle, ale zostało to naprawione. Oczywiście na kopiach dla niedorozwiniętych debili czyt. piratów problem zapewne wystepuje, bo kto by się tam przejmował łatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2014 o 15:45, aope napisał:

Nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie wygłaszasz tego typu tezy. Bo chyba nie głosisz
ich na podstawie tego, co czytasz na forach w internecie? Tzn. mam nadzieję, że nie,
bo wtedy zwątpiłbym w ludzka inteligencję, a przynajmniej - co niektórych.

Wiesz patrzę na to tak, ile ludzi narzeka a ile ludzi leci kupować potem w pokazanych statystykach, ja wiem że na forum można pisać wszystko (co jest dozwolone w regulaminie ofc) ale hmm dalej twierdzę że są hipokrytami bo pyszczyć na grę i krzyczeć jaka zła jaka nie dobra a mimo to kupować ją to coś nie halo.

Dnia 11.05.2014 o 15:45, aope napisał:

Nie rozumiem co Ty do mnie piszesz. Zacytuje: Co ciekawe - dwójka działa lepiej od
jedynki pomimo duzo lepszej grafiki.
Więc wymagania nie zostały podniesione, są wręcz
mniejsze/podobne. Sprawa inaczej ma się tylko przy Ghost, który owszem, wygląda lepiej,
ale działa fatalnie. Na pecetach.

Nie grałem osobiście w BO 2 ale słyszałem od ludzi którzy nie są fanboyami ani jakimiś haterami tej serii że im działa gorzej niż BO, a Ghost to porażka i gra robiona naprawdę na szybko byle coś wypuścić na rynek i niech masoneria kupuje :/.

Dnia 11.05.2014 o 15:45, aope napisał:

Nie tak sporo. Warto w tym miejscu przypomnieć, że przez lata II WŚ była jednym z powodów
hejtu na CoD, to był jeden z tych "argumentów". Więc ponownie - po co? Niech inni zrobią.

Tylko że inne gry nie zbyt chcą sie pojawiać, a jak się pojawią to są słabe niestety, a CoD czy MoH to były w miare solidne marki gier o II WŚ swego czasu (pomijam fakt że CoD to lepsza forma MoH''a tak jakby).

Dnia 11.05.2014 o 15:45, aope napisał:

Chyba sobie kpisz. Crysis I jest takim failem optymalizacyjnym, że taki Ghosts przy nim
to mały miki. I nie, wymagania nie sa większe. Owszem, na premiere było źle, ale zostało
to naprawione. Oczywiście na kopiach dla niedorozwiniętych debili czyt. piratów problem
zapewne wystepuje, bo kto by się tam przejmował łatkami.

Crysis I był failem? Polemizowałbym z tym, na starym kompie jeszcze takim którego kupiłem w 2004 bodajże roku (tak może to dziwić) chodził 10x lepiej od Gothica 3, więc jeśłi już mówić o optymalizacyjnym fail''u to nie ma większego od G3 :). No na patchach ghost się poprawił ale bez patchy patrząc na jedną i drugą grę to crysis > Ghost. Tak bym oceniał ;p. Co do piractwa zastanawia mnie jaki jest sens grania bez dostępu do MP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nareszczie skończy się hejt, że ciągle ten sam silnik :D
Ta uważaj. Mogę się założyć że za jakiś czas wyjdzie info że ten "nowy silnik" to ten sam co ostatnio tylko "bardzo zmodyfikowany" jak zwykle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to co widzimy na screenach to "nowy silnik" to w takim razie w MW3 też był inny silnik, niż w MW1 i wcześniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że CoDy są jak amerykańskie filmy akcji w kinach - to co, że to samo po raz n-ty i nic nowego w nich nie ma praktycznie. Ma to być rozrywka prosta, efektowna, z fabułą taką jak w większości filmów tego typu (''MURICA!). Tak więc nie ma się co dziwić, że CoDy są takie jakie są przez lata, bo spełniają ten warunek i tyle. Ludzie kupują je głównie po to, aby się rozerwać i postrzelać we wszystko, co się rusza masowo.

Natomiast co do samej serii to po Black Ops II miałem wielki niesmak. Może to dlatego, że nie grałem w jedynkę, fabularnie był to koszmar - skakanie w czasie, tak naprawdę zrozumiałem z tego wszystkiego mały wycinek, a do tego ten

Spoiler

przeepicki bieg z maczetą i mord w rezydencji... mózg rozwalony na kawałki

. Jednak na świeżo po przejściu Ghost zawiedziony nie jestem, bo było całkiem spoko... Spoko i tylko spoko. Takie 6/10 po 4/10 dla Black Ops II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zapowiada się ciekawie, na pewno lepiej niż ten niewypał CoD: Ghost, który był chyba najgorszy ze wszystkich odsłon serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno brać opinie fanów "do serca", jeśli większość community jest "niema". Fora i portale społecznościowe w żadnym wypadku nie są reprezentatywne. CoD ma duże grono odbiorców mocno casualowych, którzy nigdy nie skomentują, tylko kupią każdą kolejną część, trochę w nią pograją i odłożą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2014 o 17:01, Muradin_07 napisał:

Prawda jest taka, że CoDy są jak amerykańskie filmy akcji w kinach - to co, że to samo
po raz n-ty i nic nowego w nich nie ma praktycznie. Ma to być rozrywka prosta, efektowna,
z fabułą taką jak w większości filmów tego typu (''MURICA!). Tak więc nie ma się co dziwić,
że CoDy są takie jakie są przez lata, bo spełniają ten warunek i tyle. Ludzie kupują
je głównie po to, aby się rozerwać i postrzelać we wszystko, co się rusza masowo.

Oni po World at Warze zaczęli wydziwiać z tą serią, jak już napisałeś skoki w czasie, jakieś drony sorry ale to raz już było, dwa przejadło się (choć chyba nie do końca skoro ludzie kupują :D), trzy faktycznie kupują by zrobić mord na ekranach swojego monitora/TV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodziło w sumie... bardziej chodziło mi o skakanie między nowoczesnością, a latami 90-tymi w tej części. Człowiek w pewnym momencie się gubi i czeka na lasery na koniech. Natomiast lepiej, że części idą w stronę nowoczesności. Będzie jeszcze jedna część z laserami (może nawet na koniach), a potem nie wiem. Może faktycznie pojawi się scenariusz, gdzie będzie np. dzień z życia policjanta/agenta/weterana po wielu misjach... Coś w stylu Die Hard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2014 o 17:48, Muradin_07 napisał:

Nie o to mi chodziło w sumie... bardziej chodziło mi o skakanie między nowoczesnością,
a latami 90-tymi w tej części. Człowiek w pewnym momencie się gubi i czeka na lasery
na koniech. Natomiast lepiej, że części idą w stronę nowoczesności. Będzie jeszcze jedna
część z laserami (może nawet na koniach), a potem nie wiem. Może faktycznie pojawi się
scenariusz, gdzie będzie np. dzień z życia policjanta/agenta/weterana po wielu misjach...
Coś w stylu Die Hard

Hmmm możliwe, wiem jedno że jeśli miałbym już wybierać to chyba wole BF''a kupić nowego niż CoD''a tak czy siak, już pomijając drętwo fabułę no i te lasery (ciekawe kiedy konie będą strzelające z oczu laserami :D) ale samo multi w którym mapy sa chyba specjalnie przystosowywane pod camperów, w przeciwieństwie do BF''a gdzie są otwarte i miejsc w których można przykampić jest mało a w czasie rozgrywki jest co raz mniej jeszcze. Poczytam recenzje, obejrze filmiki z opiniami graczy i zobaczę jaki nowy CoD im wyszedł :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować