Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Settlers II remake - niemieckie demo już do pobrania

102 postów w tym temacie

windows xp + mocny komp to jest bardzo dobra konfiguracja :) ja tak mam :) i setlersi mi nie tna :) nic a nic:) ale praca kamery przyprawia o bol oczu :) za to niebo jest sliczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem tak zrobię. A więc czas dać moją krótką recenzję ;)

Co pierwsze rzuca się w oczy. Menu. Przejrzyste, widać wszystko dobrze. Narazie wybór map i rozgrywki jest bardzo ograniczony, mam nadzieję ze dalej już będzie podział na kampanię, grę wolną, samouczek. Bo narazie wszystko jest w jednym miejscu. Ilość opcji konfiguracyjnych zadowalająca, znacznie większa niż w poprzednich częściach.

A teraz już sama gra. Mapka demowa ładuje się bardzo szybko (na moim sprzęcie ;), gra chodzi płynnie. Jednak narazie razi mnie jedna rzecz... Coś, do czego pewnie inni do mojego zdania się przyczepią. A mianowicie grafika. Moim zdaniem jest za bardzo bajkowa, przez co jest mało czytelna. Trudno coś znaleść prawdę mówiąc na tej mapce. 5 razy musiałem się przyglądąć, zanim zorientowałem się że rzeczywiście postawiłem ścieżkę na wodzie. A potwierdziło to przyjście gościa z tratwą.

Sam system rozgrywki jest IDENTYCZNY do oryginalnych Settlersów II. Nic się nie zmieniło. Z tego co zauważyłem, to zmianie uległa tylko ilość opcji konfiguracyjnych w menu wojskowości. Teraz jest ich niemalże o połowę mniej. Dla taktyków to wada, dla innych znaczne ułatwienie.

A co dalej? Ogólnie to narazie zapowiada się dobrze. Mam tylko nadzieję, że poprawią trochę czcionkę, bo ta się trochę zamazuje. Nie wiem, może tak jest u mnie, nie wiem jak u innych.

Screenów nie zamieszczam, bo zrobili to już inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z drogami jest problem :) sa malo widoczne :) ale to na pewno zostanie poprawione :)

za to kamiennej drogi nie sposob przeoczyc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z kamienną się zgodzę, bardzo dobrze jest widoczna. Z tą zwykłą też nie zauważyłem problemu na terenie trawiastym. Gorzej z pustynnym. Tam jest już większy problem.

I jeszcze jedna rzecz o której zapomniałem ;) Dobrze jest to zrobione, że osadnicy mają tak jak w orygnale różne postury. Ale też teraz mają różne kolory włosów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i zachowania tez :) i ten slodki osiolek :) lexzka sie w oku kreci ze tak teraz settlersi wygladaja :) na pewno bede mial ta gre w swojej kolekcji :)

ciekawi mnie czy bedzie mozliwosc grania w dwie osoby na jednym kompie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PolishWerewolf: Dobre dosc IMO podsumowanie ale do 2 punktow sie przyczepie.
1. Basniowa grafika wcale nie oznacza tego ze gra jest nieprzejrzysta i tu nie chodzi o to czy ci sie podoba. Pierwsza czesc gry miala bardziej basniowa grafike a wszystko bylo ladne, zreszta stara dwojka tez byla dosc przejrzysta. (Tak czy inaczej to jak dla mnie moze byc :))
2. Nie pamietam jak to bylo w starych S2 bo gralem bardziej w 1 ale nawet w pierwszej czesci byly takie opcje jak wymiana zolniezy w straznicach na lepszych, nie sadze aby komukolwiek ulatwil gre brak tej opcji -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Dla mnie ta baśniowa grafika jest nieczytelna. Wszystko mi się zlewa na ekranie. A mam detale ustawione na max. Gra chodzi bez ścinki, co coś w końcu świadczy o moim sprzęcie. Jednak mimo wszystko swojego zdania o grafice nie zmienię, chyba że w pełnej wersji zostanie ona poprawiona. Wiem, żę w II była też baśniowa. Jednak była ona w pełni czytelna.

2. Wymiana na lepszych? Nie pamiętam aby taka była opcja ani w I ani w II. A w obie grałem trochę czasu. Była tylko możliwość awansu za monety. A mi chodziło o te opcje, w których się ustawia ilość garnizonu na granicach, w centrum, w pobliżu wroga. Takie opcje są obecnie. No i ilość obrońców na atakujacych. A w S II była jeszcze możlwość dowolnego ustawiania wychodzących, obsady kwatery głównej, siły obrony, itd. Tam było tych opcji znacznie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lechu2005: Gralem w K&M. To dosc dobra gra i zrobiona prawdopodobnie na podstawie settlersow. To co wymieniles jest w Settlersach, wktorych wcale nie ma stworkow z kosmosu (ja nie rozumiem o co chodzi z tymi stworkami). W K&M fajna jest strategiczna walka, ale wojny w Settlersach tez mi sie podobaja, co kto lubi. IMO Settlersi maja lepszy klimat (przyjemnie ogladac prace twoich settlersow).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byla opcja wymiany na lepszych, wszyscy slabi wychodzili a z zamku szli ci najlepsi, przynajmniej w 1 tak bylo na 100%. Obsada kwatery glownej jest takze tutaj. Wiecej nie moge powiedziec bo tu nawet sie nie bawilem zolniezykami bo nie znalazlem przeciwnika przez te 90min ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecierz o to mi chodzi ze nie basniowa grafika jest problemem tylko przejrzystosc. To 2 rozne rzeczy. Po prostu zrobili nieprzejrzysta grafike, nie pisze ze jest zle przez basniowa grafike.

Byla opcja wymiany na lepszych, wszyscy slabi wychodzili a z zamku szli ci najlepsi, przynajmniej w 1 tak bylo na 100%. Obsada kwatery glownej jest takze tutaj. Wiecej nie moge powiedziec bo tu nawet sie nie bawilem zolniezykami bo nie znalazlem przeciwnika przez te 90min ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłeś? A ja go zdołałem pokonać ;) Te 90 minut spokojnie wystarczyło, miałem jeszcze 5 minut zapasu jak zajmowałem jego kwaterę główną.

Tutaj niestety nie ma takiej opcji jak podmiana żołnierzy. Jak już mówiłem, jest tylko opcja wzmocnienia ich za pieniądze. O czym zresztą wspomniał też już Morthi ;)

I taka prośba. Używaj opcji "odpowiedz", przynajmniej widać do kogo się zwracasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 13:21, misioo napisał:

> Mam orginalna 2 czesc i nigdy nawet w nia nie gralem,nie podoba mi sie ta gra,jedynie
5 czesc
> dla mnie byla fajna bo odbiegala od reszty,a tak biegaja jakies ludki pokroju lemingsuw
i wyglada
> to jak gra dla 10 latka..

Tylko że to własnie piątka była dla dziesięciolatków...



Jak dla ciebie 5 czesc ma wyglad bajki to gratuluje.Moze i byla kolorwa ale postacie wygladaly normalnie a w pozostalych czesciach setlersa postacie nawet nie rpzypominaja ludzi tylko lemingsy za czasow atari i amigi -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 21:53, globbi napisał:

(ciach) tu nawet sie nie bawilem zolniezykami bo nie znalazlem przeciwnika przez te 90min ;/


Przeciwnik znajduje się na południowym zachodzie :) daleko za pustynią ;D
Ja grałem dwa razy raz mi zabrakło trzech minut do pokonania wroga, ale za drugim razem co tu mówić mniej budowałem niepotrzebnych budynków szybciej na wroga nacierałem :P(Zamiast masła miecz !-moje słowa ;)
Mi się podoba ta bajkowa grafika - ma tyle w sobie serca nawet mojemu młodszemu bratu się spodobała ta gra! :)
Teraz wszystkie gry leżą na półce i tylko w to gramy :P, szkoda, że nie ma w demo opcji na dwie myszki :/

A teraz co do Knights And Merchants - Tu uważam, że gra jest za bardzo podobna do Settlersów w dodatku bardzo mało w nią gra ludzi przez internet dlatego nie podbiła mojego strategicznego serca ;)
Cóż jedno jedyne czego mi brak w Settlers II to swoboda ruchu :) Bardzo lubię sobie zrobić złodzieja/zwiadowcę i nim trochę pobiegać w prawo/lewo, a tu jesteśmy zmuszeni liczyć tylko na osadników, ale mimo wszystko i tak polubiłem tą grę i mam nadzieję, że doczekamy się Settlersów III w 3D :)

Co tu możemy napisać, a już wiem! ;D
Hej pracownicy CDPROJEKTU! Tak właśnie do Was mowa...;) zaktualizujcie plan wydawniczy w, którym możecie spokojnie wpisać tak:
dalej w 2006 roku PC The Settlers II Nowa Generacja w całości po Polsku cena 59,90 zł xD
No może z ceną przesadziłem ;) Ale nawet miło będzie to zobaczyć, że macie takie plany! :) a w miejscu ceny po prostu "-" i już :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 22:28, Gosu napisał:

> Tylko że to własnie piątka była dla dziesięciolatków...

Jak dla ciebie 5 czesc ma wyglad bajki to gratuluje.Moze i byla kolorwa ale postacie wygladaly
normalnie a w pozostalych czesciach setlersa postacie nawet nie rpzypominaja ludzi tylko lemingsy
za czasow atari i amigi -.-


Nie o wygląd tutaj chodzi, a o rozgwywkę, w tym elemencie wszystkie settlersy biją piątke na głowę, nawet średniawa czwórka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
Gra sie swietnei po zmienieniu jezyka na angielski jest juz dla mnie zrozumiala ;p

minusy:
- kamera, woalbym aby mozna bylo prawym przyciskiem myszy przesowac mape a nie obracac kamere, mam nadzieje z to poprawia lub dodadza

limit czasowy, szakoda swietne demko ale jak dla mnie 90 min to za malo lubie odkryc cala mape poogladac i cieszyc sie gra...wg mnie chory pomysl z tym limitem...;(

Plusy
- cala reszta


moze ktos gdzies wyszpera na sieci info jak sie tego limitu pozbyc....ja poki co nic nie znalazlem

Kupie na 100% o ile wyda to CDP, poprostu pozycja MUST HAVE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 14:29, misioo napisał:

Nie o wygląd tutaj chodzi, a o rozgwywkę, w tym elemencie wszystkie settlersy biją piątke na
głowę, nawet średniawa czwórka.


Kwestia gustu mnie tam razily wygladem te czesci to raz a rozgrywka nie byla niczym nadzwyczajnym...wystarczylo narobac wojska i po sprawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość dla tych ktorym sie demko podoba ale denerwuje limit czasowy
Niemieccy fani wymyslili sposob jak sie pozbyc limitu... hehe na oficjalnym forum jest link
do pliczku ktory trezba podmienic w katalogu z gra

ale kilka warunkow musi byc spelnionych

1. gra musi byc zainstalowana w kat c:\Die Siedler 2 - Die nächste Generation - Demoversion
2. nie ma znaczenia czy bedzie jezyk niemiecki czy zmieniony na angielski
3. pliczek zamieniamy w kat C:\Die Siedler 2 - Die nächste Generation - Demoversion\bin

Sprawdzilem i dziala, licznik z czasem jest odlicza od 90 min do 0 , a potem jest czas na minusie..
graklem ponad 4 godzinki i wszystko ok


poniewaz nie za bardzo wiem czy moderatorzy sie nie doczepia jak zamieszcze link do pliczku
podam link do forum oficjalnego
http://forums-de.ubi.com/eve/forums/a/tpc/f/1601038224/m/6131030064

milej zabawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować