Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pamięć konsol nowej generacji może być łatwo zapełniona, ostrzega Crytek

73 postów w tym temacie

> Zawsze będą narzekać, że mało. W przypadku Xboxa 360 mieli niecałe 512mb a i tak wyszło
> np calkiem dobre GTA V. W Xbox One odejmując 3 GB dla systemu i tak zostaje na gry 5GB
> ramu. To jak ma się 512mb z X360 do tych 5GB w Xbox One? Nagle za mało? Po prostu nikomu
> nie chce się optymalizować i najlepiej od razu dać 16GB a za 2 lata powiedzą, że mało.
>

Dokładnie :) w następnej generacją zainstalują 16 GB to i tak będzie mówione że mało :)

Pamiętam gry z samego początku poprzedniej generacji, a te które wychodzą obecnie, widać ogromną różnicę np. Forza Horizon. Teraz patrzę na te gry z nowej generacji i muszę powiedzieć że świetnie się prezentują, a co dopiero będzie za 2, 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2014 o 21:24, PEEPer napisał:

I depresyjnie siegasz po słupki sprzedaży jako ostatnią linię obrony.

Doświadczenia wskazują, że to optymalizacje, architektura itd. są oznakami depresji ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2014 o 21:24, PEEPer napisał:

Ta wypowiedź brzmi jakbyś nie miał już żadnych argumentów na obronę konsol jeśli chodzi
o optymalizacje, architekture, exy Itp. I depresyjnie siegasz po słupki sprzedaży jako
ostatnią linię obrony.

Dreamcast miał fantastyczne exy, rewolucyjne rozwiązania i był powszechnie chwalony. Ale się nie sprzedawał, więc padł po półtorej roku. To słupki sprzedaży decydują, w jakim kierunku pójdzie generacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Dreamcast miał fantastyczne exy, rewolucyjne rozwiązania i był powszechnie chwalony.
> Ale się nie sprzedawał, więc padł po półtorej roku. To słupki sprzedaży decydują, w jakim
> kierunku pójdzie generacja.

Czyli nawet konsolowiec zgadza się co do tego że ta generacja żadną rewolucją nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2014 o 21:24, Eternal101 napisał:

P.S Tak muszę,
GDZIE JEST DOWÓD AOPE !?


Skoro już zostałem wywołany do tablicy przez trolla spamującego znowu nie na temat.

Ja też musze, dwie rzeczy - raz, zgłosić cię za kolejną prowokację, pisanie nie na temat, wzniecanie wojenek i ogólny brak ogarnięcia. Dwa - spokojnie. To, ze pokasowałeś dane z różnych stron nic nie zmieni. Co więcej - ściskaj poślady, bo będziesz miał bardzo, bardzo interesująco-upokarzającą jazdę na własne życzenie, cierpliwości :D I nie odpisuj, bo i tak twojego prowokacyjnego bełkotu nie będę czytał.

Co do komentarza Cryteka - stwrerdzili, że niedługo może być za mało pamięci. Normalna sprawa. Nie wiem po co te emocje u co niektórych. Taka niezdrowa ekscytacja sprawami oczywistymi? Pff.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2014 o 22:01, aope napisał:

Skoro już zostałem wywołany do tablicy przez trolla spamującego znowu nie na temat.
Ja też musze, dwie rzeczy - raz, zgłosić cię za kolejną prowokację, pisanie nie na temat,
wzniecanie wojenek i ogólny brak ogarnięcia. Dwa - spokojnie. To, ze pokasowałeś dane
z różnych stron nic nie zmieni. Co więcej - ściskaj poślady, bo będziesz miał bardzo,
bardzo interesująco-upokarzającą jazdę na własne życzenie, cierpliwości :D I nie odpisuj,
bo i tak twojego prowokacyjnego bełkotu nie będę czytał.

Nic nie kasowałem mój kolego :), a ty zapewne dowodów nie masz i nie będziesz miał ale nie chcesz się przyznać... Jakie to smutne osoba pouczające mnie żebym dawał dowody sama ich nie ma, hipokryzja rozkwita. P.S. Nie będziesz czytal bełkotu? Ja twój jakoś czytam i się nie skarżę :).

Co do odpowiedzi twojej na wypowiedź cryteka, stąd emocje że ta generacja ma niecały rok a już są prawie ostatnie soki wyciskane z niej, do tego już zapowiadają że nawet te 8GB pamieci będzie za mało, faktycznie nie ma sie czym ekscytować... No w sumie ekscytować nie ma sie czym, raczej załamać ręce i płakać :).

Dariusvictour Na PC nawet 4 pełnych GB ramu nie wykorzystują, i pełnej mocy grafiki pokroju GTX 560 a wyglądają dużo lepiej i działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego w czasach pewnej stagnacji w rozwoju branży, zastoju na rynku CPU i GPU(trudno już zejść na niższy proces technologiczny) oni maja problem.
Trzeba było wrzucić 16GB DDR5 i nieco lepsze bebechy i sprzedawać sprzęt za 200$ więcej ale sprzęt, który wystarczył by na dłużej.
PS4 mogło kosztować tyle co PS3 w momencie premiery ale mieć podzespoły pozwalające na 1080p i 60FPS we wszystkich nowych grach oraz, wraz z rozwojem grafiki, ewentualne zejścia na 30FPS co powinno być w pewnym stopniu niwelowane przez zapoznanie ze sprzętem i sztuczki optymalizacyjne najlepszych deweloperów. A tak polecieli po kosztach i już na początku generacji są spięcia i krzyki, że nowa generacja to słabeusz. Mi osobiście to nie przeszkadza. Dopóki rozgrywka jest płynna 720p w TV z dobrym upscalingiem siedząc 3-4m od ekranu daje radę i różnice pomiędzy 1080p i 720p się zacierają. Zwłaszcza że na PS4 dużo gier jest w 1080p i niektóre pomiędzy czyli jakieś 900p(jak się nie myle BF4 i AC4, jeśli się myle poprawcie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2014 o 23:02, kris090 napisał:

Trzeba było wrzucić 16GB DDR5 i nieco lepsze bebechy i sprzedawać sprzęt za 200$ więcej
ale sprzęt, który wystarczył by na dłużej.

Tylko kto by to kupił wtedy.

Dnia 19.05.2014 o 23:02, kris090 napisał:

PS4 mogło kosztować tyle co PS3 w momencie premiery

Wtedy Sony dopłacało do PS3 i to był bardzo zły biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No cóż wreszcie ktoś powiedział w twarz konsolą prawdę o ich konsolach, dziękuje Crytek
> :d.
Crytek narzeka na wszystko tak było jest i będzie :D a ta ich prawda jest już tak znana że za co by się nie zabrali będzie zawsze źle. 25GB by dostali to by coś innego wykminili hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia, że konsole nie zaoferowały tym razem dużego przeskoku, bo za kilka lat będziemy już grać w chmurze i kolejna generacja nie będzie potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wtedy Sony dopłacało do PS3 i to był bardzo zły biznes.
Gdyby XBOX ONE kosztował tyle samo albo więcej to Sony by nie dopłacało.
A dopłacali bo przespali premierę PS3 o rok, włożyli świetne podzespoły tylko Xbox był dużo tańszy, już dawno był na rynku, miał bibliotekę gier, a PS3 było dużo droższym sprzętem, na którym nie było przez pewien czas w co grać więc nie dziwne, że nikt nie kupował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2014 o 21:24, Eternal101 napisał:

Henrar Hahahahahahahahahahahaha (tylko tyle mogę napisać ). Cytek zjechał NG to
bronisz się sprzedażą która i tak nie dorasta do pięt sprzedaży PC''tów :D.

Sprzedaż PC a sprzedaż PC do grania to dwie różne sprawy. To raz.
Dwa, sprzedaż gier AAA na PC a sprzedaż gier AAA na konsole to dwie różne sprawy. Nie bez przyczyny twojego ukochanego GTAV na PCtach nie ma :>
Trzy, gdyby na PCtach Crytek tak zarabiał, to Ryse byłby na PC a nie na Xboksa a Crysis nigdy by na konsole nie wyszedł :>

Spoiler

emotikony i ich ilość zamierzona

Dnia 19.05.2014 o 21:24, Eternal101 napisał:

P.S Tak muszę,
GDZIE JEST DOWÓD AOPE !?

Powiedz mi, freak_manie, jak to się stało, że numer GG i niby-nie-twoje konto na Google Plus nagle mają ten sam avatar a imię nagle zniknęło :> spokojnie, webcache Google zapamiętał, moje screeny też. Post zgłoszony do moderacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na tytuł Newsa, liczbę komentarzy, czytam treść newsa i już nawet nie muszę zaglądać w komentarze, żeby wiedzieć, że pierwsze na co się natknę to bullshit w wykonaniu kilku użytkowników. A nie zaraz. Jednego. Z pewnym dreszczykiem emocji scrolluje lekko na dół. I już widzę nawet nie muszę patrzeć na nick,avatar, tytuł, bo tak prostackiego stylu pisania po prostu nie da się podrobić. Żeby to jeszcze było coś głupiego, coś co idealnie "rozgłośni" myśli autora, coś po prostu po mnie spłynie i pozwoli się skupić na lekturze ciekawszych można by rzecz, że nawet lepszych komentarzy. Ale nie. Trzeba wylać pseudo-inteligencki bełkot. Bełkot nie poparty absolutnie żadnymi linkami, statystykami, bo jak wszyscy wiemy linki, statystyki, suche fakty oraz wnioski z poprzednich lat powinno się zostawić tej złośliwej i fałszywej części forum - google botom, złym szpiegom i innym złośliwym Henrarom.

/koniec offtopu
(Rozbroję wszystkich obecnych z ripost - ból tyłka, dupy, "hahahahahha", nie masz argumentów, z tym GTA V to wcale nie uciekłem, PC master race)

1." Pamiętam jak oni chwalili moc nowych konsol przed ich premierami, co to miało nie być wreszcie 8GB, FHD, super fizyka, tekstury a jak jest wszyscy widzą."
Linki do tych wypowiedzi. Ja słyszałem tylko o tym jak Nvidia obśmiała swoim Titanem moc nowych konsol(A raczej konsoli - PS4) ,Carmack stwierdził, że tylko skrajni optymiści mogą się łudzić o rewolucję(nie mylić z ewolucją) grafiki, a sam Crytek oświadczył, że na next-genach długo nie zagości gra ładniejsza od Crysis 3. niestety chwilę potem ukazał się wstępny build KZ:SF, który wtedy wyglądał zaledwie jak Crysis 3(jeśli nie gorzej). Chwilę później odbyło się E3, a na nim masa zapowiedzi gier, które wcale nie odstawały od produkcji Cryteka. Następnie konsolę miały swoją premierę i już wtedy ukazał się KZ:SF działający już na nowym buildzie, BF4 oraz Ryse, który imo wyglądał lepiej niż Crysis 3 w wielu aspektach.
2."Co do odpowiedzi twojej na wypowiedź cryteka, stąd emocje że ta generacja ma niecały rok a już są prawie ostatnie soki wyciskane z niej, do tego już zapowiadają że nawet te 8GB pamieci będzie za mało"
No spoko. Tylko tak jest na początku każdej generacji. Crytek nie ma tu nic do gadania, bo stworzył zaledwie 3 gry na poprzednią generację(1 port, 1 nawet spoko gra, 1 fatalnie zoptymalizowana acz niezła gra), które wcale nie pokazały "legendarnej" grafiki, z której słynie Crytek i w porównaniu do exów wcale nie prezentowały się lepiej. Na next-gen zrobili zaś jedną grę, która rzeczywiście wygląda przepięknie. Najwięcej do powiedzenia ma tu Evolution,Bungie, ND, Guerilla, Kojima, 343 I, Sony Santa Monica, bo to oni dostarczali najlepiej wyglądających gier na konsolę i to oni "wyciskali soki". Nie Crytek.
3. "Na PC nawet 4 pełnych GB ramu nie wykorzystują, i pełnej mocy grafiki pokroju GTX 560 a wyglądają dużo lepiej i działają."
To ciekawe, Pokaż mi na swoim komputerze grę, która wygląda lepiej niż KZ:SF. Podpowiem Ci, że nie masz co pisać o Crysis 3, bo ta gra na twojej specyfikacji może chodzić maksymalnie na FHD, High i wahanych 30 FPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro developerzy już teraz narzekają na brak pamięci, to chyba czasy pięknych, szczegółowych tekstur nigdy nie nadejdą -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> >
> Dariusvictour Na PC nawet 4 pełnych GB ramu nie wykorzystują, i pełnej mocy grafiki
> pokroju GTX 560 a wyglądają dużo lepiej i działają.

Co Ty bredzisz? BF4 łyka ramu ponad 6 jak mu się spodoba. Dobry będziesz jak odpalisz też BF4 na ultra przy wygładzaniu krawędzi i będziesz miał stałe 60 fps przy mapie z 64 graczami i karcie pokroju R9 270X. Podejrzewam, że właśnie taki sprzęt posiadasz, jaki wymieniłeś, i teraz farmazony głosisz. Otóż zasmucę Cię. Przy moim 4670K@4GHz, R9 270X i 8 gb ramu muszę często zrezygnować z kilku fajnych efektów (oczywiście mowa o 1080p). Skyrima modowałeś? Tu nie podoła 4GB i Twoja 560. Doczytaj. dokształć się, poprzeglądaj testy, poskładaj komputery i spędź na benchmarkach wiele godzin. Wtedy się wypowiadaj na takie tematy :).
Co do konsoli. Twórcy znajdą jakieś triki. W najprostszych programach, jak się przysiądzie, można znaleźć niepotrzebne operacje, zminimalizować kod i zaoszczędzić pamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał tylko wiedzieć o co się wszyscy kłócą, bo z logicznego punktu widzenia te przekomarzania nie mają kompletnie żadnego sensu. Nawet jakby konsole były słabe, ja się pytam co z tego? Jak komuś się na nich dobrze gra niech sobie gra, konsola jest tańsza, bardziej przystępna dla niektórych, dla innych nie. Jedni będą grać na konsoli inni na PC a jeszcze inni na jednym i drugim i choćby się tutaj pojawiały słupki, argumenty, cytaty czy cholera wie co jeszcze i tak nikt nikogo do swojej racji nie przekona. Całe te wojny to sztuka dla sztuki, brednie wypisywane dla podbudowania ego jednej bądź drugiej strony, a życie toczy się dalej... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować