Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolejna kontrowersyjna reklama Sony

45 postów w tym temacie

Spayki

Sony, a właściwie TBWA\ - agencja reklamowa zajmująca się przygotowywaniem kampanii dla japońskiego koncernu, znana jest z tworzenia materiałów zawierających kontrowersyjne treści. Dość wspomnieć o uderzającym w wartości chrześcijańskie plakacie wydanym z okazji rocznicy PlayStation oraz rzekomo namawiających do samobójstwa billboardach na stacji w Manchesterze. To tylko przykłady z kilku ostatnich miesięcy.

Przeczytaj cały tekst "Kolejna kontrowersyjna reklama Sony" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedzieli co robia...rozglos najwaniejszy,nawet negatywny,szczegolnie taki ktory nie dotyka bezposrednio produktu tylko inne sprawy..

ps.A ta kobieta nawet calkiem fajna ja nie wiem co sie ludzie czepiaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo reklamy bendą o nienawiści do żydów i nie trudno bendzie o III wojne światową... ;P ahhhh te SONY. Czego oni nie zrobią żeby zarobic pare dolarów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze. Sony jest znane z kontrowersyjnych reklam. Ale mają też spokojniejesze, a także takie które mają pchnąć gracza do myślenia - jak ostatnie reklamy w londyńskim metrze. Można było w nim znaleźć plakaty z napisem "TAKE A RUNNING JUMP HERE". Dopiero gdy się podeszło bliżej, mozna było dostrzec logo Sony i PSP, a także - jak zawsze - całą masę koropracyjnych not prawnych :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MI osobiście takie reklamy sie nie podobają,SONY ostatnio grubo przesadza kroczy po cienkiej czerwonej linni i niedługo ta linka peknie i w tedy sie załatwią na dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 23:49, RX-8 napisał:

No i dobrze. Sony jest znane z kontrowersyjnych reklam. Ale mają też spokojniejesze, a także
takie które mają pchnąć gracza do myślenia - jak ostatnie reklamy w londyńskim metrze. Można
było w nim znaleźć plakaty z napisem "TAKE A RUNNING JUMP HERE". Dopiero gdy się podeszło bliżej,
mozna było dostrzec logo Sony i PSP, a także - jak zawsze - całą masę koropracyjnych not prawnych
:P


rzekomo namawiających do samobójstwa billboardach na stacji w Manchesterze - własnie o tej reklamie na stacjach pisałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tłumoki. Wystarczyło by aby zamienic stroje czarnoskórego i białoskurego modela i nie było by problemu. Według mnie ta reklama to podświadoma premedytacja, bo trzeba być na prawdę ograniczonym zeby nie zauważyć tak oczywistych aluzji. Sony podobno lubi kontrowersje - pewno wiadomo że to idealna pożywka dla intelektualnego dna jakim jest duża część społeczeństwa. Ide obejżeć kolejną telenowele jak Madzią zdradza Grzesia z 10 facetem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten bilboard jest raczej niesmaczny, dodatkowo w Holandii, państwie które jako imperium kolonialne miało dość dużo do powiedzenia na temat znęcania się blond panów nad murzynami. Zgadzam się ,że odpowiednie ubrania dałyby wystarczający efekt.

Z "niezaakceptowanych" reklam pamiętam ,że bardzo fajna była reklama X-boxa 360, ta w której ludzie strzelają do siebie z wyimaginowanych giwer. Tamten filmik był kapitalnie zrealizowany, dowcipny, z pomysłem....a to ?? To jest zagranie w stylu Paris Hilton. Bez stylu, byle tylko było o tym głośno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecierz to tylko reklama, a ta kobieta tylko go odpycha. To tak jakby nie wolno było patrzeć pod zbyt dużym kontem na kogoś innej karnacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też macie problemy. nie wiem gdzie ta wasza "kontrowersja". ot reklama taka a nie inna i tyle... a może ja już oślepłem od siedzenia przed ekranem? no za diabła nie widzę gdzie tu kontrowersja :/

a tak btw, to może od razu zarzućmy sony dyskryminację z powodu nie wypuszczenia konsol w kolorze żółtym i czerwonym??
;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiscie niektorzy (jesli to w sposob negatywny odbiora) moga sie burzyc...Ale ja tam ich pieprze i pieprze Sony :D. I tak nigdy nie bede mial PSP ani PlayStation wiec co mi tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować