moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Troszke źle mnie zrozumiałeś. Nie chodzi o to, że śmieje się z tego, że ktoś nie kupuje już piratów, bo takie zachowanie traktuje jako idiotyzm. Śmiać chce mi się z tego, jak widzę te wszystkie historyjki. I nie traktuj mnie jako małolata, bo nim nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto oglądał Dzień dobry TVN??? JA!!
W programie mówili o Viście, można ją kupić na 10-leciu za 50-80 zł, mówili, że gry włożymy płytkę do napędu od razu system zżera itp. to prawda czy odstraszenie od pirackiego oprogramowania??

Co o tym sądzicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>to prawda czy odstraszenie od pirackiego oprogramowania??

a co Cię to tak interesuje??? chesz kupić ;>?? Co do pytania to moim zdaniem może być to prawda.
Mate-94 - i czym tu się chwalić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz, ale samo chwalenie się posiadaniem pirackich kopii gier komputerowych czy programów użytkowych jest naganne. A posiadanie - karalne. Swoją drogą - gdybym twoje wypracowanie ukradł, przepisał i oddał wcześniej jako swoje, dostał za nie 5, to byłoby to OK? Czasem pomyśl zanim coś ukradniesz... Szkoda mi cię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam żadnych pirackich wersji! I co? Jak się chce, to wszystko można. Tylko trzeba chcieć. Nie chcę cię pouczać... Odpowiedz mi tylko na jedno pytanie, OK? Oto ono: Czy dobrze się czujesz okradając innych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kysz. Złodziejom dziękujemy. (Miałam dodać posta, ale niechcący zmodyfikowałam treść, choć też pasuje). Z pozdrówkami, Sol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 12:13, Mate-94 napisał:

To jest napewno odstraszenie!! ja mam wiele piratów gier i programów i wszystkie są dobre !!sie
na tym znam1


Wstydź się kolego, jeszcze się tym chwalisz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 12:38, Laska-z-Polski napisał:

> To jest napewno odstraszenie!! ja mam wiele piratów gier i programów i wszystkie są dobre
!!sie
> na tym znam1

Wstydź się kolego, jeszcze się tym chwalisz!


Ile ty masz lat ,że takimi rzeczami się chwalisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

piractwe jest zle i to nie podlega dyskusji...ale ciekaw jestem ile z was ma oryginalnego windowsa albo offica...normalne ze to jest zle ale skoro programy maja takie astronomiczne ceny to nie dziwie sie ze ludzie staraja sobie radzic...Ci co maja kase tak narzekaja na practwo skora sa tacy bogaci to niech kupia oryginaly wszystkim co chca:P ja nie narzekam na klopoty finansowe dlatego moge sobie pozwolc na oryginaly ale nie kazdy:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 12:22, Mate-94 napisał:

ale samych piratów to ja nie mam !!!ćwierc moich wszystkich płyt to piraty !!

Czy planujesz chociaż, żeby udział piratów wśród Twoich płyt w najbliższym czasie zmalał do zera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy nie warto czasem poczekać, zaoszczędzić trochę pieniędzy i kupić wersję oryginalną? Ja tak robię i przynajmniej mam czyste sumienie... Polecam ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 12:54, LordYoghurt napisał:

A czy nie warto czasem poczekać, zaoszczędzić trochę pieniędzy i kupić wersję oryginalną? Ja
tak robię i przynajmniej mam czyste sumienie... Polecam ten sposób.


ja tak wlasnie robie ale wypowadalem sie w imieniu tych co nie moga sobie pozwolic na kupno oryginalo...a oprogramowanie nie tanieje w znaczym stopniu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 12:48, Mroczny78 napisał:

piractwe jest zle i to nie podlega dyskusji...ale ciekaw jestem ile z was ma oryginalnego
windowsa albo offica...normalne ze to jest zle ale skoro programy maja takie astronomiczne
ceny to nie dziwie sie ze ludzie staraja sobie radzic...Ci co maja kase tak narzekaja na practwo
skora sa tacy bogaci to niech kupia oryginaly wszystkim co chca:P ja nie narzekam na klopoty
finansowe dlatego moge sobie pozwolc na oryginaly ale nie kazdy:p



Kurczę, nie stać mnie na samochód.. Idę na pobliski parking. Ajt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą sobie pozwolić? Jeżeli ktoś był w stanie kupić komputer za 2300 zł, to te 360 zł na oryginalny system operacyjny też może sobie kupić - wystarczy odłożyć. A gry komputerowe? Przecież świetne gry można kupić już za 20 zł w serii eXtra Klasyka Next.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najświętszym człowiekiem jest dla mnie Gauss. Z tego co sie orientuję w Polsce jest jakieś 30 do 40% nielegalnych windowsów. Mamy tu ponad 18k userów. Jest to grupa bardzo reprezentratywna, odchylenie standardowe jest coraz mniejsza ponieważ internet jest coraz tańszy i także ci, których "nie stać" mają swobodny dostęp do tej strony, która nie wymaga udowodnienia jakiegokolwiek zakupu oryginała przy rejestracji. Zatem na forum jest optymistycznie szacujac ok 6000 userów z nielegalnym windowsem. Krzywa rozkładu Gaussa wskazuje bardzo wysokie prawopodobieństwo na to, że tych 6000 userów posiada nie tylko nielegalnego windowsa ale takze innego softu oraz tego, że spośród pozostałych userów, którzy mają oryginalny system znajdzie się sporo takich, którzy mimo to maja nieleglne kopie innych programów i płyt multimedialnych. Bardzo mały odsetek może byc też nieświadomy pewnych przestepstw, których dokonał mimo, że może stanowczo powiedzieć, że nie jest piratem. Mam tu na myśli nieodpowiednie wykorzystywanie licencji open source, łamanie "mniej istotnych" punktów regulaminu licencji np. na grę itd. Krotko mówiąc tak na prawdę to nie ma się co łudzić bardzo ciężko będzie znaleźć jakąś większą grupę ludzi, ktorzy nie maja sobie nic do zarzucenia. Dlatego uważam, że w tym topicu za spam powinno sie uważać kazdego posta wrodzaju "mam same oryginały bla bla bla". Powinien to być topic o takim profilu jak na forum actionum, czyli dyskusja o aspektach prawnych, interpretacjach przepisow itd. Za posty odbiegajace od tego tematu powinny byc po prostu kary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się