moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 10.02.2007 o 10:22, Konrad162 napisał:

Dla mnie zasada jest prosta nie stać mnie na grę/program nie kupuje!!! To nie są towary
niezbędne do przeżycia więc nie muszę ich mieć za wszelką (nawet z nielegalnych źródeł)


Dobrze gada! Polejcie mu! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 10:26, Bartolez napisał:

Heh... To co powiecie o Rosjanach?? ;D Tam to sprzedają piraty i to legalnie! Wiem, bo byłem
raz z tatą na tego typu rynku gdzie sprzedawali "piraty"... Tam to można kupić wszystko pi
to legalnie ^_^


Rosja, to dziwny kraj, w którym wszystko się dzieje i może się wydarzyć. W calę się nie dziwię, że takie piraty są tam legalne. Przecież ich chyba nie da się nawrócić ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 10:28, piotrek-heroes napisał:

Dobrze mówisz, lecz wiele dzieciaków chce mieć gry na które je nie stać więc idą na targ i
kupują...a co .... pirata za 30 zł ( a tak w ogóle po ile piraty kosztują, tak z czystej ciekawości
? ) a wracając to kupują i nieuważnie wkładają do napędu ( przecież zawsze może być wirus,
który rozwali cały nasz system operacyjny ) i prawdopodobnie okazuję się, że gra nie działa
( zapewne 50 % z nich nie działa lub są pomylone gry lub programy )

Ostatniego pirata kupilem chyba 8late temu, wtedy kosztowaly od15-25zl, za 20, 25zl bylo wszystko pieknie z dowozem do domu, przy zamowieniu ilustam gier byla jedna gratis, jak sie okazywalo, ze plyta byla trefna to gosc przyjezdzal jeszcze tego samego, albo nastepnego dnia i wymienial bez gadania. Po tym wiec moge sadzic, ze te gadki, ze gadki, ze 50%ma wirusy, albo cos z nimi nie tak to bajki. Co prawda jak bralem to trudno bylo zalapac wirusa, bo byly to jeszcze gry na psx:), ale logicznym jest, ze ludzie, którzy sprzedaja piraty chca na tym, zarobic, a nie sa jakas zla postacia z filmu z superbohaterami, ktora ma po postu hobby niszczyc swiat. Jak ktos kupi plyty i bedzie padnieta, to nigdy wiecej nie kupi jej u tego goscia, tylko pojdzie do innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 10:28, piotrek-heroes napisał:

Dobrze mówisz, lecz wiele dzieciaków chce mieć gry na które je nie stać więc idą na targ i
kupują

No bo tak jest najprościej. Oni nie maja szacunku dla czyjejś pracy. Po co maja płacic skoro mogą to miec za darmo. Ciekawe co by robili jak by charowali cały dzień a ktoś po prostu olał by ich robote.
...a co .... pirata za 30 zł ( a tak w ogóle po ile piraty kosztują, tak z czystej ciekawości

Dnia 10.02.2007 o 10:28, piotrek-heroes napisał:

? ) a wracając to kupują i nieuważnie wkładają do napędu ( przecież zawsze może być wirus,
który rozwali cały nasz system operacyjny ) i prawdopodobnie okazuję się, że gra nie działa
( zapewne 50 % z nich nie działa lub są pomylone gry lub programy )


U mnie piraty kosztują 15zł. A jak jest jakaś nowsza gra to napewno więcej. To wiem od kolegi bo kupuje.

Zastanawiam się jakie są plusy takiego pirata. Ja znam tylko minusy:
1. Trzeba szukać nieraz craca.
2. Nie zawsze płyta działa.
3. Może się trafic jakiś wirus.
4. Brak jakiej kolwiek gwarancji.
5. Brak pudełka i instrukcji (to może nie aż tak istotne).
Więcej nie przychodzi mi do głowy.
Ja bym wolał dołożyc 5zł do tego 15zł i bym miał gre z XKN. W ładnym pudełku z instrukcją, gwarancją i nie trzeba by było szukać craca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a skąd takie "dzieciaki" mają pieniądze żeby sobie kupić tego pirata? od rodziców a skoro to są pieniądze od opiekunów to może łaskawie zainteresowaliby sie tym co dzieci robią z ICH pieniędzmi..... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a skąd takie "dzieciaki" mają pieniądze żeby sobie kupić tego pirata? od rodziców a skoro to są pieniądze od opiekunów to może łaskawie zainteresowaliby sie tym co dzieci robią z ICH pieniędzmi..... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko:
Znalazłem na YouTube serial "Star Wars Clon Wars" - jest to serial animowany, trwa ok. 10min i chciałbym zamieszczać odcinki tego serialu na moim gramsajcie. W związku z tym nasuwa mi się pytanie: Czy zamieszczenie go na moim sajcie jest piractwem??? Chciałbym to wiedzieć nim go zamieszczę. Proszę tych, którzy się na tym znają o odpowiedź. ;)
Z góry dzięki za pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest piractwem. Jeżeli taki serialek nie jest w Poslce licencjonowany to nie jest to piractwo. A SW:CW nie jest licencjonowany :P Nawet jakby było, a ktoś by to wstawił na YouTube i Ty podajesz link do tego na swoim gramsajcie to też nie było by to piractwem :) Takie prawo...
To samo z sumami kontrolnymi ed2k. Jest wiele polskich serwisów dających dostęp do sum kontrolnych nielegalnych wersji gier/programów/filmów/muzyki i nie można ich za to ukarać :P Bo to nie pliki tylko sumy kontrolne.

BTW, Będąc dzisiaj rano na rynku (po warzywa i owoce...) spojrzałem na piraty i z ciekawości zapytałem o cenę - 5zł za CD, 12zł za DVD. Masakra, ale kto wie czy takie gó**o będzie działać... Ja i tak kolekcjonuję tylko oryginały^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 12:34, Diddle napisał:

To samo z sumami kontrolnymi ed2k. Jest wiele polskich serwisów dających dostęp do sum kontrolnych
nielegalnych wersji gier/programów/filmów/muzyki i nie można ich za to ukarać :P Bo to nie
pliki tylko sumy kontrolne.

Mimo to sum kontrolnych czy tam linków ed2k do wątpliwych plików nie możesz umieszczać bo jest to niezgodne z regulaminem (namawianie do piractwa) i grozi usunięciem gramsajta i/lub zbanowaniem na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie piszę o tym co można na forum a czego nie można. Ja piszę o tym jakie jest polskie prawo i co jest ogólnie dozwolone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 14:36, Diddle napisał:

Ale ja nie piszę o tym co można na forum a czego nie można. Ja piszę o tym jakie jest polskie
prawo i co jest ogólnie dozwolone.

No ale pojawiło się to w kontekście pytania o gramsajty, więc stwierdziłem że ta informacja może się przydać :D
Poza tym, wszystko co napisałeś się zgadza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

yyy to znaczy ze jeden z was jest kobieta/obojnakiem? ciekawe.... zawsze myslalem ze SwenG to mezczyzna :)

ja jednak bym uwazal z zamieszczaniem filmikow chronionych prawem autorskim na swom gramsajcie

btw
jak sie maja romy (gry z automatow) i ich emulatory do piractwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawia mnie sama sprawa rom-ów i emulacji także innych maszyn, domyślam się że jeśli chodzi o maszyny, które już wyginęły-nie są w normalnej sprzedaży, ani same maszyny, ani gry do nich to podejrzewam, że wygląda sprawa tak jak w wypadku abandonów... chyba, ze firma, która ma/przejęla prawo do produktu tego sobie ien życzy. Zastanawia mnie natomiast sprawa z romami na psx... zawsze uwazalem, że są tak samo legalne jak kupione piraty:), czyli eni bardzo, ale stykałem sie juz kilka razy z inf., że dany rom jest legalny, było to w wypadku kilku gier, m.in. ktoś an forum pisał, że z jednej strony można w pełni legalnie sciagnac rom silent hill 1, który na pc nie wyszedl... faktycznie znalazlem kilka gierek na psx, ktore byly legalne...
Niestety jakoś narazie nei mogłem nic znaleźć konkretnego nt. legalnosci tych emulowanych gierek, jak wyglada dokladnie sprawa emulacji, zdaje mi sie, że legalność tego jest raczej wątpliwa, ale skoro sa takei glosne tytuly rozprowadzane niby legalnie, to jak sprawdzic czy to co znajdziemy na necie jest legalne? znalazlem kilka strone (2) tyle, ze sa w jezyku francuskim:) wiec nie wiele mi to daje:) a fajnie bylo by sobie przypomnieć czasy posiadania konsoli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 17:16, morthi napisał:

yyy to znaczy ze jeden z was jest kobieta/obojnakiem? ciekawe.... zawsze myslalem ze SwenG
to mezczyzna :)


o.0 dlaczego?! Dobrze napisałem - oboje.

Dnia 10.02.2007 o 17:16, morthi napisał:

ja jednak bym uwazal z zamieszczaniem filmikow chronionych prawem autorskim na swom gramsajcie


On nie umieszcza filmików na swoim gramsajcie. Tylko odnośnik do niego. Zresztą napisałem iż filmik jest nielicencjonowany, czyli tzw. freeware.

Dnia 10.02.2007 o 17:16, morthi napisał:

btw
jak sie maja romy (gry z automatow) i ich emulatory do piractwa?


Wiem, że romy na gba to piractwo, ale nie wiem jak z atari, itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Emulatory np PSX same w sobie są legalne, piractwem jest dopiero jeśli zawierają bios samej konsoli, co do romów są one nielegalne(chyba że producent stwierdza inaczej). Co romów dla gier z automatów to nie wiem jak jest z licencją :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak się domyślałem, bo po co ktoś miałby kupić konsole i gry na nią, skoro na pc mógłby pograć za darmo, z tego co udało mi się znaleźć to romy są legalne gdy, jest to kopia zapasowa orginału - logiczne, system wyszedł ze sprzedaży (ogólnie podobnie jak przy grach abandonware - nie zacytuje, bo zamknąłem okno i nie che juz po raz 2 szukać tego), albo autor pozwolił na pobieranie. Problem w tym, ze czasami trudno znaleźć info o takich sprawach, choć strona która miałem na myśli raczej nie daje mozliwości w pelni legalnego pobierania - patrząc po tytułach na na różne konsole, bo wątpie by autorzy wszystkich sie zzgodzili, więc już nei musze szukać tłumacza fancuskiego, aby poczytać i przkonać się o tym:)
Może sobei niedługo poczytam dalej, ale brniecie przez kolejne artykuly o piractwie oraz teksty na forum męczą bardzo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chciałem sobie ściągnąć grę Wolfenstein 3D. Jest ona jak zapewne wiecie bardzo stara (1991, jeżeli dobrze pamiętam). Okazało się to niemożliwe, a dlaczego? Ponoć, że gra jest chroniona prawem autorskim i nadal jest w sprzedaży (chyba w Uzbekistanie). Możliwe, że gra nadal jest chroniona licencją ale w sprzedaży na pewno nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 12:11, grand10pelu napisał:

Ostatnio chciałem sobie ściągnąć grę Wolfenstein 3D. Jest ona jak zapewne wiecie bardzo stara
(1991, jeżeli dobrze pamiętam). Okazało się to niemożliwe, a dlaczego? Ponoć, że gra jest chroniona
prawem autorskim i nadal jest w sprzedaży (chyba w Uzbekistanie). Możliwe, że gra nadal jest
chroniona licencją ale w sprzedaży na pewno nie jest.

bzdura. to jest juz shareware. pierwszy wynik po wklepaniu w google:
http://www.instalki.pl/gry/download/strzelanki/Wolfenstein_3D.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się