moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 25.04.2006 o 22:14, Ledoke napisał:

Chyba jednak nie do konca, bo jak kupujesz nowego kompa to dostajesz windowsa bez plytki, a
watpie zeby jesli byloby to karalne nikt przedemna tego nie zglosil ;)

Kto Ci taki kit wciska? Windows w wersji OEM też musi być na nośniku danych (w tym wypadku CD). Płyta jest Twoja, więc sprzedawca ma obowiązek dołączyć ją do zestawu. Co zrobisz, gdy będzie konieczne skorzystanie umieszczonych na niej narzędzi ratunkowych? Oczywiście wszystko przy założeniu, że kupujesz oryginalną wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 22:14, Ledoke napisał:

Tak, patrz bo malymiekki by mi cos za to dal, chyba ze bylaby to dyskietka startowa albo jakis
dyplom ;D


Akurat za wskazanie dystrybutora podejrzewam ,ze byś ten OS spokojnie dostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 22:39, Treant napisał:

Kto Ci taki kit wciska? Windows w wersji OEM też musi być na nośniku danych (w tym wypadku
CD). Płyta jest Twoja, więc sprzedawca ma obowiązek dołączyć ją do zestawu. Co zrobisz, gdy
będzie konieczne skorzystanie umieszczonych na niej narzędzi ratunkowych? Oczywiście wszystko
przy założeniu, że kupujesz oryginalną wersję.


Stwierdzilem to na podstawie tego co mi powiedzial sprzedawca w pewnym sklepie komputerowym w mojej okolicy, na nowe kompy instaluja windowsa ale jak cos sie zepsuje to trzeba jednostke do nich przyniesc i oni ci to naprawia, za odpowiednia zaplata ofkoz ;) Myslalem ze wszystkich sklepach stosuja takie sposoby na latwe zarobienie kasy. Mam plytke OEM z Win ME tylko ze ona byla ''przypisana'' do mojego dysku, a z racji tego ze dysk sie spalil i musialem kupic nowy plytka przestala dzialac.

@Seldon

Heh, moze i tak ale jak ja mam udowodnic ze oni mi windowsa w ten sposob zainstalowali? Przeciez niemam na to zadnego paragonu ani innego dowodu ze takie cos mialo miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 23:13, Ledoke napisał:

> Kto Ci taki kit wciska? Windows w wersji OEM też musi być na nośniku danych (w tym wypadku

> CD). Płyta jest Twoja, więc sprzedawca ma obowiązek dołączyć ją do zestawu. Co zrobisz,
gdy
> będzie konieczne skorzystanie umieszczonych na niej narzędzi ratunkowych? Oczywiście wszystko

> przy założeniu, że kupujesz oryginalną wersję.

Stwierdzilem to na podstawie tego co mi powiedzial sprzedawca w pewnym sklepie komputerowym
w mojej okolicy, na nowe kompy instaluja windowsa ale jak cos sie zepsuje to trzeba jednostke
do nich przyniesc i oni ci to naprawia, za odpowiednia zaplata ofkoz ;) Myslalem ze wszystkich
sklepach stosuja takie sposoby na latwe zarobienie kasy. Mam plytke OEM z Win ME tylko ze ona
byla ''przypisana'' do mojego dysku, a z racji tego ze dysk sie spalil i musialem kupic nowy
plytka przestala dzialac.

@Seldon

Heh, moze i tak ale jak ja mam udowodnic ze oni mi windowsa w ten sposob zainstalowali? Przeciez
niemam na to zadnego paragonu ani innego dowodu ze takie cos mialo miejsce.

kkiedy masz piracki system windows to przy aktualizacji pojawi Ci sie monit - wystarczy kliknac wen i tam masz rozne drogi postepowania. Jedna z nich jest wskazanie sklepu w ktorym zainstalowano Ci system operacyjny.
Masz przeciez fakture na zakup kompa prawda ? Opisujesz cala sytuacje w formularzu zgloszeniowym i heja :D

MS sprawdza doniesienie a Ty mozesz sie cieszyc legalnym systemem dzieki Twojemu wkladowi w walke z piractwem.

Warunki licencji OEM

http://www.microsoft.com/poland/partner/oem/licencjonowanie.mspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2006 o 07:56, morthi napisał:

No właśnie, p*** warunki ;) Przez to musiałem wydać kolejne 360 zł na system. Padła mi płyta główna niestety po okresie gwarancyjnym. Teraz leżą u mnie już dwa oem-y w tym jeden nieużywalny, chyba, że znajdę kogoś z taką samą płytą jak ja miałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2006 o 08:48, SwenG napisał:

> Warunki licencji OEM
>
> http://www.microsoft.com/poland/partner/oem/licencjonowanie.mspx
No właśnie, p*** warunki ;) Przez to musiałem wydać kolejne 360 zł na system. Padła mi płyta
główna niestety po okresie gwarancyjnym. Teraz leżą u mnie już dwa oem-y w tym jeden
nieużywalny, chyba, że znajdę kogoś z taką samą płytą jak ja miałem ;)


to nie chodzi o plyte tylko z tego co widzialem o chipset :) wiec jest szansa ze znajdziesz podobna plyte :) warto sprobowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2006 o 09:27, morthi napisał:

to nie chodzi o plyte tylko z tego co widzialem o chipset :) wiec jest szansa ze znajdziesz
podobna plyte :) warto sprobowac :)

Niestety, płytę już zmieniłem na inną z nowszym chipsetem który obsługuje PCI-E. Znaczy nie niestety ;) Zakręciłem się ;) Dobrze, że zmieniłem płytę, źle, że muszę płacić kolejny raz za windowsa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 18:24, Krzaczek 1 napisał:

A co do Windowsa XP to ja też mam piratka i Service Pack 2 mi działa dobrze!

Piractwa nie popieramy na tym forum i nie propagujemy.
Status -1.
ps. Przy okazji ostatnie Twoich kilkadziesiąt postów, to jednolinijkowy spam. Jak nie masz nic do powiedzenia, to nie mów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2006 o 12:29, Krzaczek 1 napisał:

Że status -1 to się cieszę bo podobają mi się minusowe nazwy :p
A co do spamu to pokaż mi dany text.


moze od razu powinienes zaprosi do siebie BSA ? skoro taki twardy jestes to nic ci nie zrobia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ja coś mówię ,że jestem wielki boss z powodu że mam przegrywanego Wina?!?!?
to ty tak twierdzisz.
A co do statusu to serio bardziej podobają mi się nazwy poniżej zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2006 o 12:42, Krzaczek 1 napisał:

A czy ja coś mówię ,że jestem wielki boss z powodu że mam przegrywanego Wina?!?!?
to ty tak twierdzisz.
A co do statusu to serio bardziej podobają mi się nazwy poniżej zera.

Uważaj, bo jak za bardzo zejdziesz ponizej zera, to możesz już tu nie mieć możliwości powrotu. Nie wiem czego oczekujesz, bana może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Oststnio na allegro licytowałem FEAR http://allegro.pl/item99932920_fear_.html
Licytację wygrałem, a że koleś jest z mojego miasta napisałem do niego na gg żeby się umówic osobiście, mimochodem zapytałem się w jakim stanie jest pudełko....a on mi mówi że gra jest przegrywana! Napisałem mu że sprawę zgłaszam allegro i wystawiam nega. Zwyzywał mnie od palantów....po czym godzine później napisał że grę odda mi za 5 zł bylebym mu nega nie wystawiał....ludzie są bezczelni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2006 o 12:59, Minsc i Boo napisał:

Witam! Oststnio na allegro licytowałem FEAR http://allegro.pl/item99932920_fear_.html
Licytację wygrałem, a że koleś jest z mojego miasta napisałem do niego na gg żeby się umówic
osobiście, mimochodem zapytałem się w jakim stanie jest pudełko....a on mi mówi że gra jest
przegrywana! Napisałem mu że sprawę zgłaszam allegro i wystawiam nega. Zwyzywał mnie od palantów....po
czym godzine później napisał że grę odda mi za 5 zł bylebym mu nega nie wystawiał....ludzie
są bezczelni


niestety :/

ja bym tam i tak zglosil sprawe i wystawil negatywa :) chyba ze Ci szkoda swojego konta i boisz sie ze wystawi tez Ci negatywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2006 o 13:15, morthi napisał:

ja bym tam i tak zglosil sprawe i wystawil negatywa :) chyba ze Ci szkoda swojego konta i boisz
sie ze wystawi tez Ci negatywa


Chyba wystawię nega...jemu ten neg bardziej zaszkodzi niż mi(jak mi wystawi). Czekam jeszcze na odpowiedź z allegro...ciekaw jestem co mają do powiedzenia w tej sprawie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2006 o 13:21, Minsc i Boo napisał:


> ja bym tam i tak zglosil sprawe i wystawil negatywa :) chyba ze Ci szkoda swojego konta
i boisz
> sie ze wystawi tez Ci negatywa

Chyba wystawię nega...jemu ten neg bardziej zaszkodzi niż mi(jak mi wystawi). Czekam jeszcze
na odpowiedź z allegro...ciekaw jestem co mają do powiedzenia w tej sprawie....


dobrze ze kasy nie wplaciles :) co allegropowie? najprawdopodobniej zgodnie z regulaminem - dadza punkt karny a moze nawet zablokuja konto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2006 o 13:24, morthi napisał:

dobrze ze kasy nie wplaciles :) co allegropowie? najprawdopodobniej zgodnie z regulaminem
- dadza punkt karny a moze nawet zablokuja konto :)


Tylko się koleś sianem moze wykręcić.Powie że gra oryginalna tylko ja nie chciałem kupic. Żadnego dowodu nie mam bo maila mi nie wysyłał. Jedyne dowody jakie mam do zapis rozmowy na gg i smsy od niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2006 o 13:27, Minsc i Boo napisał:


> dobrze ze kasy nie wplaciles :) co allegropowie? najprawdopodobniej zgodnie z regulaminem

> - dadza punkt karny a moze nawet zablokuja konto :)

Tylko się koleś sianem moze wykręcić.Powie że gra oryginalna tylko ja nie chciałem kupic. Żadnego
dowodu nie mam bo maila mi nie wysyłał. Jedyne dowody jakie mam do zapis rozmowy na gg i smsy
od niego


do sa wystarczajace dowody :)

rozwod mozna dostac dzieki smsom :) czy mailom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko dla ludzi w temacie: jeśli pożyczę grę (orginalną) od kumpla, pogram w nią i oddam - to czy to jest legalne? Na mój gust tak, ale chce poznac wasze zdanie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się