moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Mam pytanie, nie wiem czy już było ale... czy jak kupie steam key czy jak to sie nazywa do jakiejś gry żeby sobie ją zarejestrować na steam, to czy to jest legalne? Pełno widzę takich akcji choćby na allegro gdzie gra jest dzięki temu 3x tańsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 09:28, konrad_t5 napisał:

Mam pytanie, nie wiem czy już było ale... czy jak kupie steam key czy jak to sie nazywa
do jakiejś gry żeby sobie ją zarejestrować na steam, to czy to jest legalne? Pełno widzę
takich akcji choćby na allegro gdzie gra jest dzięki temu 3x tańsza.


Kupowanie keyi jest w 100% legalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 09:47, Dartitwo napisał:

> Mam pytanie, nie wiem czy już było ale... czy jak kupie steam key czy jak to sie
nazywa
> do jakiejś gry żeby sobie ją zarejestrować na steam, to czy to jest legalne? Pełno
widzę
> takich akcji choćby na allegro gdzie gra jest dzięki temu 3x tańsza.

Kupowanie keyi jest w 100% legalne


ok, dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 23:56, Hubi_Koshi napisał:

Eeee, ja rozumiem walkę z Piractwem i takie tam, ale...
http://nt.interia.pl/internet/cyberkultura/news/gigantyczna-kara-za-24-piosenki,1325981,62
Czy komuś się tam aby od chciwości w łebku nie poprzewracało ?? Prawie 2 Mln Dolarów
za udostępnienie 24 piosenek ??

Dobrze, wszystko dla prewencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko. Zawsze zazdrościłem posiadaczom konsol jednej gry, a dokładnie Dragon Ball Z Budokai Tenkaichi 3. Jednak nie jestem na tyle szalony by dla jednej gry kupować konsolkę :P choć może nie są zbyt drogie, znając mnie pograłbym trochę i konsola poszłaby w odstawkę. No ale do rzeczy - wyczytałem ostatnio, że powstał jakiś dobry emulator do gier z PS2. No i tu właśnie moje pytanko: czy jeżeli zaopatrzę się w grę z PS2, zrobię sobie jej obraz ISO i będę następnie emulował go na kompie, czy to w jakiś sposób będzie łamało prawo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 11:44, Mateuszencjowaty napisał:

Chyba, że same emulatory są nielegalne


Co wcale nie jest takie oczywiste. Pamiętam jak swego czasu (a może nadal tak jest) taki problem był z emulatorami Amigi. Same emulatory były legalne, ale żeby je odpalić musiałeś mieć zrzut kości ROM w pliku (tzw. KickStart). A te już były nielegalne, o ile nie miałeś własnej Amigi w domu (a przynajmniej takiej kości). No ale po co wtedy był potrzebny emulator. Robiło się błędne koło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 11:35, ArkStorm napisał:

A ja mam takie pytanko. Zawsze zazdrościłem posiadaczom konsol jednej gry, a dokładnie
Dragon Ball Z Budokai Tenkaichi 3. Jednak nie jestem na tyle szalony by dla jednej gry
kupować konsolkę :P choć może nie są zbyt drogie, znając mnie pograłbym trochę i konsola
poszłaby w odstawkę. No ale do rzeczy - wyczytałem ostatnio, że powstał jakiś dobry emulator
do gier z PS2. No i tu właśnie moje pytanko: czy jeżeli zaopatrzę się w grę z PS2, zrobię
sobie jej obraz ISO i będę następnie emulował go na kompie, czy to w jakiś sposób będzie
łamało prawo?


daj spokój, zrób obraz emuluj i graj ...nie oglądaj się na bzdury wypisywane po sieci. masz oryginała? masz, masz prawo zrobić kopie? masz. i tyle cie powinno interesować. a kretyńskie licencje sprzeczne z prawem polskim cię nie obowiązują.
pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz płytkę oryginalną, to zapewne nie będziesz musiał robić obrazu płyty (przynajmniej na ePSXe można było odpalać całą płytę). A takie rozwiązanie jest i tak w połowie legalne, bo sama gra będzie legalna, sam emulator też, tylko emulator potrzebuje BIOSu, którego Sony nie "uwolniło" więc ściąganie go jest nielegalne (przynajmniej tak to wyglądało na chwilę, gdy ostatnio sam się interesowałem emulacją na PSX)... co prawda ja mam na ten temat swoją własną opinię i radę, ale to jest ona niezgodna z zasadami forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do pewnej strony. Znalazłem stronę na której są wrzucane filmy. Niektóre są całkiem nowe. np. Anioły i demony. i mam pytanie, czy te filmy są tam legalnie wrzucone czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 21:05, Gregwil napisał:

mam pytanie co do pewnej strony. Znalazłem stronę na której są wrzucane filmy. Niektóre
są całkiem nowe. np. Anioły i demony. i mam pytanie, czy te filmy są tam legalnie wrzucone
czy nie?

Jeśli możesz ściągać, lub oglądać ot tak sobie za darmo, a w dodatku użytkownicy to wrzucali, to można z 99,999999% prawdopodobieństwem powiedzieć, że wszystko tam zostało wrzucone nielegalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 21:05, Gregwil napisał:

mam pytanie co do pewnej strony. Znalazłem stronę na której są wrzucane filmy. Niektóre
są całkiem nowe. np. Anioły i demony. i mam pytanie, czy te filmy są tam legalnie wrzucone
czy nie?


A mówiąc prościej...
Od kiedy film, który nie jest jeszcze wydany na DVD czy Blue Ray, ma być legalnym do zassania w internecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 21:19, kordzio1 napisał:

> mam pytanie co do pewnej strony. Znalazłem stronę na której są wrzucane filmy. Niektóre

> są całkiem nowe. np. Anioły i demony. i mam pytanie, czy te filmy są tam legalnie
wrzucone
> czy nie?
Jeśli możesz ściągać, lub oglądać ot tak sobie za darmo, a w dodatku użytkownicy to wrzucali,
to można z 99,999999% prawdopodobieństwem powiedzieć, że wszystko tam zostało wrzucone
nielegalnie

Aha, czyli jest tak jak myślałem. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 21:05, Gregwil napisał:

mam pytanie co do pewnej strony. Znalazłem stronę na której są wrzucane filmy. Niektóre
są całkiem nowe. np. Anioły i demony. i mam pytanie, czy te filmy są tam legalnie wrzucone
czy nie?


Jeśli strona jest powszechnie dostępna to filmy są udostępniane nielegalnie, ale już polskie prawo nie zabrani aich pobierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 21:39, Nufiko napisał:

> mam pytanie co do pewnej strony. Znalazłem stronę na której są wrzucane filmy. Niektóre

> są całkiem nowe. np. Anioły i demony. i mam pytanie, czy te filmy są tam legalnie
wrzucone
> czy nie?

Jeśli strona jest powszechnie dostępna to filmy są udostępniane nielegalnie, ale już
polskie prawo nie zabrani aich pobierać.

Z tego co mi się wydaje to jest powszechnie dostępna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,6785308,Dzwonia_dzwonki__plac_tantiemy.html
Na szczęście dla głodujących artystów mamy organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi! hurra.
Niedługo zapewne przyssają się do producentów maszynek do golenia (bo jak wiemy, wiele osób śpiewa przy goleniu i moga to usłyszeć inni ludzie- jak nic publiczne odtworzenie), samochodów (w końcu słuchając radia w samochodzie, istnieje szansa że ktoś przechodzi obok samochodu i może usłyszeć - nie wspominając już o głośnym słuchaniu), aparatów słuchowych - bo w końcu dzięki nim głuchoniemi mogą usłyszeć takie publiczne odtworzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pernia prosze Cie a co ja moge jeszcze zrobic ze samym kupionym org cd-keyem ,sklep dobrze wie co robi i dobrze wiemy jakie wykorzystanie maja te keje.Poprosze o jakis dowod ze jest to nie legalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 11:03, kordzio1 napisał:


:D

Jedna tylko uwaga do twojego komentarza...
Organizacje tego typu nie są za artystami, a za wydawcami muzyki owych artystów.
Zaledwie promil pieniędzy z tantiemów trafia bezpośrednio do artystów, bowiem większość trafia do opasłych szubrawców z owych organizacji oraz szefostwa wytwórni.

Owe bydło powinno w końcu zostać wysłane na Jowisza co najmniej i nie wiem czemu ktoś jeszcze tego nie zrobił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się