Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Dragon Age: Inquisition

932 postów w tym temacie

Dnia 22.11.2014 o 04:10, Zgreed66 napisał:

Heretyk ;p

Zawsze byłem za magami. ;d

Dnia 22.11.2014 o 04:10, Zgreed66 napisał:

Spoiler

Bal

już robiłeś? :P

Nie, byłem już zbyt zmęczony. Poza tym o ile dobrze kojarzę, nie mam odpowiedniego levela. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2014 o 09:46, davis87 napisał:

1. Gram męźczyzną, a w dialogch zwracają sie do mnie w rodzaju żeńskim

Nie mam.

Dnia 22.11.2014 o 09:46, davis87 napisał:

2. wszystkim świeca sie włosy jak by były z plastiku i nie da sie na to patrzeć

Nie mam.

Dnia 22.11.2014 o 09:46, davis87 napisał:

3. przycinają sie filmiki

Rozwiązanie podane parę postów wyżej, dodaj -GameTime.MaxSimFps 60 -GameTime.ForceSimRate 60+ do skrótu gry/właściwości w Origin aby odblokować limit klatek w cutscenkach

Dnia 22.11.2014 o 09:46, davis87 napisał:

4. dublują się dialogi w filmikach

Nie mam.

Dnia 22.11.2014 o 09:46, davis87 napisał:

5. gra gubi tekstury co jakis czas

Nie mam.


Wydaje mi się, że wina jest po twojej stronie. Próbowałeś zrobić nową postać? Nadal zwracają się jak do laski?
Oprócz sterowników, które powinieneś sam zaktualizować, a nie że na tobie wymogła gra, zaktualizowałeś całość oprogramowania komputera? Odnoszę wrażenie, że mogło ci to umknąć. Oczywiście klasycznie - ostatecznie - reinstall/format :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały pic PrecisionX polega na tym, że obniżasz temperaturę stopniowo, co za tym idzie nie generujesz idiotycznej sytuacji która występuje na domyślnych ustawieniach GFów.
Karty zielonych są w sofcie zaprogramowane od lat w iście debilny sposób, tj między progiem temperatur 40-75 stopni [w niektórych modelach 40-79] wiatrak kręci się na domyślnych 40%, gdy temperatura skacze o 1-2 stopnie ponad próg [czyli 76+, 81+] wiatrak przekręca się na 100%.
Generuje hałas, skraca żywotność samej karty bo przez 90% czasu operuje ona w zawyżonej temperaturze, działa stosunkowo niezdrowo dla samej turbiny wiatraka bo ta skacze gwałtownie z obrotów 40 na 100.

W PrecisionX ustawiasz sobie standardowe progi tj np jak u mnie 0-40 stopni 40% wiatraka a potem kolejno 50-50/60-60/70-70/80-80/90-100.
Efekt jest taki, że raz - karta ma zdrowsze środowisko pracy, dwa nie generuje irytującego przeskoku w hałasie, tylko pracuje relatywnie cicho bo przeważnie na obrotach 60-70.

P.S.
Progi nie sa sztywne, sa ustawione pod konkretną wartość ale mają włączoną dynamikę, efekt jest taki, że temperatura idąc np na 73 stopnie powoduje przykręcenie wiatraka na 73%. Zmniejsza to tez obciążenie na turbinę wiatraka [choć akurat to dosyć marginalny plus, bo te mechanizmy mają wyjątkowo długą żywotność]

Ale nie, że cie tu nawracam na wiarę :)
Tak tylko rzuciłem swoje 3 grosze "off topu", który już niniejszym kończę żeby nie zaśmiecać wątku ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2014 o 10:24, davis87 napisał:

chyba zrozumiałeś, że chodziło mi o to, czy wyjdą kolejne błędy

Tia, a pomyślałeś o tym jakiego rodzaju masz "bugi" i wcale nie oznacza to, że wystąpią kolejne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do DLC Płomień Inkwizycji powinien być jakiś dodatkowy kod ? coś nie widzę w grze bonusowego wyposażenia, zakup cyfrowy na PC przed premierą w gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2014 o 13:19, kasar1 napisał:

do DLC Płomień Inkwizycji powinien być jakiś dodatkowy kod ? coś nie widzę w grze bonusowego
wyposażenia, zakup cyfrowy na PC przed premierą w gram.pl

Przedmioty dostajesz po dotarciu do Haven/Azylu. Można je zabrać z miejsca w którym się obudziłeś, ale ogólnie zbyt długo to one się nie przydają, ja już na 4 levelu znalazłem lepsze rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2014 o 13:19, kasar1 napisał:

do DLC Płomień Inkwizycji powinien być jakiś dodatkowy kod ? coś nie widzę w grze bonusowego
wyposażenia, zakup cyfrowy na PC przed premierą w gram.pl

Nic nie tracisz, to wyposażenie Płomienia Inkwizycji dostałem na początku gry, chwile potem zmieniłem swój kostur (który nie ma specjalnych statów żadnych a oprócz wyglądu który jednym się spodoba innym nie) na inny bo znalazłem lepszy w queście pobocznym.. Jeśli to wyposażenie nie level''uje razem z Twoim levelem to będzie to bezużyteczne strasznie bo za chwilę znajdziesz nowy, lepszy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może i dużo nie tracę ale zawsze coś :) miało być DLC a u mnie nie ma, specjalnie sprawdziłem nowa postacią. OGOŁOCILI MNIE !!!!! hehe
ps.
wystarczył kod podstawowy czy do DLC powinien być jakiś dodatkowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2014 o 14:24, kasar1 napisał:

wystarczył kod podstawowy czy do DLC powinien być jakiś dodatkowy ?


Dodatkowy, jak nie masz w szczegolach zamowienia gry "Pobierz klucz" to sie pytaj w http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=93136&u=194
dostepne na koncie origin dlc podobno mozna sprawdzic w szczegolach/wlasciwosci gry na origin czy cos.

davis87
bug z inna plcia jest znany i tworzy sie na etapie tworzenia postaci, sposob na ominiecie buga juz znaleziono, ale nie jeszcze fixa na naprawe u istniejacych juz postaci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okay, podzielę się wrażeniami, 11h gry, wątek główny nawet nietknięty (

Spoiler

jestem w Zaziemiu i dopiero wracam do Azylu by zbudować wieże strażnicze

), jeszcze nawet nie wbiłem do
Spoiler

wioski Redcliffe, nie rozmawiałem z Świętymi Krowami z Val Royeux

. Jeno poboczne, misje kolekcjonerskie, walka ze zwierzyną i templarami, rozszerzanie władzy.

Na obecną chwilę mam
Spoiler

48 (albo 58, nie pamietam) władzy i 3 poziom wpływów z Zaziemiu.



Grafika mi się podoba, nie mam zastrzeżeń, ustawienia średnio-wysokie-ultra (o dziwo!) - tutaj będę jakimś bękartem, bo mój sprzęt nie powinien być nawet w stanie żadnego ultra płynnie uciągnąć, jednakże utrzymuję stałe 36-52(!) FPSów na, uwaga!: GTX 560 Ti OC, AMD Phenom II X4 955 Black Box, 8 GB Ram 1666 MHz. Jak? Nie wiem. Stery najnowsze, komp z dodatkowym chłodzeniem. Potem mogę porobić screeny, jeno z pracy wrócę. Brak ścinek w cutscenkach, dzięki wyżej podanemu fixowi.

Na poziomie średnim mogę stwierdzić, że gra potrafi miejscami rzucić wyzwanie, zwłaszcza jeśli walczy się stworzeniami, które mają wyższy poziom. IMO miejscami za dużo walki - zwłaszcza niedźwiedzie mnie denerwują. Do walki można się przyzwyczaić, prawdę jednak powiedział ten, kto zaproponował granie na padzie od X360 - jest wygodniej. Mimo to obstaję przy funkcjonalności K+M. Da radę.

Historii oceniał jeszcze nie będę, jak wspomniałem, nie zacząłem nawet głównego wątku.

Cieszy mnie parę rzeczy: mianowicie - cutscenki wydają się być naprawdę dobrze zrobione (i filmowo), gra naprawdę wydaje się gigantyczna, walka potrafi rzucić wyzwanie - a z trybu taktycznego korzystam, bo planowanie w nim pozwala znacznie lepiej i szybciej poradzić sobie z wrogami. Mógłby jednak być lepszy, bez dwóch zdań.

Jestem zadowolony, kasy nie żałuję! Dam znać jak będzie szło dalej.

PS. Za język przepraszam, piszę na szybko z pracy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2014 o 11:55, Pietro87 napisał:

nie generujesz idiotycznej sytuacji która występuje na domyślnych ustawieniach GFów.
Karty zielonych są w sofcie zaprogramowane od lat w iście debilny sposób, tj między progiem
temperatur 40-75 stopni [w niektórych modelach 40-79] wiatrak kręci się na domyślnych
40%, gdy temperatura skacze o 1-2 stopnie ponad próg [czyli 76+, 81+] wiatrak przekręca
się na 100%.


Gdyby moja karta zachowywała się w ten sposób, to bez wahania bym to zrobił. Jednak posiadam program Zotac Firestorm, który na opcji "automatic" wręcz idealnie dostosowuje obroty wiatraków do temperatury. W związku z tym moc wiatraków wzrasta stopniowo z procenta na procent i jak dotąd nigdy nie przekroczyła 73%. Mam też opcje ustawienia ręcznego i mogę zmienić na zachowanie takie o jakim piszesz czyli 60-60, 70-70 itd. z tym, że opcja automatic dostosowuje to podobnie i naprawdę nie narzekam. Ale wszelkie rady zawsze przyjmuję z otwartymi ramionami, także dzięki :P I tym postem również kończę off-top i zabieram się do dalszego eksplorowania Thedas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E to trzeba było wcześniej napisać =P
To analogiczny do PrecisionX soft który działa w gruncie rzeczy identycznie.

Btw co by nie było totalnego śmietnika obczaiłem sobie nowe DA u kolegi, pewnie już tu było nadmieniane ale znaczną poprawę stabilności i wydajności daje grze wyłączenie opcji "Dostęp do Origin w Grze".
Graficznie generalnie "dupska mi nie urwało", gra jest ładna, ale żadna to rewolucja.

Ciekawi mnie tez jak się tytuł sprawuje na słabszym sprzęcie, tj czy będę mógł pograć poza domem i moim stacjonarnym-domowym piecem, bo ten nie wątpię, że sobie poradzi z palcem w nosie [i7 oc na 4.2, GTX 780, 16gb ram, win 7 64bit], pytanie czy na jakiś średnich/niskich poradzi sobie komp w domu u rodziców i laptop.

Laptop teoretycznie gamingowy [teoretycznie, bo niejeden tytuł nawet na gamingowych laptopach nie chciał działać jak należy] : MSI GS70 Stealth
Komp który stoi w domu u rodziców to z kolei już większy "zabytek" bo E8400 oc 4.0, GTX 260, 3.25gb ram, win 7 32bit..
Na upartego, zależnie od sytuacji może jeszcze być komputer w domu siostry na którym czasem grywam jak zostaję tam z dzieciakami, tamten też nieco "antyczny" : quad q9550 oc 3.5, gtx 280, 3.25gb ram, win 7 32bit.

Grywał ktoś na jakimś bardziej wiekowym kompie w to nowe DA ? Będę zmuszony do grania tylko u siebie i tachania wszędzie lapka czy raczej spokojnie poza domem też zagram ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pod PC Gender Swapped text
http://answers.ea.com/t5/Dragon-Age-Inquisition/INFO-DA-I-Troubleshooting-amp-Workarounds/m-p/4012827#U4012827
ktos inny przetlumaczyl to na:
W kreatorze należy kilka razy przełączać się pomiędzy wyborem płci i wtedy działa prawidłowo bo gra nie zapisuje stanu jaki ci wygenerowała. Trzeba ręcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moim 3,5 letnim zrobilem tak, by zachowac dobra jakosc i wydajnosc:

1) Najnowsze sterowniki (masz)
2) Ściągnij blokadę 30 fpsów w scenkach (sposób podany tutaj wcześnie na stronach - albo google)
3) Wyłącz Origin w grze (pomaga w stabilności i wydajności)
4) Wyłącz Synchronizację Pionową (jest w innej zakładce niż "Grafika/Graphics")
5) W razie dalszych problemów: Wyłącz AA i zmień ustawienia dodatkowego cieniowania z HBAO na SSAO.
6) Obniż opcje graficzne na wysokie i spróbuj. Ewentualnie wymieszaj wysokie/średnie/ultra. (na średnie proponuję jakość wody, roślinności)

Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, kupiłem grę i gdy chcę ją zainstalować to na płycie drugiej w 40% instalacji, gdy skopiowało się 9,64 Gb, nagle płyta jakby się zacina w napędzie i dalej się nic nie kopiuje. Po dłuższym czasie wyskakuje błąd odczytu płyty i mam do wyboru albo ponowna próba lub pobranie gry. Miał ktoś taki problem i go rozwiązał? Wolałbym gry nie pobierać gdyż zajęłoby mi to dużo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2014 o 20:40, Leos8 napisał:

Na moim 3,5 letnim zrobilem tak, by zachowac dobra jakosc i wydajnosc:

1) Najnowsze sterowniki (masz)
2) Ściągnij blokadę 30 fpsów w scenkach (sposób podany tutaj wcześnie na stronach - albo
google)
3) Wyłącz Origin w grze (pomaga w stabilności i wydajności)
4) Wyłącz Synchronizację Pionową (jest w innej zakładce niż "Grafika/Graphics")
5) W razie dalszych problemów: Wyłącz AA i zmień ustawienia dodatkowego cieniowania z
HBAO na SSAO.
6) Obniż opcje graficzne na wysokie i spróbuj. Ewentualnie wymieszaj wysokie/średnie/ultra.
(na średnie proponuję jakość wody, roślinności) ''

Powodzenia!


Tego wszystkiego już próbowałem, nic nie pomaga. Co do detali to nieważne czy odpale na ultra czy na minimum lagi są bardzo podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego dlc Płonące Uzbrojenie, czy jak je tam zwał... Na pewnym etapie fabuły dostaje się w jego ramach schematy na wszystkie dostępne smocze bronie. Są gorsze od tego co można na owym etapie stworzyć, ale może komuś się spodoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować