Zaloguj się, aby obserwować  
Ash

Spore - nadchodzi rewolucja?

1172 postów w tym temacie

Dnia 05.09.2008 o 00:46, gemGreg napisał:

Kupiłem urządzenie jeszcze raz
postawiłem na planecie. Zaczęło pompować powietrze. Oddalam się od planety na orbitę,
od razu wracam i znowu nie ma ani urządzenia ani atmosfery.
Ktoś z was zauważył takie coś ? Na szczęście jeśli zaludnisz planetę jakimiś stworami
lub roślinnością to potem ona zostaje.


Wydaje mi się, że to nie jest bug. Kiedy po raz pierwszy robimy na planecie atmosferę i dodajemy rośliny oraz zwierzęta, to wyskakuje nam okienko, które mówi, że aby atmosfera się utrzymała to muszą być na niej odpowiednie gatunki roślin i zwierząt właśnie. Chociaż głowy nie nadaje, że to okienko napewno się pojawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajne toto nawet ;q.A jak np. gram na początku jakimś gryzakiem na nogach to potem mogę zrobić jakiegoś uber wypasionego stwora?
A i jak stado założyć? Bo mam guzik ale go wcisnąć nie mogę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 18:59, Draxvoxdor napisał:

Fajne toto nawet ;q.A jak np. gram na początku jakimś gryzakiem na nogach to potem mogę
zrobić jakiegoś uber wypasionego stwora?


Możesz za każdym razem zupełnie zmieniać stwora.

Dnia 05.09.2008 o 18:59, Draxvoxdor napisał:

A i jak stado założyć? Bo mam guzik ale go wcisnąć nie mogę ;P


Podchodzisz do stwora (niekoniecznie ze swojego gatunku) i zaprzyjaźniasz się z nim (te gierki z tańcem i śpiewaniem). Jak polubić Cię wystarczająco, to przyłączy się automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 21:49, Maciek2194 napisał:

Hmmm i po tych wszystkich postach mam wątpliwości co do kupna Spore. Poczekam możne jak
w klasyce za 19.90 złz patchem itd bedzie


To może do 2014 roku się doczekasz xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem ze 2 godzinki u kumpla ( poczekam jeszcze z zakupem)
I wiecie co ?
Gra jest naprawdę fajna ! W zasadzie podobają mi się wszystkie fazy, oprócz ery podboju kosmosu. Ta jest moim zdaniem najnudniejsza... ale nic dziwnego. We wszystkich innych fazach tworzymy nasze potwory, później projektujemy własne budynki, pojazdy bojowe. Ludzie będą więcej bawić się w tych edytorach obiektów, oraz stworów, niż normalnie grać :P

Naprawdę w porządku gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko

Mam konto na EA.

Zainstalowałem gierkę i za Chiny nie mogę sie połączyć z moim kontem. Dane są ok a za każdym razem dostaje info, że klucz nie jest poprawny.

Ktoś ma podobnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem w Spora ok 8 godzin i postanowiłem podzielić się uwagami dotyczącymi gry. Doszedłem do fazy cywilizacji i mnie szlag trafił jak zobaczyłem kolejny edytor. A teraz napiszę dlaczego.
Gra zaczyna się bardzo przyjemnie ot jesteśmy małym stworzonkiem pływającym w zupie i zajadającym inne stworzonka albo roślinki. Za każdą zjedzoną coś dostajemy punkty, które co jakiś czas możemy wydać na zmodyfikowanie stwora. I tu pojawia się problem nie ma żadnych konsekwencji przy wyborze, każdy można cofnąć dostając pełną refundację poniesionych "kosztów". Zjadając inne stwory albo rozbijając kawałki meteorów, możemy znaleźć różnego rodzaju ulepszenia. Gdy zjemy wystarczająco dużo można wyjść na ląd. wtedy mamy po raz pierwszy możliwość dodania naszemu stworowi nóg. Gdy wyjdziemy na suchą powierzchnię, możemy zaprzyjaźniać się z innymi stworami lub z nimi walczyć. Zaprzyjaźnianie się polega na małpowaniu zachowań stwora którego spotkaliśmy, a walka jak to walka na pokonaniu go. Za każdego stwora z którym się zaprzyjaźnimy, bądź zabijemy dostajemy punkty, które możemy przeznaczyć na rozwój, który następuje przy parzeniu się dwóch stworów tego samego gatunku. W raz z rozwojem możemy dołączać inne stworzenia zaprzyjaźnione do stada, które ułatwia nawiązywanie nowych kontaktów bądź rozwiązań siłowych. Oczekiwałem na tym etapie, że spotkamy więcej stworzeń poruszających się samotnie po świecie. Niestety większość z nich spotkamy przy gniazdach. Gdy osiągniemy znów kolejny poziom rozwoju nadchodzi czas na przejście do fazy plemiennej, poprzedzone jest to jeszcze raz edytorem pozwalającym po raz ostatni zmienić ilość nóg, rąk czy czego tam jeszcze nam się przywidzi. W fazie plemiennej mamy do czynienia z okrojonym RTSem z małą ilością jednostek (maks 12 pod koniec fazy). Faza ta opiera się na zawarciu sojuszy bądź podbiciu innych plemion. Mamy w niej możliwość przyodziania naszego potworka oraz budowania konstrukcji użytecznych. Zawarcie sojuszu z inną wioską polega na wysyłaniu darów bądź odgrywaniu oczekiwanej przez nich muzyki. Po tym etapie przychodzi czas na zaprojektowanie ratusza i pierwszego pojazdu. I wchodzimy w faze cywilizacji, której celem jest zdominowanie planety. Jednak w tym miejscu, gdy wydaje się, że zaczyna się robić ciekawie rozbijamy się o kolejny edytor budynków. No i na tym skończyłem jak na razie przygodę ze SPOREm. Ogólnie to na grze się trochę zawiodłem i o ile faza komórki jest rozwiązania nieźle to każda następna coraz bardziej staje się monotonna, dostajemy coraz to więcej edytorów, a każdą podjętą decyzję można cofnąć. Gra ma ogromny potencjał, który został zabity przez monotonię. Wydaje mi się, że gra sprawi przyjemność każdemu, ale tylko miłośnicy Simsów albo dłubania wiecznie w tym samym będą w stanie się nią rozkoszować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram, gram, gram i nawet faza podbijania kosmosu nie nudzi mi się! A to katastrofa ekologiczna, wojna, handelek urozmaicenie jest mimo, że AI członków floty ssie, ale straty można szybko nadrobić. Cut-scenki podczas przechodzenia z fazy do fazy są zabawne i miło się je ogląda, nawet widząc je kilka razy, bo mamy innego "bohatera" ;)
Zabawa z edytorami jest przednia. Można zrobić niemalże wszystko: Od współczesnego biurowca, po chatkę z typowej baśni. Tworzenie krótkiego hymnu to całkiem fajna opcja, choć trochę niedopracowana.
Najbardziej przykuła mnie możliwość tworzenia ciuszków i edytory pojazdów. Jeżdżąca łódka? Latający samochód? pływający samolot? Wszystko jest możliwe, dzięki masie szkieletów do konstrukcji.
Mimo wszystko doszedłem do wniosku, że rola agresywnej rasy, czy wcześniej mięsożercy jest trochę trudniejsza, niż rola pokoju ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego Nufiko, wydaje mi się, że ta gra właśnie taka powinna być ^_^
Pamiętajmy, że tworzyli ją twórcy Simsów. Nie polega ona na szybkim kończeniu jej ( co jest podobno niemożliwe) lecz właśnie na dłubaninie jak to trafnie ująłeś. W tym względzie gra się prezentuje o niebo lepiej niż Simsy. Według mnie gra spełniła cel jaki postawili sobie twórcy... Dłubanie i tworzenie swojego uniwersum... Oczywiście niektórych może to nudzić (ja sam przysiadłem do Simsów na parę dni tylko i gdy odkryłem, że gra nie ma celu, końca itp, szybko zrezygnowałem) Wydaje mi się, że celem SPORE nie jest jej ukończenie, tylko dobra zabawa przez maksymalnie długi okres czasu. Gra ta jest na tyle "otwarta" że każdy może sobie sam znaleźć "cele" i do nich dążyć. Ja na przykład rozwijam sobie cywilizację na wzór Predatora ( cholernie ciężko mi go zbudować w kreatorze ale dam radę ;)) Moim celem w Spore nie będzie podbijanie planet do znudzenia. Ściągnę sobie maksymalny content silnych potworów ze Sporopedii, umieszczę na jakiejś planecie i będę "polował" pojedynczymi Predkami ^_^ jako challenge gatunkowy, jak mi się znudzi wymyślę coś innego... Myślę, że właśnie taka zabawa i dowolność wyborów to esencja tej gry..
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 23:10, natanadler napisał:

Pytanko

Mam konto na EA.

Zainstalowałem gierkę i za Chiny nie mogę sie połączyć z moim kontem. Dane są ok a za
każdym razem dostaje info, że klucz nie jest poprawny.

Ktoś ma podobnie??

Może nie zainstalowałeś tego menedżera pobierania EA. Ten program jest odpowiedzialny za DRM :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 23:03, Ufo2 napisał:

> Hmmm i po tych wszystkich postach mam wątpliwości co do kupna Spore. Poczekam możne
jak
> w klasyce za 19.90 złz patchem itd bedzie

To może do 2014 roku się doczekasz xD

To to może poczekam, albo do kogoś dostane lub kupię ją...^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic do dłubania, ale jednak oczekiwałem trochę bardziej urozmaiconej rozgrywki, bo jak na razie to moim zdaniem gra jest niejako dodatkiem do edytorów a nie jak mi się wydawało, że być powinno - edytory rozwijają możliwości gry. Np w fazie stwora grając mięsożercą powinna być możliwość konkurowania z innymi stadami własnego gatunku o tereny łowieckie, a grając roślinożercą migracja w poszukiwaniu nowych pastwisk, a jak na razie ta faza przypomina mi hack''n''slasha w wydaniu dla dzieci. Największy zarzut jaki mam do tej gry - za dużo edytorów, za mało grania; no i jeszcze dorzuciłbym brak jakiejkolwiek konsekwencji w rozwoju stwora. Ale to moje zdanie - człowieka, którego wszelkiej maści zabawa programami graficznymi odrzuca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach

Dnia 06.09.2008 o 03:06, SwenG napisał:

> Ktoś ma podobnie??
Może nie zainstalowałeś tego menedżera pobierania EA. Ten program jest odpowiedzialny
za DRM :/


To badziewie też miałem zainstalowane. Ale już działa :) nie wiem gdzie tkwił problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, że kupie spore zainstaluje. żeby zagrać muszę coś tam w necie zrobić. Komp mi się zepsuje(dajmy na to) i trzeba będzie wymieniać. wtedy wgram znowu spore i co , już nie pogram sobie : O? Tylko murze nową grę kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat opłaca sie kupić wydać 150zł? Jestem osobą która grął w całą serie Age of empires, starcrafta,warcrafta 2 i 3 warhamera itd ale lubie też takie luźne gry z humorem i które są inne od wszystkich. Czy ta gra jest dla mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 15:38, tomato99 napisał:

Krótko i na temat opłaca sie kupić wydać 150zł? Jestem osobą która grął w całą serie
Age of empires, starcrafta,warcrafta 2 i 3 warhamera itd ale lubie też takie luźne gry
z humorem i które są inne od wszystkich. Czy ta gra jest dla mnie?

To pytanie raczej do tego tematu---> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6471&u=8688

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 18:59, Draxvoxdor napisał:

Fajne toto nawet ;q.A jak np. gram na początku jakimś gryzakiem na nogach to potem mogę
zrobić jakiegoś uber wypasionego stwora?
A i jak stado założyć? Bo mam guzik ale go wcisnąć nie mogę ;P

musisz mu coś zatańczyć albo zaśpiewać;p
Banalne ale śmieszne:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować