Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TGA 2014: Dragon Age: Inkwizycja grą roku! Wiedźmin 3 najbardziej wyczekiwaną produkcją

86 postów w tym temacie

Wiedziałem. Rok, w którym Bethesda/Bioware wydaje swoje gry, to rok gwarantowanych dla nich nagród. A to, że konkurencja stworzyła rzeczy lepsze oczywiście nikogo nie obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wiedziałem. Rok, w którym Bethesda/Bioware wydaje swoje gry, to rok gwarantowanych dla
> nich nagród. A to, że konkurencja stworzyła rzeczy lepsze oczywiście nikogo nie obchodzi.
Np Divinity, moim zdaniem to ta gra powinna zostać grą roku bo jest po prostu lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > To nie są oceny na 0. Nawet się nie ośmieszaj.
> Wg mnie wszystko się zgadza. No mogli dać 2/10 wszak gra się uruchomiła. :-)
>
> Dla odmiany poczytaj sobie opinie ''recenzentów''. To jest dopiero kabaret: fabuła do
> bani, rozwój postaci wykastrowany, głupie zadanie poboczne (rodem z MMO), bezużyteczny
> tryb taktyczny (bo taktyki brak), masa błędów i zwalone sterowanie w wersji PC, ocena
> - 9/10. :-D
>
> Dla kontrastu http://www.metacritic.com/game/pc/dragon-age-origins

Michał, najwyższa pora byś pogodził się z faktami - Inkwizycja spełniła pokładane w niej nadzieje, a w niektórych aspektach nawet je przekroczyła. To oczywiście nie jest tytuł idealny, ale jeśli zgodnie z zapowiedziami nadchodzący patch poprawi interfejs oraz kamerę taktyczną, nawę go najlepszym RPG od czasu Knights of The Old Republic i będę mieć tysiąc powodów na poparcie tej tezy. Swoją drogą, kto dał ci prawo krytykowania gry, w którą nie grałeś? Przez pół roku przed premierą Inkwizycji zalewałeś forum homofobicznymi postami, teraz znowu wypowiadasz się o rzeczach, które znasz jedynie z relacji innych graczy. Chłopie, przecież to komedia jest, zejdź w końcu z tej sceny....
Co do samego TGA, to nie przywiązujmy zbyt wielkiej wagi do jakichś nagród i wyróżnień. Pamiętajmy, że przyznawane są one na podstawie cudzych opinii opartych na cudzych doświadczeniach. Dla mnie osobiście grą roku jest Alien: Isolation, ale czy równie, hm, niszowy tytuł mógł sięgnąć po statuetkę? Oczywiście, że nie. Trudno, jakoś to przeżyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2014 o 16:17, Deusolbert napisał:

Np Divinity, moim zdaniem to ta gra powinna zostać grą roku bo jest po prostu lepsza.

Śmiechłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2014 o 13:52, Henrar napisał:

Podawanie niskich ocen graczy na mc to czysta manipulacja.

bo oczywiście recenzje 10/10 bez uzasadnienia już są ok i nie będziemy się ich czepiać, c''nie? nie ma to jak dobierać przyklady pod tezę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dragon Age: Inkwizycja jest grą ciekawą, z pewnością ciekawszą od DA2. Świat jest bardzo ładny i różnorodny, a jednak te rozsiane po nim zadanka poboczne rodem z MMORPG są pewnym rozczarowaniem. Nie mówiąc już o liniowości, jaka towarzyszy tym wyzwaniom. Swoją drogą to ciekawe, ale w tej grze w zasadzie nie można odnieść porażki, nie sposób zakończyć zadania niepowodzeniem. Inkwizytor i jego zamek (którego potencjał swoją drogą też nie został w pełni wykorzystany) z góry skazani są na sukces. Co trochę mąci ten nastrój. I chociaż gra się przyjemnie mimo to, to żałuję, że nie wytypowano tutaj Wastelanda 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.12.2014 o 16:23, Shaddon napisał:

Przez pół roku przed premierą Inkwizycji zalewałeś forum homofobicznymi postami,

not sure if trolling or just..

dla reszty forum, jakby nie wiedziała - https://www.youtube.com/watch?v=j2dL6ZI7H6E narzekanie na poziom writingu oraz dojrzałości tej i podobnych scen to homofobia.

Dnia 06.12.2014 o 16:23, Shaddon napisał:

Chłopie, przecież to komedia jest, zejdź w końcu z tej sceny....

Stary, już ci kiedyś mówiłem - zacznij się stosować do łasnych rad zanim zaczniesz pouczać innych, na dobre ci to wyjdzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2014 o 16:23, Shaddon napisał:

Inkwizycja spełniła pokładane w niej
nadzieje


Za wielkie one nie były, po Dragon "slasher z najlepszą fabułą i na pohybel pecetowcom" Age 2 Bioware miało poprzeczkę bardzo nisko ustawioną. Chociaż akurat rozumiem, ze fanom Skyrima ta gra się może podobać.

Dnia 06.12.2014 o 16:23, Shaddon napisał:

To oczywiście nie jest tytuł
idealny, ale jeśli zgodnie z zapowiedziami nadchodzący patch poprawi interfejs oraz kamerę
taktyczną


Czyli rzeczy, które powinny działać od samego początku. Oczywiscie "przypadkiem" skopali akurat te najważniejsze dla pecetowców.

Dnia 06.12.2014 o 16:23, Shaddon napisał:

nawę go najlepszym RPG od czasu Knights of The Old Republic i będę mieć tysiąc
powodów na poparcie tej tezy.


To chętnie się dowiem, jakie to powody, bo dla mnie fakt, że są podstawy do takich komiksów: http://www.escapistmagazine.com/articles/view/comicsandcosplay/comics/critical-miss/12694-Dragon-Age-Inquisition-bearly

sprawia, że to koło KotORów nawet nie stało.

Dnia 06.12.2014 o 16:23, Shaddon napisał:

Dla mnie osobiście grą roku jest Alien: Isolation, ale czy równie, hm, niszowy tytuł
mógł sięgnąć po statuetkę? Oczywiście, że nie. Trudno, jakoś to przeżyję.


Ależ mogłoby, tylko musiałoby być zrobione i wydane przez bardziej "medialne" firmy. To jest własnie cały tragikomizm TGA i wcześniej VGA - nie ważne jaka gra jest, ważne kto ją zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasłużone GOTY dla Inkwizycji... szkoda że ta nagroda musi się przebijać przez hejt do EA. Choć z drugiej strony zasłużenie. Dla mnie mimo wszystko Inq ma 9/10 i jest drugą (po Wastelands2) najlepszą grą w jaką grałem w 2014 (trzecią jest Shadow of Mordor).

Co do Dark Souls 2 - samo uznawanie tego za RPG jest dyskusyjne ;p Czasem mam wrażenie że nikt w to nie gra, za to masa ludzi wypisuje jaka to świetna gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2014 o 18:57, dark_master napisał:

not sure if trolling or just..

Przecież cały ten wątek to jeden wielki trolling.

Dnia 06.12.2014 o 18:57, dark_master napisał:

dla reszty forum, jakby nie wiedziała - https://www.youtube.com/watch?v=j2dL6ZI7H6E narzekanie
na poziom writingu oraz dojrzałości tej i podobnych scen to homofobia.

Co jest w tym niedojrzałe? Murzyn z wielką knagą, czy reakcja zwykłego ludu co widok tej knagi?
I co ma dojrzałość do tego? Że o fiutkach pisać nie można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2014 o 16:23, Shaddon napisał:

Michał, najwyższa pora byś pogodził się z faktami - Inkwizycja spełniła pokładane w niej

Jest dokładnie na odwrót. Gracze, głównie PC mieszają ją równo z błotem. Nagrody przyznawane samemu sobie tego nie zmienią. :-)

Dnia 06.12.2014 o 16:23, Shaddon napisał:

nadzieje, a w niektórych aspektach nawet je przekroczyła. To oczywiście nie jest tytuł
idealny, ale jeśli zgodnie z zapowiedziami nadchodzący patch poprawi interfejs oraz kamerę
taktyczną, nawę go najlepszym RPG od czasu Knights of The Old Republic i będę mieć tysiąc
powodów na poparcie tej tezy. Swoją drogą, kto dał ci prawo krytykowania gry, w którą

Podaj choć jeden. Może fabuła? :->
Nie wiedziałem, że KotOR był aż tak wybitny. Oczywiście w porównaniu do NWN wszystko wydaje się super...

Dnia 06.12.2014 o 16:23, Shaddon napisał:

nie grałeś? Przez pół roku przed premierą Inkwizycji zalewałeś forum homofobicznymi postami,
teraz znowu wypowiadasz się o rzeczach, które znasz jedynie z relacji innych graczy.

Nie jestem aż tak głupi by wywalić kupę kasy na grę, o której wiem, że nie jest tego warta. Na szczęście żyjemy w XXI w., dobie internetu, strumieniowania itd. Nie muszę grać by mieć b. dobre pojęcie o Inkwizycji. Dokładne wczytanie się w recenzje też pomaga.

PS Ja, homofobicznymi?
PPS Nic tak nie oddaje popularności gry jak wyniki sprzedaży. 560 156 szt. w dwa tygodnie i na wszystkie platformy (PC - 84 475 szt.) to nie jest porywający wynik jak na grę klasy AAA. Dla porównania, kiepski DA2 zaliczył 1 mln w miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2014 o 19:44, michal_w napisał:

PPS Nic tak nie oddaje popularności gry jak wyniki sprzedaży. 560 156 szt. w dwa tygodnie
i na wszystkie platformy (PC - 84 475 szt.) to nie jest porywający wynik jak na grę klasy
AAA. Dla porównania, kiepski DA2 zaliczył 1 mln w miesiąc.

Ło, opublikowali już wyniki sprzedaży? Zarzuć linkiem plz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2014 o 19:18, Zgreed66 napisał:

> Czemu niby?
Odwróć to pytanie. Czemu niby lepsze jest divinity?

Ale to ja pierwszy zadałem pytanie :). Czemu uważasz ze Divinity jest grą gorszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2014 o 21:10, michal_w napisał:

" odnoszą się jedynie do amerykańskiego rynku wydawniczego."

Oszczędziłem ci kłopotu i znalazłem dane dla całego świata - 1 136 285 kopii: http://www.vgchartz.com/article/252306/dragon-age-inquisition-sells-114m-units-worldwide-first-week-ps4-xbox-one-x360-ps3-pc/. Źródło to samo, co twojego newsa ( http://www.vgchartz.com/article/252279/dragon-age-inquisition-sells-560k-units-first-week-in-the-us-ps4-xbox-one-x360-ps3-pc/).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować